Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Hyperlink se obvykle říká hypertextovému odkazu, který je důležitou součástí internetu a každé webové stránky. Odkazy umožňují uživatelům kliknout na kousek textu nebo obrázek a dostat se přes něj na jinou webovou stránku. Jsou tedy důležitou součástí prohlížení internetu. Tvorba hypertextových odkazů (hyperlinků) však vyžaduje pouze použití krátkého kousku HTML kódu. Stačí tedy použít pouze tento kus kódu a máte hypertextový odkaz, neboli hyperlink.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Tvorba základního odkazu

 1. 1
  Vytvořte text nebo obrázek, který chcete použít jako odkaz. Odkazy se obvykle tvoří pomocí jednoduchého HTML kódu, který je součástí HTML textu vaší webové stránky. Nejprve byste však měli vytvořit obsah, který vložíte dovnitř kódu. Může se jednat o text, obrázek nebo jiný prvek. Pro příklad zde však použijeme text.
 2. 2
  Obklopte obsah, který jste vytvořili s HTML tagy. Hyperlinky jsou označeny jednoduchými tagy, které obklopují z obou stran vybraný obsah. Tagy nebudou funkční, pokud jsou použity bez jakýchkoli atributů. Ty však můžete brzy použít.
  • Např. váš odkaz může momentálně vypadat takto: Zde klikněte na návštěvu mojí nové stránky.
 3. 3
  Přidejte atribut “href”, který označuje destinaci daného hyperlinku. Tento atribut říká prohlížeči, kam uživatele poslat po kliknutí na daný odkaz. Po tomto atributu následuje rovnítko, po kterém následuje webová adresa v uvozovkách.
  • Váš odkaz by teď mohl vypadat takto: Zde klikněte na návštěvu mojí nové stránky.
  • Všimněte si, že pokud destinace daného odkazu je na vnější webové stránce, tak budete muset v kódu použít celé URL (obvykle začíná s "http”). Pokud uvedete pouze jméno dané stránky, tak adresář aktuální stránky bude fungovat jako hlavní adresář (tzv. parent directory) i pro daný odkaz.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Upravování odkazu

 1. 1
  Vytvořte odkaz jako obrázek. Toto můžete udělat pouhým vložením obrázkového tagu do tagu na odkaz. Budete potřebovat webovou adresu, na které se hostuje váš obrázek (jeho lokace na nějakém serveru). Tady je příklad, jak může vypadat obrázkový odkaz:
  • <a href="the_intended_link_url.html"><img src="the_picture_in_question.jpg" /></a>
 2. 2
  Vytvořte odkaz na email za použití "mailto:”. Abyste vytvořili odkaz, po kterém se vám otevře okno na psaní nové emailové zprávy na určitou emailovou adresu, použijte kód "mailto:” přímo před emailovou adresou dané osoby.
  • Např. odkaz na email může vypadat takto: Zeptejte se zde.
 3. 3
  Vytvořte kotvy (anchors) v rámci velké webové stránky, ke kterým se můžete později vrátit. Pokud potřebujete vytvořit odkaz na určitou část dané webové stránky, tak budete muset vytvořit kotvu, neboli anchor. Anchors se většinou používají na dlouhých stránkách, ke kterým je i připojena tabulka s obsahem, která obsahuje odkazy na dané části stránky. Anchors se tvoří pomocí atributu “name”.
  • Abyste vytvořili anchor, tak musíte vložit následující tag do správné části stránky: Kapitola 3 - Používání anchors v HTML
  • Abyste vytvořili odkaz k vybranému anchoru, tak použijte znak #: Přeskočit ke kapitole 3.
  Reklama

Tipy

 • Pro tvorbu webových stránek nepotřebujete žádný speciální software. Většina počítačů má software na editaci textu, v kterém můžete vytvářet soubory HTML. Například se jedná o Notepad od Microsoftu. Jednoduše napíšete kód a uložíte jej. Nebudete však schopni hned vidět náhled, což však můžete u pokročilejších programů. Nenajdete tam také prvky, které vám umožňují zkontrolovat váš kód a díky kterým se můžete ujistit, že vše správně funguje. 
 • Pomocí CSS a dalších jiných metod můžete změnit barvu hypertextového odkazu.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Počítač
 •  Textový editor nebo software na web design 

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 686 krát
Kategorie: Kancelář
Stránka byla zobrazena 9 686 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama