Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pravděpodobně jste zjistili, že se vám v průběhu let vaše Gmail schránka dostala tak nějak z ruky. Chcete-li mít zprávy nějak organizované, nejspíš sáhnete po možnosti "složky". Gmail ale žádné složky neobsahuje. Místo nich můžete pro větší přehlednost vytvořit štítky a roztřídit tak svoje zprávy. A vzhledem k tomu, že k jedné zprávě můžete přiřadit více štítků, je tato možnost poměrně lepší než klasické složky.

Metoda 1 ze 4:
Přihlášení do Gmailu

Metoda 2 ze 4:
Vytvoření nového štítku

 1. 1
  Otevřete e-mail, který chcete označit. Můžete otevřít e-mail z vaší schránky, archívu nebo odjinud. Gmail nemá klasické "složky" jako například pevný disk počítače. U Gmailu jsou k dispozici štítky pro třídění vašich zpráv. Můžete použít více štítků na stejnou zprávu, což umožňuje podrobnější třídění než standardní třídění do složek.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Štítky". Ikona vypadá jako značka a je umístěna v horní liště. Po kliknutí se rozbalí další možnosti. Můžete také kliknout na tlačítko "Přesunout do", které vypadá jako složka. Obě tlačítka vám umožní vytvořit nový štítek.
 3. 3
  Klikněte na možnost "Vytvořit nový". Zobrazí se dialogové okno, které vám umožní vytvořit nový štítek. Můžete také zvolit "Vnořit štítek do:", což umožní vložit štítek pod štítek jiný. Tato funkce se chová jako podsložka, nebo složka uvnitř složky a může být užitečná, pokud třídíte větší počet e-mailů.
  • Pokud se chystáte vytvořit štítek, který má figurovat pod jiným štítkem, musí existovat hlavní štítek, pod který bude zařazen štítek, který právě vytváříte. Ujistěte se, že jste nejprve vytvořili všechny nadřazené štítky.
 4. 4
  Zadejte název štítku. Je lepší mít štítky pojmenované krátce, ale výstižně, abyste se v nich snadně orientovali a věděli, k čemu jaký štítek slouží. Chcete-li štítek zařadit pod jiný štítek, zaškrtněte políčko a vyberte nadřazený štítek z rozbalovacího menu.
 5. 5
  Vytvořte štítek. Pokud jste s názvem štítku spokojeni, klikněte na tlačítko Vytvořit Poté, co byl štítek vytvořen, e-mail bude tímto štítkem označen. Štítek se také objeví ve vaší schránce, ledaže byste se rozhodli tuto možnost skrýt.[1]
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Vytváření štítků na postranním panelu

 1. 1
  Sjeďte do dolní části postranního panelu. Panel je umístěn na levé straně schránky. Klikněte na odkaz "More▾" pro zobrazení všech vašich štítků.
 2. 2
  Klikněte na "Vytvořit nový štítek". Tato možnost je obvykle zobrazena modrou barvou. Zobrazí se dialogové okno, které vám umožní vytvořit nový štítek. Můžete také zvolit "Vnořit štítek do:", což umožní vložit štítek, pod štítek jiný. Tato funkce se chová jako podsložka, nebo složka uvnitř složky a může být užitečná, pokud třídíte větší počet e-mailů.
 3. 3
  Zadejte název štítku. Je lepší mít štítky pojmenované krátce, ale výstižně, abyste se v nich snadně orientovali a věděli, k čemu jaký štítek slouží.
  • Chcete-li štítek zařadit pod jiný štítek, zaškrtněte políčko a vyberte nadřazený štítek z rozbalovacího menu.
 4. 4
  Vytvořte štítek. Pokud jste s názvem štítku spokojeni, klikněte na tlačítko Vytvořit. Nyní již vaše schránka obsahuje tento štítek a následující e-maily mohou být k tomuto štítku přiřazeny.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Správa štítků v Nastavení

 1. 1
  Otevřete Nastavení. Klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu obrazovky. Rozbalí se vám možnosti, z nichž vyberte Nastavení.
 2. 2
  Klikněte na záložku "Štítky". Všechny Gmail štítky, včetně těch vámi vytvořených, zde budou uvedeny. Můžete mít několik kategorií štítků a to i v případě, že jste nikdy žádnou sami nevytvořili. Například: Systémové štítky, Kategorie a Kruhy (vaše kruhy na Google+).
 3. 3
  Sjeďte k části "Štítky". Jedná se o štítky, které jste vytvořili.
 4. 4
  Vytvoření nového štítku. Klikněte na tlačítko Vytvořit nový štítek. Zobrazí se dialogové okno, které vám umožní vytvořit nový štítek. Můžete také zvolit "Vnořit štítek do:", což umožní vložit štítek, pod štítek jiný. Tato funkce se chová jako podsložka, nebo složka uvnitř složky a může být užitečná, pokud třídíte větší počet e-mailů.
 5. 5
  Skrýt nebo zobrazit štítky v seznamu štítků. Na levé straně okna schránky se nachází seznam štítků. Pokud chcete, aby se váš štítek zobrazil v tomto seznamu, klikněte na "Zobrazit" vedle názvu štítku ve sloupci "Zobrazit v seznamu štítků". Pokud nechcete, aby se štítek zobrazoval, vyberte možnost "Skrýt". Je-li štítek skrytý, budete muset kliknout na tlačítko "More▾" v dolní části seznamu štítků, abyste jej našli.
 6. 6
  Skrýt nebo zobrazit označené zprávy ve vaší schránce. Svoje označené zprávy můžete skrýt, aby vaše schránka nebyla přeplněná. Na kartě Štítky v Nastavení najděte štítek, který chcete skrýt z vaší e-mailové schránky a klikněte na možnost "Skrýt" ve sloupci "Zobrazit v seznamu zpráv". Zvolíte-li tuto možnost, nové zprávy, které jsou přiřazeny k tomuto štítku, nebudou vidět ve vaší schránce. Tyto zprávy nejdete, pokud vyberete štítek ze seznamu na levé straně obrazovky.
 7. 7
  Vytvořte filtry pro štítky. Můžete automaticky třídit příchozí zprávy do konkrétních štítků, takže nemusíte zprávy označovat jednu po druhé ručně. Můžete vytvořit filtry na kartě Filtry v nabídce Nastavení.
  Reklama

Tipy

 • Gmail podporuje více než 5.000 štítků.
Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak hackovatJak hackovat
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 9 211 krát
Stránka byla zobrazena 9 211 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama