Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete vnést trochu tolik potřebné organizace do vaší sbírky souborů a dokumentů? Složky jsou pro ukládání dat v počítači nezbytné a vytvoření dobré organizace souborů pro vaše osobní dokumenty a fotografie, může hledání toho co potřebujete udělat mnohem snadnější. Přeskočte na další sekci níže, kde se dozvíte jak vytvářet složky ve Windows, OS X a Linuxu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Windows

  1. 1
    Otevřete místo, kde chcete vytvořit složku. Použitím Windows File Explorer se přesuňte do lokality, kde chcete aby byla umístěna vaše nová složka. Můžete vytvořit složku v jakémkoliv místě na vašem pevném disku, dokonce i na ploše.
    • Otevřete Windows File Explorer tak, že stisknete Ctrl+E nebo otevřete vaši složku Dokumenty.
  2. 2
    Klepněte pravým tlačítkem myši do volného prostoru na vaší ploše. Jakmile jste našli lokalitu, ve které chcete vaši složku vytvořit, klikněte pravým tlačítkem myši do prázdného prostoru. Pokud byste klikli pravým tlačítkem myši na již existující ikonu, zobrazí se vám nesprávná nabídka.
    • U mnoha verzích Windows, pro vytvoření nové složky v aktuální lokalitě, můžete kliknout na tlačítko "Nová složka" v nabídkovém panelu, který je umístěný v horní části okna.
  3. 3
    Vyberte "Nová" z nabídky pravého tlačítka myši. Zobrazí se podnabídka, ukazující všechny možnosti, které jsou k dispozici pro vytvoření nového objektu. Vyberte "Složka" z horní části seznamu. Ve vaší momentální lokalitě se zobrazí složka.
  4. 4
    Složku pojmenujte. Při vytvoření složky, bude název automaticky zvýrazněn. Můžete napsat jakékoliv jméno podle výběru a pak pro uložení stiskněte Enter. Název nesmí obsahovat žádný z následujících znaků:[1]
    • ~
    • #
    • %
    • &
    • *
    • {}
    • \
    • :
    • <>
    • +
    • |
    • "
  5. 5
    Vytvořte složku v příkazovém řádku. Pokud byste raději chtěli použít příkazový řádek, můžete snadno vytvořit složky s rychlým příkazem. Za prvé, přesuňte se do lokality, ve které chcete vytvořit složku.
    • Zadejte příkaz mkdir foldername (jménosložky) a stistkněte Enter. Například pokud jste chtěli vytvořit složku s názvem "Fotografie", zadali bystemkdir Photos9(Fotografie).
    • Můžete vytvořit vnořené adresáře použitím příznaku -p. Například pokud napíšetemkdir -p test1\test2\test3 vytvoří se složka va vaší aktuální lokalitě nazvaná "test1". Vevnitř této složky se bude vyskytovat bude složka s názvem "test2" a vevnitř té složky se bude vyskytovat složka "test3".
    Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Mac OS X

  1. 1
    Přejděte do lokality, ve které chcete vytvořit složku. Může se jednat o vaši plochu nebo jakoukoliv jiná složku nebo podsložku na pevném disku. Složky můžete lokalizovat otevřením "Mac HD" nebo "Hledat".
  2. 2
    Klikněte pravým tlačítkem myši kamkoliv do volného prostoru. Zobrazí se vám nabídka složky. Ujistěte se, že jste klikli pravým tlačítkem myši do prázdného místa, protože například kliknutím pravým tlačítkem myši se zobrazí nesprávná nabídka. Vyberte "Nová složka" z horní části zobrazené nabídky, která se zobrazí.
  3. 3
    Složku pojmenujte. Při vytvoření složky, bude název automaticky zvýrazněn. Můžete začít psát do nového jména a uložit jej stisknutím Enter. Jediné znaky, které nejsou povoleny pro vytváření složek OS X jsou : a?.[2]
  4. 4
    Vytvořte složku pomocí terminálu. Otevřete terminál (lze jej nalézt ve složce Nástroje) a přejděte do lokality, ve které chcete vytvořit vaši složku. Pro vytvoření složky použijte příkaz mkdir. Například napsáním mkdir Fotografie vytvoříte ve vaší momentální lokalitě složku nazvanou "Fotografie".[3]
    • Můžete vytvořit několik vnořených adresářů použitím příznaku -p. Například pokud napíšetemkdir -p test1/test2/test3 vytvoří se složka va vaší aktuální lokalitě nazvaná "test1". Vevnitř této složky se bude vyskytovat bude složka s názvem "test2" a vevnitř té složky se bude vyskytovat složka "test3".
    • Tento krok můžete ještě vylepšit a vytvořit vnořené adresáře v rámci vašich příkazů s mnoha adresáři. Například pokud napíšetemkdir -p test1/test2/{sub1,sub2,sub3} vytvoří se složka va vaší aktuální lokalitě nazvaná "test1". Vevnitř "test1" najdete složku "test2" a vevnitř "test2" budou tři adresáře ("sub1", "sub2" a "sub3").
    Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Linux

  1. 1
    Otevřete vašeho správce souborů. Přístup ke správci souborů se liší od distribucek distribuci, ale otevřením jakékoliv složky ve vašem počítači se otevře. Přejděte do lokality, ve které chcete vytvořit novou složku.
  2. 2
    Klepněte pravým tlačítkem myši do prázdného bodu. Zobrazí se vám nabídka složky. Pokud kliknete pravým tlačítkem myši na ikonu, zobrazí se nesprávná nabídka.
  3. 3
    Klikněte na "Nová složka". Zobrazí se nová složka ve vašem momentálním umístění. Pojmenujte vaši složku tak, že napíšete jméno a stisknete Enter.
  4. 4
    Vytvořte složku pomocí terminálu. Stejně jako cokoliv jiného v Linuxu, můžete vytvářet složky používáním pouze příkazů v terminálu. Přesuňte se do lokality, ve které chcete vytvořit novou složku. Ve většině distribucí Linuxu můžete otevřít terminál tak, že stisknete Ctrl+Alt+T[4]
    • Vytvořte adresář napsáním mkdir foldername (jménosložky). Například pokud by jste chtěli vytvořit složku s názvem "Fotografie", zadali bystemkdir Photos.
    • Vytvořte dva nebo více adresářů v jedné lokalitě a to tak, že dáte mezery mezi jména. Například k vytvoření složky s názvem "Fotografie" a "Videa" ve stejné lokalitě, byste zadalimkdir Fotofragie Videa.
    • Vytvořte vnořené adresáře použitím -p. Například napsáním mkdir -p test1/test2/test3 se vytvoří složka ve vaší momentální lokalitě s názvem "test1". Vevnitř této složky bude složka s názvem "test2" a vevnitř této složky bude složka "test3".
    Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 10 324 krát
Stránka byla zobrazena 10 324 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama