Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Obnova textury stěn je výborný způsob jak dodat osobitost dekoraci vašeho domova. Kdysi doména profesionálních malířů, dnes je v obchodech pro domácnost k dostání spousta nástrojů, aby byla tvorba textury stěn proveditelným projektem v každé domácnosti. Pro konečnou úpravu stěn můžete také použít předměty jako metlu koštěte, hřebeny a houbičky. Tento článek vás naučí jak obnovit texturu zdí v provedení dle vaší volby.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Texturování pomocí spojovací směsi

 1. 1
  Po podlaze pokoje rozložte krycí fólii. Na okna také dejte hadry a připevněte je špendlíky, aby držely na svém místě. Zakryjte všechna místa, která si nechcete ušpinit. Texturování stěn je proces plný nepořádku, proto se ujistěte, že hadry zachytí všechnu odkapávající nečistotu.
 2. 2
  Naneste 0,3 cm tlustou vrstvu spojovací směsi, určené na sádrokarton, na své zdi. Toto pojivo je běžným nástrojem profesionálů. Používá se pro hladké dokončení vrchní vrstvy sádrokartonu. Ale je to také dobrý způsob jak texturovat stěny. Texturovat budete ihned po aplikaci směsi, takže pokud pracujete sám, pracujte vždy pouze na jedné zdi.
  • Uvědomte si, že bude trocha směsi během procesu texturování setřena. Naneste tedy více směsi, než očekáváte ve finálním výsledku.
 3. 3
  Vyberte si texturovací nástroj z nabídky níže. Způsob, jakým budete texturovat zdi, velice záleží na nástroji, který použijete.
 4. 4
  Použijte další nápadité povrchy, abyste dosáhli ještě strukturovanější vrstvy. Kromě štětců, kartáčů, stěrek a zednických lžic můžete využít i následující předměty na vytvoření nádherného texturovaného vzhledu:
 5. 5
  Nechte spojovací směs před malováním uschnout. Vysušení směsi by mělo trvat několik hodin. Poté směs překryjte jednou, možná dvěma vrstvami barvy pomocí hrubého válečku.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Texturování pomocí tapety

 1. 1
  Kupte texturovanou tapetu. Texturované tapety jsou k dostání buď v rolích, nebo jednotných kusech, které zavěsíte, připojíte nebo přilepíte ke zdi. Shánějte "texturované tapety" abyste si vytvořili seznam maloobchodních poskytovatelů texturovaných tapet.
 2. 2
  Aplikujte texturovanou tapetu na zeď. Texturované tapety jsou k dostání v několika různých provedeních, z nichž každé má jiný návod. Pro aplikaci tapet bude pravděpodobně nejběžnější způsob jednoduše změřit zeď, změřit tapetu tak aby seděla, nařezat kusy tapety a přilepit je na zeď silným lepidlem.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Texturování pomocí texturované barvy

 1. 1
  Nalijte barvu texturovanou pískem nebo popkornem do zásobníku na barvu. (Nejznámější značky barev vyrábí barvy s touto texturou.) Aplikujte ji přímo na zeď malířským válečkem. Naneste 1 až 2 vrstvy a nechte uschnout. Toto je pravděpodobně nejrychlejší způsob jak texturovat zdi.
 2. 2
  Naneste plastickou benátskou barvu na velkou ocelovou špachtli. Benátská plastová barva je dvou tónová barva vyráběná nejznámějšími malířskými značkami pro vytvoření vzhledu mramoru a kamene na zdech. Pracujte na ploše 1 krát 1 metr a aplikujte malé množství barvy v překrývajících se náhodných pohybech, dokud nemáte tenký nános na většině povrchu. Umožněte některým místům originální zdi, aby prosvítaly.
  • Naneste malé množství benátské plastické barvy na špachtli a klouzejte po povrchu v 90 stupňovém úhlu pro vyrovnání barev. Nechte zaschnout jako v předešlém případě a opakujte, dokud nedosáhnete vytoužené textury. Pomocí jemného smirkového papíru rozleštěte povrch v krouživých pohybech.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Texturování pomocí speciálních malířských nástrojů

 1. 1
  Pro texturování dvěma barvami použijte dvojitý váleček. Umístěte dvě doplňující se barvy do nádobky na barvu. Pracujte v křivkách zprava doleva, abyste barvy na zdi promíchali. Tato metoda často nahrazuje použití hub pro aplikaci různých barev; je to velmi efektivní metoda.
 2. 2
  Vytvořte dřevěný vzhled pomocí latexové barvy a nářadí pro vytvoření dřevěné textury. Naneste neutrální latexovou barvu na zeď. Namočte nástroj v nádobce s barvou a poté s ním sjíždějte dolů po zdi a střídejte obě strany nástroje, abyste dosáhli nerovnoměrného vzhledu dřevěných prken.
  Reklama

Tipy

 • Zkoušejte si úpravu na kusu desky. Můžete si vyzkoušet mnoho různých úprav, než začnete texturování na zdi.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Krycí fólii na odkapávání
 • Špendlíky
 • Spojovací směs na sádrokarton
 • Barva texturovaná pískem nebo popkornem či plastické benátské směsi
 • Malý smetáček
 • Hřeben na vlasy
 • Okenní stěrka
 • Zednická lžíce
 • Malířský váleček nebo dvojitý váleček
 • Ocelová špachtle
 • Nástroj na vytvoření dřevěné textury


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 503 krát
Kategorie: Dekorace
Stránka byla zobrazena 4 503 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama