Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vaše uživatelské jméno je v podstatě vaše online identita. Ať už přispíváte na nejrůznějších fórech, upravujete wiki, hrajete hry, nebo při jakékoliv jiné online aktivitě, která zahrnuje interakci s ostatními, bude vaše uživatelské jméno tou první věcí, kterou ostatní lidé uvidí. Lidé si o vás udělají obrázek podle toho, jaké jméno si zvolíte, vybírejte tedy moudře! Postupujte podle tohoto návodu a naučíte se několik základních triků na vytvoření vlastního uživatelského jména.

Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Vytvoření uživatelského jména

  1. 1
    Vaše uživatelské je vaše vizitka. Vaše uživatelské jméno bude to první, co lidé při online komunikaci s vámi uvidí. Vymyslete takové, aby se vám líbilo, protože ho budete používat velmi často.
  2. 2
    Pro různé služby si vytvořte různá uživatelská jména. Různá místa vyžadují různé styly uživatelských jmen. Pokud se registrujete na nějaký profesionální web, asi si zvolíte jiné uživatelské jméno než na herním fóru, kam pravidelně přispíváte.
    • Váš pohyb na internetu byste měli rozdělit do dvou odlišných rovin: profesionální a osobní. Můžete například používat jedno uživatelské jméno na profesionálních webových stránkách a jedno na webech, které vás zajímají z osobního hlediska. Díky tomu si budete svá uživatelská jména lépe pamatovat.
  3. 3
    Zůstaňte v anonymitě. Při vymýšlení uživatelského jména se vyvarujte jakékoliv možné osobní identifikaci, např. křestní jméno, příjmení nebo datum narození.
    • Použijte klidně jinou variaci svého jména, kterou si budete dobře pamatovat, ale ostatní si ji s vaší osobou nespojí. Použijte například několik písmen z křestního jména a několik z příjmení a celé to napište pozpátku.
  4. 4
    Nevzdávejte se, pokud bude první návrh vašeho uživatelského jména zamítnut. U online služeb jsou už většinou všechna klasická jména použita. Pokud se připojujete ke službě, která funguje již dlouho, je pravděpodobné, že jméno, které si zvolíte, už používá někdo jiný. Nespokojte se s návrhy, které vám daná webová služba nabídne. Buďte kreativní!
  5. 5
    Použijte okruh svých zájmů. Pokud milujete Brazílii, vyhledejte si například názvy květin, válečníky nebo postavy z příběhů o Amazonce. Pokud vás zajímají auta, vymyslete si nějaké uživatelské jméno v podobě oblíbeného automobilového výrobce apod.
  6. 6
    Vymyslete nějakou složeninu. Unikátní uživatelské jméno vytvoříte například kombinací vašich zájmů. Spojte dvě nebo více slov a vytvořte z nich originální uživatelské jméno, u kterého budete mít větší pravděpodobnost, že ho ještě nikdo nepoužívá.
  7. 7
    Překonejte jazykovou bariéru. Hledejte cizojazyčná slova. Pokud vám nebylo umožněno zaregistrovat si uživatelské jméno "spisovatel", zkuste použít francouzský ekvivalent "ecrivain". Můžete použít i slova ze světa fantazie, například Elvish nebo Klingon.
  8. 8
    Hlavně krátce. Pokud budete někam zadávat uživatelské jméno pravidelně, jistě uvítáte, když bude kratší! Dlouhá slova tedy zkracujte (např. Mississippi na Miss nebo Missi) a snažte se, aby se uživatelské jméno psalo snadno.
  9. 9
    Místo mezer používejte symboly. Na většině webových stránek není možné vkládat do uživatelského jména mezeru. Místo ní se používá například podtržítko “_”. Také můžete používat čísla místo písmen, například “7” místo “T” nebo “3” místo písmena “E”. Tento způsob používají zejména hráči online video her.
    • Jako dělítko uživatelského jména se může používat i tečka.
    • Nepoužívejte na konci svého uživatelského jména rok narození, zejména pokud jste mladší. Pak je totiž velmi snadné odhadnout váš věk.
  10. 10
    Vyzkoušejte generátor jmen. Na internetu je k dispozici spousta služeb, které vám nabídnou seznam náhodně vygenerovaných jmen. Je to sice méně osobní, ale hodí se zejména ve chvíli, kdy už bijete hlavou o klávesnici ve snaze vymyslet nějaké uživatelské jméno, které bude dostupné.
    Reklama

Tipy

  • Nepoužívejte složitá uživatelská jména, která se hůře pamatují, zejména pokud máte v plánu sdílet je s ostatními (např. když si vás někdo přidá na seznam kamarádů).
  • Některé webové služby disponují funkcí, že do příslušného políčka zadáte svá oblíbená slova, na základě kterých vygenerují 3-5 uživatelských jmen. Máte sice jistotu, že budou originální, ale pokud nebudete schopni si je zapamatovat, raději je nepoužívejte.
  • Vymyslete přídavná jména, která vás dobře vystihují, a složte si uživatelské jméno z nich.
  • Ve většině případů musí mít uživatelské jméno délku 6-14 znaků.
  • Uživatelské jméno si někam napište, abyste ho nezapomněli. K němu si připište i webovou stránku, na které ho budete používat, zejména pro ty případy, kdy pro různé stránky používáte různá uživatelská jména.
  • Své uživatelské jméno můžete použít i v emailové adrese. Pokud ale takový email plánujete používat i pro pracovní záležitosti, raději se vyvarujte se jmen, která by vám mohla uškodit.
  • Obecně platí, že čím originálnější uživatelské jméno zvolíte, tím větší pravděpodobnost, že ho budete moci používat na různých stránkách, a navíc se bude lépe pamatovat. Pokud si ale zvolíte příliš konkrétní či osobní, může to mít dopad na vaše soukromí.
Reklama

Varování

  • Nezapomeňte si přečíst pravidla o používání uživatelských jmen na wikiHow. Samozřejmě jen v případě, pokud vytváříte uživatelské jméno na wikiHow. Pravidla wikiHow se na jiné stránky nevztahují.
  • Dávejte pozor na požadavky konkrétních webových stránek. V pokynech je velmi často uvedeno, že nesmíte používat nevhodné či vugární výrazy.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 11 354 krát
Kategorie: Kancelář
Stránka byla zobrazena 11 354 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama