Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jste připraveni ulovit si nějaké ty „internetové“ peníze? V globálním měřítku neustále rostou výdaje na online reklamu. Již teď se zdá, že se brzy překoná hranice 145 miliard dolarů. To však také znamená, že spousta lidí bohatne! Pokud chcete zachytit nějaké ty peníze sami pro sebe, tak tady je několik tipů na věci, které pro to můžete podniknout.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Vytvořte si webovou stránku

 1. 1
  Určete si, jaký je váš cíl. Pokud chcete přitáhnout pozornost investorů (v tomto případě inzerentů) musíte mít prostor, kde můžou inzerovat své produkty. Snaha přitáhnout inzerenty by tak měla být váš hlavní cíl, jelikož to bude mít vliv na váš finanční úspěch.
  • Zjistěte si, co inzerenti nebo algoritmy na umístění reklamy hledají na webových stránkách. Obvykle hledají místo, které ve velkém navštěvují potenciální kupující s disponibilním příjmem a kteří by měli zájem o produkty, které blízce souvisejí s obsahem vašich webových stránek.
  • Zjistěte si, jakou webovou stránku chcete mít a následně se snažte získat – a udržet – spoustu návštěvníků. Čím déle budou na vaší stránce, tím pravděpodobnější je, že opustí vaši stránku kliknutím na odkaz na některého z vašich inzerentů a ne na tlačítko Zpět.
 2. 2
  Najděte si vhodný cílový trh. Abyste vygenerovali co největší návštěvnost a tím pádem i co největší příjem, buďte selektivní ve výběru vaší cílové skupiny. Přestože každá demografická skupina má své plusy a mínusy, tak podle studií jsou mladí lidé obecně optimističtější a dobrodružnější – a tudíž je u nich pravděpodobnější, že kliknou na reklamu na vaší webové stránce.
  • Mějte na vědomí, že váš cíl je počet kliknutí, ne prodej: jsou to kliknutí, které vám generují příjem. Jakmile návštěvník opustí vaši stránku, tak je pouze na prodejci, aby uzavřel prodej. Dostanete zaplaceno bez ohledu na to, jaký je výsledek prodeje.
  • Zjistěte si na internetu, jaké jsou trendy a jaké existují nápady na webové stránky. Berte v potaz i rok, v kterém dané informace hledáte. Vyhnete se tak ztrácením času nad trendy z roku 2006. Například, zadáte-li do Googlu "website ideas 2015", tak se vám dostane skoro miliarda výsledků. Pak už je to jen otázka toho, jak nekombinujete klíčová slova, abyste našli nápady, které se vám opravdu líbí.
 3. 3
  Zajistěte si vhodnou doménu. Na začátku 21. století jste mohli vymyslet jméno společnosti a lehce pro něj najít doménu se stejným jménem. Dnes je to však téměř nemožné. Můžete však být kreativní v používání pomlček. I když je doména "geeks.com" (a .net, .org, či .xxx) zabraná, tak můžete vyzkoušet něco jako "website-4-g33ks".
  • Dobrý způsob, jak si zajistit doménu ".com" je vytvořit si vlastní webovou stránku přes webhostingovou službu (spousta stránek nabízejících registraci domény vám to umožní). Výhodou je, že budete flexibilnější, co se týče designu a instalace vlastního kódu.
  • Případně si můžete udělat účet na službě jako je Blogger od Googlu nebo Wordpress. Obojí služby vám umožní používat vlastní jméno před názvem jejich služby (např. geeks.wordpress.com) a webové stránky; to vše zdarma. Další výhodou je, že si můžete na Bloggeru a Wordpressu vybrat ze spousty dobře navrhnutých vzhledů, pomocí kterých vaše stránka bude vypadat skvěle. Nevýhodou je, že si většinou musíte zaplatit "profesionální" verzi, pokud chcete stránku nějak výrazně.
 4. 4
  Budujte vaši stránku. Dejte vaši stránku dohromady pomocí přednastavených vzhledů nebo podle vašeho vlastního designu (od vás nebo od designera). To, co se stránkou budete dělat závisí na tom, na jaký trh se hodláte orientovat. V každém případě vaším cílem je mít co nejvyšší návštěvnost a je jedno, jestli přes stránku nabízíte vaše služby (např. "Opravna aut Praha") nebo máte výhradně online obsah (např. "Sářiny recepty").
  • Pokud nabízíte nějakou službu, tak vaše stránka by měla mít obsah, který má s danou službou spojitost. Na stránce Opravny aut Praha, byste mohli mít články o výměně oleje či pneumatik nebo sekci Otázky a Odpovědi na jakékoliv téma spojené s auty. Sára by mohla zveřejňovat nejen recepty, ale i informace o převodu kuchyňských měr, o rozdílu mezi jednotlivými moukami nebo příběhy kuchyňských pohrom a úspěchů. V každém případě byste se měli snažit dát vaším návštěvníkům důvod k delší návštěvě – a ke kliknutí na reklamy!
 5. 5
  Snažte se zachovat svěží obsah. Nemyslete si, že zveřejníte pouze jeden nebo dva články a máte hotovo. Pamatujte si, že se bavíme o vašem zdroji příjmů. Přemýšlejte o tom jako o své práci – je jedno, jestli je to na částečný nebo plný úvazek, přesto se budete muset vaší stránce nějakou dobu věnovat, pokud chcete zaplatit všechny účtenky.
  • Čím více budete psát, tím větší zájem o vaší stránku bude. Čím větší zájem o vaší stránku bude, tím více lidí ji bude pravidelně navštěvovat a hlavně tím relevantnější se vaše stránka bude zdát algoritmům na umístění reklamy. Více reklam = více kliknutí = více peněz. Nikdy nepřestaňte myslet na tento cíl.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Začněte s reklamou

 1. 1
  Přihlaste se na Google AdSense. AdSense bude na vaši stránku umisťovat reklamu na nejrůznější produkty a služby, které jsou relevantní vůči obsahu vašich stránek. Budete mít zaplaceno pokaždé, když se na vaší stránce objeví nějaké reklama nebo když někdo na nějakou reklamu klikne.
  • Za každé kliknutí nebo zobrazení budete mít zaplaceno velmi malou částku. Takže čím větší návštěvnost máte, tím budete mít více kliknutí a o to více peněz vyděláte.
 2. 2
  Propagujte svoji stránku. Pokaždé, když zveřejníte nějaký článek, uděláte změnu nebo opravíte tečku na vykřičník či "tne" na "ten", dejte o tom světu vědět přes Twitter, Facebook, Tumblr, LinkedIn a všechny jiné sociální sítě. Klíčem je šířit informace o své stránce mezi lidmi.
  • Udělejte si účty na všech zmíněných sociálních sítích a ujistěte se, že na své stránce máte na ně dobře viditelné odkazy.
  • Začněte emailovou kampaň. Jednou týdně publikujte email "to nejlepší z mé stránky" – tak často, aby lidi bavil jejich obsah, ale zároveň nebyl považován za spam.
 3. 3
  Všímejte si statistik. Zjistěte, která reklama na vaší stránce nejlépe funguje a používejte více podobných reklam.
  • Postupným vylepšováním celého procesu bude mít pro vás každá návštěva vyšší hodnotu pro generaci příjmu. Vždy si pamatujte: čím déle člověk zůstane na vaší stránce, tím větší bude vaše výplata. Hodně štěstí!
 4. 4
  Staňte se partnerem. Společnosti používají partnerské programy na zvýšení online prodeje a ke většinu programům se lze připojit zdarma. Pokaždé, když nějaký návštěvník něco koupí přes odkaz na vaší stránce, tak si vyděláte nějaké provize.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 73 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 061 krát
Kategorie: Networking
Stránka byla zobrazena 8 061 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama