Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte kreativní talent, který chcete nějak využít? Můžete zkusit vytvářet webový komiks! Tento jednoduchý návod vám pomůže dosáhnout úspěchu. Nebojte se, vůbec to není těžké!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak dosáhnout úspěchu

 1. 1
  Vytvářejte zajímavý obsah. Většinou to znamená mít zajímavou zápletku. Pokud nechcete, nemusíte mít žádnou zápletku, ale když ji budete mít, budete mít více nápadů a udržíte si motivaci. Použijte nástroje jako Monomyth nebo Act Structure a ujistěte se, že máte silný příběh, který se čtenářům bude líbit.
  • Nezapomínejte na nejběžnější radu ohledně psaní: pište o tom, co znáte. Tato rada je opravdu dobrá. Neznamená to, že byste měli psát pouze o svém životě, ale měli byste psát o věcech a o emocích, se kterými máte zkušenosti.
 2. 2
  Vytvořte si postavy. Měli byste si vytvořit hlavní a vedlejší postavy. Nakreslete si ke každému z nich obrázek a napište si základní informace, abyste je kreslili pokaždé stejně. Potom si napište „tahák“ s jejich příběhem, osobností, vadami a dalšími detaily.
  • Když budete mít postavy, které budou mít nějaké chyby, budete mít více prostoru pro vymýšlení příběhů a budete je moci postupně rozvíjet. Je důležité psát vyrovnaně, ale musíte si nechat i nějaký prostor pro kreativitu.
 3. 3
  Nakreslete si několik testovacích komiksů. Vytvořte si dva nebo tři komiksy na zkoušku. Měly by zahrnovat všechny vaše hlavní postavy (pokud nějaké máte) a měly by mít stejný styl jako celý váš připravovaný komiks. Nekreslete zbytečně příliš rychle a nepřesně, ale ani příliš opatrně a dokonale. Cílem je prozatím získat představu o tom, jak dlouho trvá připravit jeden komiks a jak probíhá celý proces tvorby. Možná se nakonec rozhodnete pro jednodušší styl, méně barev, nebo jiné změny.
 4. 4
  Získejte zpětnou vazbu. Ukažte svůj komiks přátelům. Pokud máte pocit, že vaši přátelé tuto práci neocení, sdílejte komiks na internetu na nějaké stránce, kde vám lidé budou moci poskytnout zpětnou vazbu. Měli byste pochopit, co je na vaší práci dobré a co musíte ještě zlepšit. Je tedy důležité získat co nejvíce reakcí.
  • Nemusíte se zabývat tím, co si o vašem komiksu každý myslí. Měli byste se zaměřit pouze na nejčastější stížnosti.
  • Líbí se lidem vaše hlavní postava? Jsou vaše vtipy vtipné? Máte dobrý styl kresby? Tyto věci musíte doladit ještě dříve, než budete komiks dokončovat.
 5. 5
  Rozhodněte se, jak často budete komiks sdílet. Měli byste komiks vydávat pravidelně a držet se určeného rozvrhu. Vaši čtenáři by měli vědět, kdy mohou očekávat další díl. Když budete komiks sdílet nepravidelně, přijdete o většinu svých čtenářů. Pravidelnost vám také pomůže udržet si motivaci a pracovat na komiksu pravidelně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak dostat komiks mezi lidi

 1. 1
  Udělejte si zásobu. Měli byste komiks začít s co nejvíce díly. První vydání by mělo zahrnovat více než jeden díl, aby čtenáři věděli, o čem komiks bude. Také byste měli mít několik dílů v záloze, abyste měli co sdílet, když někdy nebudete stíhat vytvářet nové komiksy. Pokud nemáte dost inspirace na to, abyste si připravili dost komiksů do zásoby, pravděpodobně byste se tomu neměli věnovat. Měli byste mít dost nápadů již v hlavě, ještě před tím, než komiks začnete kreslit.
  • Obecně byste měli mít hned na začátku komiksy na 1-3 měsíce dopředu. Připravte si jich co nejvíce, abyste mohli dodržovat pravidelný rozvrh sdílení nových dílů.
  • Pokud chcete, můžete použít zápletky, které jste použili v prvních testovacích komiksech. Bude stačit, když z nich odstraníte chyby, na které vás lidé upozornili.
 2. 2
  Pořiďte si webovou doménu. Zdarma svůj komiks můžete sdílet na stránkách jako je Comic Fury, Smack Jeeves, Drunk Duck a další, ale tyto weby mají omezené možnosti, jak díky komiksům vydělávat peníze. Také vypadají dost neprofesionálně. Pokud vám to nevadí, je vše v pořádku. Pokud ovšem chcete profesionálnější komiks, který vám bude vynášet, musíte si pořídit webovou doménu. Seženete je levně a jejich správa je snadná. Doména by měla mít snadno zapamatovatelné jméno. Ideálně by měla být stejná, jako název vašeho komiksu, aby ji lidé snadno našli.
 3. 3
  Zařiďte si webovou stránku. Pokud se nevyznáte ve webovém designu, nejlepší bude si někoho najmout, aby vám stránku vytvořil. Hostingové služby jako Web Fury vám mohou pomoci, protože můžete využívat jejich šablony a nástroje. Měli byste vytvořit jednoduchý layout se základními barvami a s co nejmenším počtem rušivých prvků, aby čtenáře při čtení komiksu nic nerozptylovalo. Při formátování stránky se snažte docílit následujícího:
  • Komiks by měl být uprostřed stránky a neměl by být příliš malý, ale ani příliš velký.
  • Komiks by měl být snadno ovladatelný. Umístěte na stránku odkaz na archiv všech starších komiksů, uspořádejte je podle kapitol nebo podle data. Můžete pod komiks také přidat tlačítka „první“, „předchozí“, „další“ a „poslední“.
  • Jméno komiksu napište na horní stranu stránky a uveďte také rozpis uploadů.
  • Umožněte svým čtenářům „vidět“ vás. Na stránku přidejte kontaktní formulář, aby vám lidé mohli psát ohledně komiksu, reklam, spolupráce, zpětné vazby atd. Můžete přidat také blog, na který budete psát vše, co vás zajímá. Díky tomu budete moci se svými čtenáři komunikovat.
  • Umožněte lidem, aby vyjádřili svůj názor. Můžete pod každý komiks přidat pole pro komentář, aby lidé mohli reagovat. Není to sice pro každého, ale někteří čtenáři budou mít radost, že se mohou zapojit. Později můžete přidat také fórum.
  • Můžete přidat také sekci s odkazy na ostatní tvůrce komiksů, kteří vám na oplátku mohou stránku sdílet na svých stránkách.
 4. 4
  Sdílejte své komiksy. Nahrávejte komiksy pravidelně na webové stránky. Můžete je nahrát všechny najednou, nebo je nahrávat postupně. Některé stránky vám umožní zadat soubory do fronty a budou je za vás nahrávat automaticky, i když nebudete u počítače. Měli byste přesto začít psát nové komiksy, abyste měli stále dost v zásobě.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak psát úspěšné komiksy

 1. 1
  Dělejte své stránce reklamu. Lidé nebudou na vaši stránku chodit sami od sebe. Mluvte se svými přáteli o svých komiksech, požádejte ostatní umělce, aby o vás napsali, nebo aby sdíleli vaši stránku na svých webech a blozích. Pořiďte si dobrou reklamu, navštěvujte diskusní fóra a sdílejte odkazy na své stránky. Odkazy můžete dávat na MySpace, Bebo nebo Facebook a na všechny ostatní sociální sítě.
 2. 2
  Komunikujte s komunitou. Když se zapojíte do komunity webových komiksů, najdete si nové přátele a spoustu nových čtenářů. Ostatní umělci vám mohou poskytnout cenné rady, povzbudit vás a pomoci vám dosáhnout úspěchu. Tato komunita je silná, takže se nebojte někoho kontaktovat. Když budete komunikovat s dalšími tvůrci komiksů, měli byste se chovat slušně a pozitivně.
 3. 3
  Jak zpeněžit komiks. Provozování webové stránky může být drahé, zejména pokud budete mít hodně čtenářů. Také vás to bude stát spoustu času. Pokud chcete mít více času na tvorbu komiksů, budete si muset najít způsob, jak pomocí něho vydělávat peníze. Můžete na své stránky umístit reklamy (Google Ads jsou nejlepší), ale lepší bude, když budete prodávat různé předměty. Připravte si knihy, plakáty, samolepky a další produkty. Pokud vás tyto věci nebaví, pravděpodobně se vám nepodaří udržet komiks dlouho naživu.
 4. 4
  Nepřestávejte sdílet nové díly komiksu. Neměli byste svůj komiks nechat zemřít. Když budete několik měsíců nepopulární, neměli byste přestávat sdílet. Pokud je váš komiks kvalitní, lidé ho budou stále číst. Mít úspěšný komiks je trochu jako být filmovou hvězdou. Chce to hodně tvrdé práce a většinou úspěch nepřijde ihned. Musíte vytrvat!
  Reklama

Tipy

 • Čtěte ostatní webové komiksy a čerpejte inspiraci.
 • Nebojte se zkoušet nové zajímavé věci.
 • Nepřestávejte psát. Nevyhýbejte se psaní jen proto, že psát nemusíte. Je dobré mít v záloze velkou spoustu komiksů. Když se vám z nějakého důvodu stane, že nebudete moci psát (dovolená, zlomená ruka atd.), budete moci stále sdílet nové díly. Když nebudete moci vytvářet nové komiksy, alespoň přemýšlejte nad novými náměty.
 • Pište zajímavě a vymýšlejte stále nové věci.
 • Každý komiks by měl být něčím zajímavý. Pokud máte několik komiksů na jedno téma, snažte se vymyslet něco nového.
 • DeviantART je skvělá stránka, na které můžete svoji práci sdílet, pokud nechcete, aby vám vydělávala peníze. Na této stránce ji uvidí spousta lidí a získáte i cennou zpětnou vazbu.


Reklama

Varování

 • Pravděpodobně se setkáte s lidmi, kterým se váš komiks líbit nebude. Uvědomte si, že na těchto lidech nezáleží a neposlouchejte je.
 • Neměli byste ale blokovat veškerou kritiku. Někteří lidé se sice budou snažit vás pouze naštvat, ale jiní vám budou chtít pomoci zlepšit se. Uvědomujte si, že i když jste dobří, stále můžete být lepší.
 • Není dobré střídat humor a drama. Pokud chcete dělat velké změny, dělejte je postupně a opatrně.
 • Psát komiks o vztazích může být nebezpečné. Musíte se ujistit, že váš komiks nikoho neurazí. Jistě byste nechtěli psát o malých chlapcích a o knězích!
 • Nebuďte svým komiksem posedlí!
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Počítač
 • Scanner (pokud nekreslíte v počítači)
 • Papír, tužka, pastelky (pokud nekreslíte v počítači)
 • Peníze na doménu a náklady na reklamu

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 26 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 616 krát
Stránka byla zobrazena 3 616 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama