Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho lidí má svoji vlastní webovou stránku. Pokud se k nim chcete přidat a vydělat si i nějaké peníze, přečtěte si tento článek. Služby, které vám umožní si webovou stránku vytvořit zdarma, jsou dostupné a pomohou vám s tvorbou vlastního webu.

Část 1
Část 1 ze 3:
Najděte si službu

 1. 1
  Určete si, jakou stránku byste chtěli mít. Vaše potřeby určí to, jaký druh služby si vyberete. Pokud chcete mít stránku pro obchod, budete muset vybrat službu, která podporuje e-shopy. Pokud chcete vytvořit wiki, najdete spoustu služeb, které vám je pomohou vytvořit a spravovat. Pokud chcete blog, najděte si blogovou službu a můžete mít svoji stránku již za několik minut.
 2. 2
  Najděte si na internetu službu, která umožňuje tvorbu webových stránek zdarma. Možností je spousta – některé jsou vhodné, některé méně vhodné, některé jsou drahé a některé levné. Je dobré si zjistit co nejvíce informací. Většina služeb nabízí pro stránky zdarma omezené možnosti a budete muset počítat s tím, že budete mít na stránce reklamy. Váš web bude pravděpodobně také subdoménou hostingové stránky (například: vášweb.host.com místo vášweb.com). Zde uvádíme seznam populárních služeb:
  • Wordpress – skvělý pro blogy a malé weby různého typu
  • Drupal – skvělý pro středně velké a velké stránky
  • Webs
  • Angelfire
  • Google Sites
  • Webnode
  • Wikia; skvělá pro tvorbu wiki
 3. 3
  Srovnejte si možnosti všech služeb. Každý server vám bude nabízet jiné služby. Většina serverů má vcelku přísná datová omezení. To znamená, že pokud chcete mít stránku plnou médií a obrázků, budete si muset najít toho nejlepšího poskytovatele.
  • Různé servery mají také různá pravidla ohledně tvorby online obchodů. Pokud si chcete vytvořit e-shop, vyberte si službu, která vám umožní využívat nejvíce možností.
  • Většina serverů má také omezení pro nahrávání a stahování. To znamená, že na ně nemůžete ukládat soubory a stahování dat vám může vyčerpat datový balíček.
  • Zjistěte si, zda vám server umožní spravovat svoji stránku. Většina serverů obsahuje nástroje pro tvorbu webu a neumožní vám použít vlastní nastavení. Pro základní potřeby to stačí, ale pokud si chcete svoji stránku tvořit sami, najděte si takovou službu, která vám to umožní.
 4. 4
  Vyberte si téma, které se bude hodit k účelu vaší stránky. Projděte si přednastavená témata (někdy se jim říká styly nebo šablony). Můžete použít tato připravená témata, nebo si stáhnout jiná, například z Theme Forrest.
  • Mnoho serverů obsahuje specializované designy pro stránky, které vám umožní mít vlastní identitu značky. Najděte si design, který se k vaší stránce bude nejvíce hodit.
 5. 5
  Zvažte, kolik vás to bude stát. I když jsou služby zdarma, nebudete to mít úplně zdarma – na stránce budete muset mít reklamy, nebo budete pobízeni k upgradu na vyšší úroveň, která vás bude stát nějaké peníze. Vyberte si takovou možnost, kterou si budete moci dovolit a která vám umožní vytěžit ze své stránky nejvíce.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Vytvořte si stránku

 1. 1
  Přihlaste se k účtu. Všechny webové služby vyžadují založení účtu. Záleží na tom, kterou si vyberete. Někdy nebudete muset zadávat platební údaje, jindy zase ano (pro případ upgradu na placený účet).
 2. 2
  Vyberte si vhodnou doménu a kupte si ji. Služby tvorby webu zdarma vám nabídnou subdoménu na svém serveru zdarma, ale někdy je možné si za peníze koupit vlastní doménu. Některé služby vám umožní se spojit s doménou, kterou již vlastníte.
  • Můžete si koupit nějakou vysokoúrovňovou doménu (www.vasweb.com) za roční poplatek a spojit si toto doménové jméno se stránkou vytvořenou zdarma. Nejprve se ale ujistěte, že to vaše služba umožňuje. Domény si můžete zaregistrovat na GoDaddy, Register.com, Domain.com nebo Dyn.com.
 3. 3
  Vytvořte si design své stránky. Téměř všechny služby pro tvorbu webů zdarma mají zabudované programy pro designy. Tyto programy vám umožní si vybrat z přednastavených témat. Některé z nich vám také povolí nastavit si různé elementy, například CSS, jak budete chtít.
  • Webové programy pro tvorbu designu vám umožní přidávat na své stránky text a obrázky a vytvořit si tak stránku velmi rychle. V některých případech můžete dokonce obrázky na stránku přetahovat. Nebudete potřebovat žádné znalosti kódování.
  • Většina těchto služeb vám poskytne nástroje, které budete pro tvorbu stránky potřebovat, aniž byste si museli stahovat jakýkoli software. Protože si vytváříte stránku pomocí jejich služeb, nebudete se při uploadování souborů muset starat ani o FTP programy nebo cPanel.
  • Většina služeb také obsahuje návody, které vás procesem tvorby stránky provedou.
  • Pokud to vaše služba umožní, můžete si na stránky nahrávat soubory HTML a vytvořit si ji skutečně tak, jak sami chcete. Nejprve se ale budete muset naučit základní informace o HTML. Pokud chcete svoji vlastní stránku upravovat, budete také potřebovat FTP program, který vám umožní přístup k serveru.
 4. 4
  Přidejte si na stránku kvalitní obsah. Napište, co prodáváte, napište něco o sobě, přidejte kontaktní informace atd. Také si předem připravte obsah, který budete na stránku přidávat v budoucnu.
 5. 5
  Dokončete stránku. Až budete spokojeni s rozvržením a obsahem své stránky, můžete ji spustit. Pokud máte blog, nebo sekci s novinkami, je dobré napsat na ni uvítání pro návštěvníky, vysvětlit účel stránky a představit se. Díky tomu se bude stránka čtenářům více líbit a nebudou si muset dlouze zjišťovat, o čem je.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Pracujte na své stránce

 1. 1
  Neustále přidávejte nový obsah. Webové stránky, které pravidelně aktualizují svůj obsah, mají vyšší návštěvnost, než stagnující weby. Snažte se přidávat zajímavý obsah, který přitáhne čtenáře. Držte se svého plánu, aby se čtenáři naučili chodit na stránku pravidelně v době, kdy se na ní objeví něco nového.
  • Pokud chcete mít dobrou návštěvnost stránky, musíte na ni neustále přidávat kvalitní a originální obsah. Díky tomu získáte pravidelné čtenáře, a přitáhnete i nové návštěvníky.
 2. 2
  Pokud chcete hodně vydělávat, nechejte si na stránky umístit reklamy. Zjistěte si, zda to vaše služba umožňuje, protože mnoho serverů pro weby zdarma nepodporuje generaci zisku pomocí těchto stránek. Monetizace stránek vám pomůže získat peníze, ale může také odradit čtenáře od čtení obsahu.
 3. 3
  Podporujte svoji stránku. Až budete mít stránku hotovou a budete na ni pravidelně přidávat obsah, můžete jí dělat reklamu. Můžete si zaplatit skutečnou reklamu na jiných webech pomocí služeb jako je například Google AdSense, nebo svoji stránku můžete podporovat na Facebooku nebo Twitteru.
 4. 4
  Optimalizujte svoji stránku pro vyhledávače. Můžete začít tím, že si svoji stránku zkusíte vyhledat v různých vyhledávačích. Vyhledávače procházejí celý web a přiřazují zadaní lidí k obsahu webů. Pokud chcete, aby na vaši stránku chodilo hodně lidí, měli byste ji přihlásit k většině velkých vyhledávačů. Postup je u každého vyhledávače jiný, ale téměř vždy budete nejprve muset vytvořit mapu své stránky.
  • Pro Google můžete zaslat pouze URL své stránky, nebo můžete poskytnout celkovou mapu své stránky.
  • Pro Yahoo a Bing můžete také poskytnout pouze svoji URL, nebo celou mapu stránky. Mapy by měly být ve formátu XML.
  Reklama

Tipy

 • Vymyslete si krátké a jednoduché doménové jméno, aby lidé vaši stránku našli.

si služby, které poskytují tvorbu webu zdarma a prohlédněte si je. Přečtěte si, co vám nabízejí a vyberte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud například chcete nahrávat obrázky a videa, vyberte si službu, která vám poskytne dostatek úložného prostoru.

 • Přihlaste svoji stránku k největším vyhledávačům, jako je Google, Yahoo a další.
 • Projděte si nejčastěji kladené otázky na webu každé služby a zjistěte si vše, co vás o jejich nabídkách a produktech zajímá.
 • Navrhněte si stránku editorem WYSIWYG, nebo se naučte tvořit stránky pomocí HTML. Některé zabudované programy, jako je například Webs, nevyžadují žádné technické ani designérské znalosti, což se hodí v případě, že nejste technicky zdatní.


Reklama

Varování

 • Pokud máte vysokou návštěvnost, je možné, že vám poskytovatel na nějakou dobu stránku zablokuje. Pokud plánujete vytvořit stránku, kterou budou navštěvovat tisíce lidí denně, měli byste raději využít placené služby.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 999 krát
Kategorie: Počítač
Stránka byla zobrazena 5 999 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama