Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ženy se umění dobře upravit, aby si jich muži všimli, ale jakmile získáte pozornost muže, mnoho z nich neudělá další krok. Zde je několik rychlých tipů a triků pro to, jak si udržet jeho pozornost.

 1. 1
  Udržujte ho fascinovaného. Pokud se mu zatím líbíte, určitě si dá tu práci a bude se ve vaší přítomnosti pohybovat častěji. Nebuďte otevřená jako kniha, tedy pokud taková nejste běžně. Dejte si ve vztahu trochu prostoru, abyste ho mohla stále překvapovat.
  • Buďte trochu tajemná. Neříkejte mu o všem, co děláte, kam se chystáte a koho jste potkali. I když nechcete být tajemná, sdílet s mužem každý detail svého života způsobí, že brzy ztratí zájem.
  • Nechejte si v rukávu nějaká překvapení. Muži jsou lovci, objevovatelé a dobrodruzi – milují překvapení. Když si naplánujete něco takového, například skok padákem nebo okružní plavbu, nebojte se to před ním chvíli zatajit a říct mu to, až bude správný čas.
 2. 2
  Zjistěte, co má rád. Každý rád mluví o sobě, je to přirozené. Namísto toho, abyste se bavili o své minulosti a svých bývalých vztazích se ho ptejte na otázky, které mu ukážou, že máte zájem. Pokud se rozmluví o své minulosti a svých zkušenostech a vy dokážete přetrpět chvíli nudného vyprávění, bude se s vámi cítit propojen a budete mít na čem stavět.
  • Pokud se mu líbí nějaká barva, neuškodí vzít si na sebe něco v této barvě. Pokud má rád nějaké jídlo, je dobré ho někdy překvapit obědem nebo večeří.
  • Většina komunit je pluralistická a obsahuje lidi z různých kultur a etnik. Pokud je jeho kultura odlišná od té vaší, snažte se toho načíst a zjistit co nejvíce o tom, co je pro něho přirozené. Bude se mu to líbit.
  • Jinými slovy o něj pečujte. Ženy milují, když je někdo rozmazluje, ale muži také. Pouze se bojí si o to říct, aby nepůsobili méně „mužně“. Pamatujte, nedělejte mu ale matku. Nahrajte si jeho oblíbené seriály, kupte mu lístky na nějaký zápas (může si pozvat své kamarády), nebo mu kupte holící strojek, o kterém nedávno mluvil. Jistě si toho všimne a ocení to.
 3. 3
  Najděte rovnováhu mezi nezávislostí a ujišťováním o lásce. Muži jsou přirozeně nezávislí, což znamená, že potřebují trochu více prostoru sami pro sebe, než ženy. Ujistěte se, že má pocit, že má i život, který s vámi nesouvisí. Může vás mít skutečně rád, ale když zjistí, že ztratil kontakt s přáteli a není již ve vztahu mužem, bude ho to bolet. Dejte mu tedy nějaký prostor.
  • Pokud cítíte nedůvěru, nebojte se. Věřte mu. Když vám dá důvod mu nevěřit, můžete začít zpochybňovat jeho motivy. Pravdou je, že pokud mu důvěřujete a on vás má rád, nebude vám chtít dát ani důvod mu nevěřit. Pokud mu nevěříte, i když byste měla, bude vás chtít potrestat a tyto důvody vám poskytne.
 4. 4
  Zajistěte, aby se cítil jako muž. Není nic špatného na tom, když muži posílíte jeho ego. Bude se cítit lépe a přitažlivěji kvůli vám a bude si vás chtít udržet. Také je pravděpodobné, že vám tuto laskavost oplatí.
  • Podporujte jeho vnímání sebe sama. Myslí si, že je atlet? Říkejte mu, jaké má krásné svaly, jak je organizovaný nebo talentovaný. Myslí si, že je intelektuál? Říkejte mu, jak je chytrý. Myslí si, že je komediant? Smějte se jeho vtipům a pomáhejte mu, aby byl zábavný.
  • Dovolte mu, aby se choval jako kavalír. Všímejte si gentlemanských gest, které pro vás dělá a oceňte je. Když vám otevře dveře, zaplatí za vás jídlo, nebo vás nechá vejít první, poděkujte.
  • Musíte vědět, že muži se chovají v přítomnosti svých kamarádů jinak. Nikdy netolerujte nedostatek respektu, ale pokud se chová jen trošku jinak, je to proto, že chce udělat dojem na své kamarády. Pokud vás to neuráží, dovolte mu to.
 5. 5
  Na veřejnosti si neprojevujte lásku příliš často. Muži nemají vždy rádi, když je nutíte držet vás na ruku a líbat vás na veřejnosti. Pokud se jim to líbí, berte to jako bonus a važte si tohoto muže. Pokud ale ne, nesnažte se ho k tomu donutit. Nebuďte naštvaná ani smutná, muži jsou jiní a neradi ukazují svoji citlivou stránku před lidmi.
 6. 6
  Pokud potřebujete muže, kterému nevadí projevovat lásku na veřejnosti, jemně mu to řekněte. Dejte mu najevo, že je to pro vás důležité, ale že chápete, že on to tolik nepotřebuje. Pokud se mu skutečně líbíte a má vás rád, bude ochotný kompromisovat.
 7. 7
  Buďte sebevědomá a snažte se vypadat dobře. Líbíte se mu více, než ostatní ženy, ukažte tedy, že jste na sebe pyšná! Oblékejte se tak, abyste udělala dojem, ale neukazujte příliš své tělo na několika prvních schůzkách. Ujistěte se také, že jste to nepřehnala s make-upem. Mužům se líbí přirozená krása, falešné opálení a příliš dlouhé řasy nejsou přitažlivé.
  • Buďte mladistvá a ženská, jako kdybyste již vstala z postele a vypadala dokonale – hezké šaty, hydratační krém, jemná rtěnka a trochu řasenky bohatě stačí.
  • Nesrovnávejte se s ostatními ženami, ani přijatelnými způsoby. Pro muže takové srovnávání znamená „nejistotu“ a začne se bát toho, že se stane spíše vaším psychologem, než vaším partnerem.
 8. 8
  Nevysílejte sexuální signály, dokud váš vztah nepokročí. Když mu dáte hned vše najednou, vytratí se ze vztahu vzrušení. Proč? Protože muži (a také ženy) mají rádi výzvy. Může se to zdát zvláštní, ale jemu se líbí vás dobývat a rád si to užije celé.
  • Obecné pravidlo: na prvních několika schůzkách očekávejte polibek, na dalších schůzkách maximálně mazlení a nad sexem přemýšlejte až po pěti schůzkách. Pokud se scházíte jednou týdně, budete mít více než měsíc na to, abyste si ujasnila, zda to chcete. Pokud se nemůžete rozhodnout, počkejte déle.
  • Když spolu budete v sexuálním vztahu, snažte se udržet věci zajímavé. Zde je několik tipů jak objevovat sexualitu toho druhého:
   • Initiate sex at least some of the time. Guys don't always want to be the one asking for it. They certainly want sex, but it makes them feel greedy. Initiate some of the time and you'll keep him happy.
   • Alespoň někdy začínejte sex vy. Muži nechtějí být těmi, kteří si o to musejí neustále říkat. Rozhodně chtějí sex, ale mají pocit, že ho chtějí moc. Někdy tedy začínejte milostné hrátky vy, bude potom šťastnější.
   • Zajistěte, aby se cítil důležitý. Buďte otevřená ohledně toho, co může udělat, aby vás sexuálně uspokojil. Povzbuzujte ho a navádějte ho. Nikdy si nedělejte legraci z jeho penisu, výkonu atd., protože muži jsou na to velmi citliví.
 9. 9
  Masírujte ho! Po dlouhém dni v práci a stresující cestě domů muži milují skvělou masáž zad, krku nebo chodidel. Pokud máte čas a energii, můžete ji spojit s manikúrou či pedikúrou. Možná se vám odvděčí stejně, pokud si o to řeknete. Muž, který vám po dlouhém dni nenamasíruje chodidla, si nezaslouží, abyste mu věnovala čas.
 10. 10
  Pokud má za sebou méně vztahů, než vy, buďte trpělivá a pochopte, když nerozumí základním pravidlům společného soužití. Pro muže je těžké pochopit, proč by vás měli nechat sledovat váš oblíbený film, přestože jste s nimi trpělivě proseděla čtyřhodinový basketbalový zápas a šla jste s ním do kina na Transformery, jen abyste mu udělala radost. Stejně tak pravděpodobně nerozumí tomu, proč byste se neměla o domácnost starat výhradně sama. Není to tím, že by byli hloupí – pouze přemýšlí jinak, než ženy.
  • Problémy se snažte řešit klidně a pomocí rozhovorů. Vyslechněte si jeho úhel pohledu, buďte klidná a připravená kompromisovat. Zároveň mu jemně řekněte, jak problém vidíte vy a navrhněte řešení, například: „Ráda budu prát prádlo, když ty budeš vynášet odpadky.“
  • Nic mu nevyčítejte. Bude mít pocit, že se z vás stala jeho matka, a rozhodně se mu to nebude líbit. Tiše očekávejte, že udělá, o co jste ho požádali – pamatujete si to o té důvěře? – a nechejte mu na to dost času. Když to neudělá, vysvětlete mu, proč je to důležité. Někdy je prostě potřeba muže jen trochu popostrčit.
 11. 11
  Zjistěte, kým je. Trávíme mnoho času hledáním někoho, kdo nám podle nás rozumí tak, jako naše rodina a naši nejbližší. Pokud mu dokážete ukázat, že mu někdy rozumíte lépe, než on sám, bude pro něho velmi těžké vás opustit.

Tipy

 • Dejte mu nějaký prostor a buďte sama sebou. To samé dovolte i jemu.
 • Představte si, co byste dělala, kdyby nebyl součástí vašeho života a buďte spontánní. Muži milují, když má žena svůj vlastní život a je spokojená sama se sebou.
 • Žena by se nikdy neměla snažit muže ovládat, stejně jako by se muži neměli snažit ovládat ženy. Dovolte svému muži, aby byl nezávislý a buďte také nezávislá.
 • Snažte se nepůsobit příliš horlivě, nechejte si nějaké triky v záloze a použijte je, až to bude nejméně čekat! Vždy tak budete o krok vpřed.
 • Nedělejte si z něho celý svůj život. Vztah je založený na dvou lidech. Pokud budete vynakládat veškeré úsilí a čas jen tomu, abyste ho potěšila, zapomenete na sebe a na to, co je důležité: rovnováha. Pamatujte, že pokud o vás nějaký muž nemá zájem, pravděpodobně existují ostatní, kteří zájem mají. Vždy buďte sama sebou a neriskujte své hodnoty pro někoho, kdo za to nestojí. Když budete sama sebou, budete skutečně šťastná a najdete muže, který vás bude mít rád takovou, jaká jste.

Varování

 • Nehrajte si na netykavku příliš dlouho, někteří muži se brzy unaví a ztratí o vás zájem.
 • Nemyslete si, že se kvůli vám muž někdy změní. To se nikdy nestane. Zůstávají takoví, jací jsou a to je fakt. Nemůžete s tím vůbec nic dělat.

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 29 210 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 29 210 krát.

Pomohl vám tento článek?