Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Většina lidí prochází v životě obdobím, kdy jejich pleť nevypadá nejlépe. Ne každý si může dovolit dermatologa a komerčním výrobkům může trvat příliš dlouho než se stav vaší pokožky zlepší. Pokud chcete mít levně již za týden čistší pleť, čtěte dál. Tyto rady ale nemusí pomoci všem, takže pokud zrovna na vás nezaberou, nenechte se odradit. Existuje spousta dalších řešení.

Metoda 1 ze 2:
Použití prostředků z obchodu

 1. 1
  Nakupte si produkty, které potřebujete. Pokud hledáte nejúčinnější způsob, jak rychle získat čistou pleť, je nejlepší podívat se nejdříve na přípravky, které jsou k dispozici v obchodech. Pokud jste zoufalí z cen, nebuďte. Levnější volně prodejný přípravek má většinou stejný účinek, jako ty drahé. Pro svůj týdenní plán budete potřebovat následující:
  • Čistící přípravek.
  • Peeling na chemické bázi.
  • Pleťovou vodu s alkoholem nebo bez (záleží na typu vaší pleti.)
 2. 2
  Aplikujte přípravek k čistění pleti.[1] Dobrý čistící přípravek vásúčinně zbaví bakterií, které máte na pleti. Možná budete muset navštívit dermatologa, aby vám předepsal účinnější čistící přípravek, pokud vám běžně zakoupený nefunguje. Vymáčkněte si malé množství produktu do dlaně, rozetřete jej po obličeji a asi minutu krouživými pohyby masírujte pleť na obličeji. Dbejte na to, abyste očistili celý obličej. Až budete hotovi, opláchněte obličej teplou vodou a důkladně smyjte všechen produkt.
  • Pokud nemáte pleťový čistící přípravek, postačí vám i pleťové antibakteriální mýdlo.
 3. 3
  Proveďte peeling. Zatímco čistící přípravek vaši pleť zbaví bakterií, peeling vaši pleť zbaví odumřelých buněk a zanechá ji hladkou. Peeling byste měli použít vždy po očištění pleti, aby fungoval nejlépe. K peelingu můžete použít následující:
  • Pořiďte si lufu a používejte ji denně ve sprše. Masírujte s ní pleť, až se vám otevřou póry. Toto je účinný způsob a vaše pleť bude po použití lufy hladší.
  • Chemické peelingy obsahují alfa a bety hydroxykyseliny a dermatologové jim dávají přednost, protože na pleť mají větší účinek, než lufa.[2] Tření pleti pomocí peelingu krouživými pohyby po dobu několika minut by mělo být dostačující. Chemické peelingy často mohou být přírodní, jako například cukrový peeling. Použití chemického peelingu je možná nejjednodušší a nejrychlejší řešení, ale je tu vždy riziko, že budete na nějakou složku peelingu alergičtí. Vaše pleť by měla být rozzářenější již po jednom použití a to je důvod, proč chemické peelingy účinkují rychleji.
 4. 4
  Použijte pleťovou vodu. [3] Pleťové vody se používají k dočištění pleťi a stažení pórů. Dobrý toner vám pomůže obnovit přirozené pH vaší pleti a a měl by být použit po očištění a peelingu. K aplikaci toneru můžete použít vatový tamponek. Jako u předchozího kroku si můžete vybrat z několika druhů tonerů:
  • Pokud máte mastnou pleť, použití adstringentní vody vám pomůže zbavit pleť přebytečného mazu a udrží vaši pleť čistou. Tento typ pleťové vody často obsahuje alkohol a kyselinu acetylsalicylovou a seženete ji v drogerii.
  • Pleťové vody bez alkoholu se hodí pro suchou pleť, použitím vody s alkoholem riskujete odstranění pleťového mazu, kterého vaše pleť. Pokud si nejste jistí, jaký typ pleti máte, konzultujte se svým dermatologem pro výběr správného toneru.
 5. 5
  Rituál čištění opakujte dvakrát denně. Pokud chcete mít viditelně lepší pleť již za týden, provádějte tento čistící rituál dvakrát denně, jednou ráno a jednou večer před spaním. Čas strávený čištěním pleti se vám vrátí v podobě zářivé pleti.
  • Udržujte svou pleť čistou a hydratovanou v průběhu celého dne. Nesahejte si na obličej. Pokud se budete obličeje dotýkat, můžete si po ní roznést bakterie, ze kterých se vám mohou utvořit pupínky.
  • Pokud je venku horko, ošetřete svoji pleť krémem s ochranným faktorem minimálně 15 a vyšším.
  RADA ODBORNÍKA
  Joanna Kula

  Joanna Kula

  Hlavní estetička, Rescue Spa PA
  Joanna Kula je hlavní estetička v Rescue Spa ve Filadelfii. S více než 8 lety zkušeností v péči o pleť se specializuje na transformační ošetření obličeje.
  Joanna Kula
  Joanna Kula
  Hlavní estetička, Rescue Spa PA

  Pro další pomoc s vyčištěním pokožky si naplánujte schůzku s estetikem. Kůže každého člověka je odlišná, takže neexistuje žádný univerzální přístup k získání čisté pleti. Pokud máte na odstranění skvrn pouze jeden týden, měli byste zvážit naplánování schůzky s profesionálním estetikem.

  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Péče pomocí domácích prostředků

 1. 1
  Každé ráno si myjte obličej teplou vodou. Namočte žínku v horké vodě a ihned si jí přiložte na obličej. Voda a pára opravdu pomáhají odstraňovat nečistoty z vašich pórů. Také pomůžou otevřít vaše póry a potom bude snazší je vyčistit. Buďte opatrní aby voda nebyla příliš horká.
 2. 2
  Udělejte si cukrový peeling. Vezměte dvě lžíce cukru a dvě lžíce vody. Smíchejte do řídké pasty a přidejte ještě jednu lžíci cukru. Znovu smíchejte a sceďte trochu vody. Potom si namočte ruce a navlhčete si s nimi obličej. Naberte cukr s vodou a naneste si ho na jednu tvář. Ještě jednou naberte a naneste na tvář. Potom krouživými pohyby 60 sekund roztírejte. Opláchněte a opakujte na druhé tváři a na čele. Toto je váš peeling.
 3. 3
  Vyrobte si citronovou pleťovou vodu. Nakapejte si po umytí tváře asi 10 kapek citronové šťávy na ruce. Na 10 sekund rozetřete po obličeji, ale buďte opatrní, citronová šťáva je silná takže pokud váš bude obličej pálit nechte si jí na něm pouze na 3 vteřiny. Citronová šťáva odstraní nečistoty, které čistič vynechal. Toto je vaše tonikum.
 4. 4
  V neposlední řadě si opláchněte obličej studenou vodou nebo ho potřete kostkou ledu. Důvod, proč je to poslední fáze je, že pokud nebudete následovat předchozí instrukce a opláchnete se studenou vodou, vaše póry se uzavřou. Voda je jako klíč k vašim pórům, teplá voda je otevírá, studená uzavírá. S otevřenými póry všechny předcházející kroky odstraní téměř všechny nečistoty a bakterie, tedy i udrží vaší pleť čistou.
  • Pokud je budete dodržovat denně alespoň po dobu jednoho týdne, přinese vám to zdravou a krásnou pleť!
 5. 5
  Uvedené kroky provádějte každý den dvakrát po dobu jednoho týdne. Pokud si pleť takto vyčistíte dvakrát denně, urychlíte tím proces obnovy pleti, než kdybyste si pleť čistili jen jednou denně. Ranní péče o pleť je stejně důležitá, jako ta večerní.
 6. 6
  O pleť pečujte dlouhodobě. Na konci týdne uvidíte viditelné zlepšení. I když vaše pleť nezáří, máte ji čistou a ošetřenou. Čistící rituál nyní nemusíte opakovat denně, ale pokud má vaše pleť dispozice k akné, měli byste o ni pravidelně pečovat častěji.
  Reklama

Tipy

 • Pokud se hodně zapotíte, umyjte si obličej. Pot spolu s nečistotami vaše póry ucpává.
 • Nemyjte si obličej příliš často. Nechcete, aby pleť byla suchá, jinak bude bolestivá a hrubá na dotek. Pravděpodobně byste toho litovali. Myjte jí pouze krouživými pohyby. Nebo nechte ručník na obličeji 30 sekund, abyste se vyhnuli poškození vaší pleti.
 • Pokud si dáváte skutečně horkou sprchu, ze které vychází párá, také to otevírá póry.
 • Nesahejte si příliš na obličej, když máte pupínky. Může to způsobit jizvičky a mastnota z vašich rukou může způsobit vznik dalších pupínků.
 • Nepoužívejte zubní pastu, způsobí jen to, že vám na obličeji po zahojení pupínku vytvoří jizvička, vážně to nemá smysl.
 • Nedotýkejte se obličeje pokud to není nutné. Přenáší se tak bakterie a může to zvýšit množství pupínků, které se vám udělají.
 • V noci dostatečně spěte, protože zatímco spíte se vaše pleť sama obnovuje.
 • Nezapomeňte vaší pleť hydratovat - obzvlášť pokud jste náchylní na suchou pleť nebo podle počasí. Používejte ochranný faktor 15 nebo vyšší. Vaše budoucí já, které bude vypadat mladší, vám bude vděčné.
 • V závislosti na typu vaší pleti nemusí být úplně čistá již za týden, ale určitě bude vypadat lépe.
 • I když pleť již bude vyčištěná je dobré postup dodržovat i dále každý večer, abyste si čistotu pleti udrželi. Po chvíli se vám tento postup nebude zdát jako moc práce navíc (a opravdu to není moc) a budete se na něj těšit!
 • Nikdy nepoužívejte bylinné produkty před nebo po použití produktů chemických, obsahujících čističe nebo peelingové částice. Způsobuje to pálení a svědění kůže.
 • Jezte doporučených pět porcí ovoce a zeleniny denně.
  • Po cvičení umyjte všechen pot - mohl by se smísit s mastnotou a způsobit výskyt pupínků.
 • Nezapomínejte obden měnit ručníky na obličej a povlak na polštář.
 • K uzavření vašich pórů můžete místo studené vody použít kostku ledu. Roztírejte jí po obličeji dokud se úplně neroztaje.
 • Pro hebkou pokožku rozmažte po tváři jednou týdně olivový olej a jogurt. Masky jsou skvělé na akné a zanícené pupínky.
 • Udržujte vaše vlasy mimo obličej a nepoužívejte makeup, který kryje vaše tváře, čelo, bradu nebo nos, například podkladovou bázi. Používejte pouze oční líčení. Používání podkladové báze zadržuje ještě více bakterií, krom toho pokud tyto rady vyzkoušíte na týden, už nebudete žádnou potřebovat! Pochlubte se vaší novou lepší tváří!
 • Pro urychlení výsledků, zkuste provádět tyto kroky dvakrát denně - ráno a večer.
Reklama

Varování

 • Vyvarujte se kontaktu citronové šťávy s očima jinak to bude hodně štípat.
 • Držte ruce daleko od obličeje a nesahejte si na něj. Před dotýkáním se/čištěním tváře si ruce umyjte.
 • Nečistěte si pleť více než dvakrát denně (pokud nemáte velice mastnou pleť nebo si nemyslíte, že už jí opravdu potřebujete vyčistit). Nadměrné čištění způsobuje snahu vaší pleti vykompenzovat ztrátu přirozené mastnoty vznikem mazu, který ucpává vaše póry a vytváří skvrny.
 • Pokud máte suchou kůži, můžete po této péči o pleť použít vazelínu. Naneste na obličej pouze tenkou vrstvu, protože pokud byste jí použili moc váš obličej by byl lesklý. Vazelína neucpává póry, takže nebudete mít kvůli ní akné. Pokud máte mastnou pokožku, je jí dokonce potřeba udržet hydratovanou, aby vaše tělo nevytvářelo přebytečný maz.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Žínku/ručník nebo ubrousek
 • Teplou vodu
 • Citronovou šťávu
 • Misku
 • Cukr
 • Lžíci
 • Studenou vodu

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 148 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 184 krát
Stránka byla zobrazena 9 184 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama