Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Toužíte mít štíhlejší nohy? Pokud ano, poradíme vám, jak se zbavit přebytečného tuku a získat štíhlý vzhled. Žádná zázračná lokální terapie bohužel neexistuje, proto je základem celkové snížení tělesné hmotnosti. Zaměříme se na několik způsobů, jak doplnit hubnutí posilováním svých svalů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Snadné cviky, které můžete dělat kdekoli

 1. 1
  Denně choďte. Je to nejsnadnější cvičení pro vaše nohy. Pořiďte si krokoměr a nachoďte alespoň 10 000 kroků denně.
  • Aby vás chození tolik nenudilo, zkuste vklouznout do nějakých hladkých bot nebo tenisek. Pokud vytrváte, do měsíce uvidíte zlepšení.
 2. 2
  Běhejte. Při běhu spotřebujete mnohem více energie než při chůzi, proto vaše tělo spotřebuje více tuku. Zaběhejte si nejméně třikrát týdně.
  • Pro běhání si najděte trasu pokud možno po rovině. Běhání do kopců posiluje čtyřhlavé a lýtkové svaly, které jsou namáhány při překonávání tíhy vašeho těla.
 3. 3
  Jezděte na rotopedu nebo na kole. Při jízdě na kole spotřebujete extrémní množství energie, 500 až 600 kalorií za hodinu. Je to jedna z nejlepších metod na zhubnutí.
 4. 4
  Cvičte na zemi. Lehněte si na záda a nohy položte celé na zem. Ruce nechte ležet podél těla. Jednu nohu pokrčte v koleni a opřete o zem. Druhou nohou vykopněte co nejvýše a položte ji zpět na zem. Opakujte kopnutí šedesátkrát, pak vystřídejte nohy a opět cvik šedesátkrát opakujte.
 5. 5
  Kružte nohama. Lehněte si na pravý bok a opřete se pravou rukou, abyste získali stabilitu. Levou nohu zvedněte do výše. Představte si, že vaše noha stojí v sudu, a opište jí kruh okolo dna. Cvik zopakujte pro každou nohu šedesátkrát.
 6. 6
  Skákejte na trampolíně. Skákáním spálíte mnoho kalorií a současně se úžasně pobavíte. Posílíte i zpevníte tím své svaly.
 7. 7
  Zkuste metodu Pilates. Je to ideální cvičení pro štíhlé nohy. Protahovací a hloubkové cviky odstraňují tuk na nejproblémovějších partiích těla. Je vhodné i pro lidi, kteří chtějí cvičit v soukromí. Stačí vám matrace, DVD (nebo místní trenér) a lahev vody.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Cviky do tělocvičny

 1. 1
  Choďte plavat! Choďte na plovárnu v době, kdy není příliš plno, nejlépe večer. Libovolným stylem udělejte několik koleček. Plavání pomáhá jak snížit hmotnost, tak nabrat svaly.
 2. 2
  Cvičte s míčem. Položte se na záda a míč dejte před sebe. Položte na něj chodidla, zvedněte boky a pomalu míčem koulejte pod sebe. Pokračujte, dokud to bude možné a dávejte pozor, abyste nespadli zády na zem.
 3. 3
  Cvičte na krosovém trenažéru bez náklonu. Použití náklonu může zesílit lýtkové svaly. Ponechte nízkou zátěž.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Zdravá strava

 1. 1
  Jezte více bílkovin. Bílkoviny vás zasytí a podporují pevnost svalů. Přidejte do svého jídelníčku ryby, kuřata a drůbež.
 2. 2
  Jezte denně ovoce a zeleninu. Dodají vám vlákninu, která může pomoci odplavit tuky z těla.
 3. 3
  Pijte dostatek vody. Denně byste měli vypít 8 až 10 sklenic tekutin. Voda nejen odplaví nečistoty z těla, ale také udrží vaši pokožku i v létě hydratovanou, hladkou a zdravou.
 4. 4
  Vyhněte se tučným a sladkým jídlům. Sušenky, zmrzlina, koláče a čokoláda jsou nejen plné zbytečných kalorií, které vám nejen nedodají žádnou užitečnou energii, ale navíc se vám ihned uloží v končetinách.
 5. 5
  Omezte solení. Přesolená jídla brání pokožce v dostatečné hydrataci. Odstrašujícím příkladem jsou slané buráky a popcorn.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Hlavní zásady

 1. 1
  Nečekejte, že zhubnou jen vaše nohy. Tělo přeměňuje tuk na energii, když cvičíte, nebo když máte hlad. Bohužel bere tuk odevšad, nejen z míst, kde byste se ho právě chtěli zbavit.
  • Lokální cvičení některých částí těla má své výhody (zpevnění tkání) i nevýhody (zklamání, když tuk zázračně nezmizí). Nečekejte, že vám trénink nohou okamžitě přinese štíhlé nohy, aniž byste přitom museli viditelně snížit svou celkovou hmotnost.
 2. 2
  Nehladovějte. Mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout, tuto chybu dělá. Myslí si, že když tělo nepotřebuje energii, ukládá ji do tuku, a protože se kalorie dodávají tělu v jídle, je nejlépe jíst co nejméně. Bohužel to není pravda.
  • Co se stane, když člověk hladoví? Tělo zjistí, že má málo potravy, metabolizmus se zpomalí, aby ušetřil energii, a začne spotřebovávat zdravé tkáně, aby zachoval tukové rezervy na horší časy.[1]
  • Pokud už hladověním zhubnete (i když je to zlá, bolestivá cesta), tělo si tuk opět nabere, jakmile začnete jíst - a to dříve nebo později musíte. Proč tomu tak je? Protože váš metabolizmus je jen uspaný a potřebuje nakopnout. A jak ho správně nakopnete? Nejlépe konzumací správné stravy!
 3. 3
  Nebude to hned. Mnoho lidí s pevným odhodláním a dobrou disciplínou přestane těsně předtím, než uvidí výsledky. Měsíc se snaží jako šílení, a když nepřichází zlepšení, vzdají to. Pomalí a vytrvalí je zatím předběhnou.
 4. 4
  Berte se takoví, jací jste. Někdy je to vrozené. Prostě jste takoví, jací jste přišli na svět. Jakékoli cvičení, dieta ani snaha nepomohou, protože za tím vězí vyšší síla. V takovém případě nebojujte se světem, uvědomte si, jací jste a přijměte to za své. Může to znít lacině, ale nakonec budete mnohem šťastnější. Nikdo vám do toho nemůže mluvit.
  Reklama

Tipy

 • Protahujte se denně, abyste měli svaly lépe tvarované.
 • Nebojte se čas od času změnit svůj trénink a přidat něco nového. Staré zvyky vám přinesou stagnaci a tělo si na ně přivykne. Na druhou stranu, neměňte cviky příliš často jen proto, že vám některé budou připadat obtížné.
 • Když v televizi běží reklamy, projděte se kolem domu a aspoň třicetkrát vyběhněte schody.
 • Pozor na mléčné výrobky, obsahují hodně tuků.
 • Nepřežeňte to, dejte tomu čas a budete ve formě.
 • Buďte trpěliví, trvá to!
 • Nejezděte výtahem, choďte po schodech. Uděláte tak zas pro sebe o něco víc a nezabere vám to žádný čas.
 • Pijte hodně vody, při cvičení to je velmi důležité. Při každém jídle vypijte jeden až dva hrnky, a samozřejmě pijte, i když jste v práci.
 • Když nemůžete jít do tělocvičny, cvičte doma.
 • Protáhnout se můžete i při koukání na televizi, nebo když na něco čekáte.
Reklama

Varování

 • Když se přetrénujete, riskujete trvalé tělesné následky.
 • Neexistuje nic jako "lokální hubnutí", tedy že byste si vybrali, jaká místa chcete zbavit tloušťky. Je však možné nohy vytvarovat a zpevnit, což vždy vede k jejich lepšímu vzhledu.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 157 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 572 krát
Kategorie: Sporty a Fitness
Stránka byla zobrazena 3 572 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama