Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Apple ID slouží k získání přístupu k téměř všem produktům a službám od společnosti Apple. Budete jej potřebovat jednak k nákupům v iTunes a App Stores, ale také vám umožní přístup k iCloud a podpůrným službám pro váš iDevice. Vytvoření Apple ID trvá jen několik minut a je zcela zdarma. Podle tohoto návodu se dozvíte jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Prostřednictvím webu

 1. 1
  Přejděte na stránku pro vytvoření Apple ID. Pomocí rychlého vyhledávání, kdy zadáte "Apple ID" se dostanete na požadovanou položku. Poté klikněte na tlačítko "Vytvořte své Apple ID". Vytvoření Apple ID je zdarma.
 2. 2
  Zadejte svou e-mailovou adresu. Chcete-li vytvořit Apple ID, budete muset zadat platnou e-mailovou adresu. Tato adresa bude sloužit jako kontaktní a stane se tak vaším Apple ID. Pokud se budete chtít přihlásit do služby, která vyžaduje Apple ID, budete zadávat právě tuto e-mailovou adresu a heslo, které si v následujícím kroku vytvoříte.
 3. 3
  Vytvoření bezpečného hesla. Vaše Apple ID bude obsahovat různé obchodní transakce, stejně jako velké množství informací o zařízeních Apple, které používáte. Ujistěte se, že vaše heslo je dostatečně silné a obsahuje čísla a symboly, pro vyšší bezpečnost.
 4. 4
  Zadejte kontrolní otázku a vaše datum narození. Tyto informace budou po vás žádány v případě, že zapomenete heslo a budete chtít zažádat o nové. Apple bude potřebovat tyto informace k ověření identity před zasláním nového hesla.
 5. 5
  Zadejte své jméno a adresu. Apple potřebuje tyto informace k nákupům, které můžete s tímto Apple ID provádět. Díky vaší adrese společnost Apple ví, kde lidé používají jejich produkty.
 6. 6
  Vyberte, zda chcete zasílat e-maily od společnosti Apple. Apple automaticky zasílá novinky a aktualizace produktů prostřednictvím e-mailu, který jste zadali. Pokud nechcete dostávat tyto informace, zrušte tuto možnost odškrtnutím políčka.
 7. 7
  Zadejte CAPTCHA. Opište znaky, které se objeví na obrázku. Pokud je nemůžete přečíst, klikněte na tlačítko "Nový kód" pro získání jiného obrázku, nebo zvolte možnost "Pro slabozraké". V takovém případě vám bude kód přečten.
 8. 8
  Přečtěte si a souhlaste s podmínkami. Předtím, než si vytvoříte Apple ID, je třeba potvrdit, že jste si přečetli podmínky služby a ochrany osobních údajů. Pokud je vše v pořádku, zaškrtněte políčko a klikněte na tlačítko Vytvořit Apple ID. Následně obdržíte e-mail s žádostí o potvrzení vámi vytvořeného Apple ID.
  • Při vytváření Apple ID prostřednictvím webové stránky, nebudete muset zadávat žádné fakturační údaje. Nicméně po přihlášení do iTunes, budete vyzváni k zadání kreditní karty a fakturační adresy.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Pomocí iPhonu nebo iPadu

 1. 1
  Otevřete aplikaci Nastavení. Sjeďte dolů a zvolte iTunes & App Stores. Pokud je již Apple ID přihlášeno, klikněte na tlačítko Odhlásit se.
 2. 2
  Klepněte na Vytvořit nové Apple ID. Budete vyzváni k výběru úložiště, pro které vytváříte Apple ID. Vyberte vhodné úložiště. Klepněte na Hotovo a pokračujte tlačítkem Další.
 3. 3
  Přečtěte si smluvní podmínky. Můžete si je nechat zaslat na svůj e-mail. Pokud chcete zvolit tuto možnost, zadejte platný e-mail a klepněte na tlačítko Odeslat e-mailem. Pro pokračování dále, klepněte na tlačítko Souhlasím, které ještě znovu potvrďte.
 4. 4
  Zadejte svou e-mailovou adresu. Tato e-mailová adresa se stane vaším Apple ID a budete ji používat pro přihlášení do služeb, u kterých je zapotřebí Apple ID. Ujistěte se, že si vytvoříte dostatečně silné heslo, jelikož vaše Apple ID obsahuje mnoho osobních informací.
  • Budete muset vytvořit tři kontrolní otázky, které budou použity v případě, že zapomenete své heslo.
 5. 5
  Zadejte své fakturační údaje. Vyberte typ vaší kreditní karty a zadejte příslušné informace. Budete muset zadat platnou fakturační adresu.
  • Pokud sjedete do dolní části formuláře pro kreditní karty, můžete vybrat "Žádná" a obejít tak tuto fakturační sekci. Nebudete však moci koupit nic, dokud nezadáte platné fakturační informace.
 6. 6
  Ověřte si svůj účet. Poté, co si vytvoříte účet, bude na vaši e-mailovou adresu, kterou jste zadali při vytvoření Apple ID, zaslán ověřovací e-mail. Bude obsahovat odkaz, prostřednictvím kterého si ověříte svůj účet. Klikněte na něj a pak zadejte váš nový Apple ID a heslo pro aktivaci.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Prostřednictvím iTunes

 1. 1
  Otevřete iTunes. Klikněte na nabídku Store menu. Vyberte Vytvořit Apple ID v nabídce Store. Vyskočí vám nové okno a v něm klepněte na tlačítko Pokračovat.
 2. 2
  Přečtěte si a odsouhlaste smluvní podmínky. Jakmile si je přečtete, zaškrtněte políčko a klepněte na tlačítko Souhlasím.
 3. 3
  Zadejte své informace. Budete muset zadat e-mailovou adresu, která se stane vaším Apple ID. Kdykoliv se budete potřebovat přihlásit do služeb Apple, budete muset zadat vaše Apple ID. Dále budete potřebovat bezpečné heslo, které musí být minimálně 8 znaků dlouhé a musí obsahovat písmena i číslice.
  • Budete také muset vytvořit tři kontrolní otázky a zadat svoje datum narození, pro ověření totožnosti, v případě že zapomenete své heslo.
 4. 4
  Rozhodněte se, zda budete chtít odebírat e-maily od společnosti Apple či nikoliv. Existují dvě zaškrtávací políčka v dolní části formuláře. Podle výchozího nastavení jsou zaškrtnuty. Pokud nechcete dostávat propagační e-maily a novinky od společnosti Apple, zrušte zaškrtnutí políček.
 5. 5
  Zadejte své fakturační údaje. Zvolte odpovídající typ kreditní karty, vyplňte údaje týkající se karty a také fakturační adresu. Pokud nechcete přidat kreditní kartu, zvolte možnost Žádná. Informace o kreditní kartě je třeba zadat, pokud máte v úmyslu nakupovat na iTunes nebo App Store, ale nepotřebuje ji na položky, které jsou zdarma.
 6. 6
  Ověřte si svůj účet. Kliknutím na tlačítko Hotovo vytvoříte své Apple ID. Následně obdržíte e-mail, obsahující odkaz, díky kterému ověříte svůj účet. Jakmile je účet ověřen, můžete se přihlásit do jakéhokoliv produktu či služby společnosti Apple s vaším novým Apple ID.[1]
 7. 7
  Hotovo!
  Reklama

Tipy

 • Často je užitečné, mít všechny informace k dispozici předem. Včetně informací ohledně vaší kreditní karty či PayPal.
 • Vytvoření účtu prostřednictvím webové stránky Apple nevyžaduje zadání způsobu platby, ale nebudete moci používat iTunes Store, dokud tak neučiníte.
Reklama

Varování

 • Vytváření více účtů s falešnými údaji, může být důvodem ke smazání účtu.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 14 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 387 krát
Stránka byla zobrazena 3 387 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama