Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zalíbila se ti dívka, se kterou si v poslední době na Facebooku píšeš? Možná je nejvyšší čas zkusit to posunout někam dál. V následujícím Wikihow se podíváme na to, jak být skvělým společníkem, ale nezůstat pouze u virtuálním světem zprostředkovaného vztahu.

Část 1
Část 1 ze 3:

Začínáme on-line konverzací

 1. 1
  Je určitě nezadaná? Jakmile ti bude jasné, že je to ta pravá, bude třeba zjistit, že by byla případnému posunu ve vztahu vůbec přístupná. Detailní průzkum jejího profilu ovšem nemusí stačit. Co když chodí s někým, kdo Facebook vůbec nemá, nebo svůj partnerský vztah jednoduše neuvedla? Kromě toho může třeba právě usilovat o někoho jiného. Jak to ale zjistit? Bude třeba rozjet malé pátrání. Tady je několik tipů:
  • Prohlédni si její fotografie. Opakuje se na nich často jiný mladý muž? Komentují její přátelé tyto fotky ve stylu „vám to spolu tak sluší“? Pokud ano, je dost pravděpodobné, že je právě zadaná.
  • Prohlédni si její „zeď.“ Komentuje často profil někoho jiného? Pokud je jasné, že je v intenzivním kontaktu s jiným mužem, je pravděpodobné, že za tím není náhoda, ale vztah.
  • Vyjadřuje se záhadně o to, jestli někoho má, nebo ne? Zamilované písničky a záplava smajlíků můžou znamenat špatné zprávy. Něco se asi děje a ty v tom úplně nefiguruješ.
  • Koneckonců, pokud zrovna není do někoho šíleně zamilovaná, ale třeba jen testuje vody, je tady pořád šance zvrátit štěstěnu na vlastní stranu.
 2. 2
  Udělej svůj profil neodolatelným. Ať už jste ve fázi, kdy si píšete, nebo ještě nikoliv, je potřeba mít zajímavý a často aktualizovaný profil. Jakmile si začnete vyměňovat pozdravy a první konverzace, je jasné, že se na něj občas podívá. Pokud máš dojem, že to není ono, je třeba nastražit pár zábavných lichotivých fotografií a balík nečekaných komentářů, které ji mohou rozesmát. Nabízíme několik tipů:
  • Pozéři nikoho nebaví. Dívky chtějí někoho autentického. Jestli vypadáš na své profilovce nafoukaně, bude dobré ji změnit.
  • Nahoď několik příspěvků se zajímavými odkazy. Nic se ale nesmí přehánět. Ať to tedy ve výsledku nevypadá, že jenom brouzdáš internetem.
  • Nechceš vypadat dětinsky, že. Udělej si proto malý audit příspěvků z poslední doby a v případě potřeby se těch nevhodných zbav.
 3. 3
  Nevytvářej dojem nedočkavce. Jakmile se objeví on-line, dejte si s oslovením trochu na čas. Místo netrpělivého okusování nehtů při čekání na příští kontakt raději vytvářejte dojem náhodného setkání. Pokud se připojí jen na pár okamžiků a ty nestihneš napsat ani „ahoj,“ věř, že je to krev, která padá na úrodnou půdu. Při příštím kontaktu totiž bude výsledkem nenucenost.
  • Pokud se přihlásí ze svého mobilu (zobrazí se v podobě malého loga), dobře zvaž, jestli má cenu ji v tu chvíli psát. Může někde běhat a je možné, že ti nebude moci věnovat plnou pozornost, nebo nebude mít moc času.
 4. 4
  Konverzaci začínej zlehka. Přílišné a neutuchající nadšení může vylekat. Neboj se proto psát jednoduše a rozhovor otevřít třeba obligátním „jak se máš“ nebo „co je nového.“ S tím nejlepším komentářem se pochlap později, až se výměna více rozvine. Brzy uvidíš, že počáteční nenucenost bude nést své ovoce.
  • Pokud jste spolu ještě nemluvili, ubezpeč se, že ví, kdo jsi. Někdy se totiž stane, že lidé mají na Facebooku přátele, o nichž zapomenou, že je ve skutečnosti znají.
  • Jednoduchá rada zní: pokládej otázky a formuluj své reakce tak, abys podněcoval další komunikaci a výměna byla neustále zajímavá.
 5. 5
  Zaměř se na oboustranně chytlavá témata. Jakmile se dostaneš přes úvodní zdvořilostí fráze, snaž se rozhovor usměrňovat tak, abys ji udržel „na drátě.“ V zásadě ale záleží na tom, co skutečně zajímá tebe resp. o čem jsi schopný vyprávět, a co považuješ za téma, k němuž se může vyjadřovat i ona. Pokud spolu chodíte do školy, můžete se zkusit pobavit o klepu, který právě běží chodbami (s podlostí to ovšem nepřehnat). Určitě pobaví pár vtipů na adresu poslední novinových zpráv. Neváhej být případně i více osobní a nadhoď třeba své letní plány.
  • Intenzita a rychlost reakcí může prozradit, jestli si narazil na to správné téma, nebo nikoliv. Pokud je spíše ticho, možná je čas obrátit list a zkusit to z jiné strany.
 6. 6
  Pracuj na tom, co máte společné. Pokud se moc neznáte, zkus zabrouzdat jejím profilem a zjistit, co má ráda, jaké kapely poslouchá, nebo jak tráví svůj volný čas. Až si budete povídat příště, do konverzace je nenápadně vplétej. Co třeba město, v němž vyrůstáte, nebo sport, který oba hrajete? Témat je nepřeberně.
  • Je možné, že se toho moc nenajde. Není však třeba panikařit. Pěkný vztah může posilovat jeden dva společné zájmy. Vaše záliby se nemusí kopírovat, že.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Udržování plamene

 1. 1
  Naznač upřímný zájem. Čím častěji si píšete, tím by z vašich rozhovorů mělo být patrnější, že ti není lhostejná. Jak jsme si řekli, není nutné přepálit start. S postupujícím časem ovšem může přibýt i příležitostný kompliment, například, „povídání s tebou mě fakt baví.“ Je z něj jasné, že oceňujete její osobnost a těšíte se na další setkání?
  • S chválením fotek buďte opatrní. Kdyby se jí na profilu začaly objevovat desítky nadšených komentářů, mohlo by ji to vylekat. Úplně stačí dobře dávkovaná pochvala typu: „tady ti to moc sluší.“
 2. 2
  Nenaléhej, vyvažuj. Z předchozího už by mělo být jasné, že správný Don Juan nemá svou taktiku napsanou na čele. Jedna věc je krok za krokem budovat vztah po síti. Ta druhá je zahlcování. Je proto nutné se vyvarovat tomu, že je druhý zásoben pozorností, o níž nestojí. Začala být do společných rozhovorů stejně zapálená jako ty? Nejsi to náhodou pořád jen ty, kdo píše jako první?
  • Lidé své svobody chrání. Nech ji proto létat, kdykoliv bude potřebovat. Vzbuzovat v druhém pocit, že jsi na dosah 24 hodin denně totiž může být vnímáno jako problém.
 3. 3
  Nežij jenom na Facebooku. Jestli v ní opravdu chceš vzbudit zájem, zaplňování profilu fotkami a příspěvky brzy nebude stačit. Ukaž jí, že máš bohatý společenský život. Poděl se třeba o své plány na víkend nebo povyprávěj o přátelích, s nimiž se brzy uvidíš. Vyhni se lžím. Není třeba barvit pravdu na růžovo. Je jednoduše fajn ukázat jí, že nejsi jenom kluk, který je pořád na internetu.
  • Jdeš právě slavit narozeniny své tety. Kde je však psáno, že jí nemůžeš pouze říct, že „vyrážíš za pár lidmi“?
 4. 4
  Odkaž se na zprávy, které o sobě sama šíří. Opatrně, ale přece. Když pošle novou fotku z výletu nebo víkendové party s kamarádkami, můžeš se zeptat, jaké to bylo. Vážnější diskuze se může roztočit kolem článku, který pro ni byl nedávno zajímavý. Tím budeš nejenom udržovat vaše konverzace svěží, ale zároveň si budeš i jemně testovat její názory. Právě toto je prostor pro další prohlubování vašeho vztahu.
  • Zkraje rozhovoru se podobných odkazů snaž spíše vyvarovat. Může to totiž vzbudit pocit, že si prohlížíš její profil víc, než by bylo zdrávo. Užitečné to ale může být v okamžiku, kdy váháš, kam se ve vyprávění dál posunout.
 5. 5
  Naslouchej. Co tě vyčlení z průměru, to bude tvá plná pozornost, kterou ji budeš věnovat. Pokud zmíní, že se někam těší, nezapomeň se příště zeptat, jak to šlo. Může jít proti tobě ve škole. Co když je to ten správný okamžik, kdy lze odkázat na něco pozitivního z vašich virtuálních rozhovorů? Proč by to nemohlo být rovnou, že ty šaty, o kterých ti psala, vypadají v reálu lépe, než na fotce? Ať je jí tvá pozornost příjemná a dá jí dojem, že vaše slova pouze nemizí někde ve ztracenu.
  • Pokud tě nenapadne nic lepšího, zeptej se třeba na ten test z matiky, o kterém jste mluvili. Nezapomeň každopádně zmínit i nějaký specifický detail, který podtrhne, že ji věnuješ maximální pozornost.
  • Není nic špatného na tom si témata vašich posledních výměn předem osvěžit. Stačí se podívat do historie vlákna.
 6. 6
  Když to zrovna frčí, odhlaš se. Takový malý trik, jak ji udržet v napětí a „nasadit brouka do hlavy,“ je ukončit konverzaci v okamžiku, kdy vás to oba baví. Možná to pro tebe v tu chvíli nebude úplně jednoduché, ale výsledek bude nad očekávání. Pokud se to podaří, neodolá a brzy napíše sama.
  • To samozřejmě neznamená náhlé odhlášení z Facebooku. Celá věc se musí odehrát spíše omluvou, že musíš zrovna běžet, a ubezpečením, že si zbytek povíte příště.
  • Je jasné, že je určitě lepší rozhovor končit v nejlepším, než když už oba nevíte kudy kam a raději „zavěsíte.“ Podobná rada může být užitečná i v osobním kontaktu, k němuž se právě chystáme.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Konečně svoji

 1. 1
  Pozvi ji na rande. Požádej dívku o schůzku a vezmi ji na nějaké pěkné místo nebo za zábavou. Pokud máš pocit, že ti v tom nic nebrání, a že odpověď bude pravděpodobně kladná, můžeš se jí zeptat i po Facebooku. Je ale jasné, že od podobného postupu tě bude leckdo odrazovat. Takový okamžik je přece nutné vychutnat tváří v tvář, že. Záleží ovšem na okolnostech a v konečném důsledku na vás.
  • Pozvání na Facebooku může mít tu výhodu, že vás oba ušetří značného tlaku. Ty se nemusíš tolik strachovat, že se nevyslovíš, protože budeš psát. Ona získá na odpověď víc času, než by měla při běžném setkání. Co by to ale bylo za svět, kdyby si lidé podobné věci neuměli říct z očí do očí, a pak o tom ani nemohli vyprávět vnoučatům, že?
 2. 2
  Buďte spolu. Ačkoliv se může stát, že se zamilujete po internetu, nebude od věci strávit spolu nějaký čas bez tohoto magického prostředníka. Pouze tak si totiž potvrdíte, že věci, které jste se o druhém dozvěděli, jsou pravdivé. Pouze tak skutečně ozkoušíte, zda se k sobě hodíte a zda vás bude ten druhý přitahovat. Sdílené prostředí nebo společní přátelé mohou udělat své. Poprvé tak můžete vyrazit ven ve skupině s více lidmi a spolu až později. Kdykoliv však pozorujte, jestli „to“ tam je.
  • Hlavně žádný stres. „Jdu právě s pár přáteli do obchoďáku, nechceš vzít holky a přidat se k nám?“ Bude to brnkačka.
 3. 3
  Odhadni, zda jsou vaše city vzájemné. Je jedno, jestli si „jenom“ povídáte na Facebooku, nebo se občas setkáte ve městě, než přijde na téma „rande,“ bylo by dobré mít představu, jestli šance na něco víc vůbec existuje. Pořád totiž visí ve vzduchu možnost, že má oči pro někoho jiného a ty jsi jenom fajn kamarád. Polož si proto zásadní otázku. Užívá si to, když jste spolu? Snaží se občas flirtovat?
  • Zkusil jsi číst její myšlenky? Ok, teď vážně. Nebude jednoduché její náklonnost odpozorovat, což platí dvojnásob, pokud jste se ještě neviděli tváří v tvář.
 4. 4
  Vhodně načasuj své vyslovení. Pokud jsi dospěl k rozhodnutí, že dál kolem horké kaše už chodit nebudeš, najdi ten správný okamžik. V případě on-line řešení to může být právě ten, kdy si vzájemně lichotíte, nebo dokonce uvažujete o společné procházce. Pokud jste spolu venku, počkej si na chvilku, kdy se budete cítit uvolněně a budete sami.
  • Je to tady. Dlouhé proslovy nech doma. Buď upřímný, přesvědčivý a přímý. Pro protržení přehrady stačí i obyčejné: „je mi s tebou vážně dobře a byl bych moc rád, kdybys se mnou chtěla chodit.“
 5. 5
  Uměřenost za všech okolností. Ať už to bude „ano“ nebo „ne,“ zkus reagovat jako gentleman, který je nad věcí. Je jasné, že kladná odpověď si zaslouží vřelou reakci, aby i tvá nová přítelkyně viděla, co to pro tebe znamená. Jestli si vysloužíš „ne,“ není to konec světa, takže žádnou hysterii. Dospělá reakce může znít například tak, že si vážíš její upřímnosti, a že doufáš v pokračování vašeho přátelství.
  • Držíme palce, aby vše dopadlo tak, jak má. V tom případě bude totiž nejvyšší čas se od sociálních sítí na chvíli odpojit a užívat si společné chvíle.
  Reklama

Tipy

 • Pokud ti přijde psaní nepřirozené, zkuste se setkávat na Skypu. Oční kontakt udělá jistě své.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • dostatečně výkonný počítač nebo mobilní telefon
 • připojení k internetu


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 809 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 9 809 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama