Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Snapchat je populární sociální aplikace jak pro iOS, tak Android, díky které můžete posílat zprávy a přidávat k fotkám a videím různé efekty. Abyste efekty pro Snapchat získali, možná budete chtít použít čočky (pro přidání efektů k obličejům), aplikovat filtry, vyzkoušet funkci výměny obličeje, přidat text, ozdobit fotky nálepkami nebo emoji ikonkami nebo dokonce použít funkci kreslení. Vyzkoušejte různé možnosti, bavte se u nich a uvidíte, co všechno vymyslíte!

Část 1
Část 1 ze 7:

Použití čoček (Efekty obličeje)

 1. 1
  Poznejte, co nabízí funkce Čoček. Nejpoužívanější Čočka, které byla jednou z prvních, je zvracení duhy. Od té doby Snapchat pravidelně vytváří nové Čočky – výměna obličeje, různé zvířecí tváře, přeměna v postavičky, deformace pomocí čočky, “Narozeninová párty,” a další.
  • Čočky jsou speciální efekty, které se používají v reálném čase s použitím detekce obličeje, takže můžete vidět, jak se na monitoru živě projeví změny s použitím Čočky. Protože jsou Čočky často interaktivní, možná budete muset přiřadit určité pohyby, abyste dosáhli určitého efektu (například otevření pusy, aby vám z ní mohla vytékat duha). Máte k dispozici zdarma 10 funkcí Čoček denně, které se mění. Pokud jste si některé Čočky koupili, když byly v nabídce, tyto vám zůstanou trvale.
  • Čočky se používají ještě předtím, než vyfotíte nebo natočíte svůj Snap, zatímco filtry nepřidávají až po vyfocení nebo natočení. Na jednom Snapu můžete použít jak Čočky, tak filtry.
 2. 2
  Poznejte omezení Čoček pro mobilní zařízení a hardware. Čočky nefungují na většině typů smartphonů Android ale pouze na posledních modelech iPhone (ačkoliv i u těchto modelů byly v některých případech hlášeny poruchy). Pokud nemáte nové zařízení, je velmi pravděpodobné, že Čočky nebudete moci používat, a i kdyby se vám to povedlo, nebudou vám pravděpodobně fungovat.[1]
  • iPhone 4 a první generace iPadů nejsou podporovány. Nicméně i v případě podporovaných zařízení uživatelé nahlásili, že funkce nefungují.
  • Čočky vyžadují Android 4.3 nebo novější zařízení Android. I s posledními aktualizacemi uživatelé hlásí, že jim funkce stejně nejdou.
 3. 3
  Aktualizujte Snapchat. Budete se muset ujistit, že používáte nejnovější verzi Snapchatu, abyste mohli Čočky používat. Snapchat si můžete aktualizovat v App Store nebo Google Play Store.
  • Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si návod, jak Snapchat aktualizovat, který najdete na internetu.
 4. 4
  Přepněte Snapchat do režimu Selfie. Čočky fungují při rozpoznání obličeje, ke kterému efekt přidají. Můžete pro ně použít buď přední, nebo zadní kameru fotoaparátu, ale možná přijdete na to, že focení s přední kamerou je jednodušší. Po spuštění aplikace budete ihned přesměrování do fotoaparátu. K přední kameře fotoaparátu se dostanete dvěma způsoby:
  • Klepněte na pravou horní ikonu (kruh obklopený dvěma šipkami), a odtud se dostanete k přední kameře fotoaparátu.
  • Jednoduše dvakrát poklepejte na obrazovku, abyste kameru přepnuli.
 5. 5
  Držte telefon tak, abyste viděli celý svůj obličej. Čočky fungují nejlépe, pokud se v rámečku zobrazí celý obličej.
  • Ujistěte se, že máte dobré osvětlení, jinak aplikace váš obličej nepozná.
 6. 6
  Stiskněte a držte obličej na obrazovce, dokud nebude celý geometrický tvar dokončen. Po chvíli se váš obličej naskenuje a na spodní straně vašeho monitoru se objeví funkce Čoček.
  • Ujistěte se, že celý váš obličej je na obrazovce a že s telefonem při focení nehýbete. Možná budete muset obrazovku stisknout a podržet několikrát, než se funkce zapne. Pokud vidíte jen části geometrických tvarů, které váš obličej překrývají, je to možná způsobeno špatným osvětlením.
 7. 7
  Vyberte Čočku, kterou chcete použít. Přejeďte doleva nebo doprava a vyberte si některou z dostupných Čoček. Snapchat výběr Čoček denně mění, takže máte vždy z čeho vybírat.
  • Některé z oblíbených Čoček, na které v aplikaci narazíte zahrnují například zvracející duhu, křik, zombie, "zamilovanou," a plačící.
  • Čočka “Narozeninová Párty” se aktivuje na vaše narozeniny (pokud jste své datum narození uvedli v aplikaci v sekci Nastavení). K této Čočce se také můžete dostat, pokud má váš kamarád narozeniny – hledejte ikonu dortu vedle jejich uživatelského jména, abyste se dozvěděli o jeho narozeninách a klepněte na ikonu dortu, abyste se k Čočce hned dostali.[2]
  • Protože se výběr Čoček neustále točí, možná bude zrovna ta Čočka, kterou hledáte, nedostupná. Podívejte se po ní za den nebo dva a uvidíte, zda je již k dispozici.
 8. 8
  Následujte instrukce u Čočky, kterou jste si vybrali. Mnoho Čoček zobrazí rychlý návod, jak efekt použít. Například pro použití zvracející duhy budete muset otevřít ústa.
 9. 9
  Vyfoťte nebo natočte svůj Snap. Jakmile jste připraveni, můžete poklepat na ikonku Snímání na spodní straně obrazovky (v tomto případě záleží na tom, jakou funkci jste zvolili) pro Snap (fotku) nebo tlačítko podržte a natočte video (až 10 vteřin dlouhé). Efekt vaší Čočky se zaznamená do Snapu.
  • Pro fotky uvidíte na levé spodní straně ikonu ‘5’ s kroužkem kolem. Klepněte na ni pro výběr doby (až 10 vteřin), po kterou budete chtít, aby se Snap zobrazoval.
  • Android zařízení musí být 5.0 nebo novější, abyste mohli natočit video Snapy s efektem Čoček. iPhone 4, 4S, a iPad 2 nejsou podporovány. I s kompatibilními zařízeními někteří uživatelé nahlásili, že tyto funkce nemohou úspěšně používat.
  • Přidejte dodatečné efekty (text, kreslení, emoji a samolepky). Všechny tyto další efekty můžete stále ke Snapům přidat, i když jste již použili Čočku (jak jsme si již vysvětlili v předchozí sekci).
 10. 10
  Odešlete svůj Snap. Jakmile jste vyfotili Snap, můžete jej odeslat kontaktům za Snapchatu, které jste vybrali, zveřejnit je ve svém příběhu (bude viditelný 24 hodin), nebo fotku/ video můžete uložit bez zveřejnění, jako každý jiný Snap.
  • Druhá ikona zleva dole se šipkou a čárkou vaši fotku uloží bez toho, aby byla zveřejněna.
  • Třetí ikona zleva dole s rámečkem a plus fotku zveřejní pouze do vašeho příběhu, kde bude přístupná pro všechny, kdo vás sledují, po dobu 24 hodin.
  • Ikona šipky vpravo dole vám umožní vybrat kontakty, kterým chcete Snap odeslat a také vybrat svůj příběh „Můj Příběh“, pokud chcete fotku zveřejnit tam.
  • Poté, co vyberete možnost, dole se objeví další šipka modré barvy, klepněte na ni pro odeslání.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 7:

Použití Filtrů

 1. 1
  Zjistěte, co jsou to filtry. Snapchat filtry se přidávají až po vyfocení Snapu a vaše fotky a videa ozvláštní bez velkého snažení. Jednoduše přejeďte doleva či doprava, abyste se k nim dostali, nebo si přečtěte níže uvedený kompletní návod.
 2. 2
  Ujistěte se, že Snapchat je aktuální. Abyste získali přístup k většině filtrů, budete potřebovat novější verze Snapchatu. Pokud jste jej již nějakou dobu neaktualizovali, jejich aktualizací získáte více možností. Aplikaci můžete aktualizovat v Google Play Store nebo iPhone App Store.
  • Pro detaily aktualizace aplikace Snapchat se podívejte na internet.
 3. 3
  Zkontrolujte, zda máte povolené Filtry. Klepněte na ikonu ducha na hlavní obrazovce Snapchatu a poté klepněte na ozubené kolečko pro otevření menu Nastavení. Klepněte na "Spravovat" a zapněte možnost Filtrů.
 4. 4
  Povolte Služby Sledování pro Snapchat. Budete muset udat svou polohu, abyste mohli používat filtry Snapchatu. Některé filtry pro správné fungování vyžadují informace o přístupu k poloze, jako je počasí a teplota.
  • iOS – Otevřete aplikaci Nastavení. Klepněte na "Soukromí" a poté "Služby Polohy". Pokud "Služba Polohy" není zapnuta, zapněte ji nyní. Najděte na seznamu Snapchat a povolte jej.
  • Android - Otevřete aplikaci Nastavení. Vyberte "Polohu" a poté "Polohu" povolte nahoře v menu.
 5. 5
  Vyfoťte fotku nebo natočte video. Začněte na obrazovce hlavního Fotoaparátu. Klepněte na velké bílé kolečko pro vyfocení fotky, kolečko podržte pro natočení videa o délce až 10 vteřin. Pro fotku klikněte na spodní levou ikonu se symbolem ‘5’ v kroužku a vyberte, jak dlouho chcete, aby se fotka při náhledu zobrazovala – maximálně 10 vteřin. Pokud chcete u videa vypnout zvuk, klepněte na tlačítko zvuku v levém spodním rohu.
 6. 6
  Přidejte k fotce či videu filtry. Přejeďte na fotce doleva nebo doprava a přidejte různé filtry. Poznámka: Filtry nejsou k dispozici, pokud nemáte povolenou funkci Služby o Poloze. Pokud přejedete zleva doprava, filtry jsou seřazeny takto:
 7. 7
  Přidejte Geofiltr. Tento první soubor filtrů je k dispozici v závislosti na vaší současné, přesné poloze.
  • Město – obvykle obsahuje několik verzí reprezentující město, ve kterém se nacházíte (obvykle podle jména).
  • Komunita – se skládá z umění schváleným Snapchatem, které může přidat kdokoliv pro svou polohu a vy jej poté také uvidíte. Nejsou povolena loga značek.[3]
  • Na vyžádání – Společnosti nebo i lidé si mohou přizpůsobit vlastní filtry omezené zeměpisnou polohou. V tomto případě jsou loga společností povolena.
 8. 8
  Vyzkoušejte filtr pouze pro video. Tento druhý soubor filtrů upraví stav vašeho videa a jeho zvuk.
  • Převíjení vzad – charakterizováno třemi šipkami směřujícími vlevo, tato funkce přehraje vaše video pozpátku. Včetně zvuku videa.
  • Rychlé převíjení – tuto funkci identifikuje králík (bez čárek), video i zvuk se zrychlí, (ale ne o tolik jako při Zrychleném Rychlém Převíjení).
  • Zrychlené Rychlé Převíjení – značený ikonou králíka s čárkami nad a pod ním, tato funkce zrychlí vaše video dvakrát. Zvuk je také o hodně zrychlený.
  • Filtr Pomalého Pohybu – vhodně jej reprezentuje šnek, a tato funkce vaše video i zvuk zpomalí.
 9. 9
  Vyzkoušejte Datový filtr. Tento třetí soubor filtrů vytáhne ze Snapu záznamy o tom, kdy byl pořízen, aby mu přidal větší perspektivu.
  • Stav Baterie – tento filtr se vztahuje k aktuálnímu stavu baterie vašeho mobilního zařízení. Bude se usmívat a bude zelený, pouze pokud vaše baterie bude plně nabita, nebo červený a téměř prázdný, pokud bude stav vaší baterie kriticky nízký.
  • Čas nebo Datum – tento filtr přidává čas, kdy jste fotku nebo video pořídili. Klepněte na čas, který se objeví, a změní se na datum. Klepněte na něj znovu a objeví se vám další rozložení data.
  • Teplota – přidá teplotu ve vaší poloze. Klepněte na teplotu na seznamu pro výběr stupňů Celsia místo Fahrenheita.
  • Rychlost – přidá rychlost, kterou jste se pohybovali, když jste fotili nebo natáčeli video. Pokud jste se nepohybovali, bude rychlost 0 Km/h nebo 0 M/h -- klepněte na číslo, abyste zvolili kilometry či míle.
 10. 10
  Vyzkoušejte barevný filtr – tento poslední soubor filtrů změní barvu vašich fotek a videí.
  • Black & White – změní barvu fotky a videa na černobílou.
  • Vintage nebo Saturace – dodá vaší fotce nebo videu vzhled nasycený barvou nebo efekt "stáří".
  • Sepia - dodá vaší fotce nebo videu žlutohnědý nádech.
  • Jas – rozjasní fotku nebo video.
 11. 11
  Zkuste přidat více, než jeden filtr. Abyste přidali více filtrů, přejděte k filtru, který se vám líbí. Stiskněte a držte fotku jedním prstem a poté přejděte na další filtr.
  • Pro fotku můžete přidat až 3 filtr (Geofiltr, Data, Baru) a až 5 filtrů pro video (Geofiltr, Data, Barvu, Převíjení zpět, a jeden ze tří rychlostních filtrů).[4]
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 7:

Změna obličeje

 1. 1
  Aktivujte funkci Čoček, abyste našli možnost výměny obličeje. Funkce Čoček na Snapchatu nabízí dvě možnosti výměny obličeje: můžete si vyměnit obličej s někým jiným v rámci stejného rámečku nebo můžete vyměnit obličeje pomocí obrázků uložených ve vašem zařízení.
  • Pro aktivaci Čoček stiskněte a podržte obličej v rámečku fotoaparátu Snapchatu. Po chvíli se na spodní straně obrazovky objeví Čočky.
 2. 2
  Vyberte možnost žlutého obličeje pro výměnu obličeje s někým poblíž. Tato volba se nachází na konci seznamu a má na sobě dva smajlíky.
 3. 3
  Na obrazovce srovnejte oba obličeje tak, aby byly na sobě. Když vyberete Čočku se žlutým obličejem pro výměnu, uvidíte rozložení dvou smajlíků, které se na obrazovce objeví. Srovnejte oba na sebe a Snapchat je vymění.
  • Váš obličej se objeví na těle kamaráda a jeho obličej zase na tom vašem!
 4. 4
  Vyberte fialovou Čočku pro výměnu obličejů pro výměnu s jiným obrázkem z vašeho telefonu. Tato Čočka se nachází na konci seznamu a má obličej a tlačítko fotoaparátu. Když ji vyberete, Snapchat naskenuje fotky do vašeho zařízení a najde obrázek s obličeji, které se dají vyměnit.
 5. 5
  Klepněte na obličeje, které chcete vyměnit. Snapchat vaše fotky naskenuje a najde obrázky, které mají obličeje. Obrázek nebudete vybírat sami, vyberete pouze obličej, který Snapchat detekuje.
  • Tato funkce přiloží obličej z jedné fotky na vaše tělo v reálném čase – je to vlastně vytvoření vaší vlastní čočky v reálném čase!
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 7:

Přidání textu

 1. 1
  Přidejte ke své fotce nebo videu text. Klepněte na fotku nebo video. Napište zprávu a poté klepněte na Hotovo nebo klepněte na obrazovku. Text bude automaticky přidán do středu obrazovky.
 2. 2
  Povolte efekty textu. Dotkněte se písmene "T" v pravém horním rohu obrazovky pro povolení efektů textu. Díky tomu zvětšíte text, zarovnáte jej doleva a odstraníte lištu snímku.
  • Klepněte na “T” podruhé a text se zarovná doprostřed.
  • Klepněte na “T” potřetí a vrátíte se zpět k originálu.
 3. 3
  Posuňte, upravte velikost a otočte text. Dotkněte se textu a potáhněte jej, abyste jej přesunuli. Stáhněte text dvěma prsty k sobě pro jeho zmenšení. Roztažením dvou prstů text zvětšíte. Spojte prsty k sobě a otočte jimi a text se otočí v takovém úhlu, jaký si přejete.
 4. 4
  Změňte text a barvu textu. Klepněte na samotný text. Otevře se nabídka barev a klávesnice. Dotkněte se nabídky barev a změňte barvu. Až budete hotovi, klepněte na Hotovo, enter nebo klepněte na obrazovku.
  • Pokud chcete změnit jen jedno písmeno nebo slovo, vyberte to písmeno nebo slovo, a poté se dotkněte nabídky barev pro změnu barvy pro dané písmeno nebo slovo.
  Reklama
Část 5
Část 5 ze 7:

Přidání samolepek a emoji

 1. 1
  Přidejte ke své fotce nebo videu samolepku, či emoji. Klepněte na tlačítko Samolepky na horní straně obrazovky (vypadá jako přehnutý poznámkový papírek, nalevo od písmene “T”). Můžete sjet dolů po seznamu emoji ikonek pro náhled různých kategorií. Pokud na emoji klepnete, přidáte ji do fotky a poté ji můžete přetáhnout na místo, kam chcete. Můžete přidat tolik nálepek, kolik si přejete.
  • Stažením prstů k sobě můžete emoji zmenšit, sevřením prstů zase zvětšit. Pokud prsty dáte k sobě a otočíte jimi na obrazovce, můžete nálepku otočit.
 2. 2
  Připevněte nálepky na různé objekty ve video Snapu. Pokud stisknete a podržíte nálepku ve video Snapu, video se pozastaví a vy budete moci nálepku přesunout na objekt v rámečku. Pokud nálepku nad objektem uvolníte, nálepka se na něj "připevní" a bude následovat objekt, jak se bude na obrazovce pohybovat.
 3. 3
  Zkuste si vytvořit vlastní vychytávku filtru s pomocí samolepky nebo ikony emoji. Vyberte samolepku. Zvětšete ji tak, až nebude poznat její tvar a zaostřete na jeden z jejích okrajů. Průhledný okraj se bude chovat jako barevný filtr, který lze přizpůsobit pro vaši fotku nebo video.[5]
 4. 4
  Vytvořte nálepku. Klepněte na ikonu nůžek v horní části obrazovky a poté prstem obrysujte jakoukoli část videa, například obličej osoby. Nyní jste vytvořili nálepku, kterou můžete prstem přesunout na jakékoli místo na obrazovce.
  • Vytvořené samolepky se zobrazí v horní části nabídky Samolepky, když klepnete na ikonu nálepky.
  • Samolepku můžete ze svého obrázku odstranit přidržením a přetažením nahoru směrem k ikoně nálepky, která se při přiblížení promění v koš.
  Reklama
Část 6
Část 6 ze 7:

Použití funkce kreslení

 1. 1
  Kreslete do fotky nebo videa. Dotkněte se ikony tužky v pravém dolním rohu obrazovky. V nabídce barev si vyberte barvu. Dotkněte se obrazovky a začněte kreslit. Až budete hotovi, dotkněte se znovu ikony tužky.
  • Pokud se vám nelíbí, co jste nakreslili, dotkněte se tlačítka nalevo vedle tužky, které změny vrátí. Toto tlačítko vypadá jako zahnutá šipka.
 2. 2
  Android má vestavěnou černou a bílou, zatímco iOS má duhový posuvník, který tyto barvy nezobrazuje. Abyste zobrazili bílou, přetáhněte prstem po jezdci do levého horního rohu. Pro černou sjeďte prstem dolů doprostřed. Aby se vám objevila šedá, přejeďte prstem z duhového posuvníku do levého rohu. Abyste našli skryté barvy (jako je baby růžová nebo burgundská červeň), přejeďte prstem z duhového jezdce kolem obrazovky.
  • Pouze na Android najdete také “průhlednou” barvu. Jednoduše držte obrazovku stisknutou, dokud se neobjeví paleta barev a tam vyberte “průhlednou” barvu.
  Reklama
Část 7
Část 7 ze 7:

Používání starších verzí

 1. 1
  Udělejte fotku. Následujte ytto kroky, pokud používáte starší verze Snapchatu a nechcete si je aktualizovat na novější verze.
 2. 2
  Přidejte ke své fotce filtr sépie. Dotkněte se fotky, aby se otevřel rámeček s textem a poté dovnitř vepište Sepia….
  • Je důležité, abyste napsali tři elipsy.
 3. 3
  Přidejte ke své fotce černobílý filtr. Dotkněte se fotky, aby se otevřel rámeček s textem a poté dovnitř vepište b&w….
 4. 4
  Přidejte ke své fotce filtr negativu. Dotkněte se fotky, aby se otevřel rámeček s textem a poté dovnitř vepište Negative….
  Reklama

Tipy

 • Abyste přidali někoho s fotkou, ořízněte fotku tak, aby se zobrazil pouze kód Snapu. Poté otevřete Snapchat, jděte do sekce Přidat Přátele, přidat podle Snap kódu a poté vyberte obrázek se Snap kódem. Abyste přidali někoho se Snap kódem, otevřete Snapchat, přiložte svůj fotoaparát nad Snap kód kamaráda, podržte kód a přidejte kamaráda.
 • Pro přidání dvou filtrů, udělejte fotku, vyberte si filtr, podržte obrazovku nad tímto filtrem a poté přejeďte pro výběr dalšího filtru.
 • Pro vytvoření nahrávky s emoji, nahrajte video, vyberte si emoji, podržte ji nad položkou, kterou chcete sledovat a pusťte.
 • Pro přidání hudby otevřete hudební aplikaci jako Spotify, vyberte si skladbu, otevřete Snapchat a poté nahrajte video.
 • Pro změnu barvy textu: Něco napište a poté vyberte slovo nebo písmeno, u kterého chcete změnit barvu.
 • Pro získání tajných barev: (iOS) Udělejte fotku, přejděte do palety barev, a dále do levého horního rohu pro bílou a do levého dolního rohu pro černou. (Android) Udělejte fotku, podržte svou paletu barev, a poté získáte průhlednou barvu.
 • Pro tajný screenshot: Zapněte režim V letadle, klepněte pro načtení příběhu, klepněte pro náhled příběhu a poté na screenshot. Poté osoba, která vám snap poslala, nedostane oznámení o screenshotu.
 • Pro hads-free nahrávání: (iOS) Přejděte do systémového nastavení, přístup, Assistive Touch, Vytvořit nové gesto, podržte prst, a poté jej pojmenujte Snapchat. Poté ve Snapchatu otevřete čtvereček s kroužkem uvnitř, vyhledejte přizpůsobení, klepněte na Snapchat, pohněte kruhem s tečkou uvnitř směrem k tlačítku nahrávání a poté jej pusťte.
 • Pro aktivaci cestovního režimu, přejděte do Nastavení, poté Dodatkové služby, Správa, a poté aktivujte Režim Cestování. Ušetříte tak peníze na příštím vyúčtování za telefon.
Reklama

Související články

Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak připojit váš telefon k televiziJak připojit váš telefon k televizi
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Jak nahrávat hovory na iPhonuJak nahrávat hovory na iPhonu
Jak vyčistit cache v ChromeJak vyčistit cache v Chrome
Jak zavolat zpátky blokované čísloJak zavolat zpátky blokované číslo
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak vypnout aplikace na iPhone, iPadu a iPodu TouchJak vypnout aplikace na iPhone, iPadu a iPodu Touch
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 13 194 krát
Stránka byla zobrazena 13 194 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama