Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Instagram je aplikace pro zařízení s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone, která svým uživatelům umožňuje sdílet a nahrávat fotografie v rámci samotné aplikace Instagram nebo i na jiných sociálních sítích. Získat více followerů je pro zlepšení vaší prezentace na Instagramu nezbytné. Někteří z vás ale nevědí, kde vlastně začít. V tomto článku najdete tipy na vytváření dobrých fotografií, vzájemnou interakci s ostatními uživateli a na zlepšení vlastní prezentace na Instagramu obecně.

Část 1
Část 1 ze 4:

Zapojte se do komunity

Stáhnout PDF
 1. 1
  Sledujte uživatele s podobnými účty. Instagram je komunita mnoha uživatelů a pokud na této sociální síti budete aktivní, bude počet vašich followerů stoupat. To tedy znamená, že musíte dělat mnohem víc než jen nahrávat fotografie. Najděte si uživatele, kteří na Instagram postují fotografie, jež vás zajímají, a začněte jejich účet sledovat. Díky tomu uvidíte jejich fotografie ve vašem feedu, neboli na vaší hlavní stránce.
  • Hlavně nesledujte úplně všechny, které uvidíte, jinak bude váš feed přeplněn, což způsobí pomalejší odezvy Instagramu. Staňte se followerem pouze takových účtů, které vám přijdou nejzajímavější.
 2. 2
  Lajkujte obrázky a komentujte je. Jakmile začnete někoho sledovat, udělejte si čas na to, abyste mohli jejich fotografie občas olajkovat nebo okomentovat. Nejenže z toho bude mít dotyčná osoba dobrý pocit, ale zároveň vaše jméno či komentář uvidí ostatní uživatelé, kteří si následně mohou zobrazit váš profil. Pokud budete aktivní, povede to ke stálému přílivu nových followerů.
 3. 3
  Reagujte na komentáře u svých fotek. Interakce s vašimi followery je pro udržování či rozšiřování jejich řad nezbytná. Reagujte na jakékoliv zajímavé komentáře a děkujte followerům za komplimenty. Pokud vám nějaký follower položí zajímavou otázku, udělejte si čas a odpovězte na ni.
 4. 4
  Pokládejte otázky svým followerům. Využijte popisky u fotografií a na něco se v nich zeptejte. Budete mít díky tomu více komentářů, což povede i k většímu počtu zobrazení vaší fotky.
  • Reagujte také na tzv. call-to-action (výzvu k akci), například "Pokud se ti fotka zdá vtipná, dvakrát na ni klepni" nebo "Napište mi do komentářů váš příběh". Tímto způsobem se interakce u vašich fotek také více rozhýbe.
 5. 5
  Propojte účet s Facebookem. Vlastníkem Instagramu je Facebook a pokud tyto dva účty nepropojíte, přicházíte zbytečně o spoustu potencionálních followerů. Všechny vaše posty na Instagramu budou automaticky zveřejněny na Facebooku, díky čemuž je uvidí větší počet uživatelů.[1]
  • Účty můžete propojit v Instagramu v nabídce nastavení.
 6. 6
  Vyplňte informace o sobě. Instagram životopis je často přehlížená, ale velmi důležitá součást vašeho Instagram účtu. Dejte lidem vědět, kdo jste a proč by vás měli sledovat. Přidejte také několik hashtagů, které mají s vašimi fotkami nějakou souvislost.
  • Sekce Životopis je také vhodné místo, kam můžete psát výzvy k nějaké akci (call-to-action).
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Používání hashtagů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte si nejoblíbenější hashtagy. Hashtagy jsou slova a krátké výrazy, které fotku nějakým způsobem popisují či vystihují. Hashtagy pomáhají lidem vaši fotku najít a také díky nim přidáte fotku do skupiny fotek, které jsou momentálně nejoblíbenější. Používání hashtagů je pro dosažení většího počtu followerů také velmi důležité.[2]
  • Instagram je skvělý nástroj, díky kterému zjistíte, které tagy jsou nejpopulárnější.
  • Nejčastější hashtagy na Instagramu jsou téměř vždy "#láska", "#já" a "#sleduj" (v angličtině #love, #me, #follow).
 2. 2
  Ke každé fotce přidejte pár hashtagů. Připište ke každé fotce ty nejvhodnější hashtagy. Snažte se vždy psát maximálně tři hashtagy. Pokud hashtagů bude příliš, vaši followeři budou považovat vaše fotky za spam.
 3. 3
  Tvořte vlastní tagy. Pokud máte velké množství followerů, můžete se pokusit vytvářet vlastní hashtagy. Může to být název vaší firmy, nebo slogan, který má souvislost s většinou vašich fotek. To vám pomůže zvýšit povědomí o vašem Instagramovém účtu a komunita vašich followerů se určitě dále rozroste.
 4. 4
  Používejte geotagy. Uživatele Instagramu zajímají fotky z míst, kde už někdy byli a která znají. A navíc, pokud nějakou fotku označíte geotagem lokality, kde byla vyfocena, Instagram nabídne k prohlédnutí i další fotky z dané lokality.
  • Ostatní uživatelé, kteří postují fotografie ze stejné lokality, tak mohou vaše fotky vidět a díky nim se dostanou až na váš profil, díky čemuž vás uvidí více lidí, a proto je to potencionální možnost k získání nových followerů z této lokality.
 5. 5
  Používejte hashtagy "Like4Like". Pokud chcete zvýšit počet lajků, můžete použít oblíbené hashtagy na jejich výměnu, například "#like4like" nebo "#like4likes". Hlavně nezapomeňte olajkovat fotku nějakého uživatele, který tu vaši už olajkoval.
  • Někteří uživatelé to považují za nečistou taktiku. A pokud ji používáte příliš často, může se stát, že vás přestanou sledovat.
  • Tato taktika sice může vést ke zvýšení počtu nových followerů, ale uvědomte si, že vás začnou sledovat jen proto, aby získali více lajků u svých vlastních fotek, než že by tím projevili upřímný zájem o ty vaše..
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Zveřejňujte nezapomenutelný obsah

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vybírejte jedinečné a zajímavé fotky. Možná se vám to zdá úplně jasné, ale jedním ze způsobů jak získat na Instagramu followery je zveřejňovat kvalitní fotky. Instagram je doslova zahlcen fotkami jídel a koček. Proto je důležité se nějak odlišit, například právě kvalitními fotkami.
  • Snažte se pořizovat fotky, které mají nějakou souvislost s vaším publikem. Pokud se vaši followeři s vašimi fotkami dokážou nějak ztotožnit, pravděpodobnost, že vás začnou sledovat, bude větší.
  • Dobrá fotka nemusí být "dokonalá". Dobré fotky jsou lidštější a nějaká nedokonalost v podstatě tuto lidskost jen posílí.
  • Omezte "selfíčka". Každý občas nějaké to selfíčko postne, ale nemělo by se z toho stávat pravidlo. Většina followerů nechce vidět vás, ale vaše fotky. Časté zveřejňování selfíček se může ostatním jevit jako projev narcismu, takže si dejte pozor, aby se stavy vašich followerů nezačaly snižovat. Jediná výjimka platí tehdy, pokud jste atraktivní. V takovém případě můžete postováním atraktivních fotografií získat spoustu followerů. I tak to ale moc nepřehánějte!
 2. 2
  Přidávejte filtry. Instagram je populární také díky filtrům, které nabízí. Díky těmto filtrům je možné upravovat barevný nádech fotek, které pak vypadají "opravdověji". Instagram nabízí celou řadu dostupných filtrů. Klidně jich tedy vyzkoušejte několik, dokud nenajdete ten, po jehož použití bude fotka vypadat nejlépe.
  • Nepoužívejte stejný filtr příliš často, protože pak budou všechny vaše fotky - jak se říká - "na jedno brdo".
  • Pokud je nějaká fotka dost dobrá i bez filtru, připište pod ní hashtag #nofilter!
 3. 3
  Popisky přidávejte ke každé fotce. Dobrý popisek může z obyčejné fotky udělat naprosto úžasnou. Pomocí popisků upoutáte divákovu pozornost, a pokud se vám podaří je i rozesmát, získáte další řady followerů. Oblíbené jsou zejména vtipné či roztomilé popisky.
 4. 4
  Používejte další aplikace na úpravu fotek. Na Instagramu jsou možnosti úprav fotek omezené. Exstuje však celá řada aplikací pro iOS i Android, které nabízejí mnohem více editačních nástrojů. Pomocí těchto aplikací můžete fotky zesvětlovat, ztmavovat, ořezávat, vkládat text a spoustu dalších efektů.
  • Oblíbené aplikace na úpravu fotek jsou například Photo Editor od vývojářů z Aviary, dále Afterlight, Bokehful, nebo Overgram.
 5. 5
  Vytvářejte koláže. Vynikajícím způsobem jak ukázat světu své fotografické umění je vytvářet koláže, které následně postnete na Instagram. Pro tyto účely máte k dispozici také velký počet aplikací, například PicStitch, InstaCollage nebo InstaPicFrame.
 6. 6
  Postujte fotky v dobrém čase. Instagram je neuvěřitelně oblíbená služba, díky čemuž se feedy vašich followerů neustále zaplňují novým obsahem. Pokud chcete, aby vaše fotky vidělo co nejvíce lidí, musíte je zveřejňovat ve správnou dobu. Nejvhodnější čas na postování fotek je ráno a po skončení běžné pracovní doby.[3]
  • Fotky ve feedu uživatelů Instagramu obvykle vydrží asi 4 hodiny, takže pokud budete fotky zveřejňovat v noci, vaši followeři je zřejmě nikdy neuvidí.
 7. 7
  Přispívejte pravidelně. Vyvarujte se jedné věci, a tou je zveřejnit všechny fotky najednou. Pokud máte připravených více fotek, které chcete sdílet, rozdělte si jejich zveřejnění do několika dní. Pokud zveřejníte příliš mnoho fotek najednou, většinou to dopadne tak, že followeři je začnou přeskakovat, a pokud se stále nebudou moci dostat na konec té záplavy, přestane je prohlížení vašich fotek bavit úplně. Na druhou stranu ale pamatujte na to, že pokud nebudete zveřejňovat fotky často, můžete o své followery postupně přicházet a žádní noví přibývat nebudou.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Nákup followerů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Najděte si dobrého prodejce. Existuje spousta webových stránek, které nabízejí followery za úplatu. Pokud zoufale sháníte nové followery, můžete si jich pár koupit. Pohled na váš účet na Instagramu bude hned veselejší.
  • Než však nějakou z těchto služeb využijete, přečtěte si recenze uživatelů.
 2. 2
  Zvolte si, kolik followerů byste si chtěli koupit. Většina služeb nabízí možnost vybrat si různé balíčky, jejichž velikost se pohybuje od stovky followerů až do jednoho miliónu. Vyberte si balíček, který bude vašim potřebám i rozpočtu nejlépe vyhovovat.
 3. 3
  Nastavte svůj účet jako Veřejný. Pro soukromý účet si followery koupit nemůžete. Nezapomeňte se tedy přesvědčit, že je váš účet veřejně přístupný a pro ostatní viditelný. Toto nastavení můžete změnit na profilové stránce klepnutím na "Upravit profil".
 4. 4
  Má to i své nevýhody. Nákup followerů je dobrý tah k získání sledovanosti, ale má to i své nevýhody. Tito followeři totiž pravděpodobně vaše fotky nikdy lajkovat ani komentovat nebudou, takže pod vašimi fotkami bude pusto a prázdno. Lidé si navíc všimnou, že máte spoustu followerů, ale žádný z nich vaše fotky nekomentuje, což je spíše odradí.
  Reklama

Tipy

 • Další followery můžete získat také sledováním tzv. "shoutout" účtů. Pokud takový účet budete sledovat nebo na něm olajkujete nějakou fotku, obvykle začne sledovat nebo lajkovat i vás.
 • Používejte hashtag #tagsforlikes. Můžete si nainstalovat aplikaci pro iPhone nebo Android, která nabízí seznam hashtagů, které můžete použít v popiscích fotek, abyste získali větší počet lajků.
 • Pokud někdo okomentuje nebo olajkuje vaši fotku, jděte se podívat na jeho profil a zanechte u některé z jeho fotek také nějaký komentář. To také může zvýšit šanci na to, že vás začnou sledovat nebo okomentují nějakou další fotku.
 • Vyvarujte se hromadnému zveřejňování více fotek s různými hashtagy.
 • Ve svém Instagram životopisu nezapomeňte uvést, co se vám líbí nebo co máte rádi. Například: "Jsem velký fanoušek Katy Perry!". Katy Perry se líbí i spoustě dalších lidí, takže pokud tohle uvedete ve svém životopisu, získáte pravděpodobně celou řadu followerů. Když budete mít štěstí, může vás začít sledovat i skutečná Katy Perry.
 • Sledujte uživatele, u kterých je šance, že vás začnou také sledovat. Například: noví uživatelé Instagramu budou pravděpodobně sledovat každého, kdo sleduje je. Je ale zapotřebí zkontrolovat, kolik příspěvků na svém profilu mají. Pokud jich mají méně než 10, je pravděpodobné, že jsou na Instagramu noví a snaží se získat nějaké followery.
 • Větší šanci, že vás lidé začnou sledovat, budete mít také v případě, že máte přibližně stejný počet sledujících a těch, které sledujete vy. Pokud sledujete příliš mnoho uživatelů, lidé si mohou myslet, že jste na Instagramu noví a sledovat vás nezačnou.
 • Pomůže vám i to, pokud budete zveřejňovat příspěvky pravidelně, například jednou za dvanáct hodin. Někteří by si totiž mohli myslet, že jste nudní (což nejste).
 • Používejte Instagram v době, kdy je na něm nejvíce lidí. V době, kdy všichni spí, vás asi moc lidí sledovat nezačne.
 • Vyzvěte své přátele, které znáte z reálného života, aby vás sledovali.
 • Nikdy na Instagram nedávejte nic, čeho byste litovali, nebo co nechcete, aby viděla vaše rodina.
 • Buďte na každého vlídný a každého chvalte!
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 25 156 krát
Kategorie: Instagram
Stránka byla zobrazena 25 156 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama