Zajímá vás, jak získat mnohem více „lajků“ u svých příspěvků na Facebooku? Abyste si získali větší pozornost vašich přátel na Facebooku, budete muset vědět, jaké fotky a komentáře se jim líbí. Stačí následovat tyto jednoduché tipy a je jen otázkou času, kdy budete mít na Facebooku podstatně více „lajků“.

Postup

 1. 1
  Mějte hodně přátel na Facebooku. Nejjednodušší způsob, jak zvýšit své šance na hodně „lajků“, je mít hodně přátel na Facebooku. Pokud máte pouze 10 přátel, tak nemůžete očekávat spoustu „lajků“ i přesto, že vaše příspěvky jsou naprosto úžasné. Tady jsou tipy na to, jak získat co nejvíce přátel:
  • Nestyďte si přidat mezi přátele známé. I když jste někoho jen letmo potkali, tak je společensky přijatelné si je přidat mezi přátele na Facebooku. Je to skvělý způsob, jak si udělat nové přátele na Facebooku, pokud tedy jim nezačnete psát nebo dávat příspěvky na jejich zeď okamžitě po přidání.
  • Nemějte strach si přidat mezi přátele někoho z minulosti. Pokud vám Facebook neustále doporučuje nějaké přátele, tak je to pravděpodobně proto, že se jedná o osobu, s kterou máte společné přátele. Pokud daný člověk ví, kdo jste, tak je v pořádku si jej přidat mezi přátele.
  • Buďte společensky aktivní. Pokud jste přátelští v práci, na hodině jógy a během dobrovolničení v sobotu odpoledne, tak máte vyšší šance na setkání s více lidmi, kteří se mohou stát vašimi přáteli na Facebooku.
  • Nebuďte odrazeni, pokud spousta vašich přátel nikdy „neolajkovala“ vaše příspěvky. Spousta lidí může mít pocit, že by měli mít blízko k osobě, jejíž příspěvky nebo fotky „lajkují“. Ve skutečnosti existuje však spousta výjimek a pokud nahrajete na váš účet ty správné věci, tak rozhodně získáte „lajky“ i od lidí, o kterých jste již po celé roky neslyšeli.
 2. 2
  Rozviňte své reálné vztahy. Spousta přátel na Facebooku vám určitě zvýší šance na více „lajků“, ale rozvíjení reálných vztah vám také pomůže získat více lidí, kteří budou „lajkovat“ vaše fotky. Tady jsou nějaké tipy:
  • Pokud lidé k vám mají blízko, tak je pravděpodobnější, že se podívají na váš profil. Pokud na něm naleznou něco, co se jim líbí, tak vám o tom dají vědět!
  • Spousta lidí se nebude cítit divně při „lajkování“ vašich fotek, pokud se s vámi osobně znají.
  • Také můžete říci svým přátelům z reálného života o věcech, které jste přidali na váš účet. Nemusíte to říkat zřejmě, ale můžete říct něco jako: „Viděls, co jsem přidal na Facebook?“ nebo „Zrovna jsem přidal na Facebook album fotek z party z minulého týdne. Podívej se na něj – jsou tam skvělé fotky s tebou!“
  • Také můžete označit své přátele na svých fotkách. Tím spíš si projdou vaše album a budou „lajkovat“ nejrůznější fotky.
 3. 3
  Buďte aktivní na Facebooku. Abyste získali hodně „lajků“, tak musíte být opravdový člen Facebookové komunity. Nemůžete však očekávat, že přidáte na Facebook album, fotku nebo komentář a získáte okamžitou reakci ostatních – pokud se normálně do ničeho nezapojujete. Tady jsou nějaké tipy:
  • Alespoň jednou denně aktualizujte svůj status na Facebooku s něčím vtipným nebo smysluplným. Lidé tak na vás budou myslet.
  • Běžte na Facebook alespoň jednou denně. Dejte si za cíl „olajkovat“ alespoň pět věcí, které se zobrazí na vaší zdi.
  • Pokaždé zkuste „olajkovat“ příspěvky někoho jiného, takže se dostanete na jeho nebo její radar. Pokud „lajkujete“ příspěvky někoho, koho neznáte velmi dobře, tak on od vás dostane signál, že to je v pořádku „lajkovat“ vaše příspěvky. Jen se ujistěte, že „nelajkujete“ fotky někoho, kdo vás sotva zná.
  • Dejte si za cíl každý den přidat něco na zeď několika vašich přátel. Pošlete alespoň jedné osobě nějakou zprávu.
  • Nepodceňujte sílu občasného šťouchnutí.
  • Buďte na Facebooku aktivní, ale nebuďte otravní. Asi nechcete, aby vaši přátelé obraceli oči v sloup, jen co uvidí váš příspěvek. Pokud jste „příliš aktivní“, tak někteří lidé mohou zablokovat vaše aktualizace nebo vás dokonce odstranit z přátel.
 4. 4
  Nahrajte ty správné fotky. Jakmile jste získali dostatečné množství přátel na Facebooku a máte mnoho reálných vztahů, tak můžete začít pracovat na vylepšování fotek, které přidáváte. Typ fotek, které nahráváte, rozhoduje o tom, kolik lidí je bude „lajkovat“. Tady je několik doporučení pro nahrávání fotek na Facebook:
  • Pokud nahráváte fotku sami sebe, tak se ujistěte, že je zábavná nebo nějak výjimečná. Pokud jste na nějakém novém místě, máte na sobě vtipný kostým nebo jste oblečení na nějakou speciální příležitost, tak se jedná o fotku vhodnou na nahrání na Facebook. Pokud se však jedná jen o obyčejnou fotku vaší osoby, tak ta vám asi moc „lajků“ nezíská.
  • Hodně „lajků“ vám zaručí fotka s celebritou.
  • Hodně „lajků“ vám získá i fotka z dětství – hlavně pokud jste na ní roztomilí nebo vtipní.
  • Pokud jste právě měli promoce nebo uběhli maraton, tak určitě stojí za to nahrát fotku s diplomem nebo medailí.
  • Fotky s více lidmi vám obvykle získají více „lajků“. Pokud označíte více lidí na nějaké fotce, tak je pravděpodobné, že více lidí se na ni podívá.
  • Pokud nahrajete roztomilou fotku vaší osoby nebo vašeho partnera či partnerky, tak můžete očekávat více „lajků“. Jen zkuste nepůsobit příliš samolibě nebo ostatní začnou vaše fotky otravovat.
  • Přidávejte fotky na Facebook v tu správnou dobu – v moment, kdy lidé sedí u počítače. Pokud nahrajete fotku příliš brzo ráno nebo příliš pozdě v noci, tak si jí nikdo nemusí všimnout.
  • Vyhněte se přispívání příliš mnoha fotografií nejrůznějších scenérií nebo památek. Můžete být sice pyšní na vaši dovolenou v Říme, ale pokud nejste na fotce, tak budete prostě jen stá osoba, která ten den nahrála na Facebook fontánu di Trevi.
 5. 5
  Pište ty správné statusy. Váš status není jen způsob, jak dát lidem vědět o tom, co se děje ve vašem životě, ale také i způsob, jak jim ukázat, že jste vtipní, přemýšliví nebo prostě velmi zábavní. Tady je několik tipů na to, jak získat více „lajků“ u vašich statusů :
  • Napište něco krátkého a milého. Předstírejte, že píšete něco na Twitter. Zkuste pobavit své publikum pouze ve 100 znacích (či méně). Pokud je váš status příliš dlouhý a lidé musí kliknout, aby si přečetli zbytek, tak je zaručeně budete nudit.
  • Nemějte strach působit naprosto hloupě. Nemusíte se neustále stavět na odiv.
  • Spoustu „lajků“ vám také zajistí ten správný citát z oblíbeného televizního seriálu právě po jeho odvysílání.
  • Pokud jedete na dovolenou nebo jste nedávno přijeli do nového města, tak udělejte o tom nějaký příspěvek na Facebook. Lidé budou nadšení za vás.
  • Nepřidávejte na Facebook příliš mnoho příspěvků, které si stěžují na počasí, nudnou práci nebo jsou příliš osobní. Vaši přátele na Facebooku jsou na to zvyklí a rozhodně ocení něco originálnějšího.
  • Pravidelně sledujte nejnovější zprávy. Pokud jste první osoba, která si všimne nějaké důležité zprávy a uděláte o tom příspěvek, tak můžete očekávat spoustu „lajků“.
  Reklama

Tipy

 • Zapamatujte si, že Facebook není odrazem reálného života. Jen to, že lidé „lajkují“ vaše příspěvky, neznamená, že jste naprosto skvělí. Pouze to znamená, že se umíte skvěle prezentovat na Facebooku. Pokud ne příliš mnoho lidí „lajkuje“ vaše příspěvky, tak nebuďte odrazeni a říkejte si, že je to pouze odraz toho, co si myslí o vaší osobě na Facebooku.
 • Nerozesílejte příliš mnoho žádostí o přátelství během jednoho týdne nebo budete zablokováni.

Reklama

Související články

Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak sdílet na Facebooku
Jak odstranit fotky z Facebooku
Jak odhalit falešný facebookový účet
Jak si změnit jméno na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak skrýt přátele na Facebooku
Jak najít přátele na Facebooku
Jak někoho odblokovat na Facebooku
Jak vytvořit srdíčko na Facebooku
Jak získat více "lajků" na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 1 338 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 1 338 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama