Stáhnout PDF Stáhnout PDF


Metoda 1
Metoda 1 ze 7:
Majonézová kůra

 1. 1
  Do suchých vlasů si vmasírujte kvalitní organickou majonézu. Pokud máte vlasy mastné, nenanášejte majonézu až ke kořínkům. Hlavním cílem je vyživit vlasové konečky – u hlavy se vlasy mastí přirozeně a nemusíme jim věnovat takovou pozornost. Majonézu začněte do vlasů vtírat od konečků a pokračujte směrem ke kořínkům.
  • Množství majonézy, kterou budete potřebovat, závisí na tom, jak silné a husté vlasy máte. Mastným vlasům bude stačit méně, ty sušší budou zase potřebovat více.
 2. 2
  Umyjte si ruce a potom si hlavu zabalte do igelitové čepice nebo mikrotenového sáčku. Můžete si vlasy zabalit také do ručníku, ale budete ho potom muset vyprat.
 3. 3
  Vymyjte si vlasy a potom si je umyjte šamponem. Upravte si je tak, jak to běžně děláváte.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 7:
Vaječná kůra

 1. 1
  Vaječná kůra. Majonéza je složená hlavně z vajec, takže dává smysl, že také vejce dokážou vlasům dodat vlhkost a lesk.
  • Rozbijte 2-4 vejce (podle délky svých vlasů) do misky. Oddělte bílky od žloutků a bílky si dejte stranou. (Můžete z nich potom udělat třeba omeletu.)
 2. 2
  Zalijte vaječné žloutky v misce olivovým olejem a dobře promíchejte.
 3. 3
  Umyjte si vlasy šamponem a vlažnou vodou a potom si do nich vmasírujte tuto směs. Nechejte působit asi 5-6 minut a potom dobře vypláchněte vlažnou vodou. Naposled si vlasy umyjte studenou vodou.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 7:
Jogurtová kůra

 1. 1
  Použijte jogurt jako vlasovou masku. Dobře si vlasy pročešte. Kupte si kvalitní bílý jogurt, nebo bílý jogurt řeckého typu.
  • Vždy si kupujte jen bílý jogurt, jinak si do vlasů budete dávat cukr a umělá barviva a to jistě nechcete.
 2. 2
  Naneste si jogurt na celé vlasy. Potom vezměte starou kravatu nebo gumičku a svažte si vlasy do culíku nebo drdolu. Pokud chcete, můžete si přes hlavu dát sáček.
 3. 3
  Nechejte působit asi 20-30 minut, nebo dokud jogurt neztuhne. Nejlepší je dát si potom sprchu a dobře si vlasy umýt kvalitním šamponem.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 7:
Kůra s medem a aloe vera

 1. 1
  Smíchejte kondicionér, aloe vera gel a med. Aloe vera skvěle vyživuje vlasy a med jim dodá nádherný lesk.
  • Lidé s tmavými vlasy by si měli dávat na med pozor, protože může vlasy lehce zesvětlit.
  • Kupte si aloe vera gel, který neobsahuje žádné škodlivé látky, například alkohol.
  • Můžete také místo aloe vera použít jojobový olej a smíchat ho s medem a kondicionérem.
 2. 2
  Vmasírujte směs do suchých vlasů. Nechejte působit 5-10 minut.
 3. 3
  Dobře vymyjte šamponem a kondicionérem.
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 7:
Octová kůra

 1. 1
  Umyjte si vlasy svým běžným šamponem. Dobře si je opláchněte studenou vodou, abyste smyli zbytky šamponu a produktů.
 2. 2
  Odměřte si dva šálky jablečného octa a jeden šálek vody a opatrně naneste tuto směs na vlasy. Nechejte působit asi patnáct minut.
 3. 3
  Vymyjte ocet z vlasů. Teplou vodou vlasy umývejte tak dlouho, dokud se nevytratí octový zápach. Jemně si vlasy pročešte a zjistíte, že jsou zdravé, poddajné a necuchají se.
 4. 4
  Opakujte jednou týdně, nebo podle potřeby. Kyselost jablečného octa je podobná kyselosti vlasů, takže jde o dobrou výživnou kůru. Ocet také účinně zabíjí bakterie.
  Reklama

Metoda 6
Metoda 6 ze 7:
Olejová kůra s bambuckým máslem

 1. 1
  V misce smíchejte po půl šálcích olivového oleje, kokosového oleje, levandulového oleje, rozmarýnového oleje, mandlového oleje a heřmánkového oleje.
 2. 2
  V jiné misce smíchejte jeden šálek bambuckého másla a 2 lžíce avokádového, jojobového a pšeničného oleje. Přidejte jednu lžíci medu.
 3. 3
  Obě směsi spolu smíchejte.
 4. 4
  Naneste na celé vlasy a nechejte působit 20-30 minut.
 5. 5
  Umyjte bylinným šamponem a nechejte uschnout.
  Reklama

Metoda 7
Metoda 7 ze 7:
Obecné tipy pro lesklé a zdravé vlasy

 1. 1
  Používejte produkty, které neobsahují sulfáty. Toto je velmi důležité hlavně pokud máte kudrnaté vlasy. Dobře si pročítejte složení šamponů a kondicionérů a vybírejte si jen ty, které jsou pro vás vhodné.
  • Přestože se sodium lauryl sulfát vyrábí z palmového a kokosového oleje, bývá spojován s padáním vlasů a podrážením pokožky.[1] Také se používá jako průmyslový čistící prostředek.
  • Na druhou stranu jemné šampony nezbaví vaše vlasy silikonů a vosku. Snažte se tedy nepoužívat žádné produkty se silikonem ani voskem.
  • Najděte si šampon a kondicionér, který obsahuje pouze přírodní/organické přísady. Přírodní ingredience vrátí vaším vlasům jejich přirozenou vlhkost a šampony, které je obsahují, seženete téměř všude.
 2. 2
  Nevymývejte si kondicionér úplně. Pokud vám někdo někdy říkal, že byste vlasy měli vymývat úplně, neměl tak docela pravdu. Když si vlasy vymýváte, dělejte to tak dlouho, dokud nevymyjete většinu kondicionéru a potom si bez dotýkání vlasy opláchněte studenou vodou. Vlasy již nevymývejte a neprohrabujte si je prsty.
  • Kondicionéry, které si ve vlasech necháváte, jsou také velmi oblíbené. Po umytí se nasprejují do vlasů a nechají se působit až do dalšího mytí.
  • Některé kondicionéry vám kromě hydratace vlasů pomohou také s jejich úpravou. Většinou jde o produkty, které zabraňují krepatění vlasů. Dávejte ale pozor, abyste po nich neměli vlasy mastné a těžké.
 3. 3
  Vyhýbejte se umělým produktům jak to jen jde. Barvy a různé stylingové přípravky mohou vaše vlasy značně zničit. Pokud máte pocit, že si je skutečně barvit musíte, nenechávejte ve vlasech chemikálie příliš dlouho. Také tyto kůry nepodstupujte příliš často. Vždy si dobře pročtěte návod k použití a dodržujte stanovenou dobu působení.
  • Keratinové kůry nebo brazilský keratin mohou vaše vlasy velmi narušit. Obsahují velké množství formaldehydů [2] a mohou způsobit dokonce padání vlasů. [3]
  • Snažte se vyhýbat žehlení vlasů. I když vy rovné vlasy milujete, vaše vlasy žehličku rozhodně v lásce nemají. Žehličky vlasy přehřívají a vysušují.
 4. 4
  Jednou za čas si nechejte zkrátit konečky. Pokud si na to troufnete, můžete to udělat klidně sami. Vlasy s roztřepenými konečky vypadají mdle, suše a poškozeně.
 5. 5
  Češte si vlasy správně. Všichni víme, že si musíme vlasy česat, ale správné česání je umění, které mnoho lidí neovládá.
  • Nikdy nečesejte mokré vlasy. Není to jednoduché, ale vždy počkejte, až vám vlasy uschnou. Pokud si potřebujete trochu pročesat mokré vlasy, použijte řídký hřeben se zakulacenými štětinami. Nebudete tak mít roztřepené konečky a nepoškodíte si vlasy.
  • Nikdy nepročesávejte zacuchané vlasy silou. Pokud nemáte sprej na rozplétání vlasů, navlhčete si zamotané vlasy, přidejte kondicionér a jemně je rozpleťte prsty. Když budete spát s copem, nebo drdolem, budou se vám vlasy ráno snadněji rozčesávat a budou poddajnější. Vlasy vždy česejte jemně a zamotané pramínky rozplétejte prsty.
  • Nečesejte se příliš! Někteří lidé říkají, že byste si vlasy měli pročesat 100x denně, abyste prokrvili pokožku hlavy a podpořili jejich růst. Neexistují žádné vědecké podklady pro toto tvrzení. [4] Pokud si vlasy budete česat příliš často, můžete narušit vlasové váčky a zničit si je.
 6. 6
  Jezte hodně ovoce, zeleniny a dalších zdravých jídel. Pijte hodně vody. Jste to, co jíte, a stejně tak i vaše vlasy. Projezte se ke zdravým vlasům. Jezte také hodně proteinů, protože ty budují nové vlasy a dodávají jim lesk a barvu. To proto, že vlasy jsou celé složené z proteinů.
  Reklama

Tipy

 • Každé dva týdny používejte domácí vlasovou masku, aby byly vaše vlasy stále zdravé a lesklé.
 • Zkoušejte různé značky kondicionérů a šamponů. Pamatujte, že drahý nemusí vždy znamenat kvalitní. Šampony bez chemikálií, alkoholu a umělých parfémů jsou nejlepší.
 • Alespoň třikrát týdně si vlasy olejujte. Vyživíte je tak a dodáte jim lesk.
 • Vlasy sušte raději starým tričkem a vysušujte je rovně od kořínkům ke konečkům. Zjemníte tak vlasové váčky a udržíte své vlasy lesklé.
 • Na konečky vlasů si po umytí nanášejte olivový olej. Zbavíte se tím roztřepených konečků a vyživíte své vlasy.
 • Začněte česat od spodu a pokračujte nahoru až po tom, co rozpletete všechny zamotané pramínky vlasů. Budou se vám pročesávat snadněji.
 • Vždy si nakonec vlasy umývejte studenou vodou, budou díky tomu vypadat zdravě. Horká voda může vlasy poškodit a způsobit, že budou vypadat mrtvě.
 • Po umytí si vlasy zabalte, abyste předešli jejich zamotávání.
 • Vlasy si myjte asi dvakrát týdně. Každodenním mytím je můžete vysušit a poškodit.
 • Na vlasy nanášejte olivový nebo kokosový olej a nechávejte ho působit asi hodinu před tím, než si je umyjete. Zvlhčíte tím vlasové váčky, na rozdíl od jiných olejů, které neproniknou do hloubky.
 • Nečesejte si vlasy hned po sprše. Počkejte až uschnou a potom je teprve pročesejte.
 • Používejte kondicionér! Vlasy nemůžete nikdy příliš vyživit. Když vlasy žádnou vlhkost již nepotřebují, prostě ji nenasají.
 • Spěte v saténové noční čepici, nebo používejte hedvábné povlaky na polštáře. Zabráníte tím krepatění vlasů.
 • Pokud se sprchujete ráno, zabalte si polštář do ručníku a na konečky si před spaním dejte trochu olivového oleje. Pokud se sprchujete večer, vmasírujte olej do vlasů asi hodinu před sprchováním.
 • Ocet pomůže navrátit vaším vlasům lesk a jemnost. Nanášejte si ho do vlasů během sprchování nebo po sprchování.
 • Před spaním si vlasy pročešte a zapleťte do copu, abyste zabránili krepatění. Pokud se sprchujete před spaním, předejdete tím zamotávání.
Reklama

Varování

 • Dávejte pozor, jaké chemikálie si do vlasů dáváte. Dokonce i některé šampony mohou být pro vaše vlasy špatné. Například kudrnaté vlasy se mohou vysušit, když budete používat šampony se sulfáty.
 • Používejte ochranné spreje proti horku. Je jasné, že vám to bude trvat déle, ale když je nebudete používat, budete mít nakonec vlasy suché a nebude již možné jim navrátit jejich přirozenou vlhkost.
 • Nežehlete si vlasy příliš často. Budete je potom mít suché a poškozené. Pokud to musíte dělat, používejte ochranný produkt proti horku.
 • Pokud si nejste jistí, co se svými vlasy udělat, domluvte si konzultaci s kadeřníkem, nebo zkuste něco najít na internetu.
 • Pokud chodíte plavat do bazénu s chlorovanou vodou, snažte se vždy nosit koupací čepici. Příliš mnoho chlóru vaše vlasy vysuší.

Zdroje a citace


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 143 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 908 krát
Stránka byla zobrazena 3 908 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama