Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Od přírody kudrnaté vlasy jsou stylové a životné, což může vést k tomu, že po nich ti, kteří mají vlasy rovné, budou toužit. Bez profesionálně udělané ondulace možná nikdy nedosáhnete úplného afra, ale s trochou snahy, správnou strategií a vhodnými produkty můžete rovným vlasům přidat na tvaru, vlnitosti a kudrnách.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Používání přípravků

Stáhnout PDF
 1. 1
  Používejte gely na vlasy. Pokud chcete pro získání kudrnatých vlasů použít nějaký přípravek na vlasy, tím nejlepším bude gel na vlasy. Ať už máte vlasy ostříhané jakkoliv, s pomocí kapky gelu o velikosti hrášku, kterou nanesete do čistých vlasů je můžete nakroutit jak chcete. Věnujte čas vytváření jednotlivých kudrn, nebo chcete-li rozcuchaný styling, rychle vlasy rukou projeďte.
  • Po opláchnutí vlasů naneste do rukou malé množství gelu a pomocí prstů vlasy projeďte směrem od čela dozadu. Nechte gel minutku vstřebat, pak si vezměte tužku a natáčejte okolo ní malé lokýnky vlasů. Počítejte do třiceti. Pokračujte ve vytváření malých kudrlinek, dokud se vám váš účes nebude líbit.
  • Pokud máte méně času, zkuste prostě rychle projet vlasy rukou, aby zůstaly v živoucí, kudrnatě vypadající poloze. Pokud se vám nelíbí účes, který kvůli gelu vypadá ostře, vyzkoušejte vosk na vlasy, se kterým vlasy můžete buď udržet extrémně rovné, nebo je vytvarovat do kudrn.
 2. 2
  Ošetřete vlasy marockým olejem. Jeden z častých způsobů pro vytvoření přirozeně kudrnatých vlasů je pomocí přírodního oleje na vlasy, který pomáhá s jejich hydratací a udržuje je silné, takže mohou snadněji získat objem a přirozené kudrny. Jednou nebo dvakrát týdně naneste na plastový hřeben množství oleje o velikosti hrášku a po opláchnutí jím vlasy pořádně pročešte, abyste o ně pečovali a udržovali je silné.
  • Tato kúra se také často kombinuje se zakrytím vlasů těsnou čepicí nebo šátkem, aby zůstaly zamotané a aby oleje byly přes noc blízko pokožky hlavy. Vlasy by měly být schopné zatočit se po sundání čepice snadněji.
  • Olivový a kokosový olej jsou také všestranné na jídle založené produkty, které se často používají k udržení vlasů hydratovaných a kudrnatých. Pomocí těchto přípravků můžete vlasy udržovat lehké a jemné, takže se budou kroutit ochotněji.
 3. 3
  Vyzkoušejte přírodní sprej pro texturu. Spreje pro texturu jsou obvykle určeny pro ženy, ale k podpoření přirozených kudrn je mohou bez problému použít i muži. Pokud vaše vlasy trochu kudrnaté jsou, můžete to tímto sprejem zdůraznit a pokud ne, může vám pomoci kudrny vytvořit. Tyto přípravky se stříkají přímo na vlasy a dají se použít k rozvolnění vlasových folikul a vytvoření přirozených kudrn.
 4. 4
  Vyzkoušejte šampon pro zvlnění vlasů. Zatímco tvrzení mnohých prostředků na vlnění vlasů jsou tak trochu pochybná, existují na trhu přípravky, které tvrdí, že dokáží během mytí natočit přírodně rovné vlasy. Tyto šampony byste měli použít spolu s jinou metodou na zvlnění vlasů, ale stojí za vyzkoušení.
  • Až budete šampon vybírat, pokuste se vybrat nějaký, který je vyrobený především z přírodních ingrediencí, abyste se vyhnuli použití šampónů s parabeny, hliníkem a jinými umělými přísadami. Šampon by měl vlasy udržovat hydratované a podporovat jejich přirozenou mastnotu, místo toho, aby je vysušoval.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vytvoření kudrn mytím

Stáhnout PDF
 1. 1
  Před sprchováním si vlasy pročešte. Je možné vlasům dát tvar a lehkost tím, že je před navlhčením ve sprše pročešete. Ať už vlasy budete mýt šamponem nebo ne, jejich pročesání zabrání tomu, aby se spletly a slepily, a poskytne jim po sprchování tvar a lehkost. Kudrny jen česáním nezískáte, ale je to užitečný první krok.
 2. 2
  Pravidelně si vlasy oplachujte. Pokud chcete mít přirozeně kudrnaté vlasy, udržujte vlasy čisté a svěží pravidelným oplachováním, ale nepoužívejte šampon více, než dvakrát týdně máte-li od přírody rovné vlasy. To proto, že by je vysušoval a vymýval jejich přirozenou mastnotu, která jim propůjčuje tvar, pružnost a kudrny. Pokud chcete kudrnatější vlasy, tak je oplachujte a nemyjte.
 3. 3
  Méně si vlasy myjte. Pokud chcete, aby se vlasy přirozeně zkroutily, přestaňte si je tak často mýt. Pomocí pravidelného oplachování udržíte vlasy lehké, zbavíte je špíny a hromadících se nečistot, ale taky v nich zanecháte přirozenou mastnotu, aby zůstaly jemné a lehké, což jim za správných podmínek poskytne tvar a kudrny. Šampony vlasy vysušují a časem zatěžují, takže je méně pravděpodobné, že se v nich vytvoří kudrny. Mytí vlasy narovnává, oplachování kroutí.
  • Různí lidé si musí vlasy mýt různě často. Pokud se vaše vlasy hodně mastí, budete je možná muset mýt alespoň obden. Pokud jsou vaše vlasy suché, snažte se je mýt jednou týdně nebo méně a každý den oplachovat.
 4. 4
  Nechte vlasy uschnout na vzduchu. Chcete-li kudrnaté vlasy, nesmíte je vysušovat fénem nebo ručníkem. Nejlepším způsobem jak vlasy nechat přirozeně uschnout je nechat je schnout bez pomoci, nejlépe přes noc. Podle toho, jaký typ vlasů máte, může spaní s mokrou hlavou zapříčinit, že budou vypadat zamotaně a rozcuchaně nebo, že budou mít přesně takové kudrny, po kterých toužíte.
  • Chcete-li kudrnatější vlasy, tak je obecně lepší koupat se večer než ráno. Pokud máte ve zvyku se sprchovat každé ráno předtím, než jdete do školy nebo práce, pozměňte svůj režim tak, abyste vlasy oplachovali navečer.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Přidání kreativity

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyzkoušejte kulmu nebo natáčky. Ty jsou znovu určené především pro ženy, ale máte-li středně dlouhé nebo dlouhé vlasy, mohou pro vás být snadným a rychlým způsobem zvlnění vlasů. Dejte si do vlasů přes noc drobné natáčky, chcete-li vytvořit malé prstýnky, nebo vlasy pro nejlepší efekt po koupeli vysušte kulmou.
 2. 2
  Nechte si správně ostříhat vlasy. Chcete-li mít kudrnaté vlasy, je dobré nechat si je ostříhat tak, aby zdůraznily přesně ten typ kudrlin, který chcete. To může být pro muže nesnadné, ale k tomu, abyste měli co možná nejpružnější kudrny, je dobré začít s krátkými až středně dlouhými vlasy. Nechte si od holiče poradit vhodný střih, chcete-li aby vaše vlasy vypadaly kudrnatěji.
  • Zkuste si nechat udělat takový účes, u kterého jsou vlasy v přední části vysoko vyčesány, aby získaly tvar. Vlasy na stranách nechte krátké a na vrchu delší, abyste je mohli vyčesávat.[1]
 3. 3
  Vytvarujte vlasy do vln ve stylu 360. Vytvoření "vln" ve vlasech může vytvořit iluzi kudrnatých vlasů, i když nebudou úplně kudrnaté. Ač tomu musíte věnovat čas a energii, můžete vlasy donutit růst v kulatých vlnách okolo celého obličeje tím, že je denně budete pročesávat a pomádovat. Vypadá to skvěle.
  • Začněte tím, že si vlasy necháte ostříhat hodně nakrátko, aby všude trčely. Po koupeli do nich naneste pomádu a důkladně je alespoň hodinu denně pročesávejte směrem od temena k čelu, uším a zadní části hlavy. Potom si na spaní nasaďte těsnou čepici nebo šátek, aby vlasy zůstaly vlhké.
  • Pokud budete několik týdnů dodržovat tvrdý kartáčovací režim, budou vaše vlasy při růstu vypadat vlnitě. Toto se stalo populárním okolo roku 2005 díky rapperům jako Nelly. Když to uděláte správně, můžou díky tomu vaše vlasy vypadat kudrnatě a úžasně.
 4. 4
  Zvažte trvalou ondulaci. Nejjednodušším způsobem, jak získat kudrnaté vlasy je nechat si od holiče udělat trvalou nebo "ondulaci". I když někteří lidé nechtějí za ondulaci platit a použít na vlasy "ničivé" chemikálie, jedná se o nejjistější a nejjednodušší způsob, jak vlasy okamžitě zatočit. I když jsou častější a oblíbenější mezi ženami, nechávají si ji běžně dělat i muži. Nestyďte se o trvalou požádat.
  Reklama

Tipy

 • Zeptejte se svého holiče na profesionální přípravky a možnosti, které byste mohli pro zvlnění vlasů použít.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 9 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 21 111 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 21 111 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama