Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nelíbí se vám, že máte velká prsa? Mnoho žen tímto problémem trpí. Některé ženy své velké poprsí vnímají jako nepříjemnou či dokonce bolestivou záležitost. Závisí jen na tom, kolik energie a snahy chcete vložit do jejich zmenšení – existuje spousta věcí, díky kterým budou vaše prsa vypadat menší, nebo dokonce budou skutečně menší. V tomto článku tyto způsoby najdete.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Změny fyzického vzhledu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Noste sportovní podprsenky, které zmenšují prsa. Tyto podprsenky jsou speciálně vyrobeny tak, aby opticky zmenšily prsa. Mohou vám pomoci například když se budete chtít vlézt do nějakého oblečení. Kromě toho, že vaše prsa udrží na místě, je také mírně zploští. Jsou určeny zejména k tomu, aby se prsa nepohybovala při sportu a nebolela. Pokud máte prsa velká, při pohybu vás budou bolet, takže pro vás sportovní podprsenky mohou být vhodným řešením.
 2. 2
  Zkuste korzety na prsa a tvarovací prádlo. Jistě už jste někdy slyšela o tvarovacím spodním prádle. Jde o prádlo, které se nosí pod obyčejným oblečením a dodává postavě lepší tvar. Můžete si koupit prádlo, které vám vytvaruje různé části těla, ale nejvíce se vám bude hodit tvarovací podprsenka. Koupíte je na internetu, ale i v lepších obchodech se spodním prádlem.
 3. 3
  Ovažte si hrudník. Pokud jste zoufalá a žádné z našich metod u vás nefungovaly, zkuste si obvázat hrudník. Pomůže to pouze ženám, které mají prsa velikosti C-DD, ale můžete to zkusit i pokud je máte větší. Uvědomte si, že to nebude pohodlné a hodí se to pouze pro speciální příležitosti, jako je například focení.
 4. 4
  Pečlivě si vyberte obvaz. Obvazy na hrudník koupíte bez problémů na internetu. Kupte si bezpečný obvaz, který vám nebude způsobovat bolest a vyberte si obvaz určený speciálně pro hrudník. Obyčejné obvazy jsou kompresní a mohly by vám způsobit problémy s dýcháním, modřiny, nebo dokonce fraktury žeber. Když je budete nosit často, mohla byste si permanentně zdeformovat nebo poškodit prsa.
 5. 5
  Noste oblečení a podprsenky, které vám sedí. Když budete nosit volné pytlovité oblečení, budete vypadat ještě větší a váš problém to nevyřeší. Noste oblečení, které není příliš těsné, ale není ani velké. Zakrývejte si celá prsa, abyste k nim zbytečně nepřitahovala pozornost. To samé platí i pro podprsenky. Když si pořídíte vhodnou podprsenku, která vám padne, budete se cítit mnohem lépe.
 6. 6
  Vyhýbejte se oblečení, které opticky zvětšuje prsa. Nenoste trička s nařasením u výstřihu, nenoste ani roláky a žádné topy se zdobením v oblasti hrudníku a ani jiné oblečení, které opticky zvětšuje prsa. Noste raději jednoduché topy, které nepřitahují pozornost k poprsí.
 7. 7
  Noste tmavší topy a světlejší nebo barevné kalhoty a sukně. Tím přirozeně přitáhnete pozornost ke spodní části těla a odvedete pozornost od prsou. Vezměte si například černé tričko a šedou sukni. Můžete ti také vzít třeba tmavě modrou blůzu a bílé kalhoty.
 8. 8
  Zvýrazněte boky. Pokud chcete opticky vyrovnat své tělo a odvést pozornost od prsou, zvýrazněte své boky. Noste kalhoty s horizontálními pruhy a kolové sukně, které vytvoří iluzi plnějších boků. K nim noste jednoduché jednobarevné topy, které vašim prsům nepřidají na objemu. Díky tomu budou vaše prsa vypadat menší.
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Přírodní způsoby

Stáhnout PDF
 1. 1
  Přestaňte si poprsí opticky zvětšovat. Měla byste přestat dělat vše pro to, aby vaše prsa vypadala větší. Nejdůležitější je většinou přestat brát hormonální antikoncepci, která může vaše poprsí zvětšit až o dvě čísla. Zeptejte se svého lékaře na nehormonální alternativy antikoncepce.
  • Většinou je nejlepší použít měděné nitroděložní tělísko.
  • Těhotenství a kojení také způsobují růst prsou, ale proti těmto změnám byste bojovat neměla, protože jsou přirozené a dočasné.
 2. 2
  Jezte méně kalorií. Kalorie jsou palivem pro naše tělo. Pokud chcete zhubnout tuk (který je hlavní součástí vašeho poprsí), budete muset jíst méně kalorií, než kolik spálíte. Neměla byste hladovět, ale měla byste jíst rozumně a také cvičit. Když budete jíst méně jídla a budete o něco aktivnější, nebudete mít problém hubnout.
  • Použijte nějakou webovou kalkulačku kalorií
  • Omezení příjmu kalorií by mělo být pouze dočasné. Až dosáhnete své zdravé cílové váhy, vyrovnejte příjem kalorií s tělesnou aktivitou tak, abyste si váhu udržela.
 3. 3
  Jezte zdravěji. Pokud chcete mít menší prsa, musíte jíst zdravá jídla, která se v těle zpracovávají správným způsobem. Když nebudete jíst nezdravá jídla a zvýšíte nutriční hodnotu potravin, které budete jíst, dodáte svému tělu potřebné živiny menším objemem jídla a snadno omezíte počet kalorií, které každý den zkonzumujete.
  • Začněte jíst zdravé věci. Jezte kapustu, brokolici, špenát, cizrnu, celozrnné produkty, brambory, čočku, edamam, fazole, ryby, sýr Cottage a další zdravé potraviny. Nejezte ovoce, které obsahuje příliš mnoho cukru a místo toho raději jezte zeleninu a luštěniny, protože tyto druhy potraviny obsahují více živin, než většina druhů ovoce.
  • Přestaňte jíst nezdravé věci. Vyřaďte ze svého jídelníčku nasycené tuky, slaná jídla a cukr. Tyto potraviny způsobují přibírání tuku. Vyhněte se sladkým kávám, sodovkám, slanině, vepřovému masu, hranolkům, máslu, zmrzlině a podobným jídlům.
 4. 4
  Jezte menší porce. Většina lidí jí zbytečně příliš velké porce. Pokud jíte tolik jídla, kolik dostanete běžně v restauraci, měla byste své porce omezit. Je dobré jíst jídla z menšího talíře a přidávat si pouze pokud máte i 15 minut po jídle stále hlad.
  • Je také dobré jíst častěji, ale po malých porcích. Díky tomu se budete celý den cítit plná.
 5. 5
  Buďte aktivnější. Existuje spousta způsobů, jak být každý den o něco aktivnější. Nemusíte tomu ani věnovat spoustu času navíc.
  • Nejjednodušším způsobem, jak spálit více kalorií, je více chodit. Místo výtahu používejte schody a parkujte dál od vchodu, abyste se alespoň trochu prošli.
  • Zkuste si pořídit pracovní stůl, u kterého budete stát, nebo seďte na cvičebním míči. Díky tomu uděláte z obyčejných činností cvičení!
 6. 6
  Cvičte efektivně. Je snadné dělat jen kliky a přítahy, ale existují i účinnější cviky, které snadno zařadíte do svého denního plánu. Dobrými příklady jsou dřepy, prkna a kliky s výskokem, které se můžete naučit podle videí na YouTube nebo článku na wikiHow. Vyberte si několik cviků a každý den cvičte alespoň 15 minut v kuse a alespoň 30 minut celkem.
  • Dřepy a prkna jsou cviky na břišní a zádové svaly. Když budete dělat pouze tyto cviky, měli byste také více chodit. Zkuste každý den 30 minut chodit a nezapomínejte ani na schody.
 7. 7
  Udržujte si motivaci. Budete muset cvičit dlouho a bez přestání, jinak neuvidíte žádné výsledky. Budete v podstatě muset změnit svůj životní styl, jinak se vám váha zase vrátí. Proto je důležité si udržet motivaci. Když budete cvičit s kamarádem, s trenérem, nebo s někým, kdo do toho půjde s vámi, budete mít větší šanci, že u toho vydržíte.
  • Poslouchejte při cvičení hudbu, bude vás to více bavit. Můžete také sledovat filmy, nebo poslouchat audio knihy.
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Chirurgické metody

Stáhnout PDF
 1. 1
  Promluvte si s lékařem. Než začnete uvažovat o plastické operaci pro zmenšení prsou, objednejte se na konzultaci ke svému praktickému lékaři (ne rovnou k plastickému chirurgovi, kterému půjde hlavně o vaše peníze). Existuje spousta faktorů, které mohou přispívat k velikosti vašich prsou a je možné, že zrovna pro vás bude plastická operace představovat velké nebezpečí.
  • Pokud jste mladá, je plastická operace rozhodně špatný nápad. Dopřejte svému tělu nějaký čas – možná brzy zjistíte, že se ve svém těle cítíte dobře.
  • Operace se také neprovádí z kosmetických důvodů ani proto, abyste se vešla do svého oblíbeného oblečení. Plastické operace jsou nebezpečné a žádné šaty by pro vás neměly být důležitější, než váš život.
 2. 2
  Zjistěte si co nejvíce informací. Najděte si ty nejlepší kliniky ve vašem okolí. Pokud v blízkosti žádné takové nemáte, najděte si nějakou vhodnou ve větším městě. Plastická operace přináší spoustu rizik, takže byste se měla svěřit do nejlepší možné péče.
 3. 3
  Zajděte si na konzultaci. Zkonzultujte své požadavky nejméně se dvěma chirurgy. Poradí vám různé vhodné metody zmenšení prsou a ukážou vám, jakých výsledků budete moci dosáhnout. Také se dozvíte, kolik vás taková operace bude stát. Neměla byste si vybírat lékaře, který nepůsobí důvěryhodně, nebo nabízí podezřele levné operace. Špatný chirurg vám vytvoří velmi nevzhledné poprsí.
 4. 4
  Uvědomte si rizika. Plastické operace s sebou nesou spoustu zdravotních rizik, která platí také pro jakékoli jiné operace. Jde hlavně o riziko používání anestezie, protože kdokoli může na uspání zareagovat špatně a zemřít během operace. Můžete také dostat infekci, nebo mít krevní sraženiny. Existují ale také jiná rizika:
  • Riskujete nevzhledné jizvy, které mohou přejít až v keloidy.
  • Riskujete, že budete mít nesouměrná prsa a bradavky.
  • Riskujete, že nikdy nebudete moci kojit děti, takže budete mít problémy s plánováním rodiny.
 5. 5
  Uvědomte si, že toto řešení je permanentní. Plastickou operaci nebudete nikdy moci vzít zpět. Pokud se operace nepovede a skončíte s nehezkým poprsím, bude to velký problém. Musíte si ale uvědomit i to, že to, co je v módě nyní, nemusí být v módě za několik let. Možná začnete své tělo mít ráda takové, jaké je a nikdy nedostanete možnost ho získat zpět.
 6. 6
  Ujistěte se, že si to můžete dovolit. Plastické operace prsů ve většině případů nehradí zdravotní pojišťovna, takže se mohou značně prodražit. Zvažte své priority a rozmyslete se, zda nebude vhodnější peníze utratit raději za něco jiného.
 7. 7
  Jděte na operaci. Až si dobře promyslíte všechny možnosti a rozhodnete se, budete muset jít na operaci. Většinou se provádí v nemocnici nebo na klinice, vyžaduje anestezii a trvá několik hodin. Pravděpodobně vás ještě ten den pustí domů, takže budete potřebovat někoho, kdo vás vyzvedne.
 8. 8
  Připravte se na zotavení. Po operaci budete muset dodržovat přísný režim. Budete mít na hrudníku hadičku na odvádění tekutiny a krve, budete mít spoustu stehů a budete mít hrudník zavázaný. Nebudete moci nic moc dělat a budete se muset důkladně mít, aby se vám do těla nedostala infekce a rány se zahojily. Bude vás to hodně bolet a budete mít prsa oteklá. Stehy se většinou vytahují po několika týdnech. [1]

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 13 039 krát
Stránka byla zobrazena 13 039 krát.

Pomohl vám tento článek?