Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mezera mezi stehny je volné místo, které se objeví, když stojíte s nohama u sebe. Mnoho žen si sice myslí, že jde o atraktivní znak, ale pokud se budete snažit mezery dosáhnout bez cvičení a odpíráním si jídla, můžete si způsobit vážné potíže. Pokud si vyberete nějaké tipy z tohoto článku, dodržujte je pečlivě a opatrně. Vaše zdraví je to nejdůležitější!

Metoda 1 ze 6:
Buďte realisté a neriskujte

 1. 1
  Uvědomte si, že pro většinu lidí není možné dosáhnout mezery mezi stehny. U supermodelek je to normální, ale mnoho žen (i mužů) se snaží zhubnout na stehnech, ale přesto se jim mezera neudělá ani když zhubnou.
  • Genetika a stavba těla hrají důležitou roli. Jednoduše řešeno, většina žen má boky, které jsou moc blízko u sebe na to, aby se jim mezera mezi stehny vytvořila. Pokud ale máte široké boky, je možné toho dosáhnout pomocí zdravé stravy a cvičení.
 2. 2
  Mějte realistická očekávání. Dieta a cvičení vám nezajistí mezeru mezi stehny přes noc – jde o dlouhodobou změnu životního stylu. Fyzické výsledky se mohou ukázat nejdříve za několik týdnů. I přesto ale některé ženy mají konstituci, která jim nikdy nedovolí získat tuto mezeru, i když jsou hubené. Nikdy není zdravé snažit se toho dosáhnout tím, že nebudete jíst a budete cvičit až do padnutí.
  • Udržujte si motivaci. Všímejte si, jak se po zdravém jídle cítíte dobře a jak vás cvičení baví. Budete mít více energie a možná vám bude oblečení lépe sedět. Možná to není zrovna to, co byste chtěli, ale být spokojení s tím, jak vypadáte, je důležité, ať už jste kdokoli.
 3. 3
  Nebuďte posedlí získáním mezery mezi stehny. Pro některé lidi je to jako Svatý grál. Potřebují toho dosáhnout, jinak si připadají nepatřičně. Ve vážných případech lidé dokonce ztrácí zdravý pohled na svůj život a například zanedbávají své vztahy. Mnoho mladých dívek se snaží získat mezeru mezi stehny nezdravým způsobem a zadělávají si tak na poruchy příjmu potravy. [1] [2] [3] Nedovolte, aby se váš život řídil touto věcí. Vaše stehna o vás nic nevypovídají. Nedovolte, aby vám někdo tvrdil opak.
 4. 4
  Pokud máte pocit, že to přeháníte, požádejte i pomoc. Pokud se snažíte získat mezeru mezi stehny, ale jde to pouze tak, že hladovíte a nedostáváte do sebe dostatek živin, požádejte o pomoc. Anorexie, bulimie a ostatní poruchy příjmu potravy jsou rizikem pro tělesné i duševní zdraví.
  • Hlavně pokud jste teprve teenager, může vám velmi uškodit, když nebudete zdravě a dostatečně jíst. Potrava ovlivňuje vývoj mozku, funkce srdce a dokonce i pohlavní orgány. [4]
  • Všímejte si na sobě znaků poruch příjmu potravy. Máte pocit zadostiučinění, když se nenajíte? Bojíte se příbytku váhy jako čert kříže? Je vaše sebevědomí založeno primárně na tom, kolik vážíte? [5]
 5. 5
  Pokud se rozhodnete dosáhnout mezery mezi stehny, použijte kombinaci zdravé stravy a cvičení. Snažte se pomalu se zbavovat přebytečných kil pomocí zdravé stravy a rozumného cvičení. Pokračujte tak dlouho, až dosáhnete svého doporučeného BMI. Pokud i tak stále nemáte mezeru mezi stehny, vaše geny vám ji pravděpodobně nedovolí získat.
  • I při cvičení je nemožné zaměřit se pouze na jednu část těla. Jde o mýtus – při cvičení se tuk spaluje rovnoměrně z celého těla.[6] Když se zaměříte pouze na jednu oblast, řekněme na stehna, je možné tuky přeměnit na svaly, ale zároveň to samé uděláte také s ostatními oblastmi. Není možné tělu přikázat, aby spalovalo tuk pouze z jednoho místa na těle.
  Reklama

Metoda 2 ze 6:
Zdravá dieta

 1. 1
  Přestaňte jíst nezdravé jídlo. Místo abyste snížili svůj celkový příjem kalorií se zaměřte na to, abyste jedli jen zdravá jídla (a necpali se sladkostmi). Odstraňte ze svého jídelníčku tyto věci:
  • Trans-mastné kyseliny: Tyto tuky zvyšují hladinu cholesterolu a způsobují srdeční onemocnění. Najdete je ve fast foodu, zpracovaných potravinách (například v chipsech), smaženém jídle a margarínu. Pokud si nejste jistí, přečtěte si informace o složení.
  • Cukr: Zpracovaný cukr obsahuje mnoho kalorií a nic tělu nedodá. Nepoužívejte umělá sladidla, jako je aspartam nebo sacharin. Nedávné studie prokázaly, že tyto látky mají škodlivé účinky na tělo. Místo nich raději pijte neslazené šťávy. [7]
 2. 2
  Jezte vlákninu. Nejen že je pro vaše tělo dobrá, ale také se dlouho tráví a zaplní vám žaludek, takže se budete cítit déle plní. [8] Zkuste tyto zdroje:
  • Ovoce a zelenina: celer, jablka, špenát, zelí, bobule, mrkev, hrušky a pomeranče (a také další druhy!)
  • Celozrnné produkty: Kupujte si tmavé pečivo místo světlého – celozrnný chléb, tmavá rýže, pšeničné tortilly a pšeničné těstoviny.
  • Jezte ořechy a fazole. Všechny druhy ořechů i luštěnin jsou pro vás vhodné. [9]
 3. 3
  Jezte více „superpotravin“. „Superpotraviny“ jsou jídla, která spálí více energie svým trávením, než kolik energie samy obsahují. Ještě nejsou důkazy o tom, že by tyto potraviny podporovaly hubnutí, ale většina z nich jsou zdravé, takže nic neztratíte tím, že to s nimi zkusíte.
  • Jablka, bobulové ovoce a granátové jablko
  • Vejce, čočka, losos, sardinky
  • Oves, pohankové těstoviny a quinoa
  • Kale, chilli, estragon a avokádo
  • Nízkotučný bílý jogurt a parmezán
  • Olivový olej
 4. 4
  Nepřejídejte se. Pokud jíte zdravě, ale stále máte pocit, že nemůžete dosáhnout svého cíle, udělejte si přehled o tom, co každý den sníte. I malá omezení, například sníst o 200 kalorií méně, může vést k bezpečnému a zdravému hubnutí.
  • Veďte si deník. Zapisujte si všechno, co sníte a hledejte si počet kalorií, nebo použijte nějakou aplikaci. Vždy se ale snažte nevynechávat.
  • Spočítejte si svůj bazální metabolismus (BMR). Tím zjistíte, kolik kalorií každý den spálíte pouze tím, že existujete. Zdravé hubnutí by mělo znamenat jíst asi o 200-300 kalorií méně, než je váš BMR.
  • Přeneste se přes chyby. Pokud podlehnete pokušení, nevzdávejte to! Každému to čas od času ujede. Jednoduše se vraťte ke zdravé stravě.
  Reklama

Metoda 3 ze 6:
Cvičení na stehna

 1. 1
  Protahování vnitřních stehen. Sedněte si na zem a narovnejte záda. Přitáhněte nohy k tělu a spojte paty. Nohy dejte co nejblíže k pánvi a snažte se protáhnout je tak, aby byly paralelně se zemí. V této pozici držte alespoň 10 vteřin.
  • Můžete si nohy také držet rukama.
  • Buďte opatrní. Možná jste už někdy viděli lidi, kteří se protahují tak, že dělají rychlé pohyby, jako když leté motýl. Tím byste se ale mohli zranit. Raději se snažte dělat pomalé a kontrolované pohyby.
  • Protáhněte se takto ještě před tím, než začnete cvičit na stehna – předejdete tak zranění a namoženým svalům.
 2. 2
  Zvedání nohou. Lehněte si na levý bok a hlavu si položte na ruku, nebo si ji podepřete. Ohněte pravé koleno a zvedejte ho nad levou nohu. Mějte levou nohu stále rovnou. Nadechujte se při snížení a vydechujte při zvedání. Udělejte 3 série po 10 cvicích.
  • Snažte se udržet tělo co nejvíce rovné.
  • Pohybujte se pomalu. Pomalejšími pohyby vypracujete stehenní svaly.
  • Pokud máte potíže se zády, nejprve se poraďte s lékařem.
 3. 3
  Posilování vnitřních stehen. Tento cvik můžete dělat téměř kdekoli, klidně i v kanceláři za stolem.
  • Vsedě: Sedněte si rovně na židli, narovnejte ramena a zpevněte břišní svaly. Dejte si mezi kolena ručník, polštář nebo něco podobného. Stiskněte ručník na asi 20 vteřin mezi koleny. Zopakujte 20x.
  • Lehněte si na záda, pokrčte kolena a nohy nechejte ležet na zemi. Dejte si mezi kolena polštář nebo ručník. Zvedněte pánev tak, abyste byli v pozici mostu (co nejrovnější linie od kolen až k ramenům) a stiskněte předmět mezi koleny tak pevně, jak zvládnete. Zopakujte 20x a potom se vraťte zase na zem.
 4. 4
  Aerobní cvičení. Měli byste se snažit dělat alespoň 30 minut aerobního cvičení alespoň 3x denně. Díky tomu budete zdravější a štíhlejší a také budete mít vypracovanější stehna.
  • Běh, chůze, skoky přes švihadlo nebo plavání a jízda na kole vám mohou pomoci získat užší stehna. [10]
  • Najděte si cvičení, které vás baví a držte se ho. Když vás to bude bavit, nebudete mít chuť vynechávat.
 5. 5
  Nedělejte nic, co by vám mohlo zvětšit stehna. To jsou dřepy, výpady a zvedání lýtek. Tato cvičení jsou skvělá pro posílení svalů, ale rozhodně s nimi vaše nohy nebudou tenčí.
  • Nemusíte se těmto cvičením úplně vyhýbat, ale nepřehánějte to s nimi. Zaměřte se raději na aerobní cvičení, kterým posilujete celé tělo.
  Reklama

Metoda 4 ze 6:
Jak mít opticky štíhlejší stehna

 1. 1
  Kupte si tvarovací prádlo. Takové prádlo vám může pomoci získat užší stehna.
  • Vždy si kupte takové prádlo, které pokrývá celé vaše stehno. Když si nedáte pozor a koupíte kratší prádlo, budou se vám na stehnech dělat faldy.
 2. 2
  Zkuste krém proti celulitidě. Tyto krém tvrdí, že vás dokážou zbavit přebytečné celulitidy, když je budete používat pravidelně. Protože tuk na stehnech je často hlavně právě celulitida, některé z těchto produktů mohou fungovat dobře.
  • Většina takových krémů obsahuje kofein. Kofein stimuluje krevní oběh a může pomáhat zbavit se celulitidy. Krémy, které ho obsahují vám tedy mohou pomoci odstranit celulitidu ze stehen a zeštíhlit je.
 3. 3
  Kartáčujte si tělo za sucha. Tento proces zahrnuje kartáčování stehen speciálním kartáčem, který stimuluje krevní oběh a zrychluje hubnutí.
  • Používejte speciální kartáče. Tyto kartáče najdete v mnoha obchodech s kosmetikou. Nepoužívejte obyčejný kartáč na vlasy!
  • Takovým kartáčováním odstraníte odumřelé buňky a teoreticky vylepšíte také krevní oběh ve stehnech.
 4. 4
  použijte samoopalovací krém pro iluzi štíhlejších nohou. Tento krém vám sice nezajistí mezeru mezi stehny, ale pokud se budete ukazovat v plavkách nebo v minisukni, můžete s jeho pomocí vytvořit dojem štíhlejších a vypracovanějších nohou.
  • Nastříkejte se samoopalovacím sprejem nebo použijte krém. Možná budete chtít použít krém pouze na stehna, abyste vytvořili lepší dojem, ale budete muset nanést trochu i na lýtka, aby barevný rozdíl nebyl vidět.
  Reklama

Metoda 5 ze 6:
Jak mít mezeru mezi stehny na fotkách

 1. 1
  Můžete se naučit vytvořit iluzi mezery mezi stehny na fotografiích. Pokud chcete elegantní fotku, na které budete mít mezeru mezi stehny, nemusíte hladovět a cvičit do vyčerpání. Pomocí jednoduchého triku dosáhnete kýženého vzhledu téměř bez práce.
 2. 2
  Narovnejte nohy. Předstírejte, že je máte pevné a rovné jako hřebíky.
 3. 3
  Trochu vystrčte zadek. Ne moc, aby to nebylo vidět, ale když to uděláte správně, dosáhnete skvělého vzhledu.
 4. 4
  Předkloňte se s patami od sebe. [11] Paty dejte od sebe, ale špičky nohou mějte u sebe. Snažte se to dělat co nejvíce nenápadně, abyste vypadali přirozeně.
 5. 5
  Nechejte se vyfotit. Je lepší, když na vás objektiv míří trochu z výšky. S tímto postupem byste měli mít na fotografii hezkou mezeru mezi stehny. Pokud ji už máte přirozeně, můžete ji tímto trikem zdůraznit.
  Reklama

Metoda 6 ze 6:
Uvědomte si hormonální změny

 1. 1
  Počkejte na konec puberty. Nejsnadnějším způsobem, jak získat mezeru mezi stehny, je mít široké boky. Pokud jste teprve v pubertě, pánev se vám může ještě rozšířit. [12] Většina dívek je plně vyvinutá okolo 17 let, ale puberta může někdy pokračovat až do dvacátého roku života. [13] . Mějte trpělivost!
  • Nehladovějte! Puberta zahrnuje růst a změny a během této doby musíte přijímat dostatek živin a kalorií. Pokud se budete trápit nedostatkem jídla, mohli byste si způsobit zpomalený růst.
  • Uvědomte si, že puberta trvá roky, ne měsíce. Možná jste přes léto hodně vyrostli, ale fyzický přechod od dětství k dospělosti trvá mnoho let. Nenechejte se odradit, když vám to jde pomaleji, než jiným dívkám.
 2. 2
  Kdy navštívit lékaře. Pokud je vám již 15 let a ještě jste nedostala menstruaci, objednejte se raději k lékaři. [14] . Možná trpíte nějakou nemocí, která zpomaluje průběh puberty.
  • Pokud máte pocit, že vaše hormony nejsou v rovnováze, objednejte se k lékaři nebo gynekologovi. Jednoduchým krevním testem lze zjistit, zda máte nějaké potíže a lékař vám bude moci předepsat správné léky.
  Reklama

Tipy

 • Neseďte při sledování televize na gauči, sedněte si na zem a cvičte přitom!
 • Až dosáhnete své vysněné mezery mezi stehny, nepřestávejte se zdravým jídlem a cvičením!
 • Získat mezeru mezi stehny je dlouhodobá práce. Nevzdávejte to a nakonec získáte sebevědomí, které potřebujete.
 • Běh je skvělé cvičení, díky kterému hubnete na celém těle.
 • Při cvičení byste si měli užít zábavu, protože když budete dělat něco, co vás bude nudit, nevydržíte u toho a nedosáhnete svého cíle.
 • Nezapomínejte na svůj typ těla. Ženy s úzkými boky pravděpodobně nikdy nebudou mít mezeru mezi stehny, i když jsou štíhlé, protože mají jinou stavbu kostí.
 • Nezapomínejte se mít rádi takoví, jací zrovna jste.
 • Balet je také skvělý. Jakýkoli tanec kromě hiphopu vám pomůže dosáhnout užších stehen.
Reklama

Varování

 • Pokud máte pocit, že vy nebo někdo jiný trpí poruchou příjmu potravy, protože se snaží získat mezeru mezi stehny, vyhledejte odbornou pomoc.
 • Nebuďte posedlí mezerou mezi stehny. Možná jde momentálně o trend, ale je to nepřirozené a podstupovat kvůli tomu extrémní procedury vám pouze zničí zdraví. Dočasný trend nestojí za to, abyste si zničili tělo.
 • Pokud nejste fyzicky aktivní, nebo trpíte nějakou chorobou, nejprve se poraďte s lékařem a až potom se dejte do cvičení.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 83 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 31 610 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 31 610 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama