Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je těžké nemilovat oslňující pár pomněnkově modrých očí. Naneštěstí pokud jste se s modrýma očima nenarodili, neexistuje žádný přirozený způsob jak vytoužené modré oči získat. Nicméně je několik způsobů jak vytvořit iluzi modrých očí nebo pokud máte chuť riskovat, můžete si nechat udělat chirurgický zákrok, abyste získali vysněný odstín duhovky.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Pochopení barvy očí

 1. 1
  Pochopte, že barva očí je dána geneticky. Stejně jako vlasy nebo barva kůže je barva vaší duhovky genetická. To znamená, že pokud nezměníte svůj genetický kód nebo buněčnou strukturu, nemůžete změnit barvu svých očí permanentně. Barva očí je určena množstvím melaninu, který duhovka obsahuje: velmi malé množství tvoří modré oči, zatímco mnoho melaninu tvoří hnědé.
  • Všechna miminka mají modré oči, když se narodí, protože jejich tělo ještě mnoho melaninu nevytváří.
  • Existují genetické mutace, které některým lidem způsobí, že mají každé oko jiné barvy nebo obě oči s několika barvami.
 2. 2
  Vězte, že změny barvy očí mohou značit chorobu nebo nemoc. Pokud si všimnete, že vaše oči sami od sebe mění barvu - obzvláště z hnědé na modrou – měli byste bezprostředně vyhledat lékařskou pomoc. Změna barvy očí je příznakem mnoha nemocí, některé z nich mohou poškodit zrak a vést ke slepotě. Ačkoliv může být nová barva očí vzrušující, vždy když vaše oči změní bravu přirozeně, kontaktujte očního lékaře. [1]
 3. 3
  Pochopte, že svou barvu očí nemůžete změnit permanentně. Ačkoliv je v některých částech světa dostupných pár chirurgických zákroků, které tvrdí, že změní barvu očí, není žádný jasně trvalý způsob jak jí změnit. Jako výsledek toho, že jde o genetiku, můžete opravdu změnit barvu očí pouze použitím povrchových prostředků. Operace mohou barvu pozměnit, ale studie neprokázaly, jak dlouho to trvá a jaký je dlouhodobý vliv na zdraví.
  • Než podstoupíte jakékoliv ‘permanentní’ opatření, měli byste si nechat čas, abyste pečlivě zvážili pro/proti.
  • Vyzkoušejte možnosti jak změnit barvu očí dočasně, než uděláte něco drastického jako je operace.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vytvořte iluzi modrých očí

 1. 1
  Použijte modré kontaktní čočky. Jediný bezpečný a 100% dokázaný způsob jak získat modré oči je použitím modře zbarvených kontaktních čoček. Kontaktní čočky jsou tenké kousky umělé hmoty, které nosíte v očích, abyste překryli přírodní čočku a dali jí tak iluzi jiné barvy. Pěkné na kontaktních čočkách je to, že jsou levné a jsou dostupné v mnoha odstínech modré barvy. To usnadňuje zkoušení mnoha barev a typů čoček, abyste našli ty správné pro vás.
  • Pamatujte, že některé čočky mohou zhoršit vidění, které pak bude zamlžené.
  • Budete se muset naučit, jak čočky nasadit. V závislosti na tom jestli jsou tvrdé nebo měkké, se náročnost nasazení u každé osoby liší, a to nezmiňujeme typ čoček.
  • Pokud nosíte brýle nebo čočky na předpis, máte možnost získat předpis i na barevné čočky.
 2. 2
  Změňte makeup. Pokud nosíte makeup, můžete změnit barvy, které nosíte, abyste buď zvýraznili modré podtóny ve vašich očích, nebo přidali modrou očím, která jsou tmavá. Pokud máte v očích nějaké modré tóny, hledejte měděné nebo zlaté oční stíny. Teplé bronzové odstíny vyzvednou modré tóny v čočce. Pokud máte hnědé oči, zkuste nosit studené modré stíny; přidáte barvu vedle očí, což vytvoří iluzi modravých očí z dálky.
  • Naneste oční stíny pomocí štětečku na celé víčko, a do vnějšího koutku u spodní oční linky.
  • Můžete použít i modrou tužku na oči pro podobný efekt.
 3. 3
  Změňte barvu očí na modrou ve photoshopu. Pokud chcete vyzkoušet, jak byste vypadali s modrýma očima, nebo jen chcete zvýraznit své modré oči na fotkách, můžete použít photoshop abyste barvu pozměnili. Ačkoliv to technicky vaší barvu očí nezmění v reálném životě, dá vám to možnost ukázat pomněnkově modré oči na fotkách a vyzkoušíte na sobě různé odstíny, abyste zjistili, jestli se vám líbí.
  • Kromě photoshopu můžete pro změnu barvy očí použít i jiné programy na úpravu fotek.
 4. 4
  Změňte svůj emoční stav. Pokud se naštvete, jste smutní, nebo natěšení, vaše zorničky se stahují, což ‘zvětší’ čočku. Jako výsledek se zdají být oči jasnější a barevnější než když jste jednoduše spokojený. Pokud máte v očích nějaké modré tóny, vybuzení emocí je zvýrazní přirozeně. Navíc pokud pláčete, oči trochu zčervenají, což kontrastuje s modrou, která zde může být, takže oči budou vypadat modřejší. [2]
  • Jakákoliv změna hormonů nebo velikosti zornic lehce pozmění vzhled očí.
  • Tato technika způsobí, že oči budou vypadat modře, pouze pokud je vaše barva zelená nebo oříšková a trocha modré už v nich je.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Fyzická změna očí

 1. 1
  Nechte si udělat speciální laserovou operaci. Ačkoliv nebyl schválen pro použití v USA, je na trhu typ laserové terapie, která změní barvu očí na modrou. Ošetření pracuje na principu laserového vypálení svrchní vrstvy melaninu, což odhalí modrou čočku pod ní. Jelikož je terapie poměrně nová, nelze najít jediné slovo o dlouhodobém dopadu na čočku. Nicméně použití laseru na oči může být za jakýchkoliv okolností nebezpečné, a pokud je to možné měli byste se takové metodě úplně vyhnout.[3]
  • Jelikož nebyly provedeny žádné dlouhodobé studie, těžko říct jestli se melanin, který byl odstraněn, později během života nevrátí.
 2. 2
  Nechte si dát implantát duhovky. Léčba, která byla původně vyvinuta pro osoby trpící nějakými vážnými problémy s očima, díky které vám mohou implantovat malé silikonové disky na vaši duhovku pro změnu barvy očí. Podobně jako trvalý set kontaktních čoček, změní barevný disk barvu očí na zářivě modrou. Nicméně jsou s procedurou svázány některé vážné vedlejší účinky: více než jedna osoba oslepla, z těch co vyhledali tuto proceduru z kosmetických důvodů. Duhovkové implantáty jsou typicky určeny jen pro pacienty, kterým hrozí slepota, nebo mají závažná katarakta a měli byste se jí vyhnout pokud jde pouze o účel změny barvy očí.[4]
  • Duhovkové implantáty nejsou pro kosmetické účely dostupné ve všech zemích.
 3. 3
  Nechte si vyčistit střeva. Ačkoliv nebyla tato metoda jednoznačně dokázána, mnoho lidí tvrdí, že vyčištění střev u nich vedlo k napůl trvalé změně barvy očí. Teorie je taková, že pokud změníte potravu nebo pití a to co přijímají vaše střeva, změní se i vaše hormony, což pozmění tvorbu melaninu v očích. Promluvte si s lékařem o vhodném způsobu čištění střev, které by bylo zdravé a bezpečné pro váš organismus.[5]
  • Nikdy byste neměli podstupovat čištění organismu, aniž byste si promluvili s lékařem o možných výsledcích.
  • Neměňte drasticky svůj jídelníček za účelem změny barvy očí, mohlo by to mít jiné nezamýšlené negativní důsledky.
 4. 4
  Vyčkejte. Pokud se podíváte do očí někomu poměrně starému, všimněte si, že jejich oči mají tendenci mít mléčný modravý odstín. Je to tím, že když stárneme, tělo nevytváří tolik melaninu, jako když bylo mladé a v nejlepší kondici. Výsledkem je, že oči změní barvu na tmavě modrou. Když nic jiného, čekání na to až zestárnete, vám dá modré oči, které byste jinak nemohli mít.
  Reklama

Tipy

 • Barevné čočky jsou k dostání v přírodních i dramatických stylech, ujistěte se, že ty co kupujete, mají vámi požadovaný styl.
Reklama

Varování

 • Nikdy byste neměli bez předešlé konzultace s lékařem podstupovat žádné fyzické změny očí nebo těla.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 969 krát
Stránka byla zobrazena 7 969 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama