Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přihlásit se do Facebook účtu jiných lidí bez jejich svolení je porušení soukromí a rozhodně byste to neměli dělat. Pokud ale budete vědět, jak se do cizího Facebook účtu dostanete, může vám to pomoci v tom, že se sami naučíte ochránit svůj vlastní Facebook účet. Pokud má uživatel aktivovanou funkci "Schválení přihlášení" (dvouúrovňová autentikace přihlašování), jedinou možností, jak se budete moci dostat do cizího účtu, je mít k dispozici jeho mobilní telefon.

Metoda 1 ze 4:
Resetování hesla

 1. 1
  Sežeňte si emailovou adresu osoby, která bude váš cíl. Tu totiž budete k zahájení procesu resetování hesla potřebovat.
  • Budete také potřebovat tři společné přátele, kteří budou ochotni vám s prolomením daného účtu pomoci. O tom ale později.
 2. 2
  Otevřete přihlašovací stránku Facebooku. Pokud jste přihlášeni pod sebou, odhlašte se.
 3. 3
  Klikněte na tlačítko "Zapomněli jste své heslo?".
 4. 4
  Zadejte emailovou adresu, pomocí které se vaše oběť přihlašuje k Facebooku. Klikněte na "Vyhledat".
 5. 5
  Klikněte na tlačítko "Nemáte již přístup k těmto údajům?".
 6. 6
  Zadejte emailovou adresu, do které máte přístup, ale jinou, než pomocí které se přihlašujete ke svému Facebookovému účtu.
 7. 7
  Pokuste se zodpovědět bezpečnostní otázku. Pokud na ni umíte odpovědět, bude možné heslo změnit. Pokud tento dotaz zodpovědět nedokážete, čtěte dál.
 8. 8
  Pokud neznáte odpověď na bezpečnostní otázku, klikněte na "Obnovit účet s pomocí přátel".
 9. 9
  Zvolte si tři přátele, kterým můžete důvěřovat a kteří vám pomohou daný účet prolomit. Facebook pošle obnovovací heslo k danému účtu vámi zvoleným přátelům. Pokud máte společné přátele, kteří vám budou chtít pomoct, určitě vám heslo, které jim bylo zasláno, prozradí.
 10. 10
  Resetujte heslo. Po zadání kódů získaných od vašich přátel budete schopni resetovat heslo.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Ochrana vlastního hesla

 1. 1
  Povolte funkci "Schválení přihlášení". Jedná se o dvouúrovňovou autentikaci při přihlašování k Facebooku, která dokáže zmařit jakýkoliv pokus o nepovolený přístup k vašemu účtu. Je-li zjištěn pokus o přihlášení z nerozpoznaného zařízení, bude na váš mobilní telefon odeslán kód, který je třeba zadat, abyste se mohli k účtu přihlásit. Bez tohoto kódu se vetřelec nebude schopen k vašemu účtu přihlásit.
  • Přihlašte se ke svému Facebook účtu.
  • Klikněte na Menu vpravo nahoře a zvolte "Nastavení".
  • Klikněte na kartu "Zabezpečení".
  • Klikněte na tlačítko "Upravit", které je vedle položky "Schválení přihlášení".
  • Pro povolení funkce Schválení přihlášení stačí postupovat podle pokynů. Budete muset spárovat své telefonní číslo s Facebook účtem.
 2. 2
  Zvolte si jedinečné heslo. Nepoužívejte jména, dny narození, adresy bydliště, ani běžná slova, protože to vše se dá velmi snadno uhodnout. Pro lepší zabezpečení by heslo mělo obsahovat zcela náhodnou kombinaci slov a písmen. Čím delší heslo a čím více náhodných znaků, tím lépe.
 3. 3
  Pro různé účty používejte různá hesla. Pokud používáte stejné heslo pro přístup k emailu, internet bankovnictví i Facebook účtu, bude pro případného útočníka, který vaše heslo uhodne, jednodušší dostat se do všech služeb najednou.
 4. 4
  Měňte heslo často. Pokud máte podezření, že někdo cizí získal vaše přihlašovací údaje, měli byste heslo okamžitě změnit, aby se do vašeho účtu nikdo nepovolaný nedostal.
 5. 5
  Nezapomeňte se odhlásit. To je důležité zejména tehdy, pokud se ke svému účtu přihlašujete z cizího počítače nebo cizího mobilního telefonu. Na škodu nebude ani odhlašování se z účtu i na vašem vlastním počítači, zejména pokud víte, že ho používá i někdo jiný.
 6. 6
  Nainstalujte si firewall, který detekuje přihlašování pomocí klávesnice. Firewall vás upozorní vždy, když zjistí, že informace z vašeho počítače budou odesílány nějaké třetí straně, a zeptá se vás, zda to schvalujete.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Uhádnutí hesla

 1. 1
  Vyzkoušejte klíčová slova a data. Spousta lidí používá hesla, která obsahují jména a data z jejich osobního života. Mohou to být jména zvířecích mazlíčků, data narození, čísla popisná a podobně. Pokud znáte svou oběť dobře, vyzkoušejte různé kombinace klíčových slov a jmen z jejího soukromí.
 2. 2
  Nezapomeňte u hesla na pár základních triků. Existuje pár věcí, které byste měli mít na paměti, když se snažíte uhádnout heslo:
  • Pokud heslo obsahuje číslici, bývá to obvykle "1" nebo "2" a většinou je umístěná na konci hesla.
  • Pokud heslo obsahuje velké písmeno, bude obvykle na prvním místě a za ním bude samohláska.
  • Ženy mají tendenci používat osobní jména, zatímco muži spíš své záliby.
 3. 3
  Vyzkoušejte některá univerzální hesla. Spousta lidí používá v heslech ta nejzákladnější, dobře zapamatovatelná slova. Vyzkoušejte schválně několik následujících hesel a uvidíte, zda některé z nich funguje:[1]
  • heslo
  • 123456
  • 12345678
  • abc123
  • qwerty
  • monitor
  • password
  • Praha
  • 111111
  • baseball
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Vyhledání dokumentu s hesly

 1. 1
  Získejte přístup k počítači své oběti. Spousta lidí si zapisuje svá hesla do jediného textového dokumentu, protože si je prostě všechna nepamatují. Pokud se tedy dostanete k jejich počítači, pokuste se takový soubor najít.
 2. 2
  Prohledejte složku Dokumenty. Je tu velká šance, že pokud si dotyčná osoba takový dokument vytvořila, že bude uložen ve složce Dokumenty. Dobře tedy tento adresář prohledejte a zkuste najít soubor s hesly.
 3. 3
  Zkuste v počítači vyhledat klíčová slova "hesla", "login", nebo "účty" apod. To by vám mohlo pomoci vyhledat tento dokument, pokud je uložen někde jinde než ve složce Dokumenty.
 4. 4
  Zkontrolujte i volbu Naposledy otevřené soubory. Otevřete textový dokument vaší oběti a podívejte se na seznam naposledy otevřených souborů, zda v něm nebude soubor s hesly obsažen.
  Reklama

Tipy

 • Zaměstnavatel je podle zákona povinen oznámit zaměstnanci, že je na jeho pracovním počítači používán program, který zaznamenává stisknutí každé klávesy. Pamatujte však, že běžné osobní počítače před útokem hackerů žádný zákon neochrání.[2]
Reklama

Varování

 • Přístup do Facebookového účtu jiné osoby bez jejího schválení je porušení soukromí. Pokud tedy máte něco takového v úmyslu, mějte to na paměti.
Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak hackovatJak hackovat
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak opravit modrou smrt ve WindowsJak opravit modrou smrt ve Windows
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama