Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete mít krásně husté vlasy? V dnešní době můžete nosit příčesky a prameny umělých vlasů, ale s trochou trpělivosti můžete získat husté vlasy levně a dlouhodobě. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Mytí a úprava vlasů

 1. 1
  Zamyslete se nad tím, jak si myjete vlasy. Pokud si myjete vlasy každý den, sami bráníte tomu, aby byly hustší. Když si lidé myjí vlasy příliš často, zbaví je přirozených olejů, které je vyživují.
  • Nejlepší je mýt si vlasy 3-4x týdně, aby se do nich dostaly živiny z přirozených olejů. Ze začátku možná budete mít pocit, že máte vlasy mastné, ale během několika týdnů se to spraví.
  • Myjte si vlasy studenou vodou. Horká voda vlasy zatěžuje a vysušuje. Když si je budete mýt studenou vodou, jejich povrch zůstane uzavřený a nebudou se vám lámat.
 2. 2
  Vysoušejte si vlasy opatrně. Nevymačkávejte je do ručníku a nedřete je, jinak se vám budou lámat. Pokud chcete mít zdravé a husté vlasy, velmi jemně je osušte ručníkem a nechejte je uschnout přirozeně. Je to jednoduché, je to zdarma a brzy zaznamenáte první výsledky. [1]
 3. 3
  Naučte se používat kartáč. Když si budete kartáčovat mokré vlasy, budou vysušené a budou se lámat. Místo kartáče používejte raději řídký hřeben a kartáčem si vlasy češte jen minimálně.
 4. 4
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Produkty pro husté vlasy

 1. 1
  Zbavte se všech produktů s obsahem chemikálií. Pravděpodobně máte plnou koupelnu šamponů a kondicionérů, které slibují, že vám po nich vlasy vyrostou rychleji a budou silnější. Tyto produkty naopak často celý problém zhoršují. Podívejte se na jejich složení a vyhoďte vše, co obsahuje látky, jejichž názvy nedokážete ani vyslovit. Pokud chcete mít husté vlasy, neměli byste si na ně dávat zbytečné chemikálie.
  • Sulfáty najdete téměř v každém šamponu. Jde o čistící látky, které se dávají do průmyslových čistících prostředků a které vlasy značně zatěžují a vysušují.
  • Kondicionéry s obsahem silikonů mohou být pro lidi s hustými vlasy vhodné, ale bohužel zůstávají ve vlasech a těžko se vymývají. Pokud máte jemné vlasy, silikony vám je zatíží a způsobí ztrátu objemu. Silikony z vlasů vymyjete pouze silnými šampony, které vám vlasy poškodí.
 2. 2
  Najděte si produkty s přísadami, které podporují růst vlasů. Existuje spousta přírodních šamponů, kondicionérů a dalších produktů, které vám pomohou získat zdravé a krásné vlasy. Hledejte následující přísady, nebo si je kupte sami a dávejte si je na vlasy:
  • Aloe vera – zabraňuje padání vlasů a dodává vlasům lesk.[2]
  • Ricinový olej – posiluje vlasy a chrání je před vnějšími vlivy.[3]
  • Avokádový olej – obsahuje vitamíny, které podporují růst vlasů. [4]
  • Růstové faktory – signály, které dají tělu najevo, že mají vlasy růst rychleji. Pokud jich z nějakého důvodu nemáte dostatek, můžete používat různé masti a vodičky. [5]
 3. 3
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Zdravý životní styl

 1. 1
  Jezte potraviny, po kterých vám vlasy porostou rychleji.[6] Někdy mají lidé jemné vlasy, protože nemají dostatek živin. Když budete jíst zdravě, vlasy vám porostou rychleji a budou hustší.
 2. 2
  Berte tablety pro podporu růstu vlasů. V lékárně seženete speciální potravinové doplňky určené pro růst vlasů. Většinou obsahují biotin, rybí olej, bílkoviny a různé vitamíny. Můžete také brát vitamíny pro těhotné ženy.
 3. 3
  Chraňte si vlasy před vnějším poškozením. Pokud trávíte hodně času na slunci, nebo často plavete, vaše vlasy pravděpodobně trpí. Když si na ně budete dávat pozor a budete je chránit tak jako svoji pleť, budete je mít brzy silnější.
  • Pokud víte, že budete trávit hodně času na slunci, vezměte si klobouk nebo šátek, jinak se vám vlasy vysuší.
  • V bazénu plavejte vždy s koupací čepicí, aby vám chlor vlasy nepoškodil.
  • Snažte se trávit co nejméně času ve znečištěných oblastech.
 4. 4
  Nechávejte si vlasy pravidelně stříhat. Když budete chodit pravidelně stříhat konečky, budete mít vlasy opticky hustší. Po nějaké době budou také zdravější.
 5. 5
  Zbavte se stresu – stres způsobuje vypadávání vlasů. [8] Najděte vnitřní klid a vlasy vám porostou rychleji.
  Reklama

Tipy

 • Každý den si masírujte pokožku hlavy, abyste podpořili růst vlasů a zbavili se vypadaných vlasů.
 • Jednou za čas si na noc do vlasů vmasírujte horký olej (například kokosový).
 • Dávejte si pozor na stylingové přípravky, některé z nich mohou vlasy silně poškozovat a vysušovat.
 • Pokud vám silně padají vlasy, jděte k lékaři. Může to být příznak nějaké vážné choroby.
 • Těhotenství, kojení, menopauza a dokonce i hormonální antikoncepce způsobují změny hladiny hormonů, které mohou zhoršovat padání vlasů.
 • Zahřejte si olivový a kokosový olej s trochou ricinového oleje a několika kapkami růžové vody. Tuto směs potom vmasírujte do vlasů a nechejte ji působit přes noc. Ráno si vlasy umyjte bylinným šamponem.
 • S mokrými vlasy zacházejte velmi opatrně, jsou totiž křehké.
 • Nečešte si mokré vlasy kartáčem.
 • Nenoste příliš často culíky, aby se vám vlasy nelámaly.
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama