X
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality.
Tento článek byl zobrazen 9 225 krát
Hledání práce v Americe je proveditelná výzva. Musíte najít rovnováhu mezi dostupností práce, místy k životu, počasí, komunity a další! Zde je obecný průvodce, který vám pomůže přijít na to, kde chcete bydlet, jak získat práci, a jak získat vízum a přestěhovat se do Ameriky.
Postup
Část 1
Část 1 ze 4:
Ucházení se o práci v Americe
-
1Požádejte o práce ve městech, která jste si vybrali. (Viz. níže zjistíte, jak si je vybrat.) Práce budou dostupné online na webové stránce společností a také na webových stránkách pro hledání práce.
- Napište si šablonu pro resumé a motivační dopis, které mohou být upraveny specificky podle konkrétních pracovních pozic.
- Pokud je žádost napsána ručně, vyplňte celou žádost úhlednými tiskacími písmeny. Nepoužívejte žádný skript, protože Američané mohou mít problémy přečíst písmo z jiných zemí.
- Nabídněte reference pokud možno ze Spojených Států.
- Nabídněte se pro pohovor přes Skype nebo jinou webovou konferenci. Mnoho společností bude požadovat mnoho pohovorů s různými lidmi.
- Pošlete děkovný dopis 3 až 4 dny po vašem pohovoru. V tradičních společnostech, je vhodný papírový dopis. U vysoce technologických prací, toto můžete provést přes email.
-
2Mějte na paměti, že získání pracovního víza do USA vám vezme minimálně několik měsíců.
- Můžete se nabídnout, že budete dělat konzultační práci (placenou na hodinu) ve vaši domovské zemi se společností v USA po dobu několika měsíců, takže vás mohou lépe poznat.
- Můžete se nabídnout, že společnost v USA navštívíte a zjistíte o nich více před tím, než dostanete práci.
-
3Zkuste se přestěhovat do Ameriky nejdříve jako student. Mnoho lidí bylo úspěšných tím, že se přestěhovali do Ameriky jako studenti na studentské vízum a potom si našli zaměstnání po škole.
- Samozřejmě, že tato varianta může fungovat, pouze když budete přijati a zaplatíte za školu.
- Je nejlepší si vybrat školu a/nebo typ titulu, který vám nejlépe pomůže si najít práci. Techničtí odborníci budou mít jednoduší být pro vízum sponzorováni Americkou společností.
Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:
Získání pracovního povolení (nebo Zelená karta)
-
1Požádejte o příslušné pracovní vízum. Zelená karta vám umožní permanentní rezidenci v Americe, přičemž vízum je pouze dočasně. Nicméně, většina lidí si nejdříve žádá o pracovní vízum, přestěhuje se do Ameriky a potom požádá po nějaké době o Zelenou kartu.
-
2Dávejte si pozor na imigrační podvody.
-
3Měli byste vědět, že existuje mnoho typů víz pro lidi, kteří imigrují kvůli práci pro nějakou společnost. Můžete si najat právníka, který vám pomůže se orientovat v různých typech víz nebo můžete svou důvěru vložit do oddělení lidských zdrojů společnosti.
- Tzv. Specialty Workers, neboli H1B Vízum je určené pro imigranty, kteří chtějí pracovat ve specializovaném odvětví. Zeptejte se společnosti, u které žádáte, zda-li by "vás sponzorovali pro H1B." Mnoho společností to udělá. Budou muset zaplatit $25,000 za právnické poplatky, ale pokud jste žádaní, může jim to stát za to. Pokud si nejste jistí, můžete se jich zeptat, "zda vás budou sponzorovat po 6 měsících, pokud půjde všechno jak má."
- Tzv. Temporary Skilled nebo Unskilled Workers, neboli H2B, Vízum je určeno pro imigranty, kteří chtějí pracovní pozice, které nejsou v agrikultuře, ale jsou dočasně v přírodě.
- Tzv. Intracompany Transferees, neboli L1 vízum je určeno pro imigranty, kteří budou pracovat pro společnost, která má operační tým v Americe. Zaměstnanci musí být také součástí managementu nebo musí nabídnout specializované dovednosti. Pokud pracujete pro velkou společnost s kanceláří v USA, zeptejte se na to lidí v kanceláři v USA.
- Tzv. Employment-based Preference vízum je určeno pro imigranty, kteří jsou již zaměstnaní, protože o toto vízum musí být požádáno zaměstnavatelem.
-
4Měli byste vědět, že existují speciální víza pro lidi z konkrétních zemí. Země, které mají přátelské vztahy s USA, mají často lepší podmínky.
- E3 vízum je určeno pro občany Austrálie, kteří jsou zaměstnaní v Americe ve speciální kapacitě.
- Kanadští nebo mexičtí státní příslušníci mohou požádat o TN vízum. Speciální instrukce pro Kanaďany jsou k dispozici zde.
-
5Měli byste vědět, že se jedná o jiný proces v případě, že přicházíte založit vlastní firmu. Podnikatelé by se měli podívat na [možnosti vybrat si mezi L1 a E vízy pro založení podnikání v USA. Víza E2 jsou velmi známá, protože vám umožňují získat vízum tak, že jednoduše investujete peníze do podnikání USA, ale mějte na vědomí, že tato víza nemají možnost pokračovat v cestě k Zelené kartě.Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:
Průzkum měst a prací v Americe
-
1Prozkoumejte si informace o větším množství amerických měst. Vyberte si několik měst, která vás osloví. Můžete zkusit najít město, kde je hodně prací pro vás a ve kterém byste také rádi bydleli.
- Hledejte města, která mají příznivé ceny bydlení a žití, velkou nabídku prací, dostupné bydlení, dobrou zdravotní péči, školy a místa pro případné duchovno podle vašich potřeb. Měli byste také vzít v potaz, pokud máte přátele nebo jiné lidi z vaší země v místě bydliště.
- Počasí je ve Spojených Státech poměrně proměnlivé; udělejte si průzkum toho, jaké jsou průměrné teploty v sezónách, abyste se ujistili, že vám vyhovují místní extrémy nebo risky přírodních katastrof, jako jsou zemětřesení nebo hurikány.
-
2Najděte si pozice v oblasti vaší kariéry ve vašich vybraných městech předtím, než budete imigrovat do Ameriky.
- Podívejte se na plat za vaši profesi. Podívejte se na statistiky z pracovního úřadu, co se týče mezd podle konkrétní země a pracovní kategorie, abyste měli představu platu, který si můžete dohodnout v různých regionech země. Můžete se také podívat na pracovní webové stránky jako je například craigslist.com, linkedin.com, indeed.com nebo jiné.
- Kniha tzv. Occupational Outlook Handbook nabízí detailní informace o prospektech práce v hlavních odvětvích. Informace jsou aktualizovány ročně a tvoří informace o vzdělání nebo zkušenostech potřebných pro typ práce, stejně jako nabízejí pohled a obecný popis pracovních povinností.
-
3Dostupnost práce zvažte s typem životního stylu, který v USA chcete. Některá města jsou lepší než jiná, záleží na tom, co děláte.
- Pobřeží, San Francisco, New York, Los Angeles jsou velmi drahé. Tato místa se vám mohou zdát atraktivní, pokud máte velmi dobře placenou profesi, jako například inženýr, programátor, matematik apod.
- Pokud máte profesi, se kterou "můžete jít kamkoliv" jako například zdravotní sestra, školní učitel, doktor, můžete se zkusit podívat po menších městech, kde je bydlení levnější a nemusí tam mít dost profesionálů.
- Pokud jste podnikatel, mohou se vám menší města zdát levnější, ale méně přátelská k cizincům.
Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:
Stěhování se do Ameriky
-
1Najděte si místo, kde byste se chtěli usadit. Až pojedete do Ameriky, pronajměte si apartmán nebo dům blízko nové práce. Měli byste vědět, že mnoho pronajímatelů pokládá nájemce z jiných zemí za risk a možná, že budete muset složit větší depozit nebo předložit více referencí.
- Pokud podepíšete smlouvu na delší pronájem apartmánu, budete muset složit deposit na apartmán, který chcete pronajímat, obvykle alespoň jeden měsíční nájem plus depozit pro případné ztráty.
- Můžete být požádáni, abyste předložili reference a informace o vašem finančním skóre pro případné majitele nemovitosti.
- Většina společností se službami také požaduje depozit před tím, než mohou se službami začít.
-
2Zvažte krátkodobý pronájem apartmánu nebo domu.
- Dobrou volbou je také si pronajat apartmán pouze na jeden měsíc, kdy se můžete rozhodnout, kde chcete být. Dobrá webová stránka pro tyto účely je AirBnB. Craigslist je také dobrý, ale je riskantnější. Hledejte slovo 'krátkodobý' a najdete mnoho pronajímatelů, kteří chtějí pronajat jejich místo na krátkou dobu.
- Pokud znáte nějaké lidi ve městě, do kterého se chcete přestěhovat, můžete se jich přímo zeptat, zda byste nemohli být u nich na krátkou dobu.
-
3Mějte na paměti, že zdravotní pojištění může být docela stresující. Ne každý dostane pojištění.
- Zeptejte se vašeho zaměstnavatele na jeho pravidla pro zdravotní pojištění. Pokud je nemají, budete muset zkusit najít zdravotní pojištění dostupné na trhu.
-
4Vyhledejte si informace o školách, pokud máte nebo uvažujete, že budete mít děti. Veřejné školy jsou v Americe zdarma do stupně 12, ale mají velmi odlišnou kvalitu. Některé mohou být dokonce nebezpečné.
-
5Požádejte o Zelenou kartu. Po nějaké době ve vašem zaměstnání, si můžete vyhledat informace o tom jak požádat o Zelenou kartu.
- Zelenou kartu můžete také získat, pokud máte rodinné příslušníky, kteří jsou občané USA nebo si žádají o status uprchlíka.
Reklama
Reference
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
English:Get a Job in America
Italiano:Trovare un Lavoro in America
Русский:получить работу в Америке
Português:Conseguir um Emprego nos Estados Unidos
Français:trouver un emploi aux États‐Unis
Bahasa Indonesia:Mendapat Pekerjaan di Amerika Serikat
العربية:الحصول على وظيفة في أمريكا
中文:在美国找工作
Stránka byla zobrazena 9 225 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama