Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přáli byste si mít trochu světlejší pleť? Nejde jen o bělošky, ale také ženy s tmavší pletí, které chtějí svoji pleť trochu zesvětlit, v tomto článku najdou užitečné tipy. Některé ženy jednoduše nechtějí být opálené.

Postup

 1. 1
  Vyhýbejte se slunci. To je ze všeho nejdůležitější. Většina tmavších a zarudlých míst na pleti je způsobena sluncem. Když tedy musíte být na slunci, používejte vždy opalovací krém s vysokým UV faktorem. Většina dermatologů tvrdí, že UV faktor 15 již dávno nestačí. Nebezpečné paprsky UVA a UVB se k vaší pleti dostanou i přes ně. Pokud chcete mít světlou pleť, musíte zablokovat 98% slunečních paprsků, které na vás dopadají.
 2. 2
  Venku noste klobouk. V dnešní době existuje tolik různých klobouků a čepic, že můžete zároveň udávat módní trendy a chránit svoji pleť.
 3. 3
  Zkuste tip na domácí zesvětlovač pleti.
  • Nanášejte si na obličej směs citronové šťávy a medu a nechejte ji působit 20 minut. Potom ji smyjte. Pokud máte suchou pleť, nanášejte si na obličej a i na celé tělo směs okurkové šťávy a medu. Po 15 minutách ji smyjte.
  • Smíchejte lžičku ovesného prášku s trochou kurkumy a několika kapkami citronu a vytvořte hustou pastu. Naneste na obličej a nechejte zaschnout, potom smyjte vodou.
  • Rozmačkejte zralé banány a jednou týdně si je nanášejte na obličej. Po 3-4 minutách smyjte. Můžete k nim přidat i trochu mléka.
  • Udělejte si masku z papáji a okurkové šťávy. Když si ji budete dávat na obličej a na krk, zesvětlí se vám pleť a stáhnou se póry.
  • Dávejte si na obličej kousky syrové brambory. Nechejte je tam asi 10 minut a potom se opláchněte studenou vodou.
  • Udělejte si pastu ze dvou lžic cizrny a vody. Nanášejte ji na obličej směrem nahoru a nechejte ji zaschnout. Potom se umyjte studenou vodou a opatrně se osušte. Tím se zbavíte přebytečné mastnoty.
  • Nanášejte si na obličej směs medu a citronové šťávy. Nechejte ji zaschnout 15-30 minut a potom se lehce umyjte pouze trochou vody.
  • Potírejte si obličej papájovou dužinou a počkejte až vám uschne. Potom si ho umyjte studenou vodou a osušte. Vaše pleť bude jen zářit.
 4. 4
  Zkuste alespoň třikrát týdně následující látky: kyselina glykolová, kyselina salicylová a retinal. Tyto látky všechny přirozeně odbarvují pleť. Nejčastěji se používá hydrochinon. Mnoho kosmetických přípravků ho obsahuje v množství do 2%. Pouze zřídka se stane, že lidem po jeho použití pleť ztmavne. Je to výjimečné a stává se to většinou lidem, kteří již měli tmavou pleť. Pokud něco takového zaznamenáte, přestaňte výrobek používat a poraďte se s dermatologem.
 5. 5
  Několikrát týdně používejte peeling. Peelingem se zbavíte mrtvých kožních buněk. Pomůže vám to ale pouze pokud je váš nynější odstín pleti tmavší, než normálně, protože peeling odkryje novou vrstvu kůže, která ještě nebyla na slunci. Pokud nemáte peeling, vyrobte si ho z cukru nebo písku a tekutého mýdla.
 6. 6
  Každý večer si potírejte obličej citronovou šťávou. Nejprve se důkladně odličte, zavřete oči a snažte se, aby se vám do nich citron nedostal. Obličej vás bude jistě štípat, ale když to chvíli vydržíte, budete mít světlejší pleť.
 7. 7
  Dělejte si obličejové masky z bílého jogurtu a smývejte je mlékem. Obě tyto potraviny vám pomohou zesvětlit pleť.
 8. 8
  Vyrobte si masku z růžové vody. Smíchejte dvě lžíce mléka s trochou citronové šťávy, jednou lžící cizrny a dvěma lžícemi růžové vody. Vytvořte jemnou pastu a nanášejte ji na pleť jednou denně na 15 minut. Asi za týden byste měli vidět první výsledky.
 9. 9
  Používejte čistící gely s obsahem oleje z čajovníku. Tento olej proniká hluboko do kůže a čistí ji. Pokud máte světlou pleť, ale opálili jste se, olej z čajovníku vám pomůže.
 10. 10
  Mějte trpělivost. Zesvětlování pleti chce hodně času. Záleží na tom, jak zničenou pleť máte, ale může to trvat i několik let. Musíte o ni pečovat každý den a nezapomínat. Pokud jste lehce opálení nebo jste se trochu spálili, bude to trvat několik měsíců. Pokud jste ale trávili na slunci mnoho hodin a jste celí hnědí, počkáte si alespoň dva roky.
 11. 11
  Zkuste cizrnovou mouku. Smíchejte trochu cizrnové mouky s vodou a nanášejte si ji na obličej. Po chvíli se opláchněte. Veškeré nečistoty by se tím měly smýt.

 12. 12
  Zkoušejte různé obličejové masky. Můžete si namíchat jakou chcete z cizrnové mouky, jogurtu, mléka, kurkumy, medu a citronu.
 13. 13
  Každý den pijte hodně vody.
 14. 14
  Jezte hodně zeleniny a začněte jíst více květáku, zelí a mrkve. Tyto druhy zeleniny také zesvětlují pleť.
 15. 15
  Když se chystáte ven, nezapomeňte na opalovací krém.
  Reklama

Tipy

 • Smíchejte dvě lžíce cizrnové mouky a dvě lžíce růžové vody. Vytvořte pastu a tu nanášejte na obličej, ruce a nohy. Počkejte až uschne a potom ji smyjte studenou vodou.
 • Každý večer si natírejte obličej kakaovým máslem. Nedělejte to hned před spaním, jinak byste si máslo otřeli do polštáře.
 • Často si myjte obličej a zkuste si vyrobit nějakou domácí masku.
 • Mějte trpělivost a používejte citronovou šťávu a také santalové dřevo proti pupínkům.
 • Používejte krém proti slunci.
 • Při výběru opalovacího krému si vyberte nějaký s obsahem minerálů, například s oxidem zinečnatým nebo s oxidem titaničitým. Tyto krémy fungují skvěle a dodají vám světlejší barvu, kterou většina lidí nesnáší. Protože ale chcete vypadat bledě, pro vás je to ideální! Když bude krém až moc bílý, namíchejte si ho s trochou podkladového make-upu.
 • Citronová šťáva snadno zesvětlí pleť.
 • Maska z citronu a medu vám zesvětlí pleť.
 • Snažte se netrávit moc času na slunci.
 • Pokud se vám nedaří přirozeně zesvětlit pleť, kupte si zesvětlovací krém. Nejprve se ale poraďte s kožním lékařem. Zesvětlovací krém v kombinaci s přírodními maskami funguje nejlépe.
 • Noste tmavé rtěnky a tmavý oční make-up, které budou kontrastovat s vaší pletí. Vyberte si ale vždy buď oči, nebo rty, abyste nevypadala jako klaun.
 • Po použití citronové šťávy nezapomeňte na hydratační krém. Pokud máte citlivou pleť, raději si citronovou šťávu nařeďte vodou. Vitamín C není pro některé typy pleti vhodný.
 • Jezte co nejvíce zeleniny a pijte hodně vody.
Reklama

Varování

 • Pozor při nanášení medu na obličej. Mohli byste si omylem vytrhnout obočí.
 • Nezapomeňte na to, že tyto tipy fungují pouze u přirozeně světlých typů. Pokud jste od malička světlovlasí, ale několik let jste se opalovali, časem se vaše tělo vrátí do normálu. Pokud jste se ale narodili s tmavou pletí a tmavými vlasy, buďte rádi za to, co máte. Bohužel vám nepomůže žádný krém ani žádná maska.
 • Po použití citronové šťávy nezapomeňte na hydratační krém.
 • Nikdy nepoužívejte přípravky s koncentrací hydrochinonu vyšší než 2% bez doporučení lékaře. Riskujete alergické reakce a nebezpečné podráždění pleti.
 • Nikdy nepoužívejte žádná bělidla na prádlo nebo na vlasy. Nebudou fungovat, protože nejsou navržená na pigmenty v pleti.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 132 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 066 krát

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 4 066 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama