Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každý má sny a touhy, které se zdají nedosažitelné. Nemusí to tak ale zůstat navždy. S několika jednoduchými tipy a trochou sebekontroly můžete dosáhnout i zdánlivě nemožných cílů!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Připravte si plán

 1. 1
  Udělejte si seznam věcí, které musíte udělat. Většina lidí má seznam úkolů, které ale často nesplní, protože jim nepřipadají moc důležité. Napište si raději seznam kritických věcí, které musíte udělat pro to, abyste dosáhli svých cílů.
  • Studie prokázaly, že lidé, kteří jsou neustále v pohybu a pracují na svých cílech, jsou v životě spokojenější než ti, kteří stále jen řeší problémy.
  • Seznam by měl být krátký a smysluplný. Napište si dvě nebo tři věci, které daný den musíte splnit.
  • Mějte svůj seznam stále po ruce a přes den se ujišťujte, že se vám daří vše splnit.
  • Vaše cíle by měly být dosažitelné. Velké cíle se hodí pro získání motivace, ale na seznam úkolů byste si měli psát konkrétní a dosažitelné cíle.
 2. 2
  Ujasněte si, kdy a kde svých cílů dosáhnete. Když budete mít přesnou představu o časovém plánu své práce, budete mít větší šanci dosáhnout svých cílů.
  • Když si napište konkrétní větu, například: „Když se stane ____, udělám ______,“ budete mít větší motivaci a vyhnete se lenosti.
 3. 3
  Pravidelně si své touhy potvrzujte. Myslete na své cíle a upravujte je podle toho, jak se bude vaše životní situace měnit.
  • Nemyslete stále na to, čeho se vám zatím nepodařilo dosáhnout. Zaměřte se raději na cestu k dosažení vašich cílů.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Pusťte se do toho

 1. 1
  Postupujte po malých krůčcích. Místo toho, abyste se soustředili jen na váš velký cíl, si cestu k němu rozdělte na menší, zvladatelnější cíle.
  • Místo abyste si například říkali: „Mým cílem je dnes dostat v práci přidáno,“ tento cíl rozdělte a podívejte se na něho realističtěji. Začněte s malými cíli, jako například s tím, že do práce začnete chodit o něco dříve, nebo se pokusíte promluvit si s šéfem.
  • Jde o to, abyste svého cíle dosáhli pomocí menších a zvladatelnějších cílů.
 2. 2
  Mějte sebekontrolu a disciplínu. V dnešním světě téměř není možné vyhnout se rozptýlení a člověk snadno zapomene, o co mu jde. Mějte po ruce svůj seznam úkolů a kdykoli sejdete z cesty, připomeňte si ho.
  • Nedovolte si marnit čas, když máte pracovat na svých cílech. Určete si každý den konkrétní časové rozmezí, které budete moci věnovat relaxaci a zábavě.
  • Neodkládejte práci na další den. Připomínejte si, že musíte svůj seznam úkolů splnit ještě dnes.
 3. 3
  Trénujte, dokud nebudete umět to, co chcete. Věnujte čas tréninku a zlepšování dovedností, které se chcete naučit. Když toho budete více umět, budete mít více příležitostí.
  • Zlepšujte se v tom, co potřebujete k dosažení svého cíle. Pokud například chcete dostat v práci přidáno, zlepšujte se v činnostech, které v práci vykonáváte, abyste pracovali lépe a zasloužili si lepší plat.
  • Rozšiřujte své dovednosti. Pracujte na dovednostech, které k dosažení svých cílů sice nepotřebujete, ale zajímají vás. Díky tomu budete nejen produktivnější, ale také schopnější.
 4. 4
  Nezapomínejte, proč to děláte. Je jasné, že se budete muset potýkat s mnoha překážkami. Soustřeďte se na své cíle a myslete pozitivně. Každé malé vítězství oslavte, abyste měli motivaci. Překážky berte jako důležité lekce – když upadnete, zvedněte se a jděte dál.
 5. 5
  Buďte sebejistí. Sebevědomí je nezbytně nutné k tomu, abyste dokázali dosáhnout svých cílů a změnili svůj život. Ovlivní to, jak jednáte s ostatními lidmi a dokáže vám dodat motivaci. Buďte pyšní na své myšlenky a činy a převezměte zodpovědnost za své činy.
  • Měli byste být schopni se sami sobě zasmát, ale nikdy byste se neměli ponižovat.
  • Sebevědomí a drzost není to samé. Neměli byste si masírovat ego, uvědomte si, že musíte myslet realisticky. Drzost je často známkou vnitřní nejistoty. Skutečně sebejistý člověk inspiruje ostatní a důvěřuje lidem kolem sebe.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Naučte se jednat s lidmi

 1. 1
  Travte čas s pozitivními lidmi. Pozitivní myšlení je nakažlivé, takže když se budete obklopovat pozitivními lidmi, budete sami pozitivnější. Pozitivní myšlení je důležité jak pro dosažení vašich cílů, tak pro celkovou spokojenost.
  • Vyhýbejte se pesimistům a sýčkařům a nedovolte, aby vám někdo tvrdil, že nemáte šanci získat, co chcete.
  • Uvědomujte si emoce lidí, se kterými trávíte čas. Pocity ostatních lidí mají velký vliv na vaše vlastní pocity.
 2. 2
  Promluvte si s důležitými lidmi. Vždy se najde někdo chytřejší, než vy. Snažte se být s takovými lidmi v kontaktu.
  • Začněte se s těmito lidmi bavit. Až se budete lépe znát, můžete je zkusit požádat o radu. Snažte se najít něco, čím byste jim mohli sami pomoci.
  • Nebuďte příliš horliví. Měli byste mít vytrvalost, ale nesmíte být otravní.
  • Sebevědomí vám pomůže. Úspěšní a mocní lidé uznávají sebejisté lidi a mají rádi ty, kteří se nebojí pro svůj život něco udělat.
 3. 3
  Najděte si různé přátele. Pokud chcete dosáhnout svých cílů, budete potřebovat spoustu kontaktů. Seznamujte se s lidmi z různých společenských vrstev.
  • Čím více lidí budete znát, tím více příležitostí budete mít. Kromě toho vás bude podporovat více lidí, protože budete poznávat další a další lidi, kteří vám budou ochotní pomoci.
  • Čím více lidí kolem sebe budete mít, tím větší vliv budete mít. Brzy zjistíte, že ovlivníte více lidí, budete schopnější a vaše cíle budou dosažitelnější.
  • Využívejte stránek jako je LinkedIn, na kterých můžete komunikovat s lidmi ze stejného oboru.
 4. 4
  Buďte slušní a chovejte se uctivě. Dobré vztahy stojí na vzájemné důvěře a respektu. Pokud chcete být schopni se na někoho spolehnout, budete si muset navzájem důvěřovat. Když se budete chovat neslušně, lidé vám důvěřovat nebudou.
  • Lidé na důležitých pozicích očekávají, že se k nim budete chovat uctivě. Když toto očekávání nesplníte, nedočkáte se dobrého jednání. Když s nimi nebudete v něčem souhlasit, snažte se to vyjádřit tak, abyste se jich nedotkli.
 5. 5
  Všímejte si řeči těla. Když budete s někým jednat tváří v tvář, musíte si všímat jeho řeči těla. Existuje spousta způsobů, jak si vyložit signály ostatních lidí:
  • Pokud se vám daná osoba nedívá do očí, pravděpodobně ji nezajímá, co říkáte, nebo má pocit, že nestojí za to vám věnovat čas.
  • Pokud se ten druhý narovná, dívá se vám do očí a věnuje vám pozornost, pravděpodobně ho zajímá, co mu chcete říct.
  • Překřížené ruce jsou většinou známkou obranného chování – pokud se tak někdo chová, pravděpodobně se mu vaše myšlenky nezamlouvají.
  Reklama

Související články

Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si povídat s dívkou a nenudit jiJak si povídat s dívkou a nenudit ji
Jak odpovědět na gratulaci k narozeninámJak odpovědět na gratulaci k narozeninám
Jak mít sex po telefonuJak mít sex po telefonu
Jak pozvat dívku na randeJak pozvat dívku na rande
Jak zjistit, zda se líbíte nesmělému mužiJak zjistit, zda se líbíte nesmělému muži
Jak zjistit, zda o vás má muž zájemJak zjistit, zda o vás má muž zájem
Jak zjistit, jestli jste lesbičkaJak zjistit, jestli jste lesbička
Jak poznat, že se líbíte nějakému mužiJak poznat, že se líbíte nějakému muži
Jak udržet plynulou konverzaciJak udržet plynulou konverzaci
Jak si najít bohatého staršího mužeJak si najít bohatého staršího muže
Jak se stát alfa samcemJak se stát alfa samcem
Jak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojemJak se seznamovat s lidmi a dělat dobrý dojem
Jak zaujmout ženuJak zaujmout ženu
Reklama

O tomto wikiHow

Sandra Possing
Spoluautor od:
Životní kouč
Tento článek spoluautor od Sandra Possing. Sandra Possing je životní kouč, řečník a podnikatelka žijící v San Francisco Bay Area. Sandra se specializuje na individuální koučování se zaměřením na myšlení a transformaci vedení. Sandra prošla tréninkem koučování v The Coaches Training Institute a má sedmileté zkušenosti s životním koučinkem. Je držitelkou titulu BA v antropologii na University of California v Los Angeles. Tento článek byl zobrazen 1 923 krát
Stránka byla zobrazena 1 923 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama