Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Facebook je bezpochyby králem sociálních sítí a když budete úspěšní na Facebooku, budete úspěšní všude. Jedním z hlavních ukazatelů úspěchu je počet likes, které máte u své stránky a u svých příspěvků. Tyto likes se ale neshání snadno a chce to mít strategii. Pokud chcete mít větší úspěch se svými osobními statusy, nebo chcete lépe podpořit stránku své firmy, v tomto článku najdete všechny důležité informace, které potřebujete znát, abyste ovládli svět Facebooku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Osobní příspěvky

 1. 1
  Přispívejte často, ale ne příliš často. Když budete častěji sdílet zajímavé věci, lidé vás na Facebooku uvidí častěji a nebudou moci vaše příspěvky jen v rychlosti projet. Když budete sdílet zajímavé a vtipné statusy, fotky a videa, lidé se u vašeho profilu zastaví a váš obsah je bude zajímat. Čím více lidí bude číst vaše příspěvky, tím více likes také získáte.
 2. 2
  Sdílejte více fotek a videí. Lidé jsou zaměření na vizuální podněty, takže když budete sdílet více fotek a videí, získáte si jejich pozornost snáze, než jen pohým textem. Trvá asi půl vteřiny prohlédnout si nějaký obrázek, takže to lidi nestojí žádnou námahu a mohou na to ihned reagovat. Zajímavá nebo vtipná videa jsou také skvělá, ale je nutné k nim připojit komentář, kterým divákům naznačíte, že toto video stojí za zhlédnutí, například: „tohle video rozhodně musíte vidět!“
  • Označování kamarádů v obrázcích a videích je také skvělý způsob, jak zajistit, aby vaše příspěvky vidělo více lidí a možná také poznat nové přátele. Lidé jsou nacističtí a rádi se dívají na své vlastní fotky (pokud na nich tedy nevypadají hrozně), tak se nebojte své kamarády označit.
  • S telefony s fotoaparáty a aplikacemi jako je Vine a Instagram je nyní velmi jednoduché nahrávat také vlastní kvalitní videa. I zde platí, že lidi nejvíce zajímají oni sami, takže když nahrajete video svého kamaráda, jak na večírku zpívá písničku od Katy Perry, získáte pravděpodobně více likes, než kdybyste sdíleli přímo tu písničku od Katy Perry.
 3. 3
  Pište stručně. Lidé jsou leniví a netrpěliví. Chtějí, abyste je zabavili a nehodlají na to čekat. Proto když budete psát dlouhé a rozvláčné statusy, lidé je budou pravděpodobně přehlížet. Nezapomeňte na to, že Facebook není blog. Lidé nepotřebují shrnutí vašeho dne, popis vaší snídaně nebo váš názor na poslední epizodu nějakého seriálu. Chtějí krátký, ale zábavný status, který je pobaví, rozesměje nebo informuje. Dejte jim tedy to, co chtějí.
  • Na rozdíl od Twitteru nejste omezení na 160 znaků, ale pomůže vám, když si toto pravidlo zkusíte i na Facebooku.
  • Pokud máte blog, sdílejte ho na Facebooku pomocí odkazů. Až budete mít pověst člověka, který sdílí zajímavé a jedinečné statusy, lidi začne váš blog zajímat.
 4. 4
  Ptejte se na interaktivní otázky. Dalším skvělým způsobem, jak si zajistit více likes na Facebooku, je ptát se lidí na zajímavé otázky na jejich názory. Můžete také požádat o nějaké doporučení – lidé se budou předhánět v tom, kdo vám odpoví zajímavěji. Zde je několik příkladů:
  • „Technicky zdatní lidé! Můj počítač odmítá nainstalovat poslední verzi iTunes, nevíte prosím někdo, co se děje?“ nebo „Už jste někdo byli v té nové pizzerii ve městě? Dal bych si něco s velkou spoustou sýra!“ Lidem odpovídejte rychle a vtipně, aby se vám nestalo, že se na vás příště vykašlou.
  • Nezneužívejte toho, neměli byste se na Facebooku ptát lidí na příliš osobní věci, nebo lidi nutit, aby dělali něco namáhavého. Ptát se jich na to, jestli vám to v těch šatech sluší, je trapné. Ptát se jich na to, jak vytvořit prezentaci v PowerPointu je jednoduše projevem lenosti. Vygooglujte si to!
 5. 5
  „Lajkujte“ cizí příspěvky. Pokud někoho neznáte v osobním životě moc dobře, bude dobré vytvořit si vzájemně lajkovací vztah. I když se někomu líbí to, co sdílíte, možná má strach kliknout „like“, protože se moc dobře neznáte. V takovém případě byste měli prolomit ledy a „olajkovat“ nějaký jeho příspěvek první. Tak zajistíte, že ten člověk bude mít pocit, že by vám to měl oplatit a vy se budete moci těšit na jeho lajky.
  • Pokud se neznáte vůbec, měli byste si dobře vybírat příspěvky, které chcete tomu člověku lajkovat. Rozhodně byste neměli lajkovat žádné osobní věci (například status o rozchodu). Pokud se sotva znáte, bylo by velmi divné, kdyby se vám líbily takové věci.
  • Neměli byste lajkovat ani příspěvky, které vyjadřují smutek nebo nespokojenost. Pokud někdo například napíše, že mu zemřel pes, rozhodně není dobrý nápad tento status lajkovat.
 6. 6
  Buďte vtipní. Je jasné, že se to lehce řekne, hlavně pokud nemáte zrovna dobrý smysl pro humor. Jak jsme ale již zmínili, lidé se na Facebooku chtějí bavit, takže když budete sdílet vtipný obsah, odměnou vám bude spousta lajků.
  • Zamyslete se nad něčím vtipným nebo zvláštním, co se vám stalo a pište o tom. Pokud jste odvážní, klidně napište o tom, jak jste se ztrapnili, například jak se vám vylila káva v restauraci, nebo jak jste v supermarketu shodili pyramidu z plechovek s omáčkou.
  • Pokud neumíte být vtipní, využijte humor někoho jiného. Najděte si na internetu nějaký zábavný vtip a vyvěste ho na svoji zeď, nebo sdílejte nějaký vtipný obrázek. Nebudete muset nic vymýšlet sami a stejně dostanete spoustu lajků.
 7. 7
  Nesdílejte příspěvky, které žadoní o pozornost nebo soucit. Obecně lidé nemají rádi příspěvky, které se snaží za každou cenu získat pozornost nebo soucit lidí. Když budete psát takové statusy, lidem se nebudou líbit a pravděpodobně nad vámi budou protáčet oči. Do této kategorie patří všechny příspěvky, ve kterých gratulujete sami sobě („nemohu uvěřit, že jsem dostal jedničku u zkoušky/mě Honza pozval na rande“), sebe-ponižující („právě jsem snědla celou čokoládu – není divu, že jsem tak tlustá“) a všechny smutné/sexy fotky, které jste si vyfotili sami u zrcadla.
  • Také byste se měli vyhnout všem příspěvkům, které žadoní o pozornost a reakci typu „co se stalo?“ Dobrými příklady jsou „nejhorší den na světě“ a „někteří lidé nemají žádnou soudnost.“
  • Příspěvky jako „nesnáším svoje vlasy, proč se někdy nechovají tak, jak chci?!“ jsou tak trochu na hraně. Pokud lidé věcí, že máte obrovské a kudrnaté vlasy, pravděpodobně vám to projde. Pokud ale většinou vypadáte jako z reklamy na Pantene, lidé k vám budou nemilosrdní a žádné lajky nedostanete.
  • Pokud opravdu musíte, pište tyto statusy tak, aby bylo jasné, že si děláte legraci z toho, jak toužíte po pozornosti. Používejte chytré hashtagy (ano, nyní je možné je používat i na Facebooku) a snažte se své statusy zlehčovat.
 8. 8
  Sdílejte své příspěvky ve strategickou dobu. Všímejte si, jak se během dne mění aktivita na vašem Facebooku a sledujte, kdo je ve kterou dobu online. Tyto informace vám pomohou určit nejlepší možnou dobu pro sdílení vašeho obsahu. Obecně lidé sledují Facebook brzy ráno, nebo pozdě večer a odpoledne po škole a po práci. Měli byste si tedy své příspěvky naplánovat tak, abyste zacílili na co nejvíce lidí.
  • Když budete sdílet příspěvky v době, kdy na Facebooku nejsou žádní lidé, například po obědě nebo pozdě v noci, pravděpodobně nezískáte příliš mnoho lajků. V tomto případě to nemusí znamenat, že váš příspěvek nebyl zajímavý – možná jste jen zvolili špatnou dobu pro jeho sdílení.
  • Budete muset zahrnout také externí faktory, které mohou ovlivnit užívání Facebooku. Pokud je venku například krásně, většina lidí nebude sedět za počítačem. Pokud je ve městě hudební festival, lidé se na Facebook podívají až v pondělí. Snažte se schovat si své nejlepší statusy na dobu, kdy je lidé uvidí.
 9. 9
  Podvádějte. Existuje několik triků, které můžete zkusit, pokud opravdu zoufale chcete více lajků. Jednou z oblíbených možností je napsat status „Dej lajk a pošlu ti číslo“. Lidé vám budou status lajkovat a vy jim potom soukromě do zprávy pošlete nějaké číslo. Jakmile budete hotovi, můžete komentovat svůj status tak, že uvedete číslo a krátký popis člověka, který toto číslo dostal.
  • Například pokud se vaší kamarádce Jessice líbí váš status a vy jste jí poslali číslo 17, můžete do komentářů napsat „17 – jeden z nejzábavnějších lidí, které znám!“ Díky tomu bude jen Jessica vědět, že píšete o ní.
  • Udělejte to samé u každého přítele, který vám olajkuje status. Jakmile si lidé všimnou, co se děje, budou se chtít také přidat. Jedna rada – komentujte mile a lichotivě, nikdo nechce být urážen na Facebooku, i když je to „soukromě“.
  • Další možností je napsat třeba „Dej lajk, pokud chceš upřímný názor“. Když někdo váš status olajkuje, pošlete mu soukromou zprávu se svým upřímným názorem na něho. Buďte vždy milí, chcete si přece přátele získat a ne o ně přijít.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Stránky společnosti

 1. 1
  Požádejte o lajky přátele a rodinu. Pokud se snažíte rozjet novou stránku, nejprve na ni pozvěte všechny své Facebookové přátelé a rodinu. Jako admin stránky budete schopni to udělat jednoduše.
  • Napište k pozvánce krátký komentář a vysvětlete lidem, že žádáte o jejich podporu a lajk ke stránce. Když budete milí, lidé budou reagovat pozitivněji.
  • Můžete je také povzbudit, aby pozvali na stránku své ostatní přátele. Pomůže vám to, i když to nakonec udělá jen několik málo z nich.
 2. 2
  Sdílejte zajímavý a interaktivní obsah. Jedním z nejlepších způsobů, jak povzbudit své fanoušky a udržet si je, je sdílet zajímavý, informativní a interaktivní obsah. Sdílejte věci, které lidé budou chtít také sdílet, například fotky, videa, soutěže a zajímavé články.
  • Nezapomeňte na to, že každý fanoušek má stovky přátel, kteří uvidí váš příspěvek, když ho bude sdílet na své zdi.
  • Ptejte se na hodně otázek a zapojte lidi do diskuse. Také odpovídejte každému fanouškovi osobně – tím lidi povzbudíte k tomu, aby komentovali vaše příspěvky a důvěřovali vaší značce.
  • Můžete fanoušky také povzbudit, aby sami nahrávali fotky na vaši zeď. Lidé se rádi zapojují!
 3. 3
  Dejte jim motivaci. Nabídněte lidem nějakou motivaci, aby měli chuť lajkovat vaši stránku, například kupón, slevu, speciální nabídku, nebo něco kreativního. Můžete tuto nabídku zveřejnit pouze pro lidi, kteří už lajkují vaši stránku. Tento model je velmi účinný a když bude vaše nabídka dobrá, lidé ji budou sdílet s ostatními.
  • Pokud například vedete obchod s oblečením, můžete udělat akci, kdy fanoušci vaší stránky získají slevu 10% se speciálním kódem, který jim poskytnete.
  • Pokud máte salon na stříhání psů, můžete zveřejnit kupony k vytištění, na které vaši fanoušci dostanou stříhání nebo mytí zdarma. Lidé milují, když mohou mít něco zdarma. Když jim dáte něco zdarma, budou na vaši stránku chodit stále dokola a hledat další nabídky.
 4. 4
  Kontaktujte správce podobných stránek na Facebooku. Skupiny na Facebooku mají velký vliv a když v nich budete své stránky sdílet, můžete tím získat spoustu fanoušků. Skupiny mají dokonce možnost posílat členům upozornění emailem, zatímco stránka může lidi upozorňovat pouze uvnitř Facebooku.
  • Zeptejte se správců některých skupin podobného zaměření, jestli by mohli sdílet vaši stránku výměnou za to, že budete vy sdílet tu jejich. Skupina na Facebooku nebude svým členům posílat spam, takže vždy zveřejňuje jen relevantní a obecně užitečné informace.
  • Pokud například vedete stánek se zmrzlinou, do kterého chodí hodně lidí z vedlejší restaurace, můžete požádat správce stránky této restaurace, jestli by nesdíleli vaši stránku a nenabídli tak svým zákazníkům výtečný dezert po jídle. Můžete na oplátku rozdávat u sebe ve stánku letáky s menu té restaurace.
  • Také slevové kupony a další podobné akce vám pomohou získat si přízeň fanoušků.
 5. 5
  Hledejte fanoušky na podobných stránkách. Tento krok je trochu riskantní, ale v dnešním konkurenčním světě je to naprosto legální. Pokud si například všimnete, že nějaká velká společnost má na svých stránkách spoustu nezodpovězených dotazů od jejich fanoušků a vy vedete společnost ve stejném oboru, odpovězte jim na jejich otázky sami a přidejte odkaz na vaše vlastní stránky. Můžete jim také nabídnout lepší cenu za stejné produkty. [2]
  • Například pokud máte kadeřnictví a všimnete si, že u stránky konkurenčního kadeřnictví je spousta komentářů od fanoušků, kteří potřebují poradit s úpravou vlasů nebo produkty, ale nikdo jim neodpověděl, můžete převzít situaci do svých rukou, odpovědět fanouškům a říct jim, aby dali svůj lajk vaší stránce. Když uvidí, že u vás získají lepší informace a slevy, přijdou všichni.
  • Musíte být odvážní a uvědomit si, že tím vytvoříte tlak mezi vaší společností a konkurenční společností. Možná je to alespoň naučí konkurenceschopnosti, hlavně ve Facebookovém světě. Můžete si také vyhledávat stránky podobných společností a získávat fanoušky u nich.
 6. 6
  Nainstalujte si na svůj web facebookové tlačítko „like“. Je velmi jednoduché toto tlačítko přidat na své stránky. Díky tomu všichni návštěvníci vašeho webu uvidí vaše Facebookové stránky a nebudou si je muset hledat. Je to skvělé, protože když lidé navštěvují vaše stránky, znamená to, že už vědí, čím se zabýváte a vy tedy máte větší šanci, že kliknou „like“ i na Facebooku.
  • Můžete fanoušky povzbuzovat i tím, že napíšete, že všichni fanoušci stránky na Facebooku obdrží nějaký kupon, slevu, nebo něco podobného. Lidé musí vědět, že pokud tyto slevy chtějí, musí dát like vaší stránce.
  • Můžete si dát odkaz na své Facebookové stránky také do svého emailového podpisu. Většina společností každý den odesílá stovky emailů, takže tímto způsobem snadno získáte nové fanoušky.[2]
 7. 7
  Uspořádejte soutěž pouze pro fanoušky. Do takové soutěže mohou vstoupit pouze fanoušci vaší stránky. Cenou může být cokoli, od sdílení jejich obsahu až po balíček vašich produktů. Čím hodnotnější ceny budou, tím více lidí se do soutěže přihlásí. Můžete soutěž sdílet i na svém osobním profilu.
  • Můžete udělat interaktivní soutěž, například požádat lidi, aby posílali své fotky s vašimi produkty. Pokud tedy máte obchod s muffiny, udělejte soutěž, do které budou fanoušci posílat své fotky s vašimi cukrovinkami.
  • Můžete lidi také žádat o to, aby psali příběhy, ze kterých si potom vyberete ten nejlepší. Pokud máte například květinářství, udělejte soutěž, do které lidé budou posílat příběhy ze svého života a ten, který vyhraje, nakonec dostane pugét květin ke Dni matek zdarma.
 8. 8
  Sdílejte na Facebooku volná pracovní místa. Pokud se ve vaší firmě uvolní nějaká pracovní pozice, sdílejte tuto informaci na Facebookových stránkách a přidejte krátký popis pozice a způsob, jak se na ni hlásit. Díky tomu budou lidé váš příspěvek sdílet s lidmi, kteří hledají práci a vaši stránku bude navštěvovat více lidí.[2]
 9. 9
  Získávejte lajky ve skutečném světě. Někdy stačí jen říct kamarádům, že byste potřebovali podpořit svoji stránku. Pokud se například účastníte nějaké události, objednejte si fotografa, který bude na místě fotit. Lidé se potom budou moci jednoduše označit na fotkách na vaší stránce, takže na ni zavítá mnoho lidí. [2]
 10. 10
  Udělejte si dobře zacílenou reklamu. Za poplatek vám Facebook umožní vytvořit si reklamu pro své uživatele, která lidi navede přímo na vaši stránku. Sledujte úspěšnost své kampaně a snažte se cílit na správnou skupinu lidí. Reklama by měla být také vizuálně zajímavá. [3]
  • Reklamy mohou být velmi drahé, měli byste stále sledovat svůj rozpočet.
  • Můžete si koupit i reklamy na Googlu, které navedou lidi na vaši stránku.
 11. 11
  Kupte si lajky za peníze. Kupování lajků je osvědčená metoda, pomocí které můžete získat hodně nových lajků a vaše stránka s posune ve vyhledávání nahoru. Nakoupit si lajky hned po spuštění stránek je dobré, protože čím více lajků budete mít, tím více lajků budete získávat. Jde o mentalitu stáda – lidé udělají to, co dělají ostatní lidé.
  • Kupování lajků je skvělá metoda, jak svoji stránku rozjet, ale úspěšní nebudete, dokud vaši stránku nebudou lajkovat reální lidé. Budete své fanoušky muset zapojit do dění a sdílet s nimi spoustu informací.
  Reklama

Tipy

 • Nejlepšími metodami jsou různé soutěže. Také tlačítko „like“ na webových stránkách funguje
 • Soutěže musejí být skutečné, neměli byste lidi jen lákat na ceny. Pokud chcete, aby lidé dali „like“ vaší stránce, bude je muset zajímat to, co říkáte. U soutěží sice získáte hodně lajků, ale většinou nepůjde o lidi se skutečným zájmem o vaši stránku.
 • Pokud teprve začínáte, můžete si lajky kupovat.
Reklama

Varování

 • Nemyslete si, že vám bude stačit kupování lajků a vybudujete si kvalitní stránku. Nákup lajků je užitečným nástrojem pro začátečníky, ale musíte svoji stránku podporovat i jinak, například pomocí soutěží nebo různých nabídek pro fanoušky.


Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na FacebookuJak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojeníJak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak najít přátele na FacebookuJak najít přátele na Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak si vytvořit účet na FacebookuJak si vytvořit účet na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na FacebookuJak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak inzerovat na FacebookuJak inzerovat na Facebooku
si přidat přátele na Facebookusi přidat přátele na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 15 146 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 15 146 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama