Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tumblr je jedním z nejnovějších internetových fenoménů, který kombinuje blogy se sociálními sítěmi a nabízí tak skvělý výběr digitálního umění, fotografií, textových příspěvků a mnoho dalšího. Jak ale získáte lidi, kteří vás na Tumblr budou sledovat? Tento článek vám ukáže, co máte dělat, abyste co nejrychleji získali co nejvíce followerů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Buďte aktivním uživatelem Tumblr

 1. 1
  Lajkujte příspěvky ostatních lidí. Když budete lajkovat příspěvky ostatních uživatelů, budete se více socializovat a snáze získáte lidi, kteří vás budou sledovat.
  • Na Tumblr se lajkuje kliknutím na ikonu srdce, která se objeví v pravém spodním rohu u příspěvku.
  • Čím více příspěvků budete lajkovat, tím více lajků získáte od ostatních lidí.
 2. 2
  Sdílejte cizí příspěvky. Pokud jste na Tumblr noví, budete co nejrychleji muset zaplnit svůj profil. Sdílení cizích příspěvků se vám tedy bude hodit. Když budete sdílet příspěvky ostatních lidí, tyto příspěvky se dostanou k více lidem a i váš profil získá více pozornosti. S trochou štěstí vám to majitelé těchto příspěvků oplatí a budou sdílet některé z těch vašich.
  • Pokud chcete sdílet cizí příspěvek, stačí si takový příspěvek najít a kliknout na tlačítko „reblog“ nad ním. Můžete k příspěvku přidat i vlastní popisek.
  • Pokud máte více profilů na Tumblr, je dobré sdílet příspěvky i mezi svými profily. Klikněte „Reblog“ u svých vlastních příspěvků a postupujte stejně jako u sdílení cizích příspěvků.
 3. 3
  Sledujte ostatní lidi. Tumblr je sociální síť stejně jako Facebook nebo Twitter, takže byste měli komunikovat s lidmi a sdílet s nimi své příspěvky. Stačí když budete sledovat ostatní blogery a jistě vás někteří z nich začnou také sledovat.
  • Pokud chcete najít blogy, které můžete začít sledovat, klikněte na tlačítko Find Blogs na pravé straně obrazovky. Budete si moci vybrat témata, která vás zajímají. Najdete vše od poezie až po politiku, celebrity, nebo obrázky koček. Můžete si také pomocí vyhledávacího panelu najít konkrétní témata nebo lidi.
  • Až najdete blog, který chcete sledovat, jednoduše klikněte na Follow a jeho příspěvky se vám budou zobrazovat na hlavní stránce.
 4. 4
  Chovejte se ke svým followerům slušně. Ke všem lidem se chovejte tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám. Je to jednoduché. Jistě se vám nebude líbit, když s vámi někdo nebude souhlasit, ale uvědomte si, že je lepší si civilizovaně promluvit, než se pouštět do nesmyslných hádek.
  • Vyhýbejte se citlivým tématům. Když se budete zabývat politikou nebo náboženstvím, nevyhnutelně urazíte spoustu lidí. Každý má právo na svůj názor, ale u některých témat byste si své názory měli nechat raději pro sebe.
  • Buďte slušní. Když se pohádáte s někým z lidí, kteří vás sledují, chovejte se klidně a uctivě. Nepište na internetu nic, co byste lidem neřekli do očí. Když budete neslušní, ničeho tím nedosáhnete.
  • Reagujte na lidi. Když někdo olajkuje váš příspěvek, nebo vám napíše komentář, oplaťte mu to. Na sociálních sítích platí pravidla reciprocity.
 5. 5
  Respektujte ostatní uživatele. Na stránkách jako je Tumblr nevyhnutelně narazíte na lidi, se kterými nebudete souhlasit. Možná objevíte příspěvek, který vám pohne žlučí, ale musíte se snažit zůstat v klidu a nepouštět se do žádných hádek. Každý má právo vyjádřit svůj názor.
  • Nepište negativní komentáře na cizí blogy. Jistě by se vám nelíbilo, kdyby to někdo dělal vám.
  • Pokud má někdo na blogu sekci FAQ, pročtěte si ji dříve, než se ho budete na něco ptát.
  • Přečtěte si stránku „Community Guidelines“, abyste věděli, co je na Tumblr zakázáno. Mezi tyto věci platí bigotnost, sexuálně explicitní obsah a obtěžování.
 6. 6
  Studujte populární blogy. Když si budete prohlížet populární blogy, budete vědět, díky čemu jsou někteří lidé na Tumblr úspěšní. Když budete sdílet a lajkovat příspěvky na těchto blozích, váš blog získá více followerů.
  • Při sledování blogů, které mají spoustu čtenářů, se zeptejte sami sebe, čím jsou tyto blogy výjimečné. Zabývají se tématy, které jsou pro lidi atraktivní? Komunikují jejich majitelé často se svými čtenáři? Sdílí jejich majitelé často různé příspěvky, například fotografie, videa a hudbu?
  • Až zjistíte, proč jsou tyto blogy populární, budete moci stejné metody použít také pro posílení popularity vašeho blogu!
  • Když budete komentovat ostatní příspěvky, vaše jméno se u komentáře zobrazí, takže když napíšete něco chytrého nebo zajímavého, lidi to přitáhne na váš blog. Je také dobré mít zajímavé uživatelské jméno.
 7. 7
  Snažte se být co nejčastěji online. Je důležité své followery stále bavit a být aktivní. Sdílejte zajímavé věci, cizí příspěvky a snažte se střídat svůj obsah. Lidé mají rádi konzistentnost a přátelský přístup, takže se snažte komunikovat s lidmi a udržovat si s nimi dobré vztahy.
  • Pokud budete delší dobu mimo počítač, můžete si zařadit několik příspěvků do fronty a sdílet je automaticky i když na blogu nebudete.
  • Nezapomeňte na to, že není dobré sdílet stále stejný materiál. Když se budete opakovat, lidi to přestane bavit a přestanou váš blog sledovat.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Sdílejte moudře

 1. 1
  Vyberte si téma. Mnoho lidí na Tumblr hledá určité téma, například vaření, fotografii, nebo módu. Měli byste si vybrat téma, které vás skutečně zajímá a o kterém toho hodně víte, jinak vás váš blog začne nudit a brzy nebudete mít co přidávat. Když budete mít jedno určité téma, dáte tím svému blogu jasný směr.
  • Vybírejte pečlivě. Když si vyberete příliš konkrétní téma, brzy vám dojdou nápady a nebudete mít co sdílet. Když si ale vyberete příliš obecné téma, nebudete vědět, o čem psát.
  • Zamyslete se nad svými potenciálními čtenáři. Kdo jsou tito lidé? Jaký obsah je bude bavit? Jak si udržíte jejich zájem?
  • Pište o svém koníčku. Máte rádi rybaření, nebo pletení? Máte černý pás v karate? Když budete psát o svém koníčku, budete mít stále dost materiálu, protože vás to bude skutečně bavit.
  • Pište o svých dětech. Blog je skvělým místem pro dokumentování života vašich dětí. Můžete komunikovat s ostatními rodiči a bavit se o všem od tipů na školní svačiny až po inovativní způsoby uspávání dětí.
  • Sdílejte fotografie. Fotografie řekne víc, než tisíc slov! Pokud tedy umíte fotit, nemusíte nic psát, nechte za sebe mluvit své fotografie.
 2. 2
  Sdílejte kvalitní materiál. Tento jednoduchý krok je velmi důležitý. Pokud chcete být na Tumblr populární, budete muset vést relevantní a zajímavý blog plný kvalitních příspěvků.
  • Dávejte si pozor na gramatiku a pravopisné chyby.
  • Sdílejte různé typy příspěvků, abyste své čtenáře nenudili.
 3. 3
  Buďte originální. Když budete sdílet originální a zajímavý obsah, přitáhnete více followerů, než když budete sdílet stále stejné příspěvky. Snažte se být jedineční. Neznamená to vymýšlet nápady, se kterými ještě nikdo nepřišel. Znamená to pouze to, že by váš blog měl být autentický a odrážet vaši osobnost.
 4. 4
  Nechovejte se pokrytecky. Nesdílejte věci, se kterými nesouhlasíte jen abyste získali popularitu. Držte se svých zásad!
 5. 5
  Snažte se oslovit aktuální čtenáře. Pokud již máte skupinu followerů, kteří čtou všechny vaše příspěvky, neměli byste se najednou rozhodnout, že budete psát o něčem jiném. Je v pořádku čas od času střídat témata příspěvků, ale své čtenáře byste si měli hýčkat. Je důležité zaujmout ty, kteří na váš blog již chodí. Když si vyberete jedno téma, držte se ho. Kdykoli si můžete vytvořit další profil a věnovat se i jiným tématům.
 6. 6
  Označujte své příspěvky. Když budete ke svým příspěvkům přidávat tzv. tagy, získáte více followerů. Tag je klíčové slovo, podle kterého si čtenáři vaše příspěvky mohou vyhledat. Například ke všem fotografiím můžete přidat tag „photography“ a ke všem příspěvkům a fotkám z vašich cest můžete přidat tag „travel.“ [1] Snažte se ke každému příspěvku přidávat pouze relevantní tagy.
  • Nepoužívejte slova, která jsou příliš konkrétní. Vybírejte si tagy jako „animals“, „sports“ nebo „television“, které si bude vyhledávat spousta lidí. Když označíte své příspěvky těmito tagy, zvýšíte počet potenciálních followerů. [2]
  • Při vytváření příspěvku zadejte tagy do posledního pole ve formuláři. Není nutné je dávat do uvozovek ani k nim psát hashtag. Po zadání každého tagu stiskněte enter.
  • Pro vyhledání tagu zadejte tag do boxu „Search Tags“ na horní straně hlavní stránky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Dělejte svému blogu reklamu

 1. 1
  Požádejte rodinu a přátele, aby vás začali sledovat. Jistě to s radostí udělají. Sociální sítě jsou také skvělým způsobem, jak zůstat v kontaktu se starými známými a příbuznými, kteří bydlí daleko.
 2. 2
  Sdílejte svůj Tumblr blog na jiných sociálních sítích. Můžete získat další čtenáře i tím, že budete sdílet svůj blog na jiných stránkách. Pokud máte profil na Facebooku nebo na Twitteru, využijte toho. Sdílejte své příspěvky i na těchto stránkách, aby je vidělo co nejvíce lidí. Využijte své současné sociální sítě a přitáhněte ke svému blogu nové čtenáře. [3]
 3. 3
  Využijte reklamní blog. Tyto blogy budou dělat vašemu blogu reklamu za to, že je budete sledovat. Existuje spousta takových blogů. Zadejte do vyhledávače v Tumblr „promotion blogs“.
  • Zde je jeden z těchto blogů: http://ideservepromos.tumblr.com/.
  • Tyto blogy již mají své čtenáře, kteří hledají nové blogy, které by mohli začít sledovat.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Udělejte svůj profil atraktivnější

 1. 1
  Sdílejte fotografie. Většina lidí vás začne sledovat pouze když budete sdílet zajímavé fotografie. Můžete fotit i sami sebe – lidé se rádi podívají na majitele blogů.
 2. 2
  Využívejte vlastní grafiku. Většina lidí, kteří mají spoustu followerů, má také autentické a zajímavé blogy. Na Tumblr si můžete vybrat ze spousty různých barev a pozadí. Projděte si je a najděte si grafiku, která se vám bude nejvíce líbit. Pokud nevíte nic o CSS kódování, můžete si alespoň změnit barvu pozadí a písma. Tuto možnost najdete v záložce „Preferences“ pod „Apperance.“[4]
 3. 3
  Nepoužívejte rušivé barevné kombinace. Některým barevným schématům byste se měli vyhýbat. Nepoužívejte neonové barvy a podobně rušivou grafiku. Vyhněte se ale také nudným mdlým barvám, jako je šedá, nebo hnědá.
  Reklama

Tipy

 • Když nebudete vědět, co byste měli sdílet, načerpejte inspiraci na ostatních blozích.
Reklama

Související články

Jak udělat screenshot ve WindowsJak udělat screenshot ve Windows
Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak hackovatJak hackovat
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak zobrazit XML souboryJak zobrazit XML soubory
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpoznáJak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 722 krát
Stránka byla zobrazena 2 722 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama