Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Guy Kawasaki řekl: „Popravdě existují pouze dva druhy uživatelů Twitteru: ti, kteří chtějí více sledujících a ti, kteří o tom lžou.“ [1] Pokud chcete být úspěšní na Twitteru, nemusíte být celebritou, ani se pokoušet o nějaký propracovaný hack. Můžete si získat sledující tím, že budete sdílet zajímavý obsah, budete více vidět a zkusíte několik strategií, které vám umožní dosáhnout úspěchu. V tomto článku se dozvíte, jak na to.


Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Buďte pro lidi něčím zajímaví

 1. 1
  Zapracujte na svém profilu. Váš profil by měl být kompletní. Použijte vhodný profilový obrázek a vyplňte si všechny požadované informace. Je důležité lidem ukázat, kdo jste a co vás zajímá.
  • Nejjednodušším způsobem je vybrat si profilovou fotku, na které bude vidět váš obličej. Nepoužívejte fotky jiných věcí, nebo fotky focené ze zvláštních úhlů. Měli byste lidem umožnit na fotku kliknout a zobrazit si ji ve větší verzi. [2]
  • Pokud vlastníte nějakou společnost a chcete jako profilový obrázek použít logo vaší značky, vůbec to nevadí. Neměli byste ale využívat náhodné grafiky a obrázky, protože by si lidé mohli myslet, že váš profil není pravý.
  • Mnoho lidí si bude číst popis vašeho profilu a na základě toho se budou rozhodovat, zda vás začnou sledovat. Je tedy dobré se nad tímto popisem zamyslet a pokusit se ho napsat co nejlépe.
 2. 2
  Sdílejte zajímavé, zábavné a promyšlené příspěvky. Mnoho lidí si bude číst vaše nedávno sdílení příspěvky a na základě toho se budou rozhodovat, zda stojí za to vás sledovat. Sdílejte tedy co nejkvalitnější obsah a získáte více sledujících.
  • Střídejte obsah. Měli byste se zabývat různými tématy. Nesdílejte pouze své myšlenky nebo informace o tom, co zrovna děláte. Pište o svých koníčcích a zájmech, sdílejte zajímavé fotky a rady a zabývejte se aktuálními tématy.
  • Pište zajímavě, jednoduše a provokativně. Sdílejte intimní informace o svém životě. Když budete psát zajímavě, lidé vás začnou sledovat, protože je bude váš život zajímat.
  • Sdílejte zajímavé odkazy. Hledejte si zajímavé zprávy a novinky a ty nejlepší informace sdílejte na Twitteru. Guy Kawasaki, který má více než 100.000 sledujících, dokonce platí svým zaměstnancům za to, že mu tyto zprávy hledají. [3] Existuje spousta webových stránek, na kterých najdete dostatek zajímavého materiálu.
  • Sdílejte fotografie a videa. Když budete psané příspěvky střídat s fotkami a videi, bude váš profil pro lidi zajímavější.
 3. 3
  Sdílejte příspěvky často, zejména ve správnou denní dobu. Nikdo nechce sledovat lidi, kteří nesdílejí žádné příspěvky, takže je důležité Twitter stále aktivně využívat. Měli byste sdílet minimálně jeden příspěvek denně (ideálně dva).
  • Je také důležité sdílet příspěvky ve správnou dobu, kdy je většina lidí aktivních. Když budete vše sdílet v noci, když všichni lidé spí, nebo přes den, když jsou v práci, nikdo vaše příspěvky neuvidí. Nejlepší tedy je sdílet příspěvky před 9.00 hodinou ráno a po 18.00 večer.
  • Zamyslete se také nad svojí časovou zónou. Většina uživatelů Twitteru žije v USA, takže pokud žijete jinde, musíte tomu přizpůsobit čas, kdy sdílíte své příspěvky.
  • Na druhou stranu je také důležité neodradit sledující tím, že budete sdílet příliš mnoho příspěvků, což by mohlo způsobit, že si vás odstraní.
 4. 4
  Používejte hashtagy. Hashtagy jsou skvělým způsobem, jak své příspěvky označit tak, aby je viděli lidi, které by mohly zajímat.
  • Přidávejte ke svým příspěvkům hashtagy a vytvářejte příspěvky podle hashtagů, které jsou zrovna populární (najdete je v sekci „trendy“ na levé straně hlavní stránky Twitteru).
  • Nezapomeňte ovšem na to, že byste to s hashtagy neměli přehánět. Vyberte si jeden nebo dva hashtagy, které vás budou bavit a budou se vám hodit a používejte je u svých příspěvků. Nepřidávejte zbytečně příliš mnoho hashtagů.
 5. 5
  Začněte sledovat každého, kdo sleduje vás. Zní to sice trochu kontraproduktivně, ale je dobré sledovat všechny lidi, kteří sledují vás. Někteří lidé by vás totiž mohli přestat sledovat, kdyby si všimli, že jste je nezačali sledovat také. Stejně jako u všech ostatních sociálních sítích funguje Twitter na bázi „ruka ruku myje“. [2]
  • Když budete sledovat všechny, kteří budou sledovat vás, lidé na vám budou odpovídat veřejně, takže si vás všimnou někteří z uživatelů, kteří tyto lidi sledují.
  • Pokud máte strach, že nedokážete sledovat všechny lidi, máte pravdu. Jakmile sledujete více než 100 lidí, je v podstatě nemožné číst si všechny jejich příspěvky. Postupem času si budete vybírat, koho chcete skutečně sledovat a koho ne.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Zviditelněte svůj profil

 1. 1
  Dělejte svému profilu reklamu. Můžete si přidat tlačítko „Sledujte mne na Twitteru“ na svůj blog, k emailu, na jiné sociální sítě, nebo na své webové stránky.
  • Díky tomu vaše kontakty snadno najdou váš profil na Twitteru a budou vás moci začít sledovat.
  • Grafická tlačítka také lépe přitáhnou pozornost lidí a získají vám více sledujících.
 2. 2
  Pokuste se získat si nové sledující mezi celebritami a slavnými lidmi. Budete mít větší šanci, že s vámi tito lidé budou komunikovat, nebo budou sdílet vaše příspěvky, což by vás na Twitteru zviditelnilo.
  • Pozornost celebrity si můžete získat tak, že jí zašlete @message. Jde o přímou zprávu, kterou můžete zaslat komukoli, i člověku, kterého nesledujete.
  • Vyberte si nějakou celebritu, nebo alespoň někoho, kdo má spoustu sledujících a zašlete mu zprávu. Tato zpráva se objeví na vaší profilové stránce, takže si ji bude moci přečíst každý, kdo si otevře váš profil.
  • Když budete mít štěstí, daná celebrita na vaši zprávu odpoví, nebo vás začne sledovat. Díky tomu uvidí vaše příspěvky tisíce, či dokonce miliony lidí a získáte spoustu nových sledujících.
  • Nestává se to sice moc často, ale je dobré to zkusit, abyste zvýšili své šance. Měli byste posílat zábavné a originální zprávy, které upoutají pozornost příjemce.
 3. 3
  Sledujte lidi, kteří mají stejné zájmy jako vy a sledujte i lidi, kteří tyto lidi sledují. Zní to trochu komplikovaně, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Najděte si lidi, kteří mají stejné zájmy jako vy a kteří mají spoustu sledujících. Potom začněte sledovat tyto lidi i lidi, kteří je sledují.
  • Například pokud vás zajímají tarotové karty, najděte si lidi, které zajímá to samé a kteří mají spoustu sledujících a začněte všechny tyto lidi sledovat. Když si do popisu svého profilu napíšete, že vás zajímají tarotové karty, je možné, že vás někteří z těchto lidí také začnou sledovat.
  • Dávejte si pozor – když budete sledovat příliš mnoho lidí, mohli byste tím některé lidi odradit.
 4. 4
  Žádejte lidi, aby sdíleli vaše příspěvky. Když budou lidé sdílet vaše příspěvky, zviditelní tím váš profil. Jednoduše na konec svých příspěvků přidejte výzvu „Please Retweet“ nebo „Please RT“. Když jednou za čas nasdílíte také článek o tom, jak sdílet cizí příspěvky, lidé budou vědět, jak na to.
 5. 5
  Opakujte některé své populární příspěvky. Vyhledejte si své příspěvky a podívejte se, které z nich byly nejpopulárnější. Potom tyto příspěvky sdílejte znovu.
  • Tímto způsobem získáte více lidí, protože se dostanete k i těm, kteří tyto vaše příspěvky poprvé neviděli. Lidé jsou na Twitteru aktivní v různou denní i noční dobu.
  • Pokud si lidé začnou stěžovat na to, že opakovaně sdílíte stejné příspěvky, zkuste to trochu omezit (nebo si odstraňte ty, kteří si stěžují). [2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Strategie pro získání sledujících

 1. 1
  Pravidelně si odstraňujte lidi, kteří vás nesledují. Je to důležité zejména proto, abyste nedosáhli limitu sledovaných lidí. První limit bude pravděpodobně 2000. Když začnete sledovat 2000 lidí, nebudete si moci přidávat žádné další.
  • V takovém případě budete muset trochu „pročistit“ svůj seznam sledovaných lidí a zbavit se těch, kteří nesledují vás. Také si smažte lidi, kteří pravidelně nesdílejí nové příspěvky, nebo kteří sdílejí příspěvky, které vás nezajímají, abyste neměli pocit, že o něco přicházíte.
  • Až budete sledovat více lidí, bude stále složitější filtrovat ty, které chcete přestat sledovat. Naštěstí existují služby jako Twidium nebo FriendFollow, které váš seznam sledovaných pročistí za vás.
  • Až se zbavíte sledovaných, které již nadále nechcete sledovat, budete moci začít sledovat nové lidi. Když si vyberete dobře, tito lidé začnou sledovat vás.
 2. 2
  Sledujte lidi, kteří vás automaticky začnou také sledovat. Celebrity na Twitteru (uživatelé, kteří mají velké množství sledujících) vás s největší pravděpodobností začnou sledovat hned po tom, co začnete sledovat vy je. [2]
  • Tito lidé sledují tisíce, nebo i desítky tisíc lidí, ale na rozdíl od spamových profilů mají také stejný (nebo vyšší) počet lidí, kteří sledují je.
  • Na tyto profily na Twitteru narazíte běžně, ale můžete si je vyhledat také ve webovém vyhledávači.
  • Lidé, kteří sledují spamové profily, většinou automaticky sledují každého, kdo začne sledovat je. Počkejte si, až vás začne sledovat nějaký spamový profil. Tyto profily sledují tisíce lidí, ale mají pouze 5-150 sledujících.
  • Sledujte všechny, kteří sledují tyto spamové profily. Tito lidé pravděpodobně sledují každého, aby sami získali více sledujících.
 3. 3
  Využívejte klíčová slova. Dobrou metodou je vyhledat si příspěvky s klíčovými slovy, která se vztahují k tématům, které vás zajímají.
  • Pokud například posloucháte metal, najděte si lidi, kteří sdílejí příspěvky o vašich oblíbených metalových kapelách. Odpovídejte na jejich příspěvky a sledujte je. Ukážete jim, že máte něco společného a budete mít větší šanci, že vás začnou sledovat.
  • Nejlepší je sdílet přímo jejich příspěvky. Získáte tak spojení s ostatními uživateli Twitteru a zviditelníte svůj profil. Kromě toho svým sledujícím poskytnete zajímavý obsah.
 4. 4
  Sledující si můžete i koupit. Existuje spousta služeb, které vám umožní si sledující koupit za peníze. Tito sledující jsou většinou falešné profily, ale pokud vám to nevadí, můžete tímto způsobem rychle získat spoustu nových sledujících. .
  • Devumi, FastFollowerz, TwitterBoost, BuyRealMarketing a TwitterWind jsou spolehlivé služby pro nákup sledujících. Za nové sledující zaplatíte průměrně mezi 12 a 20 dolary a budete moci získat 300-000-500.000 nových sledujících. [4]
  • Pokud máte osobní profil, měli byste si shánět sledující běžným způsobem. Když si někdo kupuje sledující, ostatní lidé to snadno odhalí. Nákup sledujících se hodí spíše pro společnosti a celebrity, pro které je důležité získat co nejvíce lidí. Politikové a hudebníci často nakupují falešné sledující. [5]
  • Nákup sledujících není bez rizik. Mnoho služeb negarantuje nárůst sledujících za určitou dobu, takže je možné, že vás jeden týden začne sledovat sto tisíc profilů, ale následující týden nezískáte žádné sledující. Mnoho prodejců sledujících jsou podvodníci, kteří se snaží vylákat z lidí čísla kreditních karet.
 5. 5
  Hotovo!
  Reklama

Tipy

 • Snažte se udržet si sledující, které již máte. Lidé, kteří vaše příspěvky budou sledovat, se budou pravidelně dívat na váš profil a zhodnocovat, zda má smysl vás sledovat i nadále.
 • Vytvořte si nový profil na Twitteru. Když se budete ze všech sil snažit získat co nejvíce nových sledující, Twitter může váš profil suspendovat (na základě podezření ze spamování). Pokud je pro vás váš profil důležitý, měli byste si vytvořit nový profil, na kterém si tyto metody nejprve vyzkoušíte.
Reklama

Varování

 • Twitter má systém detekce rychlého nárůstu sledujících. Pokud vás tento systém chytí, váš profil bude suspendován.
 • Neodebírejte si lidi hned po tom, co je začnete sledovat – počkejte alespoň pět dní, zda vás nezačnou také sledovat. Když si je odeberete příliš brzy, systém vás rozpozná jako spamový účet a váš profil bude suspendován.
 • Neposílejte lidem automatické soukromé zprávy, jinak byste je mohli odradit.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 84 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 13 490 krát
Kategorie: Twitter
Stránka byla zobrazena 13 490 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama