Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mnoho lidí získalo slávu díky svým videím na YouTube. Na každou YouTube celebritu ovšem existují tisíce lidí, kteří mají problémy získat nějaká zhlédnutí u svých videí. Pokud chcete, aby si vaše videa na YouTube pouštělo více lidí, musíte natáčet kvalitní obsah a musíte svá videa umět dobře popsat. Pomocí dobrých popisů, sdílení videí se spoustou lidí a natáčení kvalitních videí budete schopni svoji práci vystřelit do YouTube stratosféry!

Část 1
Část 1 ze 5:
Vhodné popisy

 1. 1
  Pojmenujte soubor s videem přesně. Pokud je video o ještěrce, slovo „ještěrka“ by mělo být v názvu videa. Můžete video pojmenovat například „desiva-jesterka.mov.“
 2. 2
  Dejte svému videu vhodná název. Měl by být krátký, zábavný a k věci. Pokud je vaše video o dítěti, které kolem sebe rozhazuje makaróny se sýrem, můžete ho nazvat „Katastrofa s makaróny.“ Tím byste si měli získat zájem diváků, aniž byste jim řekli vše ještě dříve, než si video pustí.
 3. 3
  Pečlivě své video popište. Většina lidí tento krok ignoruje, ale pokud chcete získat více zhlédnutí, měli byste ho brát vážně. Popište své video co nejpřesněji – napište 2-3 krátké odstavce a vymyslete zajímavý a přesný popis toho, co mohou lidé od vašeho videa očekávat.
 4. 4
  Používejte ty nejlepší tagy. Použijte všechna klíčový slova z názvu videa a popisu, abyste získali více zhlédnutí. Čím relevantnější tagy budete používat, tím častěji bude vaše video lidem vyskakovat ve vyhledávacích výsledcích. Pokud například sdílíte video se svým psem, který je velmi unavený, použijte klíčová slova „unavený,“ „pes,“ „vtipné,“ a „roztomilé.“ Nepište tagy do popisu, jinak by se lidem při vyhledávání nezobrazily.
  • Můžete použít tagy, které popisují vaše video a zároveň i ostatní relevantní videa, abyste získali co nejvíce shlédnutí a aby se lidem vaše video při vyhledávání zobrazilo.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 5:
Sdílení

 1. 1
  Sdílejte své video s co nejvíce lidmi ihned po nahrání. Čím dříve budete video sdílet, tím větší šanci budete mít, že se z něj stane YouTube senzace. Když budete čekat týden, než ho nasdílíte, YouTube komunita na něho pravděpodobně dávno zapomene. Uvědomte si, že načasování je velmi důležité. Zamyslete se nad tím, kdy si lidé vaše video pravděpodobně pustí a nahrajte ho na YouTube těsně před tím (večery a víkendy jsou nejlepší).
 2. 2
  Pošlete své video emailem přátelům, rodině a kolegům. Vytvořte si seznam emailových adres lidí, které dobře znáte a kterým chcete své nové video ukázat a pošlete jim odkaz. Můžete napsat třeba také „Těším se na to, co na moje video řekneš!“ abyste dali najevo, že skutečně očekáváte, že si vaše video pustí. Pokud je vám jedno, že budete lidi otravovat, pošlete odkaz na své video co nejvíce lidem.
  • Pokud máte zajímavé téma a napíšete dobrý email, je možné, že si lidé vaše video pustí, i když vás nebudou moc dobře znát.
 3. 3
  Sdílejte své video na sociálních sítích. Sdílejte své video na Facebooku, Twitteru a na dalších sociálních sítích, jejichž členem jste.
 4. 4
  Dělejte svým videím reklamu pomocí blogu nebo webové stránky. Pokud máte blog nebo webovou stránku, můžete svým videím dělat reklamu. Pokud blog ani web nemáte, ale máte přátele, kteří mají populární blogy a webové stránky, požádejte je, aby vaše video sdíleli se svými fanoušky.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 5:
Editace

 1. 1
  Zbavte se bílého prostoru. Po natočení videa si otevřete program na jeho úpravu a odstraňte dlouhé pauzy a další prvky, které by diváky rozptylovaly. Když bude mít video rychlejší spád, lidé se budou dívat až do konce.
 2. 2
  Přidejte k videi hudbu. Kvalitní hudba může každému videu dodat trochu profesionálního vzhledu a skrýt případné problémy s audiem. YouTube má audio knihovnu, ze které si můžete vybrat hudbu, kterou budete chtít použít. [1]
 3. 3
  Uveďte textové informace – emailovou adresu, webovou stránku, Twitter atd. Někteří lidé se na video nemusejí dívat přímo na YouTube a v těchto případech byste jim měli dát vědět, kdo jste. Když bude ve videu text, také vám to pomůže udržet si pozornost diváků – využijte toho!
 4. 4
  Vytvořte si závěrečné titulky. Na konci videa by mělo být něco, díky čemu vás diváci budou moci vyhledat. Můžete přidat i nějaké přeřeky nebo nepovedené záběry. Lidé milují nezveřejněné scény. Může vám to pomoci získat více zhlédnutí.
  Reklama

Část 4
Část 4 ze 5:
Zvýšení organické sledovanosti

 1. 1
  Používejte anotace. Anotace jsou skvělým způsobem, jak získat více zhlédnutí. Spojí jedno video s druhým, nebo spojí video s nějakým playlistem nebo kanálem. Anotace může diváky odkázat na podobné video jako je to, které zrovna sledují a může zajistit, že budou sledovat videa několik hodin v kuse.
 2. 2
  Získejte odběratele. Získat odběratele je skvělý způsob, jak zajistit, že si vaše videa bude pouštět více lidí. Když váš kanál někdo začne odebírat, zobrazí se mu na hlavní stránce všechna vaše nově nahraná videa a bude si moci dokonce nastavit upozornění, která mu dají vědět, že jste nasdíleli nějaké nové video. Pokud chcete získat více odběratelů, můžete si na konec videa dát anotaci, která lidem připomene, že váš kanál mají odebírat. Můžete samozřejmě žádat lidi i odběr i pomocí emailu. [2]
 3. 3
  Žádejte sledující, aby vaše video označovali tlačítkem Like a sdíleli ho. Na konci každého videa požádejte diváky, aby klikli na tlačítko Like, nebo vaše video sdíleli. Řekněte například „kliknout na toto tlačítko vám zabere jen 0.12 vteřin.“ Lidé to nedělají většinou proto, že si toho nevšimnou.
 4. 4
  Vytvářejte playlisty. Playlisty jsou seznamy videí, která se přehrávají po sobě, jako v případě playlistů hudby. Když vytvoříte celý playlist videí, budete mít větší šanci, že si diváci pustí více vašich videí. Můžete například vytvořit playlist s videi gymnastických cviků, takže si vaši diváci budou moci přehrát video o stojce, po kterém se jim hned zobrazí video o přemetu. [3]
 5. 5
  Komentujte ostatní videa. Pište vždy pozitivně. Někteří lidé si díky vašim komentářům mohou zobrazit váš kanál a pustit si vaše videa.
  Reklama

Část 5
Část 5 ze 5:
Nákup zhlédnutí

 1. 1
  Můžete si zhlédnutí na YouTube i koupit. V závislosti na nastavení vašeho účtu tím můžete porušit podmínky užívání YouTube a riskovat smazání vašeho účtu. [4] Stejně jako u všech podvodných internetových služeb existuje také riziko, že naletíte podvodníkům.
 2. 2
  Vyberte si poskytovatele, který vám garantuje, že vám YouTube nesmaže video ani účet. Ty nejlepší služby vám nabídnou následující věci:
  • High retention: uživatelé si pustí celé vaše video, nebo alespoň jeho podstatnou část.
  • Non mobile views: v minulosti někteří uživatelé a služby zneužívali těchto zhlédnutí, což vedlo k mazání videí a účtů.
  • Drip Feed Views: zhlédnutí u videa budou přibývat postupně, aby to na YouTube působilo přirozeně.
  • Zhlédnutí, Like, komentáře a odběry: díky tomu bude váš nárůst zhlédnutí působit přirozeněji.
 3. 3
  Vyberte si službu podle toho, jaký máte rozpočet. Existuje spousta společností, které tyto služby nabízejí. Zjistěte si, které z nich vám budou vyhovovat a přečtěte si recenze ostatních uživatelů, abyste se vyhnuli podvodníkům.
  Reklama

Tipy

 • Název videa by měl být zajímavý a měl by popisovat vaše video. Dejte si pozor na gramatiku a pravopis.
 • Střídejte témata videí. Všechna vaše videa by měla být zajímavá a vzrušující – nenatáčejte stále dokola videa na stejná témata, ale snažte se to střídat.
 • Seznamte se s někým, kdo je na YouTube nový a pomozte mu začít. Jistě se vám odvděčí tím, že si bude pouštět vaše videa. Kdo ví, třeba se mu podaří získat slávu a jednoho dne bude pomáhat on vám!
 • Na YouTube se k ostatním chovejte vždy mile, lidé to ocení.
 • Komentujte všechna videa, která si pustíte. Platí to zejména u méně známých videí, jejichž autoři to ocení více. Pokud chcete napsat kritiku, měli byste na jeden negativní bod napsat alespoň dva pozitivní body.
 • Vytvořte si zajímavý náhled, například něco barevného, co upoutá pozornost diváků. Spousta YouTuberů používá k úpravě náhledů Photoshop.
 • Zaměřte se na nějaké populární téma, aby lidé chtěli vaše videa sledovat sami od sebe.
 • Natáčejte videa proto, že je chcete natáčet a věnujte se tomu, co vás baví. Jedině tak vytvoříte kvalitní obsah.
Reklama

Varování

 • Uvědomte si, že když vám půjde pouze o počet zhlédnutí, nikam se nedostanete. Měli byste si budovat publikum postupně a vytvářet zajímavý a poutavý obsah.
 • Nespamujte videa cizích lidí. Někteří se na vaši práci možná podívají, ale většinu lidí tím pouze otrávíte.
 • Váš kanál na YouTube by měl být kreativní, barevný a měl by vás reprezentovat tak, jak sami chcete. Můžete si na kanál přidat úvodní fotku, kterou si vyberete z obrázků, které vám nabídne YouTube, nebo si můžete vytvořit vlastní fotku například pomocí Pixlr. Když budete mít zajímavý a příjemně vypadající kanál, získáte více odběratelů.
 • Při sdílení videí buďte opatrní. Pokud vám ještě nebylo 18 let, požádejte o svolení rodičů a nikdy se nescházejte s nikým cizím, koho jste potkali na internetu.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Přístup k internetu
 • Účet na YouTube (zdarma)
 • Kamera na nahrávání videí
 • Přátelé a rodina
 • Kvalitní počítač s rychlým procesorem

Pomohl vám tento článek?

Reklama