Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Velké objemné vlny jsou ztělesněním sexy vlasů a skvěle se hodí pro každou příležitost, kdy chcete vypadat přitažlivě. Naštěstí není těžké jich dosáhnout. Existuje několik způsobů, jak si takové vlny vytvořit. Zkuste jednu z následujících čtyř metod a za chvíli budete mít neodolatelně vlnité vlasy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Kulma

 1. 1
  Zahřejte kulmu. Strčte kabel kulmy do zásuvky a nastavte si teplotu podle hustoty vašich vlasů (čím hustší vlasy máte, tím vyšší teplotu budete potřebovat). Pro velké vlny použijte alespoň 3 cm širokou kulmu. Čím širší kulmu použijete, tím větší vlny budete mít. Nechte kulmu zahřát alespoň 2-3 minuty a potom si začněte natáčet vlasy.
 2. 2
  Připravte si vlasy. Než začnete vlasy natáčet, musíte je mít naprosto suché. V případě potřeby je vysušte fénem. Použijte gel nebo pěnu na vlasy s ochranou proti horku, abyste si vlasy nepoškodila. Pokud chcete, můžete použít i produkt pro zvýraznění vln a objemu.
 3. 3
  Rozdělte si vlasy na prameny. Natáčení vlasů trvá dlouho a nejlepších výsledků dosáhnete, když vlasy rozdělíte na prameny. Horní část vlasů stáhněte do gumičky na temeni hlavy a spodní část nechejte volně. Pročešte si vlasy a rozdělte je na jednotlivé prameny.
 4. 4
  Začněte si natáčet vlasy. Měla byste natáčet vždy asi 3 cm široký pramínek. Omotejte ho okolo kulmy a začněte vždy uprostřed pramenu. Podržte kulmu 5-10 vteřin na místě a potom pramen uvolněte. Tento postup zopakujte se všemi vlasy ze spodní části.
 5. 5
  Natočte si ostatní vlasy. Uvolněte vlasy stažené na temeni gumičkou a pročešte si je. Postupujte stejně jako u spodní části vlasů – vezměte pramen a omotejte ho okolo kulmy od prostředka. Nakonec natočte i horní část vlasů.
 6. 6
  Upravte si účes. Zapněte fén a lehce si vlasy vyfoukejte studeným vzduchem. Nebudou tak zbytečně horké a vlny vám vydrží déle. Můžete se předklonit a vlasy si trochu nalakovat. Potom je upravte dle libosti. [1]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Horké natáčky

 1. 1
  Zahřejte natáčky. Vložte všechny natáčky do zahřívacího obalu a strčte kabel do zásuvky. Některé natáčky mají na boku barevnou diodu, která vám ukáže, že jsou již nahřáté. Pokud diodu nemáte, počkejte 5-10 minut a potom si natáčky vložte do vlasů.
 2. 2
  Připravte si vlasy. Během čekání na nahřátí natáček si vlasy připravte. Musíte je mít úplně suché. Vyfoukejte si je a důkladně je rozčešte. Můžete použít také pěnové tužidlo pro zvětšení objemu.
 3. 3
  Začněte si vlasy natáčet. Začněte na přední straně hlavy nad čelem a natáčejte vždy 5-8 cm široké prameny. Omotejte pramen okolo natáčky a nechejte z ní kousek vlasů koukat. Poté, co natáčku zarolujete až k hlavě, tento kousek vlasů zastrčte za ni, aby pevně držela. Připevněte natáčku krytem a můžete přejít k dalšímu pramenu.
 4. 4
  Natočte zbytek vlasů. Postupujte od horní strany hlavy směrem dolů a dozadu a natáčejte vždy 5-8 cm široké prameny. Pokud máte husté vlasy, můžete natáčet tenčí prameny. Všechny natáčky dobře připevněte, aby vám z hlavy nepadaly.
 5. 5
  Počkejte. Horké natáčky budete muset na hlavě nějakou dobu nechat. Bude to trvat 20-30 minut, dokud úplně nevychladnou. Můžete se mezitím nalíčit, nebo se věnovat jiným činnostem.
 6. 6
  Sundejte si natáčky z vlasů. Postupujte opatrně a sundejte jednu natáčku po druhé. Snažte se neponičit vlny, aby byly stále objemné. Postupně si z vlasů sundejte úplně všechny natáčky.
 7. 7
  Upravte si účes. Než se vlasů budete dotýkat, postříkejte je trochou laku, aby držely na místě. Potom je upravte pouze prsty (ne hřebenem), aby vlny vypadaly přirozeněji. Nakonec je můžete ještě trochu postříkat lakem na vlasy. [2]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Ponožkové natáčky

 1. 1
  Připravte si vše, co budete potřebovat. Budete potřebovat 3-4 čisté ponožky, kartáč na vlasy a rozprašovač s vodou.
 2. 2
  Rozdělte si vlasy na prameny. Důkladně si je rozčešte a rozdělte je na 3-4 stejně velké části (podle toho, kolik máte ponožek). Pokud máte tři ponožky, oddělte jeden velký pramen na horní straně hlavy a dva stejně velké po stranách. Pokud máte čtyři ponožky, oddělte na horní straně hlavy dva prameny a po stranách také dva prameny. Můžete si prameny připevnit sponkami, aby se vám nepletly.
 3. 3
  Každý pramen zarolujte do ponožky. Omotejte pramen vlasů okolo středu ponožky, jako kdybyste omotávali vlasy okolo natáčky. Nechejte si kousek vlasů viset ven a u hlavy ho zastrčte pod ponožku. Volné konce ponožky svažte, aby vám na hlavě držela.
 4. 4
  Postupujte stejným způsobem i se zbývajícími ponožkami. Stejný postup použijte i u ostatních pramenů vlasů. Zamotejte je co nejblíže k hlavě, aby se vám v noci nerozmotaly.
 5. 5
  Navlhčete si vlasy. Postříkejte vlasy vodou z rozprašovače, aby se vám lépe natočily. Když budou usychat zamotané do ponožek, vydrží vám vlny déle. Nemusíte vlasy úplně namáčet, stačí jen trochu navlhčit.
 6. 6
  Nejlepších výsledků dosáhnete, když půjdete s ponožkami spát. Můžete si vlasy natočit před spaním a jít do postele. Ráno ponožky sundejte a budete mít krásné objemné vlny. Pokud nechcete spát s ponožkami, budete muset počkat 5-6 hodin.
 7. 7
  Sundejte si ponožky z vlasů. Postupujte od spodu nahoru a postupně rozvažte všechny ponožky. Vlasy si nepročesávejte kartáčem, jinak byste vlny zničila.
 8. 8
  Upravte si účes. Měla byste mít velké a objemné vlny. Jemně je postříkejte lakem na vlasy, aby vydržely déle a potom vlasy lehce pročešte prsty, abyste jim dodala větší objem. Můžete si účes upravit podle libosti. [3]
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Malé drdoly

 1. 1
  Připravte si vlasy. Budete z nich česat malé drdoly, takže je nutné, abyste je měla krásně pročesané a aby nebyly nikde zamotané. Pročešte si vlasy a mírně je navlhčete vodou z rozprašovače.
 2. 2
  Rozdělte si vlasy na prameny. Počet pramenů se bude lišit podle toho, jak husté vlasy máte. Připravte si 5-7 cm široké prameny a připevněte je sponkami. Nemusíte je na hlavě dělat pravidelně.
 3. 3
  Zamotejte každý pramen do malého drdolu. Vezměte pramen vlasů a několikrát ho omotejte okolo sebe do spirály. Potom udělejte smyčku, abyste vytvořila malý drdol až u hlavy. Připevněte drdol sponkami, aby držel na místě.
 4. 4
  Postupujte stejně i s ostatními prameny. Zamotejte si všechny vlasy do malých drdůlků a připněte je k hlavě. Bude to vypadat trochu zvláštně, protože budete mít hlavu plnou malých drdolů.
 5. 5
  Počkejte, až vlasy uschnou a udělají se vlny. Budete muset nějakou dobu počkat. Nejlepší je udělat si drdoly večer a jít s nimi spát, abyste měla ráno hezké vlny. Budete muset počkat alespoň 5-6 hodin.
 6. 6
  Postupně rozpleťte všechny drdoly. Postupujte od spodní strany hlavy směrem nahoru a sundejte si všechny drdoly. Vytáhněte sponky a nechte prameny spadnout na ramena. Neměla byste si vlasy pročesávat, jinak byste vlny poškodila.
 7. 7
  Upravte si účes. Až budete mít vlasy volně spuštěné, můžete je pročesat prsty. Čím více je pročešete, tím většího objemu dosáhnete. Nakonec je postříkejte trochou laku na vlasy a upravte je podle libosti. [4]
 8. 8
  <finished>
  Reklama

Tipy

 • Pokud si vlasy nechcete poškodit horkem, používejte raději ponožky, nebo malé drdoly.
 • Pokud žijete v oblasti s vysokou vlhkostí, měla byste s natočenými vlasy zůstávat na suchém a chladném místě. Ve vlhkém prostředí vám vlny rychle zplihnou.
Reklama

Varování

 • Tyto metody nefungují na všech typech vlasů. Pokud máte vlasy, které špatně drží a nelze s nimi dobře pracovat, pravděpodobně nedosáhnete dobrých výsledků. Pokud máte velmi rovné a husté vlasy, tyto metody nebudou fungovat. Vyzkoušejte je a uvidíte, zda vaše vlasy lze tímto způsobem natočit.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 29 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 762 krát
Stránka byla zobrazena 6 762 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama