Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete, aby se dívka, která se vám líbí, stala vaší nejlepší kamarádkou? Pokud chcete z toho zajímavého děvčete, které jste potkali, udělat svou kamarádku, budete se muset představit, zajistit, aby se dívka cítila ve vaší společnosti dobře a vybudovat s ní dlouhé a smysluplné přátelství – aniž byste příliš tlačili na pilu. Pokud svou partii ovšem zahrajete dobře, získáte úžasnou kamarádku dřív, než se nadějete.

Část 1
Část 1 ze 3:
Upoutejte její pozornost

 1. 1
  Zkuste se o ní něco dozvědět předem. Pokud o dívce něco málo víte dřív, než se s ní date do řeči – aniž byste slídili příliš – pomůže vám to v prvních rozhovorech. Nedělejte to příliš okatě, ale zeptejte se několika lidí, kteřé dívku znají na to, jaká je, případně si prohlédněte její profil na Facebooku. Získáte tak všeobecný přehled o tom, jaké má dívka zájmy a jaká je. Budete tak mít víc témat, která můžete v rozhovoru použít.
  • Je pochopitelné, že se dívce nezmíníte o tom, že jste se na ni ptali dalších lidí nebo že jste si prohlíželi její facebookový profil. Nechcete před ní přece vypadat, jako když ji špehujete.
 2. 2
  Představte se. První krok, který musíte udělat, aby vaše přátelství vůbec vzniklo, je představit se dívce. Nemusíte na to jít příliš agresivně ani se chovat jako kdybyste umírali touhou z ní udělat nejlepší kamarádku. Jednoduše ji pozdravte, řekněte své jméno a zeptejte se, jak se má. Počkejte, abyste ji zastihli ve správnou chvíli, kdy není zaneprázdněná nebo kdy nemá spoustu starostí, aby všechno proběhlo v příjemném a uvolněném duchu.
  • Jednoduše řekněte něco jako “Ahoj, já jsem Sára. Ráda tě poznávám. Jak se jmenuješ?” A začněte odtud.
  • Nedávejte jí příliš mnoho otázek ani ji nezahlťte informacemi o sobě, jinak si může připadat zahnaná do kouta. Jděte na to zlehka a dejte přátelství šanci rozkvétat.
  • Pokuste se najít čas, kdy je dívka sama, abyste měli její plnou pozornost. Když se s ní budete snažit mluvit v davu lidí, neuděláte ten nejlepší dojem.
 3. 3
  Ptejte se jí na nejrůznější věci o ní. Jakmile se s dívkou začnete bavit, můžete se opatrně vyptávat na věci z jejího života, abyste ji lépe poznali. Pravdou je, že když jde o vznik nového přátelství, je důležitější mít zájem než být zajímavý. Místo toho, abyste se neustále snažili dívku ohromit veselými vtipy a dramatickými historkami, soustřeďte se spíš na to, abyste projevili opravdový zájem o to, jaká dívka je. Dávejte jen pozor na to, aby se vás take vyptávala a necítila se jako u výslechu. Tady je několik věcí, na které se můžete ptát:
  • Její koníčky
  • Její rodina
  • Její oblíbené seriály, herci, muzikanti a filmy
  • Její plány na léto
  • Její domácí mazlíčci
 4. 4
  Trochu se otevřete. Jakmile se s dívkou začnete bavit častěji, můžete začít mluvit take trochu o sobě, abyste se navzájem lépe poznali. Nemusíte jí říkat všechno najednou, ale až se budete v její společnosti cítit pohodlně, rozpovídejte se o věcech, na kterých vám záleží a na které se těšíte. Můžete si samozřejmě také trochu postěžovat, ale celkově se snažte být spíš pozitivní, alespoň v počátcích vašeho přátelství, aby s vámi dívka ráda trávila čas a bylo jí příjemně. Zkuste mluvit například o:
  • Svých sourozencích
  • Svých oblíbených volnočasových aktivitách
  • Oblíbených aktivitách, které děláte s přáteli
  • Svých oblíbených jídlech
  • Svých nejzajímavějších zážitcích
  • Jedinečných okamžicích ze zvé minulosti
 5. 5
  Dávejte dívce komplimenty. Nemusíte ji samozřejmě neustále chválit, ani se jí vtírat do přízně, ale když dívce občas řeknete něco milého, vaše přátelství to jen posílí. Vyberte si něco, čím je jedinečná, co je pro ni důležité a pochvalte ji, aby na sebe mohla být hrdá. Nemusí to být nic příliš osobního, vzhledem k tomu, že se ještě příliš dobře neznáte – kompliment vlastně může být báječnou záminkou k začátku konverzace. Tady je několik tipů, které můžete vyzkoušet:
  • “Máš nádhernou brož. Vypadá jako opravdová starožitnost. Je to rodinná památka?”
  • “To je krásný svetr. Já bych nikdy na tenhle odstín růžové neměla odvahu, ale tobě opravdu sluší.”
  • “Tobě to tak dobře jde s novými lidmi. Vsadím se, že si dokážeš povídat s kýmkoliv.”
 6. 6
  Poznávejte její osobnost. Jakmile dívku poznáte trochu lépe, proniknete zároveň i do toho, jaká vlastně je coby člověk. Třeba je spíše stydlivý typ, nebo je naopak výstřední a zábavná, ale občas také dost náladová. Měli byste pochopitelně zůstat sami sebou, ale přesto je důležité respektovat jaká je ona a najít způsob, jak spolu vyjít a své přátelství rozvíjet.
  • Pokud je dívka poměrně náladová, neberte si osobně, jestliže je jednu minutu šťastná a spokojená a vzápětí se naštve – nepředpokládejte, že je to vaše chyba a vězte, že tyhle nálady brzy přejdou.
  • Jestliže je stydlivější, pak se smiřte s tím, že jí bude trvat trochu déle, než k vám získá plnou důvěru. Buďte trpěliví a nespěchejte na to, abyste byli hned nejlepší přátelé.
  • Pokud je dívka trochu extravagantní, pak můžete prozkoumat svou divokou stránku. Pozvěte ji na nějakou neobvyklou akci, třeba jděte na bluegrassový festival, udělejte si domácí sushi, zkrátka vymýšlejte méně obvyklé věci, než je procházení po nákupním středisku.
 7. 7
  Pozvěte ji na neformální schůzku. Až dívku trochu lépe poznáte, můžete spolu začít trávit víc času. Jestliže jste si už několikrát dobře popovídali a cítíte, že si spolu rozumíte, můžete se pokusit o další krok. Pozvěte ji na nějakou neformální akci, třeba večírek, který pořádáte nebo do kina, abyste nebyli nuceni spolu celou dobu mluvit. Pokud ji pozvete rovnou na celodenní túru nebo na víkendovou akci, když se ještě dobře neznáte, můžete zpočátku bojovat s nedostatkem společných témat k hovoru.
  • Řekněte třeba něco jako „Vím, že máš ráda Lucii Bílou – za pár týdnů má v okresním městě koncert a já se tam s pár kamarády chystám. Nechtěla bys jít s námi?”
  • Nebo zkuste navrhnout “Nechceš se na příští písemku z dějepisu učit společně? Ve dvou se člověk mnohem lépe na látku soustředí…”
  • Buďte uvolnění a nedělejte z pozvání žádné drama. Netlačte na dívku. Jen tak prohoďte, “Tady je moje číslo. Třeba se po víkendu nějak sejdeme.”
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Budování hlubšího přátelství

 1. 1
  Zůstaňte v kontaktu. Jak se budete s dívkou víc a víc poznávat, stanete se navzájem součástí života toho druhého. Pokud chcete, aby byl váš vztah opravdu hluboký a plodný, pak nezapomeňte kamarádce občas zavolat nebo napsat zprávu a zeptat se, jaký má den. Můžete jí popřát hodně štěstí před důležitou zkouškou ve škole nebo se jí zeptat, jak se jí vedlo na sportovních závodech. Dejte kamarádce najevo, že vám na ní záleží, aniž se jí budete vyptávat na všechny podrobnosti.
  • Zamyslete se nad tím, zda se dívka stejným způsobem zajímá o vás. Pokud máte pocit, že jste to vždycky vy, kdo kamarádce píše zprávy a nebo volá, raději se trochu stáhněte, aby byl váš vztah vyvážený.
  • Když se budete zajímat o to, jak se má, obzvlášť, pokud prožila náročný den, ukážete, že vám na kamarádce záleží a že jste člověk, kterého stojí za to znát.
 2. 2
  Netlačte na dívku příliš a nesnažte se s ní trávit veškerý čas. Když se s novou kamarádkou teprve poznáváte, jděte na to nejprve pomalu. Vidět se spolu jednou nebo dvakrát týdně po škole by mělo být dost na to, aby se vaše přátelství začalo rozvíjet. Jakmile si pomalu vybudujete svoje rituály, můžete spolu začít trávit víc času. Nepokoušejte se raději scházet s dívkou každý den těsně poté, co jste se seznámili, jinak se vyděsí a stáhne se.
  • Dejte si pozor, ať to nejste pokaždé vy, kdo ji zve na schůzku. Vztah je o rovnováze, i ona by měla někdy pozvat vás.
  • Můžete začít tím, že se budete scházet ve větší skupině a pak dělat dělat něco jen spolu, například si zahrajte nějakou hru nebo jděte na hodinu jógy.
  • Až jeden druhého lépe poznáte, nebudete muset společný čas tak přesně plánovat a bude vám spolu dobře i jen tak bez nějaké aktivity.
 3. 3
  Nežárlete na její ostatní kamarády. Pokud si chcete vybudovat opravdu pevné přátelství, pak byste měli poznat ostatní kamarády své budoucí nejlepší přátelkyně a ne je pomlouvat. Je pochopitelné, že chcete mít kamaráídku jen pro sebe, ale pokud si z jejích kamarádů budete dělat legraci nebo se s nimi nenaučíte vycházet, bude pro vás velmi těžké se s dívkou scházet ve skupině. Místo toho se upřímně snažte její kamarády poznat, abyste se mohli stát součástí party.
  • Když budete k jejím známým a kamarádům chladní nebo zlí, budou dívce radit, aby se od vás držela dál. Snažte se udělat dobrý dojem a každý s vámi bude rád trávit čas.
  • Pokud budete dívčiny kamarády pomlouvat, bude to vypadat, že se cítíte v ohrožení a že s vaším přátelstvím nejste spokojení.
 4. 4
  Nesnažte se dívku napodobovat. Jak se bude váš vztah prohlubovat, budete si spolu užívat víc a víc věcí a poznáte se na mnohem osobnější úrovni. Dávejte ale pozor, nesnažte se chovat stejně jako vaše nová kamarádka jen proto, abyste si ji získali. Obzvlášť dívky k tomu mají tendence ve chvíli, kdy se seznámí s jinou dívkou, kterou nějakým způsobem obdivují. Nezapomínejte na to a buďte sami sebou, abyste si mohli užívat kamarádku právě pro to, v čem je jiná.
  • Nemusíte se začít oblékat ve stejném stylu, chovat se jako ona, ani napodobovat její způsob řeči, abyste si byli blíž. Naopak, když to budete dělat, spíše dívku odradíte.
  • Pokud vám okolí řekne, že se chováte víc a víc jako vaše nová kamarádka, zamyslete se nad tím a pokuste se obnovit své vlastní zájmy a osobnost.
 5. 5
  Objevujte věci, které máte společné. Brzy budete znát jeden druhého lépe a pak byste měli váš vztah nadále posilovat. Třeba zjistíte, že máte rádi stejný televizní seriál, že máte stejné názory na politiku, že oba milujete kreativní psaní nebo máte stejný poťouchlý smysl pro humor. Společné zájmy váš vztah posílí a navíc získýte spoustu možností, jak trávit volný čas.
  • Pokud to vypadá, že příliš společných věcí nemáte, nevěšte hlavu. Někdy je nejdůležitějsí mít zkrátka společný pohled na svět. Pokud máte podobné hodnoty, nemusíte mít i společné zájmy a přesto může vztah dobře fungovat.
  • Můžete také druhému ukázat své oblíbené koníčky, aby váš vztah vzkvétal a navzájem jste se obohacovali. Vaše nová kamarádka s vámi třeba půjde ráda na hodinu tance a vy si s ní užijete hiphopový koncert.
 6. 6
  Pomáhejte si. V silném a smysluplném vztahu je velmi důležité si navzájem pomáhat, kdykoli jeden z vás potřebuje podporu. Znamená to všechno možné – uvařit pro kamarádku oběd, když má rušný den, nechat se od ní odvézt do práce, když se vám porouchá auto, nebo si telefonovat, když jeden z vás potřebuje duševní podporu v těžké situaci. Opravdoví přátelé si v nouzi pomáhají a jsou tu jeden pro druhého ve chvílích, kdy jeden potřebuje dodat sílu a podporu.
  • Kamarádka možná nedokáže vždycky přiznat, že potřebuje pomoct. Pokud ale uvidíte, že s něčím bojuje a podaná ruka by se jí hodila, nestyďte se a pomozte jí – samozřejmě tak, aby se necítila jako malé dítě.
  • Dávejte pozor na to, aby byla pomoc oboustranná. Neměli byste kamarádce neustále dělat laskavosti a mít pocit, že vás jenom využívá.
 7. 7
  Poznávejte její kamarády a její rodinu. Pokud si začnete být opravdu velmi blízcí, pak byste se měli pokusit stát součástí dalších aspektů jejího života. Když se stavíte na návštěvu k ní domů, prohoďte alespoň pár slov s jejími rodiči, aby viděli, že na dívku máte dobrý vliv, snažte se chovat hezky k jejím sourozencům, i když jsou ještě malí. Pokud se často setkáváte s jejími kamarády, snažte se je poznat a chovejte se k nim také přátelsky – ukažte opravdový zájem.
  • Pokud s její rodinou zkrátka nevycházíte, nedělejte z toho drama. Snažte se zkrátka chovat přátelsky v nejvyšší možné míře.
  • Samozřejmě také můžete kamarádku seznámit se svou rodinou a přáteli, takže budete součástí života toho druhého.
 8. 8
  Zvyšujte dívce její sebevědomí. Jedna z nejdůležitějších věcí, které jako budoucí nejlepší kamarád můžete udělat, je skutečně dívku ocenit, aby se cítila jako úžasný a zajímavý člověk, kterého stojí za to znát. Dávejte jí upřímné komplimenty, dodávejte jí odvahu, když ji čeká velká událost a říkejte jí, jaké dobré vlastnosti ji činí jedinečnou a báječnou. Pokud má špatný den, napište jí zprávu a řekněte jí, že je skvělá a že to zvládne, pokud prožívá rozchod s přítelem, pozvěte ji domů, pusťte si spolu romantický film a buďte jí oporou až bude plakat.
  • Jestliže se na vás kamarádka obrátí a bude potřebovat podporu, nikdy jí neříkejte, že je tlustá, hloupá nebo jinak horší, než vy. Pracujte na tom, aby vaše přátelství sílilo a rozvíjelo se.
  • Samozřejmě to neznamená, že byste měli dívku dusit svou pozornstí. Snažte se, aby se cítila dobře ve své kůži a dávejte pozor, aby ona dělala totéž pro vás.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Staňte se nejlepšími přáteli

 1. 1
  Dělejte spolu nové věci. Jedna z věcí, kterou vy a vaše téměř už nejlepší kamarádka můžete dělat, je zkusit něco nového a vzrušujícího, co jste si vždycky přáli zažít. Může to znamenat cokoli – lezení po skalách, rande naslepo, výlet do Londýna nebo lekce břišního tance. Vymyslete něco zábavného, co byste oba chtěli vyzkoušet a pak to se svou novou nejlepší kamarádkou zrealizujte, abyste si byli ještě bližší.
  • Kdo ví, pokud objevíte, že vás novinka opravdu baví, může se z ní stát „vaše věc“, kterou vždycky děláte spolu. Klidně můžete budovat novou tradici, aniž byste o tom na začátku věděli!
 2. 2
  Buďte jeden druhému k dospozici v těžkých chvílích. Opravdoví nejlepší přátelé spolu netráví čas jen tehdy, když jsou v dobré náladě. Jsou spolu i ve dnech, kdy místo smíchu přijdou slzy. Pokud má kamarádka těžký den, buďte jí oporou, vyslechněte si její problémy a pokud požádá o radu, poraďte jí. Když při sobě budete stát i v těžkých časech, vaše přátelství bude silnější, než kdy jindy.
  • Pokud tušíte, že se něco děje, ale kamarádka o tom nechce mluvit, pak jí připomeňte, že jste tu kdykoliv pro ni a že ji vyslechnete, až bude připravená se vám svěřit.
  • Vaše nejlepší kamarádka by totéž měla dělat pro vás - stát při vás nejen v dobrém, ale i zlém. Jen tak bude váš vztah sílit.
 3. 3
  Dopřejte si navzájem prostor. Můžete být nejlepší přátelé i přesto, že spolu netrávíte každou minutu času. Postarejte se o to, abyste vy i vaše nejlepší kamarádka měli dostatek času na další vztahy a nezanedbávali studium, rodinu a vlastní zájmy a koníčky. Abyste si byli blízcí, nemusíte dělat úplně všechno spolu – vlastně vašemu přátelství jen prospěje, když budete trávit čas i odděleně a pak si o svých zážitcích budete vyprávět. Nikdy tak jeden druhého neomrzíte.
  • Pozor, ať kamarádku nedusíte. Nechte ji, ať si dělá co chce, nevyzvídejte neustále, co hodlá dělat a kam jde. Když se chystá ven se svými kamarády, neberte to automaticky jako pozvánku, abyste se připojili.
  • Věnujte se svým koníčkům a zálibám, ať už píšete texty písní nebo se učíte francouzsky. Vaše osobnost se tak bude rozvíjet individuálně, bez kamarádky, a to váš vztah obohatí.
 4. 4
  Udělejte si na sebe vždycky čas, ať se děje cokoliv. Čím budete starší, tím budou vaše životy složitější a budou se měnit, ale pokud chcete být stále nejlepší přátelé, měli byste si vždycky udělat čas na to, abyste spolu mohli být a povídat si, i když to už třeba nebude tak často, jako kdysi. I když budete žít každý na druhém konci republiky, nezapomeňte si posílat esmesky, emaily a telefonovat si, alespoň několikrát do měsíce. Pokud to půjde, snažte se jednou za čas osobně setkat.
  • Váš vztah by měl v té době být už natolik silný, že se nemusíte navzájem vidět, abyste cítili, že jste si blízcí. Pokud vám ale na kamarádce opravdu záleží, snažte se ji pořád zapojovat do svého života.
 5. 5
  Naučte se spolu stárnout. Nebudete pořád ti stejní lidé, jako když jste se poprvé setkali. Začnete nové vztahy, najdete si nové zájmy, změníte práci, přestěhujete se jinam a prožijete další tisíce změn, které patří k dospělosti. Vaše přátelství ale může všechno ustát, i když se změní jeho povaha. Nebuďte zklamaní, když vaše kamarádka přestane mít ráda Miley Cyrus, když ji omrzí televizní seriál, na který jste se vždycky spolu dívali, nebo když začne vyhledávat jiná témata hovoru, než kdysi. Místo toho se snažte vážit si kamarádky pro její osobnost, stejně jako ona by to měla dělat pro vás.
  • Akceptujte změny, které se v životě nejlepší kamarádky dějí. Nebuďte frustrovaní pokud vám připadá, že se změnila a už není ten člověk, kterého jste znávali.
  • Kamarádka by měla také přijmout to, kdo jste. Nemusíte mít stále stejné názory na politiku ani stejná oblíbená jídla jako kdysi a měli byste být schopní se o tom s kamarádkou normálně bavit.
 6. 6
  Netlačte na pilu. Každý člověk touží po nejlepším kamarádovi, kterému může věřit, ale někdy se zkrátka stane, že i přes všechny pokusy si s tou neznámou dívkou nesednete. Třeba mezi vámi nefunguje chemie, třeba nemáte čas na to, abyste se opravdu poznali, nebo jsou vaše osobnosti natolik rozdílné, že se nedokážete bavit aniž byste se pohádali. Ať už je to jakkoliv, pokud cítíte, že tahle dívka nikdy nebude vaší nejlepší přítelkyní nebo ani obyčejnou kamarádkou, pak byste zkrátka měli jít v životě dál a najít si jinou dívku, se kterou toho budete mít společného více.
  • Nemusíte dívku úplně vymazat ze svého života jen proto, že se nehodí na pozici vaší nejlepší kamarádky. Stále se můžete přátelit nebo zůstat dobrými známými. Když na to přijde, nikdy neexistuje něco jako příliš mnoho kamarádů.
  Reklama

Tipy

 • Najděte si, co máte společného. Možná oba hrajete na hudební nástroj nebo máte rádi stejný sport. Připojte se k jejímu oddílu, zeptejte se, zda s dívkou můžete chodit trénovat, zkrátka se snažte najít aktivitu, kterou můžete dělat společně.
 • Promluvte si s ní. I když se to může zdát náročné, budete jí muset dát najevo, že vůbec existujete. Nemusí to být dlouhý rozhovor (to přijde později), postačí jednoduché „Ahoj“ nebo „Jak se máš?“. Dejte najevo, že ji chcete poznat a že budete naslouchat tomu, co vám řekne.
 • Nabídněte jí pomoc. Záleží samozřejmě na situaci, nechcete se stát jejím „otrokem“ a plnit každé dívčino přání, ale musíte zároveň dát najevo, že jste tu pro ni i v těžkých situacích.
 • Ukažte jí, co umíte. Neznamená to, že se budete vytahovat kolik sportovních turnajů jste vyhráli, ale zmiňte během hovoru, že sportujete. Buďte pyšní na své dovednosti a ukažte jí, že je máte. Pokuste se na dívku udělat dojem, aby se s vámi chtěla začít přátelit a ne naopak.
 • Začněte si povídat na internetu. Je to často jednodušší, než se setkat tváří v tvář. Zeptejte se na domácí úkol z matematiky a uvidíte, jestli má dívka zájem si s vámi dál povídat.
Reklama

Varování

 • Pokud se s vámi dívka z nějakého důvodu nechce přátelit, nechte ji být. Pro přátelství je nezbytné, abyste oba měli stejný, pozitivní náhled na věc a pokud je na vás dívka zlá nebo vás jakýmkoliv způsobem zraňuje, přestaňte se s ní pokoušet spřátelit. Najděte si lepší kamarádku.Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama