Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jarní závitky jsou oblíbené v mnoha vietnamských, thajských a čínských restauracích. Nejchutnější jsou, když se namočí do běžné sladkokyselé omáčky. Jarní závitky si můžete rovněž vychutnat doma s minimálním úsilím a je možné je jíst kdykoliv, k jakémukoliv jídlu nebo při jakékoliv příležitosti. Naučte se jak je správně zabalit a zbytek už je snadný. Pokud chcete vědět, jak zabalit jarní závitek, podívejte se na krok 1 a začněte.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Burrito metoda

 1. 1
  Rozložte si obal. Pokud používáte kulatý kus těsta, můžete ho rozložit jakkoliv. Pokud máte hranatý kousek, rozložte ho jako kosočtverec.
 2. 2
  Udělejte si vaječnou směs. Rozbijte syrové vejce do malé misky a šlehejte ho vidličkou, dokud se úplně nesmísí. To pomůže vytvořit směs, která drží závitek pohromadě. Jakmile rolku uvaříte, bude bezpečné ji jíst. Pokud používáte rýžový papír nebo jiný druh zábalu, který neplánujete vařit, neměli byste používat k zajištění zábalu vaječnou směs, protože to budete jíst syrové.
 3. 3
  Namočte mašlovačku do vaječné směsi a natřete dvě protilehlé strany zábalu (vrchní a spodní). To pomůže těmto částem slepit se, když nastane správný čas.
 4. 4
  Dejte na závitky náplň. Dejte ji na papír poblíž dna a rozetřete ji do linky. Tato linka by měla být zhruba 1,3-1,7 cm vysoká. Ujistěte se, že nepřetéká z papíru. Je třeba nechat dost místa na každé straně zábalu, abyste mohli pohodlně složit závitek bez přetékajícího obsahu.
 5. 5
  Přeložte levou a pravou stranu zábalu přes směs. Prostě jen přeložte obě strany přes směs, dokud se nebudou vzájemně dotýkat, nebo se nepřiblíží na dotek.
  • Někteří lidé rádi skládají nejprve horní a spodní část zábalu, a potom zastrčí strany přes horní a spodní část před zavinováním.
 6. 6
  Přeložte spodní část zábalu přes náplň. Dejte pozor, abyste ji strčili pod směs, na té straně dále od vás.
 7. 7
  Pokračujte v balení závitku. Když není směs viditelná, protože je pod papírem, přeložte strany poblíž konce směsi. Držte je dole, zatímco pokračujete v balení. Ujistěte se, že závitek balíte s rukama na středu směsi.
 8. 8
  Jakmile budou záhyby na straně překryty, zabalte papír. Váš jarní závitek je teď připraven na vaření!
 9. 9
  Pokud se poslední růžek nezabalí, potřete ho troškou vaječné směsi a přilepte ke zbytku rolky. To by mělo fungovat.
 10. 10
  Pokračujte s rolovací metodou u zbytku vašich závitků. Můžete jich udělat kolik chcete, nebo si jen prostě udělat jen jeden pro sebe.
 11. 11
  Smažte je, dokud nebudou zlatavě hnědé. Měly by stačit 2-3 minutky z každé strany. Dejte na pánev trochu oleje a smažte rolky na střední teplotu. Dejte jim minutku na vychladnutí a jsou připravené k podávání.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Obálková metoda

 1. 1
  Položte svůj jarní závitek na talíř ve tvaru kosočtverce. Pokud používáte rýžový papír, který se tradičně používá u mnoha jarních závitku, měli byste si přečíst návod k přípravě. Může být třeba dát ho na patnáct vteřin do horké vody, aby byl připraven. Každý ze čtyř rohů by měl být tak, aby papír tvořil kosočtverec a ne čtverec.
  • Mějte na paměti, že na rozdíl od první metody nemůžete použít vaječnou směs k tomu, aby závitek držel pohromadě, protože tento závitek je již uvařený. Není dobré dávat do závitku syrové vejce, když ho neplánujete vařit.
 2. 2
  Dejte náplň horizontálně do nižšího středu jarního závitku. Teď rozprostřete lžící náplň tak, aby byla horizontálně zleva doprava alespoň s 5 cm místa mezi náplní a pravým a levým rohem. To zabrání náplni, aby vylézala ze stran. Neměla by být příliš vysoká - jen maximálně 2,5 cm nebo tak - abyste měli dost místa k zabalení závitku přes náplň.
 3. 3
  Přeložte dolní roh přes náplň. Teď vezměte dolní roh a přeložte ho přes náplň tak, že dolní roh teď směřuje na stejnou stranu jako horní roh. Zhruba 2,5 cm papíru, by mělo přesahovat nad směs, takže stále zbude dobrých 5-7,5 cm mezi dolním a horním rohem.
 4. 4
  Zvažte zastrčit nebo převalit dolní roh přes směs (dobrovolné). Někteří lidé rádi zastrkují dolní roh do náplně, aby zmizel v přísadách. Někteří dokonce raději zabalí jednu celou otáčku přes přísady, aby je tam zajistili. Jiní upřednostňuje tradiční cestu a nechávají roh přeložený nahoře - to je vaše volba.
 5. 5
  Levý roh přeložte do středu závitku. Přeložte roh tak, aby ukazoval na opačnou stranu ze středu rolky. Mělo by se to začít podobat obálce.
 6. 6
  Přeložte ke středu závitku pravý roh tak, aby se setkal s tím levým. Teď prostě udělejte to samé, co jste udělali předtím, ale na pravé straně závitku. Levý a pravý roh by se měly dotýkat. Teď jste s vaší obálkou téměř hotovi. Právě teď by to mělo vypadat jako obálka s náplní uvnitř a klopou směřující nahoru.
 7. 7
  Rolujte spodní část nahoru, dokud nebudete s balením závitku hotovi. Teď prostě srolujte vše odspoda nahoru, dokud jarní závitek pomocí obálkové metody zcela nezabalíte. Vše co teď musíte udělat je sednout si a vychutnat si svoji vynikající pochoutku.
  Reklama

Tipy

 • Nespěchejte a dejte si na čas. Vyplatí se to.
 • Buďte s papírem opatrní. Je velmi tenký a křehký.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Papíry na jarní závitky
 • Směs / náplň, kterou jste si připravili dříve
 • Mísu na vaječnou směs
 • 1 vejce
 • Mašlovačku
 • Lžíci na zmrzlinu

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 071 krát
Kategorie: Techniky vaření
Stránka byla zobrazena 7 071 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama