Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Na konci roku 2013 Google Chrome konečně přidal další moderní prohlížeče a také experimentální funkci ochrany heslem.[1] Od dubna 2015 se tato funkce nazývá dětská pojistka a vyžaduje vytvoření dětského účtu pod dohledem.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Povolení chráněného profilu Chrome

 1. 1
  Navštivte stránku Google flags. Otevřete Google Chrome prohlížeč a do adresního řádku vložte chrome://flags/# enable-new-profile-management. Stiskem klávesy enter přejdete na stránku experimentálního nastavení s možností správa profilů v horní části okna prohlížeče.
  • Neměňte žádná jiná nastavení, pokud si nejste jisti, že víte, co děláte. Pokud nějaká experimentální vlastnost způsobuje problémy, vraťte se na chrome://flags/ a klikněte na tlačítko "Obnovit u všech experimentů výchozí nastavení".
 2. 2
  Aktivovujte nový systém správy profilů. Klikněte na rozbalovací nabídku pod "Aktivovat nový systém správy profilů" a vyberte "Aktivní".
  • Pokud nemůžete najít tuto možnost, stiskněte ctrl+F (pro Windows), command+F (pro MAC), nebo použijte vyhledávač či funkci "Najít" na mobilních telefonech a tabletech a poté zadejte "správa profilů" pro prohledání stránky.
  • Pokud jste si jisti, že se tato možnost na stránce nenachází, aktualizujte svůj prohlížeč či aplikaci a zkuste to znovu.
 3. 3
  Spusťte znovu Chrome. V dolní části obrazovky se vám objeví tlačítko Relaunch now. Klikněte na tuto ikonu, popřípadě prohlížeč zavřete a opět spusťte, aby se projevila změna tohoto nastavení.
 4. 4
  Přihlaste se ke svému účtu Google. Klikněte na tlačítko profil v pravém horním rohu, které může zobrazovat jméno vašeho účtu nebo siluetu hlavy a ramen. Klikněte na tuto ikonu a poté zvolte Sign in. Zadejte své údaje, popřípadě si účet vytvořte. Jakmile jste přihlášení, přihlašovací ikonka se změní a nyní nese název vašeho jména, které máte uvedené ve svém účtu.
  • Ikonka hlavy a ramen je na některých operačních systémech velmi malá. Najdete ji u ikonek pro minimalizaci a zavření prohlížeče.
  • Zapamatujte si heslo! Pokud jej zapomenete, zatímco bude váš prohlížeč zamknutý, budete muset zvolit možnost "Pohlížet jako host", pro otevření nechráněného okna. Poté navštivte Obnovení účtu Google pro resetování vašeho hesla.
 5. 5
  Vytvořte si chráněný účet. Za účelem chránit svůj vlastní účet heslem je třeba, abyste oznámili Chromu, že jste jiný dohlížející uživatel.
  • Jděte na ChromeNastavení v horním menu.
  • Sjeďte dolů do sekce "Lidé" a klikněte na Přidat uživatele.
  • Zaškrtněte políčko "Umožnit kontrolu a zobrazení webových stránek, které tento uživatel navštěvuje".
  • Klikněte na Přidat.
 6. 6
  Uložte si svou práci. Máte-li nějaké nedokončené e-maily, rozepsané příspěvky na fóru nebo jinou nedokončenou práci, zkontrolujte, zda je tato práce uložena, nebo ji zkopírujte do textového editoru, předtím než Chrome uzamknete. Jakmile uzamknete váš účet, všechny karty se automaticky zavřou. Jakmile se opět přihlásíte, tyto karty se znovu otevřou.[2]
 7. 7
  Zamkněte svůj profil. Klikněte na své jméno v pravém horním rohu. Pokud zvolíte "Ukončit a použít rodičovský zámek", namísto všech vašich karet a oken prohlížeče se objeví malé okno se všemi profily. Aby bylo možné znovu otevřít tyto karty a okna, budete muset zadat své heslo k účtu Google.
  • Pokud zavřete prohlížeč, sám se neuzamkne. Je nutné jej nejprve uzamknout a poté až zavřít. V současné době neexistuje způsob, jak automaticky uzamknout prohlížeč při jeho zavření.
  • V případě, že nevidíte možnost uzamknout uživatele, nastala někde chyba. Přejděte do Nastavení (nezobrazuje se na obrazovce přepnutí uživatele) a vytvořte nového uživatele. Jméno zvolte, jaké se vám zlíbí.
 8. 8
  Poradce při potížích. Dozorované účty je funkce, která momentálně běží ve verzi beta, a proto se občas můžete setkat s nějakou chybou. Pokud nemáte v nabídce možnost "Ukončit a použít rodičovský zámek", zkuste nějakou z těchto rychlých oprav:
  • Vytvořte druhého dozorovaného uživatele. Opakujte, dokud nedostanete uživatele, který bude mít za jménem šedý dodatek (dozorovaný).
  • Jděte na https://www.google.com/settings/chrome/manage. Klikněte na tlačítko Spravovat v části Oprávnění a zvolte "Povolit některé subdomény" z rozbalovací nabídky.
  • Chrome zavřete a opět spusťte.
 9. 9
  Zakažte všechna neoprávněná používání Chrome (nepovinné). Nastavení zamykání profilu by mělo chránit vaše uložená hesla, historii prohlížení a většinu preferencí od jiných lidí, kteří používají stejné zařízení. Přesto mohou prohlížet internet pomocí samostatného profilu nebo jako host. Pokud chcete mít úplnou kontrolu nad tím, kdo má na Chrome přístup, postupujte takto:
  • Přejděte na ChromePreferences v horní části menu.
  • Sjeďte dolů do sekce "Lidé".
  • Odškrtněte políčka "Povolit prohlížení v roli hosta" a "Umožnit komukoli přidání uživatele do Chromu".
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Uzamknutí Chromu bez účtu Google

 1. 1
  Pochopte omezení této metody. Tato metoda se vztahuje na rozšíření prohlížeče, které jsou chráněny heslem. Nejsou však podporovány přímo vývojáři Chrome, takže ve srovnání s metodou "profil Chrome", je zde větší pravděpodobnost, že nastane nějaký problém, přestanou fungovat po aktualizaci, nebo mohou (i když je to nepravděpodobné) infikovat počítač malwarem.
  • Od prosince 2014 jsou tyto dostupné možnosti podstatně méně bezpečné než způsob ochrany přes profil Chrome.
 2. 2
  Vyzkoušejte Lock. Klikněte sem, poté zvolte "Vyzkoušet". Nainstaluje se vám rozšíření Lock. To vám umožní přidat heslo, které bude požadováno při každém spuštění Chromu. Po instalaci klikněte vpravo nahoře na červený čtvereček a nastavte si heslo. Buďte si však vědomi těchto nedostatků:
  • Pole pro heslo není zakryto. Každý, kdo se dívá na obrazovku, může spatřit vámi zadané heslo.
  • Pokud nechcete změnit výchozí heslo, heslo bude nadále password. Nicméně, po spuštění Chromu bude v textovém poli Password. Změňte velké P na malé a mělo by vás to pustit. (Poté klikněte na červený čtvereček a nastavte skutečné heslo.)
 3. 3
  Vyhněte se nedůvěryhodným rozšířením. Existuje spousta dalších rozšíření, ale většina z nich obsahuje významné bezpečnostní nedostatky:
  • "PassBrow" a "Browser Locker" lze obejít uzavřením prvního okna a následným otevřením nového.
  • "Lock for Google Chrome" lze obejít zaškrtnutím "Blokovat vyskakovací okna na této stránce" při zadávání hesla.
 4. 4
  Vyhledejte aplikace na ochranu heslem. Tyto aplikace různě vznikají i zanikají. Nejsou-li výše uvedené doporučení k dispozici, nebo se vám nelíbí jejich funkce, navštivte Chrome webstore v prohlížeči Chrome a do řádku pro vyhledávání napište "heslo chrome" pro naleznutí různých alternativ. Pokud používáte mobilní telefon či tablet, použijte Obchod Play.
  • Předtím než budete instalovat jakékoliv rozšíření, podívejte se na průměrné hodnocení a přečtěte si nějaké recenze. Některé aplikace mohou zpomalit váš prohlížeč, instalovat reklamní panely nebo způsobit další problémy.
  Reklama

Tipy

 • Zvolte bezpečné heslo. Krátké nebo jednoslovné heslo může být snadno odhaleno.
Reklama

Varování

 • Pokud vám nějaký zběhlý zloděj ukradne váš přístroj, může vaše heslo obejít. Je to dobrá základní ochrana, ale neměla by nahrazovat device-tracking software, nebo heslo pro přihlášení k přístroji samotnému.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 977 krát
Stránka byla zobrazena 5 977 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama