Mrháte časem na Facebooku, i když byste místo toho měli pracovat? Možná byste měli zvážit zablokování svého přístupu (nebo přístupu vašich dětí) na Facebook z vašeho počítače. Tenhle článek popisuje několik způsobů jak na to.

Metoda 1 ze 3:
Stáhněte si program na zablokování Facebooku

 1. 1
  Pro zablokování Facebooku ve specifickém prohlížeči, stáhněte si Github's Facebook Blocker. Verze na této stránce jsou dostupné pro Chrome, Firefox, Safari, a Operu. Facebook Blocker vám umožní Facebook v daném prohlížeči zablokovat na stálo, nebo na určitou periodu nebo na určité časové období.
 2. 2
  Pokud jste uživatelem Mac-u, stáhněte si Self Control. Nastavte čas, kdy chcete svůj přístup k stránkám z černé listiny povolit a pak přidejte http://facebook.com na vaši černou listinu. Tohle zablokuje váš přístup na stránky černé listiny ve všech vašich prohlížečích.
 3. 3
  Pokud používáte Windows, stáhněte si Cold Turkey. Jednoduše si vyberte, které stránky chcete zablokovat, pak si zvolte časy, ve kterých chcete, aby byli blokované.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Zablokování Facebooku manuálně v Internet Explorer

Uživatelé Internet Explorer můžou Facebook zablokovat přímo přes prohlížeč, ale při tomto způsobu se nedá stanovit časový limit. Budete to muset manuálně odblokovat, když budete opět chtít Facebook použít, a v závislosti na vaší sebekontrole možná skončíte podváděním a odblokováním Facebooku dřív, než jste plánovali.

 1. 1
  Otevřete Internet Explorer a zvolte Nástroje.
 2. 2
  Zvolte Internetové Možnosti a klikněte na záložku Bezpečnost.
 3. 3
  Klikněte na zakázané stránky a zvolte Stránky. Napište „facebook.com" a klikněte Přidat
 4. 4
  Zavřete okno a vyzkoušejte jít na stránku Facebooku, abyste viděli výsledek.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Manuální zablokování Facebooku na Mac-u

Můžete použít funkci Rodičovské kontroly na Mac-u, abyste Facebook zablokovali manuálně. Budete to muset manuálně odblokovat, když budete opět chtít Facebook použít, a v závislosti na vaší sebekontrole možná skončíte podváděním a odblokováním Facebooku dřív, než jste plánovali. Pokud Facebook blokujete před svými dětmi, nemůžou ho odblokovat, pokud nemají přístup k vašemu Mac administrátorskému účtu.

 1. 1
  Klikněte na ikonu Apple v levém horním rohu a zvolte "Systémové Předvolby."
 2. 2
  Klikněte na "Uživatel a Skupiny ", abyste vytvořili nový uživatelský účet, který nebude mít přístup k administrátorským výsadám. Tenhle účet bude mít blokovaný přístup k Facebooku přes Rodičovskou kontrolu na Mac-u.
 3. 3
  Jděte zpět do Systémových Předvoleb. Klikněte na "Rodičovské kontroly " a povolte to zaškrtnutím políčka.
 4. 4
  Zvolte nového ne-administrátorského uživatele na levé liště. Zvolte možnost "Zkusit automaticky blokovat přístup k webovým stránkám pro dospělé ". Klikněte na tlačítko "Přizpůsobit" pod ní.
 5. 5
  V oddělení "Nikdy nepovolit tyto stránky " klikněte na "+". Přidejte "http://facebook.com" a stlačte na klávesnici tlačítko "Zpět". Klikněte na modré tlačítko "OK", abyste zablokovali Facebook na tomto účtu.
  Reklama

Související články

Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak sdílet na Facebooku
Jak odstranit fotky z Facebooku
Jak odhalit falešný facebookový účet
Jak si změnit jméno na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak skrýt přátele na Facebooku
Jak najít přátele na Facebooku
Jak vytvořit srdíčko na Facebooku
Jak někoho odblokovat na Facebooku
Jak si změnit heslo na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 631 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 4 631 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama