Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud byste byli raději, abyste při brouzdáním Internetem nebyli sledováni, budete muset skrýt Vaši IP adresu. Existuje mnoho způsobů jak na to a to s různými stupni jednoduchosti a spolehlivosti. Chcete skrýt vaši online identitu? Pak následujte našeho průvodce.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Porozumění Proxy

 1. 1
  Zjistěte jak funguje IP adresa. Kdykoliv se připojíte k Internetu, je k vašemu počítači přiřazené dlouhé číslo, které se nazývá IP (Internet protocol) adresa. Tato IP adresa je přenášená do jakýchkoliv serverů, které navštívíte a je na nich nahlášená, což zanechává stopy vašich internetových aktivit.
 2. 2
  Poznejte základní koncepty proxy. Proxy je server, ke kterému se připojujete a který vám umožňuje se dostat "ven" z vaší sítě. Můžete se připojit k proxy a skrz proxy směřovat vaši cestu, takže bude vaše IP adresa maskována a bude se zdát, že vaše cesta přichází ze serveru proxy.
 3. 3
  Poznejte různé druhy proxy. Existuje několik typů proxy, na které narazíte, když si budete vyhledávat informace o proxy. Každé proxy nabízí určitý stupeň anonymity a některé jsou bezpečnější více než jiné. Existují čtyři typy proxy:
  • Proxy na webu: Nejčastější a nejjednodušší proxy na používání. Jedná se o servery, ke kterým se připojíte přes internetový prohlížeč a můžete anonymně navštívit webovou stránku.
  • Otevřené proxy: Jedná se o proxy servery, které jsou buď ponechány otevřené omylem nebo jsou hackované. Často nejsou bezpečné a mohou obsahovat nebezpečný software.
  • Anonymní sítě: Jedná se o soukromé sítě, které jsou vedeny uživateli, kteří darují tzv. bandwidth. Často jsou neuvěřitelně pomalé a protože kdokoliv může hostovat tzv. bandwidth, nejsou až tak úplně bezpečné.
  • Placené softwarové programy proxy , jakými jsou například IP Hider Ever, se často používají na skrytí vaší IP adresy, takže můžete skrýt vaši internetovou cestu, stejně jako to, kde se nacházíte, když surfujete na webu. Softwarové programy jako IP Hider Ever zajišťují, že nikdo neví co na Internetu děláte. Takže můžete surfovat kdekoliv na webu chcete, aniž byste se báli o to, že by se některá z informací mohla uniknout. Ale otázkou zůstává, zda věříte té či oné softwarové společnosti.
  • VPN (Virtual Private Network): Jedná se o soukromé sítě, kde se přímo připojíte k proxy serveru, který je nabízen proxy společností nebo organizací.
  • Řetěz Proxy. Momentálně nejméně odhalitelné VPN sítě používají TOR, kde se veškerá cesta přesměruje na používání TOR. Toto přesměrování může být jednoduše vytvořeno s vestavěnými systémovými balíčky tzv. iptables od Linuxu. Pokud nechcete nastavit IP řetěz sami nebo pokud nechcete používat Windows jako váš operační systém, mohou to za vás udělat softwary jakými jsou například iProxyEver.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Použití softwaru VPN

 1. 1
  Stáhněte si a nainstalujte si software VPN (Virtual Private Network). Na toto budete potřebovat administrátorský přístup na vašem počítači. Většina VPN softwarů vyžaduje členství. Za což na oplátku dostanete přístup k tisícům anonymních IP adres, které můžete použít.
  • VPN sítě nabízejí mnohem vyšší stupně šifrovaní, než webové proxy.
  • VPN sítě pracují se všemi vašimi cestami na vašem počítači, oproti webovým proxy, které pouze pracují přes prohlížeč. Součástí jsou zprávy a převádění složek.
 2. 2
  Manuálně nastavte VPN. Pokud byste raději software nestahovali a raději byste zadali detaily připojení pro vaši síť VPN, můžete nastavit VPN síť z kontrolního panelu Windows. Vyberte Možnosti Internetu. Budete potřebovat získat IP adresu, ke které se budete moci připojit.
  • V záložce Připojení, klikněte na Přidat VPN. Tohle otevře okno VPN. Zadejte IP adresu, ke které se chcete připojit.
  • Pokud vaše VPN adresa požaduje uživatelské jméno a heslo, budete vyzváni k jejich zadání.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Používání proxy na webu

 1. 1
  Najděte si celou řadu proxy. Proxy na webu je například dobrý v případě, kdy nejste na svém vlastním počítač, protože veškerá práce je zhotovená přes váš prohlížeč, takže tato metoda funguje nezávisle na operačním systému počítače. Vaše IP adresa zůstane skrytá, protože pouze IP adresa proxy serveru je přenesena do webové stránky.
  • Existuje několik webových stránek, které nabízejí proxy, které můžete použít. Proxy.org je skvělé místo, kde můžete začít a které neustále aktualizuje nabídku.
  • Je docela možné, že stránky s nabídkou proxy, jakými jsou například Proxify, mohou být blokovány školní nebo pracovní sítí. Navštivte tuto stránku doma a vyhledejte si 10-15 stránek proxy, které můžete použít na zablokovaném počítači.
  • Proxy, které jsou příliš používané, jsou zachyceny a zablokovány, záleží na tom, které používáte každý den.
  • Používáním proxy, se brouzdání po internetu významně zpomalí. Čemuž je tak proto, protože je cesta přesměrována přes proxy, přeinterpretována a následně poslána do vaší momentální lokality. Také vezměte na vědomí, že načtení videí a webových stránek může trvat déle.
 2. 2
  Vyberte si stránku proxy. Pokud je stránka blokována, zkuste jinou. Při výběru stránek z nabídky proxy, zkuste použít stránky, které jsou geograficky blíže k vaší momentální lokalitě. Což pomůže zlepšit ztrátu rychlosti.
 3. 3
  Vyberte si URL tlačítko. Zadejte adresu webové stránky, kterou si přejete navštívit. Protože proxy stránky reinterpretují data webové stránky, kterou se snažíte navštívit, existuje možnosti, že se stránka nenačte správně. Nejčastěji se to video nenačte. V tomto případě to zkuste znovu s jinou stránkou proxy.
  • Jakmile budete brouzdat přes proxy, vaše IP adresa nebude nikdy viditelná webovým stránkám, které navštívíte.
 4. 4
  Konfigurujte váš prohlížeč tak, aby jste mohli surfovat Internet přes proxy server. Namísto navštívení webové stránky a napsání URL do jejich formuláře, můžete většinu webových prohlížečů konfigurovat tak, aby automaticky skryly vaši IP adresu přes proxy server. Tento typ služby po vás bude požadovat stáhnutí a nainstalování plug-inu pro váš webový prohlížeč. Příklad takovéto služby je Switchproxy nástavba pro Mozilla Firefox, která podchytí všechny IP adresy jejích uživatelů a náhodně je přiřadí k různým uživatelům.
  Reklama

Tipy

 • Proxy servery se liší v závislosti na jejich stupni bezpečnosti. Přečtěte si recenze různých služeb a zjistěte, která je pro vás nejlepší.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 7 706 krát
Stránka byla zobrazena 7 706 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama