Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je na Facebooku někdo, koho byste raději neviděli? Nikdy nemějte strach — už nikdy se nemusíte zaobírat s lidmi co vás obtěžují online. Se zabudovanými nástroji pro blokování na Facebooku, se můžete rozhodnout, že už nikdy na Facebooku neuvidíte někoho, koho nechcete. A co je nejlepší, vezme vám to pouze pár kliků!

Metoda 1 ze 4:
Použití nabídky soukromého nastavení

 1. 1
  Klikněte na tlačítko "Soukromé nastavení" v pravém horním rohu. Začněte tak, že se přihlásíte do vašeho účtu na Facebooku. Na vaší domovské stránce najděte malou ikonu v pravém horním rohu, která vypadá jako visací zámek vedle několika čárek. Klikněte na toto tlačítko.[1]
 2. 2
  Klikněte na "Jak zabráním někomu aby mě obtěžoval?" Tímto otevřete novou nabídku. Zde uvidíte krátké vysvětlení jak zablokování lidí na Facebooku funguje.
 3. 3
  Napište jméno nebo email osoby, kterou byste chtěli blokovat. Klikněte na "Blokovat" a pokračujte. Tato akce ještě osobu nezablokuje — ještě musíte váš výběr potvrdit.
  • Pamatujte, že někteří lidí nepoužívají pravé jméno v jejich účtu na Facebooku. Pokud se toto týká osoby, která vás obtěžuje, můžete vyhledat "zábavné" jméno této osoby nebo použít její emailovou adresu.
 4. 4
  V dalším okně klikněte na "Blokovat". Jakmile jste klikli na první tlačítko "Blokovat", otevře se nové okno se seznamem výsledků, které souhlasí s vašim vyhledáváním. Najděte osobu, kterou potřebujete a potom klikněte na "Blokovat" vedle jeho nebo jejího jména.
  • Toto způsobí, že se otevře poslední okno. Toto okno vám vysvětlí v detailech co přesně blokování znamená pro váš vztah s touto osobou na Facebooku. Zde klikněte na tlačítko "Blokovat" a dokončete váš výběr. Tato osoba nebude zablokována, dokud nedokončíte tento krok.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Použití profilu tohoto člověka

 1. 1
  Běžte na profil osoby, kterou chcete zablokovat. Je také možné zablokovat někoho, kdo vás blokuje přímo z jeho nebo z její profilové stránky. Tato volba je vhodná, pokud nemůžete najít tuto osobu metodou, která je uvedena výše.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "...", které je poblíž horní části stránky. Na profilové stránce této osoby, uvidíte několik šedých tlačítek napravo vedle jejich jména a obrázek. Velmi vpravo uvidíte tlačítko, které vypadá jako tři tečky (je obvykle vedle "Zprávy"). Klikněte na něj.
 3. 3
  Vyberte "Blokovat" z nabídky. Měl by se zobrazit seznam nabídek z "...". Dole byste měli vidět "Blokovat". Klikněte na něj.
 4. 4
  Klikněte na "Potvrdit" a dokončete proces. Zobrazí se okno vysvětlující detaily procesu blokování. Pro dokončení, klikněte dole na "Potvrdit". Toto osobu zablokuje.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Možnosti blokování na mobilu

 1. 1
  Použijte nabídku "Nastavení" pro zablokování na zařízení Android a Apple. Způsob, jak zablokovat lidi na Facebooku je velmi podobný pro aplikace Android i Apple. Následujte instrukce níže, pokud používáte buď aplikaci — existují zde velmi malé rozdíly mezi nimi, které jsou uvedeny níže.[2] [3]
  • Navštivte profilovou stránku osoby, kterou chcete blokovat.
  • U Androidu, klikněte na tlačítko umístěné na pravé straně obrazovky, které vypadá jako tři tečky. U Applu bude toto tlačítko vypadat jako čtverec se šipkou směřující ven.
  • Klikněte na "Blokovat" z nabídky. Klikněte znovu na "Blokovat" pro potvrzení vašeho výběru.
 2. 2
  Použijte posuvnou nabídku na zařízeních Windows. Pokud máte telefon Windows, je docela jednoduché zablokovat lidi. Následujte instrukce níže:[4]
  • Vstupte z pravé strany obrazovky. Klikněte na "Nastavení." Můžete také stisknout tlačítko windows logo + I.
  • Klikněte na "Nastavení účtu." Dále klikněte na "Blokování."
  • Vložte jméno osoby, kterou chcete blokovat. Pro potvrzení klikněte na "Blokovat".
 3. 3
  Použijte možnost "Nastavení & Soukromí" pro zablokování na jakémkoliv telefonu. Pokud nemůžete použít možnosti zmíněné výše pro zablokování nějaké osoby, tato možnost by měla fungovat na všech smartphonech. Budete potřebovat internetový vyhledávač na vašem telefonu — ne aplikaci Facebook. Následujte instrukce níže:[5]
  • Otevřete vyhledávač a jděte na m.facebook.com.
  • Klikněte na "Nastavení & Soukromí" (mělo by být dole na jakékoliv stránce).
  • Klikněte na "Blokování." Napište jméno nebo emailovou adresu osoby, kterou chcete blokovat.
  • Klikněte na "Blokovat."
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Odblokování někoho

 1. 1
  Klikněte na tlačítko "Nastavení soukromí" v pravém horním rohu. Pokud se rozhodnete, že někdo, koho jste předtím zablokovali si zaslouží další šanci, můžete jej odblokovat v několika krocích. Začněte tím, že kliknete na tlačítko v pravém horním rohu na stránce Facebook, které vypadá jako visací zámek vedle několika linek. Tímto zobrazíte nabídku "Nastavení soukromí".
  • Toto tlačítko je totožné s tím, které bylo použito v první metodě výše.
 2. 2
  Klikněte na "Jak zabráním někomu aby mě obtěžoval?" Toto je v podstatě to samé, jako když byste chtěli zablokovat někoho napoprvé.
 3. 3
  Klikněte na "Zobrazit všechny blokované uživatele." Tento link je přímo pod oknem textu, který používáte pro vyhledávání lidí pro blokování.
 4. 4
  Klikněte na tlačítko "Odblokovat" vedle lidí, které chcete odblokovat. Vyskočí okno, které vám ukáže jména lidí, které jste zablokovali. Kliknutím na tlačítko "Odblokovat" se zobrazí malé potvrzovací okno. Klikněte na "Potvrdit" pro dokončení.
  • Mějte na paměti, že potom, co jste někoho odblokovali, jej nebudete moci zablokovat znovu během následujících 48 hodin.
 5. 5
  Pošlete další žádost o přátelství, pokud chcete být znovu přáteli. Odblokováním někoho se ten člověk nestává znovu vaším přítelem na Facebooku automaticky. Budete mu muset poslat žádost o přátelství na Facebooku znovu a osoba, kterou jste odblokovali, ji bude muset schválit.
  • Můžete zjistit více v článku o tom, jak přidat přátele na Facebooku, kde je to vysvětleno krok po kroku.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete někoho zablokovat protože je jeho chováni škodlivé, obscénní nebo urážlivé, zvažte, že byste tuto osobu nejdříve reportovali. To provedete tak, že kliknete napravo nahoře u urážlivého příspěvku na "V", potom vyberte z možností "Reportovat". Můžete se podívat na obchodní podmínky Facebooku zde https://www.facebook.com/legal/terms, pokud chcete zjistit, zda stojí za to něčí chování reportovat.
 • Pokud vás někdo obtěžuje na Facebooku, blokování není jediná varianta. Například pokud chcete zůstat s touto osobou přáteli na Facebooku, ale nechcete dostávat jejich otravné aktualizace příspěvků na Facebooku, zvažte možnost tuto osobu "přestat následovat". Zůstanete přáteli, ale už se nebudou ukazovat ve vaší porci zpráv. Tohle můžete udělat tak, že kliknete napravo nahoře na "V", jednoho z jejich příspěvků a potom vyberete "Přestat následovat."[6]
Reklama

Související články

Jak flirtovat na TinderuJak flirtovat na Tinderu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak používat SnapchatJak používat Snapchat
Jak znovu zaktivovat InstagramJak znovu zaktivovat Instagram
Jak si vytvořit falešný profil na FacebookuJak si vytvořit falešný profil na Facebooku
Jak znovu otevřít obrázky ve SnapchatuJak znovu otevřít obrázky ve Snapchatu
Jak na Facebooku smazat skupinuJak na Facebooku smazat skupinu
Jak na Facebooku zveřejnit YouTube videoJak na Facebooku zveřejnit YouTube video
Jak změnit uživatelské jméno na TwitteruJak změnit uživatelské jméno na Twitteru
Jak natočit video na YouTubeJak natočit video na YouTube
Jak získat spoustu odběratelů na YouTubeJak získat spoustu odběratelů na YouTube
Jak se stát na Instagramu slavnýmJak se stát na Instagramu slavným
Jak vymazat přátele z FacebookuJak vymazat přátele z Facebooku
Jak používat LinkedInJak používat LinkedIn
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 2 017 krát
Kategorie: Sítě
Stránka byla zobrazena 2 017 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama