Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dostáváte hodně hovorů ze zablokovaných telefonních čísel? Telemarketing, kreditoři a dokonce i váš ex mohou zablokovat svá čísla, aby jste nevěděli kdo volá. Pokud dostáváte obtěžující telefonáty z čísel, která nevidíte, vezměte kontrolu vašeho telefonu do svých rukou tak, že je zablokujete. Podívejte se na krok 1 níže a zjistěte více.

Část 1
Část 1 ze 2:

Použití mobilního telefonu

 1. 1
  Zavolejte společnosti vašeho mobilního operátora. Zeptejte se jich na služby, které nabízejí co se týče blokování neznámých čísel. Mnoho z těchto telefonních plánů stojí pár dolarů měsíčně a jsou účtovány na měsíční bázi, ale možnosti a dostupnost záleží na typu poskytovatele.
  • Ne všechny služby vám umožní zablokovat neznámé volající a mohou pouze zablokovat hovory z čísel, která můžete vidět.[1]
 2. 2
  Nainstalujte aplikaci na blokování hovoru. Pokud používáte iPhone nebo telefon Android, můžete nainstalovat aplikace, které vám automaticky umožní zablokovat hovory ze skrytých čísel. Nejoblíbenější aplikace jsou Kontrola hovoru (Android) a Call Bliss (iPhone).[2]
  • Kontrola hovoru je aplikace Android, která vám umožní automaticky zablokovat podvodníky a telemarketing. Tato čísla jsou umožní povolit hovory ze seznamu hovorů.
  • Call Bliss je aplikace iPhone, která automaticky utlumí všechny nechtěné hovory, umožňující vám jednoduše ignorovat hovory z neznámých čísel.
 3. 3
  Použijte Nerušit na vašem iPhone. Nerušit vám umožní utlumit všechny hovory, kromě těch, které povolíte. Může to být užitečné pro ignorování neznámých volajících, ale také neobdržíte oznámení o žádných důležitých hovorech z čísel, která nepoznáte.
  • Klikněte na Nastavení a potom na Nerušit.
  • Klikněte na “Povolte hovory od” a vyberte “Všechny kontakty”.
  • Buď spusťte manuálně Nerušit nebo nastavte rozvrh na 24 hodin. Nerušit vám nyní vždycky povolí hovory z vašich kontaktů. Mějte se na pozoru, že jakékoliv jiné telefonní číslo bude potichu.
 4. 4
  Přihlaste se do služby pro odchytávání hovorů. Jedná se o placené služby, které přinutí volajícího zobrazit číslo, ze kterého volá. Nejpopulárnější službou pro iPhone a Android je TrapCall.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Použití pevné linky

 1. 1
  Povolte odmítnutí anonymních hovorů. Odmítnutí anonymních hovorů zablokuje hovory, které nezobrazují číslo, když volají. Tato služba je normálně zdarma, když umožníte zobrazit ID volajícího na vaší lince. Anonymní volající dostanou instrukce, aby zavolali zpátky s odkrytým číslem, když zavolají.
  • Pokud máte odmítnutí anonymních hovorů na vaší lince, můžete to zapnout tak, že zavoláte *77. Může to být zrušeno zavoláním *87.[3]
  • Pokud nemůžete zapnout odmítnutí anonymních hovorů, kontaktujte poskytovatele služeb. Možná, že budete muset platit poplatek, abyste přidali ID volajícího do vaší služby.
 2. 2
  Použijte TrapCall. Přestože to původně fungovalo u mobilních telefonů, TrapCall rozšířil jejich služby na pokrytí pevných linek. Můžete přidat vaši domácí nebo podnikatelskou pevnou linku do vaší služby TrapCall z Kontrolního panelu TrapCall.
  • Klikněte na tlačítko Moje telefony a přidejte číslo na vaši pevnou linku.
  • Můžete nastavit odchytání hovorů tak, že zavoláte poskytovatele vašich služeb. Tohle mohou udělat pouze v případě, pokud můžete potvrdit, že jste obtěžováni a bude vás to stát poplatek.
  Reklama

Tipy

 • Pokud dostáváte podvodné nebo výhružné hovory z blokovaného čísla, můžete informovat vašeho poskytovatele služeb. Můžete získat soudní příkaz pro investigaci hovorů.
 • Pokud žijete ve Spojených Státech, můžete zaregistrovat vaše telefonní číslo online u Do Not Call Registry vedeno u tzv. Federal Trade Commission. Do seznamu můžete přidat vaše telefonní číslo a rezidenční číslo. Toto sníží množství hovorů z telemarketingu, které dostáváte z 80%.
Reklama

Související články

Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Jak připojit váš telefon k televiziJak připojit váš telefon k televizi
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak nahrávat hovory na iPhonuJak nahrávat hovory na iPhonu
Jak vyčistit cache v ChromeJak vyčistit cache v Chrome
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak vypnout aplikace na iPhone, iPadu a iPodu TouchJak vypnout aplikace na iPhone, iPadu a iPodu Touch
Jak sledovat váš mobilní telefon pomocí GPSJak sledovat váš mobilní telefon pomocí GPS
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 11 113 krát
Stránka byla zobrazena 11 113 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama