Jak zablokovat neznámé volající

V tomto článku:Použití mobilního telefonuPoužití pevné linkyReference

Dostáváte hodně hovorů ze zablokovaných telefonních čísel? Telemarketing, kreditoři a dokonce i váš ex mohou zablokovat svá čísla, aby jste nevěděli kdo volá. Pokud dostáváte obtěžující telefonáty z čísel, která nevidíte, vezměte kontrolu vašeho telefonu do svých rukou tak, že je zablokujete. Podívejte se na krok 1 níže a zjistěte více.

Část 1
Použití mobilního telefonu

 1. 1
  Zavolejte společnosti vašeho mobilního operátora. Zeptejte se jich na služby, které nabízejí co se týče blokování neznámých čísel. Mnoho z těchto telefonních plánů stojí pár dolarů měsíčně a jsou účtovány na měsíční bázi, ale možnosti a dostupnost záleží na typu poskytovatele.
  • Ne všechny služby vám umožní zablokovat neznámé volající a mohou pouze zablokovat hovory z čísel, která můžete vidět.[1]
 2. 2
  Nainstalujte aplikaci na blokování hovoru. Pokud používáte iPhone nebo telefon Android, můžete nainstalovat aplikace, které vám automaticky umožní zablokovat hovory ze skrytých čísel. Nejoblíbenější aplikace jsou Kontrola hovoru (Android) a Call Bliss (iPhone).[2]
  • Kontrola hovoru je aplikace Android, která vám umožní automaticky zablokovat podvodníky a telemarketing. Tato čísla jsou umožní povolit hovory ze seznamu hovorů.
  • Call Bliss je aplikace iPhone, která automaticky utlumí všechny nechtěné hovory, umožňující vám jednoduše ignorovat hovory z neznámých čísel.
 3. 3
  Použijte Nerušit na vašem iPhone. Nerušit vám umožní utlumit všechny hovory, kromě těch, které povolíte. Může to být užitečné pro ignorování neznámých volajících, ale také neobdržíte oznámení o žádných důležitých hovorech z čísel, která nepoznáte.
  • Klikněte na Nastavení a potom na Nerušit.
  • Klikněte na “Povolte hovory od” a vyberte “Všechny kontakty”.
  • Buď spusťte manuálně Nerušit nebo nastavte rozvrh na 24 hodin. Nerušit vám nyní vždycky povolí hovory z vašich kontaktů. Mějte se na pozoru, že jakékoliv jiné telefonní číslo bude potichu.
 4. 4
  Přihlaste se do služby pro odchytávání hovorů. Jedná se o placené služby, které přinutí volajícího zobrazit číslo, ze kterého volá. Nejpopulárnější službou pro iPhone a Android je TrapCall.

Část 2
Použití pevné linky

 1. 1
  Povolte odmítnutí anonymních hovorů. Odmítnutí anonymních hovorů zablokuje hovory, které nezobrazují číslo, když volají. Tato služba je normálně zdarma, když umožníte zobrazit ID volajícího na vaší lince. Anonymní volající dostanou instrukce, aby zavolali zpátky s odkrytým číslem, když zavolají.
  • Pokud máte odmítnutí anonymních hovorů na vaší lince, můžete to zapnout tak, že zavoláte *77. Může to být zrušeno zavoláním *87.[3]
  • Pokud nemůžete zapnout odmítnutí anonymních hovorů, kontaktujte poskytovatele služeb. Možná, že budete muset platit poplatek, abyste přidali ID volajícího do vaší služby.
 2. 2
  Použijte TrapCall. Přestože to původně fungovalo u mobilních telefonů, TrapCall rozšířil jejich služby na pokrytí pevných linek. Můžete přidat vaši domácí nebo podnikatelskou pevnou linku do vaší služby TrapCall z Kontrolního panelu TrapCall.
  • Klikněte na tlačítko Moje telefony a přidejte číslo na vaši pevnou linku.
  • Můžete nastavit odchytání hovorů tak, že zavoláte poskytovatele vašich služeb. Tohle mohou udělat pouze v případě, pokud můžete potvrdit, že jste obtěžováni a bude vás to stát poplatek.

Tipy

 • Pokud dostáváte podvodné nebo výhružné hovory z blokovaného čísla, můžete informovat vašeho poskytovatele služeb. Můžete získat soudní příkaz pro investigaci hovorů.
 • Pokud žijete ve Spojených Státech, můžete zaregistrovat vaše telefonní číslo online u Do Not Call Registry vedeno u tzv. Federal Trade Commission. Do seznamu můžete přidat vaše telefonní číslo a rezidenční číslo. Toto sníží množství hovorů z telemarketingu, které dostáváte z 80%.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Telefony a zařízení

V jiných jazycích:

English: Block Unknown Callers, Español: bloquear llamadas desconocidas, Português: Bloquear Chamadas Desconhecidas, Italiano: Bloccare le Chiamate Anonime, Русский: отключить звонки с незнакомых номеров, 中文: 拦截未知来电, Deutsch: Unbekannte Anrufer sperren, Français: bloquer les appels masqués, Nederlands: Blokkeer ongewenste bellers, Bahasa Indonesia: Memblokir Penelepon yang tidak Dikenal, العربية: منع المتصلين المجهولين, हिन्दी: बेनामी कॉल रोकें, Tiếng Việt: Chặn Cuộc gọi Vô danh, ไทย: บล็อคเบอร์คนที่ไม่รู้จัก

Stránka byla zobrazena 4 658 krát.
Byl tento článek přesný?