Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Windows Firewall je zdarma k dispozici u operačního systému Windows. Chcete-li blokovat program nebo hackera, stačí otevřít vaši Bránu Firewall.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Přístup do Brány Firewall.

 1. 1
  Otevření Firewallu na Windows 8. Do nabídky Start zadejte firewall a vyberte možnost Brána Windows Firewall, popřípadě jděte do Nastavení a vyberte položku Brána Firewall.[1]
 2. 2
  Otevření Firewallu na Windows 7 / Vista / XP. Klikněte na nabídku Start a zvolte Spustit. Zadejte příkaz firewall.cpl a klikněte na OK. Druhým způsobem je navštívit Ovládací panely a v nich najít Bránu Firewall.[2]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Blokování programu Firewallem

 1. 1
  Klikněte na "Povolit aplikaci nebo funkci průchod bránou Windows Firewall". Stejný odkaz může být i pod názvem "Povolit programu průchod branou Windows Firewall". Otevřete tak seznam programů k zaškrtnutí.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Změnit nastavení". Aby bylo možné změnit nastavení, klikněte na tlačítko "Změnit nastavení". Je-li vyžadováno heslo, zadejte ho.
 3. 3
  Zrušte zaškrtnutí políčka programu, který chcete blokovat. Pokud toto políčko není zaškrtnuté, Brána Firewall bude blokovat tento program pro připojení k internetu.
 4. 4
  Uložte nastavení. Po dokončení změny uložte kliknutím na tlačítko OK.
  Reklama

Tipy

 • Pokud nemůžete najít požadovaný program nebo funkci v dané sekci, můžete kliknout na tlačítko "Přidat další program", nebo přidat program / funkci ze seznamu již nainstalovaných programů v systému.
Reklama

Varování

 • Pokud si nejste jisti, zda je program dostatečně bezpečný, je lepší zakázat průchod přes Bránu Firewall. V opačném případě se váš systém stane náchylnější vůči virům a škodlivému softwaru.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 776 krát
Stránka byla zobrazena 9 776 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama