Jak zablokovat program pomocí Brány Windows Firewall

V tomto článku:Přístup do Brány Firewall.Blokování programu FirewallemReference

Windows Firewall je zdarma k dispozici u operačního systému Windows. Chcete-li blokovat program nebo hackera, stačí otevřít vaši Bránu Firewall.

1
Přístup do Brány Firewall.

 1. 1
  Otevření Firewallu na Windows 8. Do nabídky Start zadejte firewall a vyberte možnost Brána Windows Firewall, popřípadě jděte do Nastavení a vyberte položku Brána Firewall.[1]
 2. 2
  Otevření Firewallu na Windows 7 / Vista / XP. Klikněte na nabídku Start a zvolte Spustit. Zadejte příkaz firewall.cpl a klikněte na OK. Druhým způsobem je navštívit Ovládací panely a v nich najít Bránu Firewall.[2]

2
Blokování programu Firewallem

 1. 1
  Klikněte na "Povolit aplikaci nebo funkci průchod bránou Windows Firewall". Stejný odkaz může být i pod názvem "Povolit programu průchod branou Windows Firewall". Otevřete tak seznam programů k zaškrtnutí.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Změnit nastavení". Aby bylo možné změnit nastavení, klikněte na tlačítko "Změnit nastavení". Je-li vyžadováno heslo, zadejte ho.
 3. 3
  Zrušte zaškrtnutí políčka programu, který chcete blokovat. Pokud toto políčko není zaškrtnuté, Brána Firewall bude blokovat tento program pro připojení k internetu.
 4. 4
  Uložte nastavení. Po dokončení změny uložte kliknutím na tlačítko OK.

Tipy

 • Pokud nemůžete najít požadovaný program nebo funkci v dané sekci, můžete kliknout na tlačítko "Přidat další program", nebo přidat program / funkci ze seznamu již nainstalovaných programů v systému.

Varování

 • Pokud si nejste jisti, zda je program dostatečně bezpečný, je lepší zakázat průchod přes Bránu Firewall. V opačném případě se váš systém stane náchylnější vůči virům a škodlivému softwaru.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

V jiných jazycích:

English: Block a Program with Windows Firewall, Español: bloquear un programa con el Firewall de Windows, Italiano: Bloccare un Programma con Windows Firewall, Português: Bloquear um Programa pelo Firewall do Windows, Deutsch: Ein Programm mit der Windows Firewall blockieren, Русский: блокировать программу с брандмауэром Windows, 中文: 通过Windows防火墙拦截程序, Français: bloquer un programme avec le pare‐feu Windows, Bahasa Indonesia: Memblokir Program Dengan Windows Firewall, Nederlands: Een programma blokkeren met Windows Firewall, العربية: حظر برنامج باستخدام جدار حماية الويندوز, हिन्दी: विंडोज़ फ़ायरवाल (Windows Firewall) के प्रयोग से एक प्रोग्राम को ब्लॉक करें, ไทย: บล็อกโปรแกรมด้วย Windows Firewall, Tiếng Việt: Chặn một chương trình với Windows Firewall, 한국어: 윈도우즈 방어벽으로 프로그램 차단하는 방법, 日本語: Windowsファイアウォールでプログラムをブロックする, Türkçe: Bir Program Windows Güvenlik Duvarı ile Nasıl Engellenir

Stránka byla zobrazena 6 249 krát.
Byl tento článek přesný?