Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Windows Firewall je zdarma k dispozici u operačního systému Windows. Chcete-li blokovat program nebo hackera, stačí otevřít vaši Bránu Firewall.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Přístup do Brány Firewall.

 1. 1
  Otevření Firewallu na Windows 8. Do nabídky Start zadejte firewall a vyberte možnost Brána Windows Firewall, popřípadě jděte do Nastavení a vyberte položku Brána Firewall.[1]
 2. 2
  Otevření Firewallu na Windows 7 / Vista / XP. Klikněte na nabídku Start a zvolte Spustit. Zadejte příkaz firewall.cpl a klikněte na OK. Druhým způsobem je navštívit Ovládací panely a v nich najít Bránu Firewall.[2]
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Blokování programu Firewallem

 1. 1
  Klikněte na "Povolit aplikaci nebo funkci průchod bránou Windows Firewall". Stejný odkaz může být i pod názvem "Povolit programu průchod branou Windows Firewall". Otevřete tak seznam programů k zaškrtnutí.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Změnit nastavení". Aby bylo možné změnit nastavení, klikněte na tlačítko "Změnit nastavení". Je-li vyžadováno heslo, zadejte ho.
 3. 3
  Zrušte zaškrtnutí políčka programu, který chcete blokovat. Pokud toto políčko není zaškrtnuté, Brána Firewall bude blokovat tento program pro připojení k internetu.
 4. 4
  Uložte nastavení. Po dokončení změny uložte kliknutím na tlačítko OK.
  Reklama

Tipy

 • Pokud nemůžete najít požadovaný program nebo funkci v dané sekci, můžete kliknout na tlačítko "Přidat další program", nebo přidat program / funkci ze seznamu již nainstalovaných programů v systému.
Reklama

Varování

 • Pokud si nejste jisti, zda je program dostatečně bezpečný, je lepší zakázat průchod přes Bránu Firewall. V opačném případě se váš systém stane náchylnější vůči virům a škodlivému softwaru.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 10 951 krát
Stránka byla zobrazena 10 951 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama