Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je naprosto běžné, že je vagína trochu cítit. Pokud vám z pochvy ale silně zapáchá, může to být důsledek špatného mytí, vyplachování vagíny, nošení příliš těsného oblečení a používání mýdel s obsahem dráždivých chemikálií. Pokud máte vy sama pocit, že zapácháte příliš silně, zde je několik tipů, jak se tohoto problému zbavit.

Metoda 1 ze 3:
Určete příčinu

 1. 1
  Zjistěte, zda netrpíte nějakou infekcí. Pokud chcete zastavit zápach z pochvy jednou provždy, budete muset zjistit, co ho způsobuje. Nejčastějšími příčinami zápachu z pochvy jsou různé infekce. Může jít o kvasinky, bakteriální infekce nebo pohlavně přenosné choroby. Nejlepší je tedy ujistit se, že to není váš případ a zajít si k lékaři. Existuje několik způsobů, jak to zjistit sama:
  • Pokud máte hrudkovitý bílý výtok, který zapáchá, pravděpodobně trpíte kvasinkovou infekcí. V lékárně na ni koupíte léky bez předpisu.
  • Pokud nejste dostatečně důkladná na toaletě, je možné, že jste se nakazila bakteriální infekcí. Utíráte se zepředu dozadu, nebo zezadu dopředu? Když se budete utírat směrem dopředu, mohla byste si do vagíny zanést škodlivé bakterie, které způsobují infekce.
  • Pokud máte pocit, že jste se nakazila pohlavně přenosnou chorobou, zajděte si k lékaři na testy. V podobných situacích musíte mít naprosto jasno a nejde jen o vás, ale i o vaše nejbližší. Existují organizace, které vás zdarma nebo velmi levně otestují na pohlavní choroby.
 2. 2
  Sledujte nesrovnalosti. Vagína funguje jako bohatý ekosystém. Vše musí být na svém místě a vše musí být v rovnováze. Tuto rovnováhu lze ale velmi snadno narušit. Pokud používáte například antibakteriální mýdlo, dlouho se koupete ve vaně, neměníte si prádlo dost často nebo nosíte oblečení z neprodyšných materiálů, je možné, že se vám tento ekosystém narušil. Měla byste se vyhnout všem těmto věcem a každý den se důkladně mýt vodou (ne mýdlem) a nosit čisté spodní prádlo.
 3. 3
  Akceptujte svůj přirozený zápach. Mnoha ženám se nelíbí, jak voní jejich vagína, ale když se zeptáte jejich partnerů, řeknou vám, že voní krásně. Nepodceňujte svůj přirozený odér. Vám možná připadá nečistý, ale muži si tuto vůni spojují se sexem. Nikdo z nich nepotřebuje, abyste tam dole voněla po fialkách. Pokud jste zjistila, že zápach z pochvy není způsoben ničím nenormálním a že jde pouze o váš přirozený odér, měla byste se s ním naučit žít a akceptovat ho.
 4. 4
  Možná za to může váš partner! Některé sexuální praktiky mohou způsobovat zápach z vagíny, který je způsoben buď bakteriemi z penisu vašeho partnera nebo bakteriemi z jiných částí těla. Pokud provádíte cokoli jiného, než misionářskou polohu, je možné, že za vaším zápachem stojí právě vaše erotické hrátky.
  • Je nutné to napsat: vaginální sex hned po análním sexu rozhodně není dobrý nápad. Alespoň si mezi těmito aktivitami vyměňte kondom.
 5. 5
  Pozor na cizí předměty. Někdy se stane, že si ve vagíně zapomenete tampon, někdy se tam může dostat kousek kondomu nebo něco jiného. Tyto věci způsobují zápach, protože se vaše tělo snaží cizího předmětu zbavit. Zkontrolujte si, zda to není váš případ a všechno ze sebe vytáhněte.
  • Když si budete nechávat tampony a vložky příliš dlouho, může vám vagína zapáchat i dlouho po jejich vyměnění. Nezapomínejte si je tedy pravidelně měnit.

Metoda 2 ze 3:
Jak se dostat do rovnováhy

 1. 1
  Přestaňte používat parfémovaná mýdla a sprchové gely. Nejlepší je používat pouze vodu s jemným intimním gelem. Mýdla obsahují dráždivé chemikálie, které mohou způsobit silnější výtok a nepříjemný zápach.
  • Nedávejte si žádné mýdlo blízko vagíny. Můžete si namydlit ochlupení, ale žádné mýdlo by nemělo přijít k vagíně, mohlo by totiž narušit její přirozené prostředí.
 2. 2
  Nikdy si nevyplachujte vagínu. Výplachy narušují zdravé bakterie ve vagíně a způsobují bujení škodlivých bakterií, které způsobují zápach z vagíny. Měla byste si ji tedy vyplachovat pouze tehdy, když vám to doporučí lékař.
 3. 3
  Jezte bílý jogurt. Jogurt obsahuje živé kultury, které do těla dostávají zdravé bakterie. Ty mohou vyléčit jemnou kvasinkovou infekci v začátcích a působí také jako prevence proti těmto onemocněním.
 4. 4
  Nejezte jídla s obsahem kvasnic a cukru. Jídla jako je chléb, pivo nebo houby obsahují kvasnice a cukry v jiných potravinách v těle zase kvasí. Tato jídla mohou zvýšit množství kvasinek ve vaší vagíně a způsobit tak kvasinkovou infekci.
 5. 5
  Nedávejte si horké koupele a sprchy. Když budete trávit hodně času v horké vodě, mohli byste si narušit přirozené bakterie v těle. Sprchujte se chladnější vodou a uvidíte, zda zápach poleví. Tento krok sám o sobě vám ale asi nepomůže, budete muset zkusit i další věci.
 6. 6
  Nenoste vložky ani intimky. Výtok z vagíny by měl být odváděn z těla pryč a ne držen v jeho těsné blízkosti. Používejte vložky jen v době, kdy je nutně potřebujete a vyhněte se všem parfémovaným výrobkům.

Metoda 3 ze 3:
Jak vonět příjemněji

 1. 1
  Noste bavlněné prádlo. Spodní prádlo ze syntetických materiálů není prodyšné. Volné bavlněné oblečení zajistí, že bude pokožka dýchat a díky tomu se brzy zbavíte zápachu.
 2. 2
  Noste parfém. Můžete nosit parfém na běžných místech, ale pokud máte problémy se zápachem z vagíny, můžete si trochu parfému nanést na stehna asi 10 cm od vagíny. Kupte si parfém s pižmovým základem, aby se co nejvíce podobal vašemu přirozenému zápachu.
 3. 3
  Natírejte si okolí vagíny směsí oleje z čajovníku a vody. Smíchejte asi 200 ml vody s dvěma kapkami čistého oleje z čajovníku. Tento olej je antibakteriální a anti-kvasinkový a pomůže vám zbavit se nepříjemného zápachu.
 4. 4
  Dvakrát denně vypijte sklenici vody s rozpustným chlorofylem. Chlorofyl se získává ze zelených rostlin a slouží jako přírodní deodorant. Chlorofyl vám možná trochu obarví jazyk a moč na zeleno. Nemusíte z toho mít strach, je to naprosto normální.
 5. 5
  Namočte se do roztoku jablečného octa. Jablečný ocet je přírodní antibakteriální látka. Přidejte si dva šálky tohoto octa do koupele a sedněte si do ní asi na 20 minut. Ocet by měl vaše tělo zbavit toxinů a bakterií, které způsobují nepříjemný zápach.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 257 917 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 257 917 krát.

Pomohl vám tento článek?