Jak zaheslovat dokument Microsoft Word

V tomto článku:Word 2010/2013Word 2007Word 2003Word 2008/2011 (Mac)Reference

Pokud jste vytvořili dokument ve Wordu a nepřejete si, aby si ho někdo četl nebo upravoval, budete ho muset ochránit silným heslem. Word nabízí vestavěnou ochranu heslem v každé své verzi. V tomto článku si přečtete jak zaheslovat jakýkoliv dokument v jakékoliv verzi Wordu v operačních systémech Windows i Mac OS X.

1
Word 2010/2013

 1. 1
  Klikněte na "Soubor" v levém horním rohu. Klikněte na položku Informace (pokud se tedy neotevřela automaticky).
 2. 2
  Klikněte na Ochrana dokumentu. Toto čtvercové tlačítko najdete pod sekcí Informace o dokumentu. V nabídce, která se objeví, klikněte na “Šifrovat heslem”.
 3. 3
  Zadejte heslo. Budete vyzváni k zadání a potvrzení hesla. Heslo si zapište někam na bezpečné místo, protože pokud ho zapomenete, nebude šance ho nějak zjistit nebo získat.
  • Aby heslo začalo fungovat, musíte dokument uložit.
 4. 4
  Odstraňte ochranu heslem. Pokud chcete zrušit zaheslování dokumentu, otevřete dokument a klikněte na nabídku Soubor. Klikněte na Ochrana dokumentu a zvolte “Šifrovat heslem”. V příslušném poli uvidíte své heslo. Smažte ho a klikněte na OK.[1]

2
Word 2007

 1. 1
  Klikněte na tlačítko Microsoft Office. To je to kulaté tlačítko v levém horním rohu okna. Kliknutím na něj se otevře nabídka, ve které lze dokument uložit nebo otevřít nový.
 2. 2
  Najeďte myší nad položku Připravit. Najdete ji mezi položkami Tisk a Odeslat. Objeví se další nabídka.
 3. 3
  Klikněte na “Šifrovat dokument”. Objeví se pole, kam můžete napsat heslo. Budete vyzváni, abyste heslo zadali i podruhé jako potvrzení. Heslo si zapište někam na bezpečné místo, protože pokud ho zapomenete, nebude šance ho nějak zjistit nebo získat.
  • Aby heslo začalo fungovat, musíte dokument uložit.
 4. 4
  Odstraňte ochranu heslem. Pokud si přejete zaheslování dokumentu odstranit, otevřete dokument a klikněte znovu na kulaté tlačítko Microsoft Office. Najeďte myší nad položku Připravit a zvolte "Šifrovat dokument". Objeví se pole s heslem. Smažte ho a zmáčkněte OK.[2]

3
Word 2003

 1. 1
  Klikněte na nabídku Nástroje. Kliknutím na Možnosti se otevře nové okno. Klikněte na kartu Zabezpečení.
 2. 2
  Vytvořte heslo. Na kartě Zabezpečení zadejte do pole "Heslo pro otevření" nové heslo. Heslo uložíte stisknutím OK. Heslo si zapište někam na bezpečné místo, protože pokud ho zapomenete, nebude šance ho nějak zjistit nebo získat.
  • Po stisknutí OK budete vyzváni k potvrzení hesla.
  • Aby heslo začalo fungovat, musíte dokument uložit.
 3. 3
  Odstraňte ochranu heslem. Pokud chcete heslo odstranit, otevřete dokument a klikněte znovu na nabídku Nástroje. Zvolte Možnosti a klikněte na kartu Zabezpečení. V příslušném poli uvidíte heslo. Smažte ho a stiskněte OK.

4
Word 2008/2011 (Mac)

 1. 1
  Klikněte na Word menu. Najdete ho v levém horním rohu mezi Apple menu a File menu. Zvolte Preferences.
 2. 2
  Klikněte na položku Security, kterou najdete v sekci Personal Settings. Otevře se okno Security.
 3. 3
  Vytvořte heslo. V poli “Password to open” napište své heslo a poté klikněte na OK. Budete vyzváni k opětovnému zadání hesla pro potvrzení. Heslo si zapište někam na bezpečné místo, protože pokud ho zapomenete, nebude šance ho nějak zjistit nebo získat.
  • Aby heslo začalo fungovat, musíte dokument uložit.
 4. 4
  Odstraňte ochranu heslem. Pokud chcete zaheslování dokumentu zrušit, otevřete dokument a klikněte znovu na Word menu. Zvolte Preferences a poté klikněte na položku Security. Objeví se pole s heslem. Heslo smažte a stiskněte OK.[3]

Tipy

 • Heslo používejte pouze pro dokumenty, které obsahují citlivé informace. Používat hesla pro spoustu dokumentů není zrovna příjemné, zejména pokud máte ke každému dokumentu jiné heslo.
 • Zvolte si heslo, které se dobře pamatuje, ale zároveň je i dostatečně bezpečné.

Varování

 • Nezapomeňte, jaké heslo jste zadali. Pokud takové nepříjemnosti chcete předejít, zvolte si heslo, které si budete pamatovat.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Office

V jiných jazycích:

English: Password Protect a Microsoft Word Document, Italiano: Proteggere con una Password un Documento di Microsoft Word 2007, Español: ponerle una contraseña a un documento Word, Português: Proteger com Senha um Documento do Word, Русский: защитить паролем документ Microsoft Word, Bahasa Indonesia: Melindungi Dokumen Microsoft Word dengan Kata Sandi, 中文: 用密码保护微软Word文档, Nederlands: Een Worddocument beveiligen met een wachtwoord, Français: protéger un document Word avec un mot de passe, العربية: حماية مستند مايكروسوفت وورد بكلمة مرور, 日本語: Word文書をパスワードで保護する, ไทย: เข้ารหัสเอกสาร Microsoft Word, हिन्दी: एक माइक्रोसॉफ्ट वर्ड डाक्यूमेंट को पासवर्ड से प्रोटेक्ट करें, Tiếng Việt: Đặt mật khẩu cho tài liệu Microsoft Word, 한국어: 워드 문서에 비밀번호 설정하는 방법, Türkçe: Microsoft Word Belgesi Parolayla Nasıl Korunur

Stránka byla zobrazena 8 165 krát.
Byl tento článek přesný?