Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kočky jsou skvělé společnice a krásná zvířata, ale když jim dáte volnost v pohybu, bojují spolu, zabíjejí ptáčky a značkují si teritorium nepříjemným zápachem. Ať už máte problémy se sousedovými kočkami, nebo jste obětí několika z milionů toulavých koček, tyto bezpečné a humánní metody vám pomohou je vyhnat z vašeho pozemku.

Metoda 1 ze 3:
Seberte jim zdroje potravy

 1. 1
  Nekrmte kočky. Možná to zní jako samozřejmost, ale když kočky byť jen jednou nakrmíte, budou se vracet. Dejte pozor na to, aby nikdo z rodiny tajně kočky nekrmil a dávejte jídlo pro vaše vlastní zvířata tak, aby se k němu toulavé kočky nedostaly.
  • Dávejte si pozor, abyste měli vždy zavřený odpadkový koš a kočky se k němu nedostaly. Pravidelně ho vysypávejte, aby jeho zápach kočky nepřitahoval.
  • Možná máte na zahradě jiné zdroje jídla – myši. Snažte se vyhubit všechny hlodavce, jinak budete mít kočky okolo domu pořád.
 2. 2
  Promluvte si se sousedy. Možná váš hodný soused krmí toulavé kočky a tím je láká i k vašemu domu. Pokud máte pocit, že se něco takového děje, požádejte ho, aby s tím přestal, nebo kočky krmil co nejdál od vaší zahrady a vašeho domu.
  • Požádejte své sousedy, aby si také zabezpečili všechny odpadkové koše. Přetékající popelnice jsou pro kočky lákadlem.
  • Také popelnice za restauracemi jsou oblíbeným zdrojem jídla toulavých koček. Promluvte si s vedením restaurací ve vašem okolí a požádejte je, aby si své odpadky skladovali lépe a pravidelně popelnice vysypávali.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Seberte kočkám přístřešky

 1. 1
  Zabezpečte potenciální pelechy. Kočky nemají rády nepříznivé počasí a většinou si hledají teplá a suchá místa, která je ochrání před zimou a deštěm. Pokud máte na zahradě kůlnu nebo verandu, dobře ji zavírejte, aby se do ní kočky nedostaly.
  • Projděte se po okolí a všímejte si dalších míst, kde by se kočky mohly zdržovat. Není například možné, aby bydlely u souseda pod verandou? Najděte tato místa a snažte se kočkám zabránit v přístupu na ně.
  • Pokud kolem vašeho domu slídí kočka, která očividně nemá kam jít, zjistěte, zda náhodou nepatří některému ze sousedů. Když zjistíte, že nepatří nikomu, odvezte ji do útulku pro zvířata.
 2. 2
  Oploťte si verandu. Kočky rády lezou pod verandy a jiná vyvýšená místa, protože tam mají klid a stín. Všechna taková místa tedy důkladně oploťte, aby se pod ně nedostaly. Dejte si pozor na každou větší díru, do které by se kočka mohla vecpat.
 3. 3
  Pokud máte v plotě díru, kterou se kočky podhrabávají, zabezpečte ji velkými kameny. Kočky hledají měkkou hlínu, skrz kterou se dostávají dovnitř. Všímejte si toho, kudy k vám kočky lezou a zabraňte jim ve vstupu skrz tyto díry. Kočky se skrz kameny neprohrabou a budou si muset najít jiné místo.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Přírodní repelenty

 1. 1
  Zkuste pohyblivou vodu. Kočky vodu nemají rády, takže když budete zahradu postřikovat tekoucí vodou, nebudou vám na ni chodit. Voda jim neublíží, ale vystraší je tak, že se možná už nikdy nevrátí.
  • Můžete si koupit postřikovač se senzorem pohybu, který postříká vodou vše, co se k němu přiblíží. Když se kočka dostane moc blízko, bude na ni čekat studená sprška.
  • Pokud jste venku s hadicí a všimnete si, jak k vám leze toulavá kočka, můžete ji jemně postříkat.
 2. 2
  Nastříkejte si zahradu vonným repelentem. Repelenty z liščí moči a dalších pachů přirozených nepřítel koček vám umožní zbavit se koček jednou provždy. Nastříkejte je hlavně na místa, kudy k vám kočky často lezou.
  • Budete muset repelent používat dost často, protože po každém dešti se jeho účinky vytratí. Po dešti a po zalévání zahrady ho vždy použijte znovu.
  • Tyto repelenty koupíte ve zverimexech.
 3. 3
  Použijte bylinky, které odpuzují kočky. Levandule, tymián a citron jsou byliny, které kočkám nevoní. Když si je zasadíte na zahradě a okolo domu, kočkám vaše zahrada už nebude vonět.
  • Můžete zahradu posypat také použitými čajovými lístky. Tím nepoškodíte trávník a kočky spolehlivě odeženete.
  • Můžete okolo plotu na zahradě nastříkat trochu pepřového spreje, nebo posypat hlínu kávovými zrnky nebo tabákem.
  Reklama

Tipy

 • Kupte si speciální podložky pod hlínu, po kterých kočky nerady chodí. Existují také repelenty s pohybovým senzorem, které odeženou každou kočku, která se přiblíží.
Reklama

Varování

 • Nikdy neubližujte žádné kočce. Je to nelegální a také velmi nehumánní.
 • Někteří lidé věří, že kočky můžete odehnat naftalínovými kuličkami. Ty jsou ale velmi nebezpečné a mohli byste s nimi kočkám ublížit.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 583 krát
Kategorie: Kočky
Stránka byla zobrazena 4 583 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama