Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Při hrabání (burnoutu) se kola auta rychle protáčí, přičemž vzniká spousta kouře. Auto stojí, dokud nepustíte spojku a nenecháte ho vystřelit vpřed. Burnouty vznikly při závodech ve sprintu, kde je třeba pneumatiky zahřát, aby poskytovali na závodní trati dobrou přilnavost. Navíc to vypadá dobře. Naneštěstí není možné dělat burnout s každým starým autem. Pokud však chcete ubrousit pořádnou vrstvu z drahých pneumatik, aniž byste dosáhli čehokoliv krom trochy zábavy, je to možné. Pokračujte na první krok návodu a zjistěte více.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Základní burnout (hrabání)

 1. 1
  Zjistěte, zda máte správné auto. K zahrabání budete potřebovat hodně koní, obvykle více než čtyřválcový motor a manuální převodovku. Nejlepšího efektu dosáhnete navíc s nízkými pneumatikami, které jsou hladší a více kouří.
  • S autem s automatickou převodovkou vám hodiny, burnout ani hrabání nepůjdou. Pokud nemáte manuální převodovku a budete se pokoušet o burnout, zničíte si převodovku i auto.
 2. 2
  Zařaďte jedničku. Plně vyšlápněte spojku a vytočte motor. Pokud máte spojku správně vyšlápnutou, neměli byste se pohnout z místa. Vytočte motor, aby se pneumatiky po rozjetí pořádně zahřály.
 3. 3
  Zatáhněte ruční brzdu. Jakmile pustíte spojku, začnou se kola velmi rychle točit, takže se buďto můžete prudce rozjet s hrabáním, nebo nechat ruční brzdu zataženou, aby se kola otáčela na místě a dýmila – to je burnout.
 4. 4
  Pusťte spojku. Když spojku úplně pustíte, měla by se kola začít rychle otáčet a začít kouřit. Pro přerušení burnoutu uberte plyn a odbrzděte ruční brzdu. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Zábavnější alternativy

 1. 1
  Zkuste si rozjezd se zahrabáním. Toto je mírnější alternativa k burnoutu, při které řidič protočí kola před rozjezdem. Hrabání je pro auto méně škodlivé než burnout. Občas k němu dojde dokonce i náhodou, když na semaforu příliš silně sešlápnete plyn. Pro zahrabání při rozjezdu:
  • Sešlápněte spojku při zařazené rychlosti. Vytočte motor a okamžitě pusťte spojku, aby auto zahrabalo.
 2. 2
  Zkuste si hodiny. Jde o burnout prováděný dokola. Pro zkoušení hodin si najděte velkou volnou plochu, kde nejsou žádná jiná auta, sloupy osvětlení ani nic jiného, do čeho byste mohli vrazit. Při hodinách nad autem snadno ztratíte kontrolu. Začněte pomalým kroužením, a poté sešlápněte plyn na podlahu, aby zadní kola ztratila trakci. Volant držte stejně stále stejně, abyste začali dělat hodiny.
 3. 3
  Zkuste si burnout při couvání. Jde o burnout, který děláte v kopci. Je to možnost, jak udělat burnout i se slabým autem, protože couvání odlehčuje trakci po burnoutu.
  • Najděte si kopec a zařaďte jedničku. Vyšlápněte spojku a nechte auto, aby se trochu rozjelo pozpátku z kopce. Pak sešlápněte plný plyn a konečně, "pusťte" spojku, aby se kola na jedničku roztočila.
 4. 4
  Použijte rozdělovač brzd. Toto zařízení umožňuje upravit auto tak, aby brzdový pedál ovládal jen přední brzdy. Jde o solenoid (což je složité označení pro přepínač), který do řidičova pracoviště přidá pár dalších tlačítek na ovládání brzd. Pro burnout s rozdělovačem brzd:
  • Pro použití rozdělovače šlápněte na brzdu a zmáčkněte tlačítko zamykání. Po uvolnění pedálu dojde k uvolnění zadních brzd, takže se zadní kola mohou otáčet, pálit a kouřit. Přední však zůstanou zabrzděné. Po uvolnění zámku se uvolní i přední brzdy, a vy se začnete rozjíždět.
  • Stejně jako samotné burnouty, i toto zařízení je takřka všude ilegální, a navíc poměrně nebezpečné.
  Reklama

Tipy

 • Dívejte se, kam jedete, ať do něčeho nebo někoho nevrazíte.
 • Pokud motor i přes dostatečné vytočení po spuštění spojky zhasne, nemá vaše auto na burnout dostatečný výkon.
 • Před burnoutem zkontrolujte, kolik zbývá na pneumatikách vzorku, ať vám nevybouchnou. Burnout z pneumatik doslova upálí slušné množství gumy.
 • Alternativou k rozdělovači brzd je "brzdová svorka". Ta slouží k zaškrcení brzdového vedení během oprav, lze ji však použít také k vyřazení zadních brzd. Poté budou při sešlápnutí pedálu fungovat jen brzdy přední nápravy. Poznámka: většina aut má vedení z posilovače brzd k zadní nápravě vyrobené z oceli, takže jediným místem pro uchycení svorky zůstává krátká gumová hadička uchycená k diferenciálu. (Některá auta mají dva oddělené brzdové okruhy, jeden pro každou stranu. V takovém případě potřebujete dvě svorky.)
 • Zkuste přezout pneumatiky. Čím je pneumatika horší, tím snáze se protočí a více kouří. Navíc si nezničíte nové pneumatiky.
 • Při pokusu o burnout si můžete poškodit nápravu nebo hnací hřídel.
 • Když natřete pneumatiky starým motorovým olejem, budou více kouřit.
 • Může pomoci, když pneumatiky pořádně protočíte před zatažením ruční brzdy (jen u pohonu předních kol).
 • Držením brzd při vytočeném motoru nepoškozujete brzdy, ale ničíte motor.
 • Při burnoutu se můžete kdykoliv otočit na opačnou stranu. Snažte se držet auto rovně a při nečekané otočce zabrzděte, abyste nesjeli do příkopu.
Reklama

Varování

 • Znovu: burnouty jsou nelegální a takřka všude vám zadělají na pokutu, nebo hůře.
 • Nikdy se nesnažte hrabat s autem vybaveným automatickou převodovkou tak, že motor vytočíte na neutrál a pak vrazíte rychlost. Jednoduše tak zničíte skříň převodovky nebo hnací hřídel, což bude neskutečně drahé.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Auto s dostatkem výkonu a správným převodováním, které překoná trakci hnacích kol.
 • Řidičské dovednosti.
 • Dobré pneumatiky, které můžete zničit.
 • Asfaltový povrch (ne písek, hlínu, ani trávu).

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 75 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 542 krát
Kategorie: Auta
Stránka byla zobrazena 11 542 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama