Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Podlamují se vám kolena, když spatříte muže, který se vám líbí? Chcete mu dát najevo, že stojíte za to, aby si vás všiml? Nemějte strach! V tomto článku vás naučíme správně se chovat, flirtovat, nosit správné věci a naslouchat mužům tak, aby vám žádný neodolal.

Část 1
Část 1 ze 3:
Zajistěte, aby si vás všiml

 1. 1
  Snažte se vypadat dobře. To první, čeho si lidé na ostatních všímají, je jejich vzhled. Není na tom nic špatného a neznamená to, že se musíte neustále oblékat jako na večírek. Znamená to jen to, že pokud chcete, aby si vás muž všiml, měla byste zvýraznit své přitažlivé rysy.
  • Zdravé vlasy jsou velmi důležité. Měla byste mít husté, lesklé a voňavé vlasy. Pravidelně si je myjte (nedělejte to ale příliš často, jinak je budete mít vysušené) a používejte kondicionér.
  • Noste věci, které vám lichotí. Zní to samozřejmě, ale spousta lidí nosí věci, které na nich nevypadají dobře, nebo se v nich necítí dobře. Je pravda, že větší výstřih vám zajistí pozornost mužů, ale důležitější je cítit se dobře v tom, co máte zrovna na sobě.
  • Díky cvičení budete zdravá a v kondici. Najděte si cvičení, které vás bude bavit, například jógu, běh, nebo tanec. Každý den cvičte alespoň 20 minut a vaše tělo vám za to poděkuje.
 2. 2
  Noste červenou barvu. Červená barva přitahuje muže více, než jakákoli jiný barva. Nevíme proč, ale tato barva nějakým způsobem opravdu funguje. Když si vezmete něco červeného, získáte si pozornost všech mužů. [1]
  • Můžete to udělat tak, že si vezmete červené šaty, nebo například jen červenou rtěnku, šátek, nebo boty.
  • Je to sice zvláštní, ale i muži jsou v červené barvě více sexy, takže tato rada neplatí jen pro dívky, ale také pro muže. [2]
 3. 3
  Zapracujte na svém vystupování. Randění můžete brát například jako hledání práce. Musíte si vymyslet, jak se budete chovat a jak budete vystupovat. Neměla byste se chovat jinak, než jaká skutečně jste, ale měla byste zapracovat na tom, abyste ukázala to nejlepší, co ve vás je. [3]
 4. 4
  Napište si seznam svých dobrých vlastností. Pokud zjistíte, že nemáte více dobrých vlastností (někteří lidé bohužel mnoho nenajdou, protože mají nízké sebevědomí), požádejte o pomoc nějakého kamaráda, nebo někoho z rodiny. Můžete si napsat například: skvělá vypravěčka historek, dobrá tanečnice, příjemná, společenská.
 5. 5
  Vytvořte si z těchto vlastností image. Vyberte si tři věci, které jste si napsala. Neznamená to, že musíte obětovat vše ostatní, ale ze začátku vám budou stačit tyto tři věci. Když se budete muži líbit, bude moci poznávat i vaše jiné stránky. Pomocí příkladu výše se můžete například prezentovat jako „společenská tanečnice, která miluje zajímavé historky“.
  • Neznamená to, že byste měla skrývat své ostatní vlastnosti. Pokud se ráda oblékáte do renesančních kostýmů a chodíte na renesanční trhy, dejte to najevo! Pokud se mu to bude líbit, jistě si o tom s vámi rád popovídá. Pokud si nejste jeho reakcí jistá, raději se držte trochu zpátky a promluvte si o tom až se budete znát trochu lépe.
 6. 6
  Trénujte sebevědomí. Důvodem, proč je sebevědomí tak přitažlivé je to, že dává lidem najevo, že se cítíte dobře a tím jim ukazuje, že by se s vámi také měli cítit dobře. Čím horší pocit že sebe budete mít, tím méně lidem budete připadat přitažliví (bez ohledu na to, jak vypadáte).
  • Pokud máte se sebevědomím problém, snažte se ho alespoň předstírat, dokud se nebudete cítit sebejistě. Můžete sami sebe trochu obelstít a přesvědčit svůj mozek, že byste se měli cítit sebevědomě. Začněte malými kroky (vezměte si například jeden den vysoké podpatky, nebo červenou rtěnku) a postupně se vypracovávejte i k těžším věcem, například říct nějakému muži, že se vám líbí.
  • Nesrovnávejte se s ostatními lidmi, zejména s ostatními ženami. Zjistila byste, že se vždy najde někdo, kdo bude přitažlivější, sebejistější a bude mít kolem sebe lepší lidi. Když se zaměříte jen sama na sebe, nebude vás zajímat, že se ostatní lidé mají lépe.
 7. 7
  Ptejte se muže na to, co ho zajímá. Lidé rádi mluví o sobě a mají radost, když se o ně někdo zajímá. Až si budete povídat, snažte se stáčet rozhovor na něho. Místo abyste mu skákala do řeči ho nechávejte domluvit a ptejte se ho na různé věci.
  • Je dobré si pamatovat, že čím otevřeněji spolu budete mluvit, tím pevnější vztah mezi vámi bude. Nebojte se říct mu něco o sobě.
  • Nenechejte ho, aby mluvil jen on. Pokud zjistíte, že jediné, o čem se chce bavit, jen on sám, vezměte nohy na ramena! Takový narcistní muž nikdy nebude dobrým partnerem. Pamatujte si, že i vaše myšlenky a pocity jsou důležité!
 8. 8
  Buďte milá k jeho přátelům. Tak jako pro dívky jsou přátelé důležití i pro muže. Většinou také ovlivní to, co si o vás muž bude nakonec myslet. Když se jeho kamarádům nebudete vůbec líbit, pravděpodobně nebudete mít velkou šanci ho ohromit. Když se jim líbit budete, budou na vaší straně a přesvědčí ho, že jste pro něho ta pravá.
  • Snažte se jeho kamarády poznat. Ptejte se jich na různé věci a zjistěte, co je baví. Když je někde potkáte, zeptejte se jich na to, co zmínili někdy dříve, aby viděli, že jim věnujete pozornost. Pokud například jeho kamarádi rádi hrají videohry, zeptejte se jich, jestli se jim podařilo překonat svůj rekord.
  • Je také dobré si pamatovat, jestli jsou jeho přátelé sebestřední a narcističtí, nebo jestli ignorují vaše názory a zájmy. Měla byste se nad všemi muži, kteří se vám líbí, dobře zamyslet.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Flirtujte s ním

 1. 1
  Rozpruďte jeho adrenalin. Je zajímavé, že když muži zvýšíte hladinu adrenalinu, budete pro něho přitažlivější.
  • Vzrušení zvyšuje adrenalin, takže když se vám ho podaří vzrušit (ne sexuálním způsobem), budete mít větší šanci, že pro něho budete přitažlivější.
  • Můžete zkusit například toto: zahrajte si nějakou oblíbenou hru, zajděte si zasportovat, pusťte si nějaký strašidelný film, nebo zkuste třeba nějaký adrenalinový sport.
 2. 2
  Udržujte oční kontakt. Kdybyste si měla vybrat jen jedinou věc, kterou budete chtít zkusit, měl by to být právě oční kontakt. Pohledy do očí vzbuzují v lidech vášeň a prohlubují vztahy mezi nimi. [4]
  • Příliš dlouhý oční kontakt je lidem často po chvíli nepříjemný, ale přesto byste měla vydržet. Když to zvládnete, vytvoříte mezi vámi silnější a pevnější vztah.
  • Například: řekněme, že se před školou bavíte s nějakým klukem. Během celého rozhovoru se mu dívejte do očí. Dáte mu tím najevo, že ho vnímáte a dodáte vašemu rozhovoru trochu vášně.
 3. 3
  Využívejte řeč těla. Možná si ani neuvědomujete, kolik toho vaše tělo lidem řekne. Když zkusíte několik základních tipů, vzbudíte v muži větší zájem. Snažte se dávat si na svoji řeč těla pozor a zapojit ji do flirtování. [5]
  • Naklánějte se směrem k muži. Lidé, kterým připadáte přitažlivá, se k vám budou trochu naklánět. Můžete mluvit hlubším hlasem, naklonit se trochu ke svému muži když s ním budete mluvit.
  • Zrcadlete jeho pohyby. Lidé reagují nejlépe na ty, kteří jsou jim podobní. Když se napije, napijte se také, když si dá ruce do pasu, také si dejte ruce do pasu. Takových malých věcí si lidé vědomě nevšimnou, ale podvědomě posílí váš vzájemný vztah.
  • Usmívejte se. Není nic lepšího, než úsměv. Nejlépe funguje, když ho zapojíte společně se svůdným pohledem do očí.
 4. 4
  Rozesmějte ho. Humor je skvělým pojivem. Když budete vtipkovat a navzájem se škádlit, můžete si tím snadno získat mužovo srdce. Řekněte mu například nějakou vtipnou historku a ukažte mu, jak uvolněná a zábavná jste.
  • Každý má jiný smysl pro humor, ale existuje spousta věcí, které připadají vtipné všem lidem. Povyprávějte mu třeba o tom, jak jste omylem nastoupila do špatného autobusu a skončila jste na opačné straně města, nebo jak váš otec zapomněl, jak se jmenujete, když vás chtěl představit svým kolegům. Říkejte historky, u kterých se nebudete ztrapňovat a ponižovat (nemluvte o sobě jako o hloupé holce atd.).
  • Když se vám spolu bude dobře povídat, váš vztah to posílí. Zkuste se navzájem škádlit a dělat si ze sebe legraci. Pokud spolu například hrajete karty, můžete si udělat legraci z toho, jaké karty si vybral, nebo například říct, že jste nejlepší karetní hráčkou na světě, aby si vás mohl dobírat, když prohrajete.
 5. 5
  Všímejte si jeho řeči těla. Také jeho řeč těla vám napoví, zda se mu líbíte. Není to žádná přesná věda, ale může vám to pomoci zjistit, jak se cítí a zda se mu líbíte. [6]
  • Dobrým znamením je například to, že se k vám při rozhovoru naklání, hlavně když mluví jemným hlasem. Může to znamenat, že chce, aby mezi vámi byl intimnější vztah a nechce, aby vás ostatní lidé poslouchali.
  • Pokud se vás dotýká, znamená to, že se mu líbíte. Jde o všechny doteky – jemné otírání paží, nebo například nabídnutí rámě, když spolu někam jdete.
  • Pokud sleduje, jak reagujete na to, co dělá, znamená to, že o vás má zájem. Platí to hlavně pro případy, kdy zrovna řekl nebo udělal něco skvělého. Chce se přesvědčit, že jste si všimla toho, co právě udělal.
  • Také naslouchání je dobrou známkou zájmu. Pokud vám naslouchá, pamatuje si vše, co mu říkáte a všeobecně dává pozor, znamená to, že se mu líbíte.
 6. 6
  Flirtujte s ním pomocí sociálních sítí. SMS zprávy, Skype a internet všeobecně je skvělým nástrojem pro flirtování. Neměla byste se spoléhat pouze na sociální sítě, ale když nebudete mít možnost svého vyvoleného muže nějakou dobu vidět osobně, můžete s ním flirtovat pomocí internetu.
  • Pošlete mu například zprávu s tím, že jste viděla něco, díky čemu jste si na něho vzpomněla. Můžete zmínit nějaký vtipný obrázek. Pokud vám třeba vyprávěl o tom, jak mu veverka ukradla v parku oběd, pošlete mu fotku tlusté veverky, kterou jste o víkendu viděla.
  • Neměla byste s ním pomocí sociálních sítí komunikovat extra dlouze. Neseďte celý den u Facebooku a nepište mu. Pošlete mu několik zpráv, abyste mu dala najevo, že na něho myslíte a potom počítač vypněte. Bude to z dlouhodobějšího hlediska rozhodně lepší.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Posuňte váš vztah na další úroveň

 1. 1
  Řekněte mu, co k němu cítíte. Pokud se spolu už trochu znáte a často spolu flirtujete, nejlepší bude říct mu, co k němu cítíte. To nejhorší, co by se mohlo stát je to, že se mu líbit nebudete, ale budete mít alespoň jistotu. Navíc budete mít radost z toho, že jste sebrala odvahu a udělala to, což je důležitý krok.
  • Promluvte si s ním osobně a v soukromí. Jistě nechcete, aby vás při tom poslouchali cizí lidé, zejména pokud zjistíte, že k vám necítí to samé, co vy k němu. Také je důležité na něho nevyvíjet zbytečný tlak.
  • Řekněte například: „Moc mě baví s tebou trávit čas a mám pocit, že si opravdu máme co říct. Chtěla bych s tebou někdy vyrazit na opravdové rande a zjistit, jestli mezi námi nemůže být třeba něco více.“
 2. 2
  Nespěchejte. Pokud na to nebude reagovat dobře, dejte si zpátečku a chovejte se klidně. Když budete spěchat a tlačit ho do vztahu, celé to zkazíte, protože ho vylekáte.
  • Není nic špatného na tom mít sex na prvním rande (hlavně pokud se už nějakou dobu znáte), ale rozhodně je lepší si chvíli počkat. Sex všechno komplikuje a hlavně pokud jde o kamaráda, měla byste nejprve mít jistotu, že váš vztah má nějakou budoucnost.
  • Budete mít alespoň šanci zjistit, zda s ním skutečně chcete chodit. Vztahy málokdy skončí tak, jak si to představujeme. Musíte se přizpůsobit realitě. Budete se muset zamyslet nad tím, zda se vám tento muž líbí jako partner, nebo jen jako přitažlivý muž.
 3. 3
  Věnujte se tomu, co máte ráda. Tento krok je velmi důležitý, pokud si chcete zachovat svoji přitažlivost. Choďte se bavit s kamarádkami a věnujte se tomu, co máte ráda. Dáte mu tím najevo, že si umíte svůj život užívat a že na muži nebudete závislá.
  • Neměla byste všeho nechat a trávit s ním každou volnou chvíli. Měla byste mu sice být k dispozici, ale zároveň byste si měla užívat svůj vlastní život. Ukažte mu, že s ním ráda trávíte čas, ale nemůžete mu věnovat každou volnou minutu.
  • Buďte sama se sebou spokojená. Dělejte to, co máte ráda, zkoušejte nové věci a bavte se. Lidé, kteří jsou šťastní, jsou pro ostatní přitažliví, protože s nimi chce každý trávit čas. Neznamená to, že musíte své štěstí předstírat, ale znamená to, že byste se měla snažit dosáhnout toho, o co vám v životě jde.
 4. 4
  Zbavte se svých očekávání. Když budete mít příliš mnoho očekávání, mohla byste potenciální vztah celý zkazit. Když půjdete do nového vztahu plná představ o tom, jaké by to mělo být, budete tím svého muže dusit. Bude mít pocit, že musí dostát vašim představám a nebude mít prostor k tomu, aby byl sám sebou.
  • Například: Pokud jste spolu právě začali chodit, neměla byste hned myslet na manželství, společné bydlení, nebo například na to, že mu chcete říct, že ho milujete. Počkejte alespoň několik měsíců (většinou to jsou asi tři měsíce) a potom berte váš vztah jako vážný.
  • Není nic špatného na tom snít o tom, kam by váš vztah mohl vést, ale když budete na svého muže tlačit a nedovolíte vašemu vztahu, aby se vyvíjel vlastním tempem, celé to zkazíte.
 5. 5
  Dejte mu najevo, že ho oceňujete. Lidé jsou rádi, když si jich ostatní všímají a když jejich snahy nepřijdou vniveč. Když mu ukážete, že si ho vážíte, získáte si jeho pozornost. [7]
  • Když pro vás udělá něco hezkého, poděkujte mu. Pokud vás například vozí do školy nebo do práce, upečte mu nějakou dobrotu a řekněte mu, že je to poděkování za to, že na vás vždy čeká včas a myslí na vás.
  • Dávejte mu najevo, co pro vás znamená. Nemusíte mu přiznávat, že ho milujete až za hrob, hlavně pokud si nejste jistá tím, zda vaši lásku opětuje. Můžete mu ale říkat, že pro vás znamená hodně a že mu děkujete za to, co pro vás dělá.
  Reklama

Tipy

 • Nebojte se být sama sebou. Když se budete snažit být někým jiným, nebudete se mu líbit. Nebude to fungovat, ani když budete nejlepšími přáteli.
 • Pokud se vám něco nelíbí, nebojte se dát to najevo a zkusit něco jiného.
 • Používejte nějaký přitažlivý parfém. Naneste si ho trochu do ucha a nezapomínejte na to, že čím blíž se k muži dostanete, tím lépe váš parfém ucítí.
Reklama

Varování

 • Dávejte si pozor na flirtování pomocí zpráv a internetu. Když mu trvá celé hodiny odpovědět vám na zprávu, může to znamenat, že má hodně práce, ale také to může znamenat, že by s vámi mluvil raději osobně. Nebuďte posedlá Facebookem a psaním SMS zpráv, jinak budete působit zoufale a otravně.
 • Neflirtujte s jeho kamarády, jinak by si mohl myslet, že o něho nemáte zájem a mohl by mít pocit, že se v něm snažíte vzbudit žárlivost (pokud vám jde právě o to, uvědomte si, že je to velmi nebezpečné).
 • Možná se mu nelíbíte – v takovém případě se může dokonce i naštvat, když se budete stále pokoušet získat jeho srdce.
 • Neměňte se jen kvůli nějakému muži. Měl by vás mít rád přesně takovou, jaká jste.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Jak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovatJak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovat
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 55 373 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 55 373 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama