Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Někdy se stane, že někoho potkáme a okamžitě víme, že jsme se zamilovali. Není ale vždy jednoduché všimnout si, jak úžasný je ten, kdo před námi stojí. Je možné, že ten druhý bude potřebovat trochu popostrčit a až potom si uvědomí, že vás také miluje. Nezapomeňte, že nemůžete nikoho donutit, aby vás miloval a stejně byste nechtěli vynucenou lásku. S trochou času a úsilí ale budete schopni dokázat skvělé věci. Čtěte dál, najdete zde užitečné rady a tipy na to, jak získat svoji lásku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Připravte se na lásku

Stáhnout PDF
 1. 1
  Buďte nejlepším člověkem, jakým můžete být. Pokud chcete, aby se do vás někdo zamiloval, budete se muset snažit být taková, aby bylo možné se do vás zamilovat. Pracujte na sobě a vylepšujte se a brzy zjistíte, že vás lidé mají rádi přirozeně a sami od sebe. A kdo ví, možná si vás všimne i ten, na koho tak čekáte.
  • Pečujte o své tělo. Je těžké milovat někoho jiného, pokud nemilujete sami sebe. Tímto ukazujete ostatním lidem, že o sebe pečujete a máte tedy čas i na ostatní lidi. Cvičte, jezte zdravě a udržujte hygienu. Noste čisté oblečení, které není děravé ani zaprané.
  • Jděte ven a dělejte různé věci. Nebuďte nudní a neseďte stále jen u televize. Dejte svému životu nějaký cíl a směr. Žijte velký život. Jděte ven a cestujte, dělejte nějaký sport, seznamte se s novými lidmi. I domácí člověk si může najít něco, co ho bude bavit a čím vyplní svůj život. Napište knihu o tom, co je pro vás důležité, začněte se věnovat umění, naučte se nějaký nový jazyk nebo programujte. Ať je to cokoli, dělejte to, co vás nejvíc baví. Tato vášeň je pro ostatní lidi velmi přitažlivá a jistě si toho všimnou.
  • Chovejte se k ostatním tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Zní to otřepaně, ale je to opravdu tak. Pokud chcete, aby vás ostatní respektovali, začněte se podle toho chovat. Lidé se častěji zamilují do lidí, kteří jsou šťastní, umějí dávat a jsou milí k ostatním lidem.
 2. 2
  Připravte se na emocionální překážky. Vztahy jsou složité. Než se pokusíte zajistit, aby se do vás někdo zamiloval, musíte si být jistí, že jste připraveni na to, co to znamená. Potřebujete toho druhého milovat a být ochotní mu něco obětovat. Musíte být oddaní jeho i svému štěstí. Pokud stále myslíte na bývalé vztahy, chcete chodit s někým jiným nebo prostě nejste připraveni na závazky, nesnažte se, aby se do vás někdo zamiloval.
  • Zamyslete se nad tím, co k tomu druhému cítíte. Milujete toho člověka? Chcete si být jistí, že je mezi vámi láska a ne jen přátelství? Někdy se to těžko poznává. Pokud tohoto člověka nemilujete, nechejte váš vztah, aby se vyvinul přirozeně. Pokud to tak má být, postupně si vytvoříte pocity.
  • Myslete na to, proč chcete, aby se váš vztah rozvinul. Pokud chcete toho druhého jen proto, abyste se cítili lépe nebo způsobili někomu žárlivost, není dobrý nápad chtít, aby se do vás ten člověk zamiloval. Je to neslušné a mohli byste zranit jeho pocity. Pokud ale chcete s někým být skutečně dlouho a máte mezi sebou pevný vztah, jste na dobré cestě.
  • Rozhodněte si dlouhodobé cíle vašeho vztahu. Pokud nedokážete plánovat budoucnost, nemá smysl chtít, aby se do vás někdo zamiloval. Je to emocionálně kruté k vám oběma. Není nic špatného na tom spolu jen tak nezávazně chodit – pokud chcete s někým být, ale nedokážete si s ním představit budoucnost, užívejte si přítomnost a nesnažte se vztah posunout dál. Nemusíte někoho milovat, abyste s ním mohli chodit.
 3. 3
  Najděte si někoho, kdo je pro vás ten pravý. To je velmi důležitý krok ještě před tím, než se budete snažit, aby se do vás někdo zamiloval. Tento člověk musí být připravený na vážný vztah, musí být schopný vypořádat se s problémy, které vztah přináší a musíte se k sobě hodit. Pokud tyto požadavky nesplníte, budete pouze marnit svůj čas a vždy to skončí zlomeným srdcem.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak se zamilovat

Stáhnout PDF
 1. 1
  Poznejte toho druhého. Prvním krokem k tomu, aby se do vás někdo zamiloval, je poznat toho člověka. To neznamená vědět, kdy má narozeniny nebo kde pracuje. Musíte poznat, jakou má duši a jak vidí svět okolo sebe. Chvíli to trvá a budete si muset všímat všech možných věcí, protože informace často získáme pouze díky zkušenostem.
  • Mluvte spolu o kontroverzních tématech jako je náboženství nebo politika a snažte se zjistit, jaké jsou jeho názory. Řekne vám to mnoho o tom, čemu tento člověk věří a čeho si váží. Je v pořádku lišit se v některých názorech (vždy je dobré mít si o čem povídat a obohatit toho druhého), ale příliš mnoho rozdílů by mohlo způsobit, že nebudete ve vztahu kompatibilní.
  • Mluvte spolu o tom, čím jste chtěli být jako dítě a co chcete se svým životem udělat nyní. Zjistíte tak, v co váš partner doufá, jaké má sny a jaký život by si přál vést.
 2. 2
  Sdílejte spolu své vášně. Mluvte o tom, co má partner rád. Naučte se ocenit to, co ho dělá šťastným. Nic nepředstírejte, lidé většinou poznají, když máte o něco upřímný zájem. Snažte se vidět svět jeho očima a sdílet spolu své vášně. Budete mít něco, co vás sblíží a díky tomu se do vás ten druhý může zamilovat. [1]
  • Pokud je to velký sportovec a dělá něco, čemu nerozumíte, můžete ho požádat, aby vám to vysvětlil. Dá vám to příležitost strávit s ním víc času a naučit se něco nového. Berte nový sport jako zábavu a snažte se užívat si to, i když vás sporty běžně nebaví.
  • Pokud partnera baví určitý styl hudby, poslechněte si s ním nějaké desky a najděte si písničky, které se vám líbí. Můžete si klidně najít i nějaký podobný žánr. Budete tak moci mluvit o hudbě a také se hádat o různých tématech. Budete spolu moci chodit na koncerty a budete přesně vědět, co tomu druhému dát jako dárek.
 3. 3
  Podporujte partnera v těžkých chvílích. Pokud chcete mít skutečnou lásku, bude to velmi důležité. Většina lidí si přeje vztah hlavně proto, aby měli někoho, kdo je bude vždy podporovat. Pokud dokážete o svého partnera pečovat a podporovat ho, jistě nebude mít žádný problém se do vás zamilovat.
  • Neměli byste ho jen obejmout a říct, že bude vše v pořádku (přestože tomuto se nevyhýbejte). Dělejte cokoli, abyste partnerovi pomohli aktivně překonat jeho problémy. Pokud mu to nejde ve škole, doučujte ho a pomáhejte mu s úkoly. Pokud má problémy v práci, uvařte mu dobrou večeři a ukliďte doma, aby se nemusel o nic starat, až přijde domů.
 4. 4
  Snažte se z něho udělat lepšího člověka. Lidé chtějí být s někým, s kým se cítí lépe. Mají potom lepší pocit a jistotu, že mohou být dobrými lidmi. Snažte se, aby se s vámi váš partner cítil co nejlépe, podporujte ho v tom, co má rád a dopřejte mu čas a prostor, aby se těmto věcem mohl věnovat. Pokud má nějaké zlozvyky, jemně ho podporujte v tom, aby se jich zbavil.
  • Nezapomeňte ale, že byste nikdy neměli být blahosklonní ani partnera k ničemu nutit nebo se ho snažit změnit. Vše je to o tom, abyste ho podpořili v tom, aby se sám snažil být co nejlepší.
  • Zajistěte, aby si váš partner ve vaší přítomnosti připadal jako hrdina. Nechejte si pomoci s prací do školy nebo pracovním projektem, nechejte si poradit a vždy požádejte o pomoc, když to potřebujete. Také nezapomeňte partnerovi dávat šance, aby mohl ukázat, v čem vyniká. Také je dobré zeptat se ho na radu ohledně oblečení, uvidí tak, že vám záleží na tom, co si myslí o vašem oblečení.
 5. 5
  Dejte najevo svoji nejlepší stránku. Jistě jste si nechali poradit a snažili se stát se co nejlepším člověkem. Nyní je načase to ukázat. Sdílejte se svým partnerem své nové vášně a ukažte mu, jaký kus cesty jste již ušli. Když partner uvidí, že máte motivaci změnit svůj život, inspirujete ho a bude se snažit o totéž.
  • Uvědomte si, že partner uvidí i vaše špatné stránky a je to tak dobře. Lidé mají chyby a na tom není nic špatného. Nemůžete být dokonalí ani kdybyste se o to usilovně snažili, nikdo to nedokáže. Musíte jen věřit tomu, že vaše chyby nebudou páchat škody s partnerovými chybami. Osobní nedostatky mohou být dokonce dobré. Možná nesnášíte praní, ale vašemu partnerovi to nevadí, zatímco pro vás je mytí nádobí radost a on to nesnáší.
 6. 6
  Dejte partnerovi svobodu a prostor. Nikdo se nechce ve vztahu cítit jako v pasti. Proto se mnoho lidí bojí vstoupit do vážnějšího vztahu. Když dáte partnerovi svobodu a prostor věnovat se tomu, co miluje a být sám sebou, bude se s vámi cítit dobře a je možné, že se do vás také zamiluje. Respektujte partnera jako osobu a nesnažte se ho změnit. Nikdy také nenarušujte jeho soukromí. Každý má právo na tajemství. [2]
  • Nepřerovnávejte věci v jeho bytě bez dovolení. Nesnažte se upravit jeho ložnici nebo pokoj. Nenuťte partnera, aby jedl zdravě nebo se oblékal jinak. Pokud mu něco takového navrhnete a on řekne ne, respektujte to a už se o tom nebavte. Nesnažte se s ním trávit veškerý volný čas – pravděpodobně má své věci na práci, nebo chce být také někdy sám.
  • Nechejte partnerovi nějaký čas pro sebe, aby se mohl věnovat svým vlastním věcem. Čas strávený o samotě je důležitý pro vás oba. Podporuje partnera v tom, aby se rozhodoval sám za sebe. Například pokud vás partner požádá, abyste mu vybrali nějaké oblečení do práce, vyberte mu jednu košili a zbytek nechejte na něm. Pokud vám přítelkyně řekne, abyste vybrali restauraci, vyberte takovou, na kterou má zrovna náladu ona.
 7. 7
  Vybudujte si důvěru. Nepochybujte neustále o partnerovi a jeho motivech. Důvěřujte mu a dávejte mu to najevo. Láska nemůže ve vztahu vydržet, když se vytratí důvěra. Ukažte svému partnerovi, že je s vámi v bezpečí, že vám může věřit a nemusí se bát, že mu ublížíte.
  • Když vám partner řekne nějaké tajemství, udržte ho. Pokud zjistíte něco, co by mohlo partnera ztrapnit, nemluvte o tom a nevytahujte to nikdy, pokud tedy partner nevytáhne podobné věci proti vám.
  • Sdílejte se svým partnerem svá tajemství a ukažte mu stránky své duše, které nikdo jiný nezná. Nebojte se zranitelnosti a zajistěte, aby se s vámi partner cítil dobře. Nemusíte mít strach, když tráví čas s ostatními muži nebo ženami. Když bude vědět, že mu důvěřujete, bude i on důvěřovat vám.
 8. 8
  Udělejte něco navíc. Nebuďte líní, zkuste vymyslet něco navíc. Hezky se oblečte, udělejte si vlasy, naplánujte zajímavé rande a přemýšlejte nad těmi nejlepšími dárky. Těmito věcmi dáte najevo, že si svého partnera vážíte. Když uvidí, jak moc na něho myslíte, budete mít větší šanci, že se do vás zamiluje.
 9. 9
  Buďte skvělou přítelkyní. Od první schůzky byste měli být příjemní a zábavní. I před první schůzkou byste měli hledat příležitosti, jak spolu strávit čas, aby ten druhý mohl zjistit, jak skvělí jste.
  • Vybírejte činnosti, které jsou zajímavé a unikátní a které byste si oba mohli užít. Pokud se ještě moc dobře neznáte, snažte se vybrat něco, co máte oba společného a o čem si budete moci povídat, například nějaký film. Pokud se navzájem dobře znáte, vyberte něco, co je pro vás oba nové. Budete mít šanci partnera vidět v naprosto nové situaci.
  • Nechoďte kolem horké kaše, když chcete partnera pozvat na rande – buďte přímí. Řekněte něco jako „Chtěl/a bych jít o víkendu do ZOO, nechtěl/a bys jít se mnou?“ Když budete mít připravenou konkrétní činnost, která vás bude bavit, budete mít větší šanci, že vaše pozvání přijme. Převezměte kontrolu nad situací a ukážete tak, že jste sebevědomí a schopní, což je velmi přitažlivé.
 10. 10
  Nezapomeňte na to, že existují i ostatní lidé. Někdy se zamilujeme do někoho, kdo naše pocity neopětuje. To je v pořádku. Neměli byste mít pocit, jako by šlo o konec světa a rozhodně si nemyslete, že už si nikdy nikoho nenajdete. Na zemi je spousta lidí. Pokud někdo vaše pocity neopětuje, pochopte, že k sobě nepatříte a nebyli byste spolu šťastní. Najdete si někoho jiného a za chvíli nebudete vědět, proč jste byli tak smutní.
  • Neměli byste na partnerovi viset ani ho ničemu nutit, hlavně pokud vás odmítne. Když se budete snažit příliš moc, nebude to tomu druhému stát za to a nikdy se do vás nezamiluje. Nemůžete přinutit člověka, aby se do vás zamiloval a když se o to budete pokoušet, pouze ho od sebe odeženete.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak si udržet lásku

Stáhnout PDF
 1. 1
  Neberte partnera jako samozřejmost. Pokud se do vás partner zamiluje, budete muset pracovat na tom, aby vaše láska vydržela a nevyhasla. Nejlepší je nikdy nebrat svého partnera jako samozřejmost. Dávejte mu najevo, že si ho ceníte (říkejte například „děkuji“) a všímejte si toho, co pro vás dělá a jak vylepšuje váš život.
  • Například pokud se partner stane vegetariánem, abyste mohli snadněji vařit společná jídla, čas od času mu dejte najevo, že si toho ceníte a připravte mu jídlo z masa (můžete nakupovat farmářské maso, pokud je vám maso z obchodu proti srsti).
 2. 2
  Dejte partnerovi najevo, že vám na něm záleží. Jen proto že se milujete máte stabilní stav se nemusíte přestat snažit. Stále choďte na rande, kupujte si květiny a myslete jeden na druhého. Ukážete si tím, že vám na sobě záleží a nebojíte se do vztahu investovat.
  • Hlavně partnerovi říkejte, že ho milujete. Dělejte to každý den. Nikdy nedopusťte, aby pochyboval o tom, zda ho milujete. Nezapomeňte ho ujišťovat o tom, že vaše pocity nic nezmění a že ho stále hluboce milujete.
 3. 3
  Nebojte se závazků. Pokud někoho milujete a on miluje vás, je důležité se jeden druhému zavázat. Dáte tím najevo, že to myslíte vážně a nejde jen o to, abyste dostali, co chcete. Také si ušetříte společenský tlak a soudy od lidí, kteří si budou myslet, že vás partner jen využívá (nebo naopak).
  • Nejprve možná budete chtít s partnerem pouze chodit, ale po nějaké době byste se k sobě měli nastěhovat.
  • Po delší době si možná budete přát svatbu. Pokud to není nic pro vás, můžete si nechat udělat stejná tetování, nebo najít jiný způsob, jak si vyjádřit nehynoucí lásku.
 4. 4
  Nezasekněte se ve smyčce. Nedělejte neustále to samé, co pokaždé. Rutina může být příjemná a uvolňující, ale je důležité se čas od času trochu pobavit a vyzkoušet něco nového. Ukážete tím partnerovi, že se stále těšíte na každý další den vašeho vztahu a že se s vámi nikdy nebude muset nudit. Také si tím můžete připomenout pocity zamilovanosti ze začátku vztahu.
  • Dělejte něco zajímavého, například skočte padákem nebo jděte lézt po skalách. Zapište se do tanečních lekcí nebo se učte malovat. Můžete dělat spoustu různých věcí, které vás sblíží. Zkuste si doma začít pořádat herní večer a můžete si užít legraci také s ostatními páry.
  Reklama

Varování

 • Je nemožné zajistit, aby se do vás někdo zamiloval. Když uděláte všechno, co jsme zde napsali a ten druhý se do vás nezamiluje, pravděpodobně není lásky k vám schopen a vám dvěma by to neklapalo. Někteří lidé se k sobě jednoduše nehodí, i když k sobě něco cítí. Může být těžké si to přiznat, ale bude vám lépe, když tento vztah ukončíte.
 • Nevěřte tomu, že můžete použít feromony, chemické spreje nebo určité potraviny, aby se do vás někdo zamiloval. Vědecké důkazy podporující fakt, že některá jídla spouští v mozku chemické reakce spojené s emocemi, tyto reakce nikoho nepřinutí, aby se do vás zamiloval. Bohužel neexistuje žádný „lektvar lásky“.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 166 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 003 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 12 003 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama