Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jste si jistá, že jste správně odhadla jeho signály a máte téměř jistotu, že o vás má zájem? Proč vás tedy ještě nikam nepozval? Zde je několik užitečných tipů, které vám pomohou ho nasměrovat správným směrem. Neměla byste to ovšem přehánět!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Získejte si jeho pozornost

 1. 1
  Buďte sebejistá. Pokud víte, že se danému muži líbíte, jde jen o to, aby vás pozval na rande. Neměla byste se chovat zoufale. Dejte mu najevo, že máte vysoké sebevědomí. Mějte ráda sama sebe a ukažte mu, že když promarní šanci vás někam pozvat, zachová se hloupě.
  • Přistupte k němu a dejte se s ním do řeči. Stůjte rovně a dívejte se mu do očí. Vyjadřujte své názory. Muži milují sebejisté dívky.
  • Příliš mnoho sebevědomí vám ovšem může také uškodit. Dejte si pozor, abyste to nepřehnala.
 2. 2
  Buďte vtipná a chytrá. Když dáte najevo vtip, ukážete, že jste inteligentní a máte smysl pro humor, což jsou dvě věci, kterým většina mužů u dívek neodolá. Když si bude myslet, že jste vtipná, bude si s vámi chtít povídat stále více a bude s vámi chtít trávit čas. Pokud ho dokážete rozesmát, budete na nejlepší cestě.
  • Musíte se umět smát sama sobě. Dáte tím najevo, že jste uvolněná a že se neberete příliš vážně.
  • Neměla byste to ovšem přehánět se sarkasmem a neměla byste si dělat legraci z jiných lidí.
 3. 3
  Zvýrazněte své přednosti. Nemá smysl to popírat – fyzická přitažlivost je u každého potenciálního vztahu velmi důležitá. Z tohoto důvodu byste se měla snažit zvýraznit své přednosti. Nebuďte příliš skromná. Každý má něco, co se mu na něm líbí. Najděte to a zvýrazněte to.
  • Máte hezký úsměv? Usmívejte se častěji! Máte krásné křivky? Vezměte si pásek, abyste zvýraznila tvar své postavy. Máte krásné oči? Vhodný oční stín vám je může dokonale zvýraznit. Najděte to, co je na vás nejkrásnější a začněte to ukazovat.
  • Nepřehánějte to. Když budete mít na obličeji vrstvu makeupu, budete mít nepohodlně těsné oblečení a příliš vysoké podpatky, dosáhnete opačného efektu, než po jakém toužíte, zejména pokud se takto běžně neoblékáte. Držte se toho, co u vás dobře funguje a co vám dodává sebevědomí.
 4. 4
  Zalichoťte mu. Jistě vás nepřekvapí, že muži milují lichotky stejně jako ženy. Když mu budete upřímně lichotit, dosáhnete tím dvou věcí: dáte mu jemně najevo, že o něho máte zájem a zároveň mu pohladíte ego, což způsobí, že se mu budete líbit ještě více.
  • Nevíte, co říct? Řekněte mu, že má hezký úsměv, nebo že se vám líbí jeho vlasy. Pokud hraje na nějaký nástroj, pochvalte mu jeho schopnosti. Pokud hraje nějaký sport, řekněte mu, že jste viděla nějaký jeho zápas a že na vás udělal dojem.
  • Lichotky by měly být jednoduché a upřímné. Takové lichotky každý ocení.
 5. 5
  Najděte si něco, co máte společné. Jednou z věcí, které muže nejvíce odrazují od pozvání ženy na rande je strach z toho, že nebudete mít nic společného a nebudete mít o čem mluvit. Ukažte mu, že by se toho neměl v žádném případě bát. Zeptejte se ho na jeho koníčky a zájmy, na jeho rodinu, na jeho plány do budoucna – na cokoli, na čem byste se mohli shodnout.
  • Nepředstírejte zájem o nějakou věc jen abyste na něj udělala dojem. Když budete předstírat, že umíte skvěle hrát na basu, nebo že milujete horory, pravděpodobně se vám to krutě vymstí jakmile vás pozve na jam session se svojí kapelou, nebo bude chtít, abyste s ním šla do kina na poslední díl filmu Pila.
  • I v případě, že nevíte nic o plachtění, nebo neumíte hrát mini golf, stačí jen projevit trochu zájmu a dát mu najevo, že se ráda učíte. Možná mu tím dokonce vnuknete nápad na skvělé první rande!
 6. 6
  Naslouchejte mu. Každý má rád, když ho někdo pozorně poslouchá, včetně mužů. Ukažte mu, že se zajímáte o to, co vám chce říct. Vaše pozornost mu bude lichotit a také se o něm něco dozvíte. Nechejte ho mluvit, nepřerušujte ho a ptejte se ho na spoustu otázek.
  • Mnoho dívek dělá tu chybu, že muži, který se jim líbí, řeknou všechny detaily o svém životě. Za každou cenu se tomu vyhněte, jinak ho zahltíte informacemi, znudíte ho, nebo ho vyplašíte a zaženete. Udržujte si trochu tajemnosti a snažte se více poslouchat, než mluvit.
  • Zapojte se do rozhovoru, i když bude více mluvit on. Ptejte se ho na zajímavé a promyšlené otázky. Udržujte oční kontakt, usmívejte se, pokyvujte hlavou a využívejte vhodná gesta, kterými mu dáte najevo zájem a souhlas.
 7. 7
  Zahrajte si na dámu v nesnázích. Pokud chcete hrát hry, můžete zkusit dámu v nesnázích. Muži nemohou odolat pomoci dívce, která něco potřebuje. Požádejte ho, aby vám podal něco z vysoké police, nebo si nechejte poradit ohledně toho, do jakého servisu máte dát své auto. Potom mu poděkujte a usmějte se na něho. Uvidíte, že tím uděláte dobrý dojem.
  • Nehrajte si s ním ovšem příliš často. Když ho budete často žádat o laskavosti, brzy si začne myslet, že ho jen využíváte.
  • Nedělejte hloupou. Je v pořádku požádat o pomoc, když to potřebujete, ale neměla byste předstírat, že jste hloupá, jen abyste měla důvod ho o něco žádat. Uvědomte si, že muži mají rádi chytré dívky, nebo alespoň ty, se kterými stojí za to chodit.
 8. 8
  Buďte sama sebou. Jistě jste tuto radu slyšela již mnohokrát, ale to neznamená, že není pravdivá. Pokud chcete mít nějakou šanci na společnou budoucnost, musíte se mu líbit taková, jaká jste ve skutečnosti. Nepředstírejte, že jste jiná, než ve skutečnosti. Travte čas s lidmi, které máte ráda, oblékejte se jako normálně a stůjte si za svými názory a přesvědčeními. Nechejte svoji osobnost mluvit za sebe. Pokud se v jeho přítomnosti budete chovat jinak, než ve skutečnosti, celý váš vztah bude neupřímný a falešný a vás nakonec přestane bavit něco hrát. Buďte sama sebou! Uvidíte, že se mu budete líbit!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Dejte mu najevo svůj zájem

 1. 1
  Dejte mu najevo, že jste dostupná. Velmi jemně mu dejte najevo, že momentálně nikoho nemáte, ale že jste otevřená novým vztahům. To jediné, co je silnější, než touha muže pozvat dívku na rande je jeho strach z odmítnutí. Měla byste mu tedy dát najevo, že když vás někam pozve, neodmítnete ho.
 2. 2
  Vysílejte jasné signály. Všichni ví, že muži jsou vcelku pomalí a často nevnímají signály, které k nim ženy vysílají. Přestože máte pocit, že mu dáváte jasně najevo, že se vám líbí, může se stát, že to tak nevnímá. Usmívejte se, smějte se jeho vtipům, dotýkejte se ho, sedejte si co nejblíže k němu – brzy by si měl uvědomit, že je jediný, komu se dostává takové pozornosti.
  • Nepodceňujte sílu řeči těla. Když budete s ním, mějte otevřenou řeč těla. Když si budete překřižovat paže, budete působit uzavřeně a nepřístupně. Pokud nevíte, co dělat s rukama, objednejte si drink, nebo si je dejte do klína. Dejte si pozor, abyste se nevrtěla.
  • Dívejte se mu do očí. Pokud se díváte všude, jen ne na něj, bude to vypadat, že nemáte zájem. Když se mu podíváte do očí, budete působit sebejistě a otevřeně.
 3. 3
  Pozvěte ho někam vy. Pokud máte nějaké plány s kamarády a jdete například na večírek nebo na výlet, pozvěte ho, ať jde s vámi. S trochou štěstí budete trávit veškerý čas jen s ním. Nejde o rande v pravém slova smyslu, ale poskytne vám to příležitost poznat se trochu lépe v uvolněném prostředí.
 4. 4
  Zapojte kamarády. Důvěryhodný kamarád vám může v této situaci značně pomoci. Může se začít vyptávat a všímat si detailů. Také se daného muže může ptát na věci, na které se sama stydíte zeptat.
  • Řekněte kamarádce, aby se jeho kamarádů vtipně zeptala, kdy vás daný muž pozve na rande.
  • Požádejte kamarádku, aby se před lidmi zmínila o tom, že se k sobě hodíte a že byste byli hezký pár. Může to být trochu trapné, ale rozhodně mu to nasadí brouka do hlavy.
  • Jen si dejte pozor na to, aby byla kamarádka dostatečně diskrétní, jinak nebude hezké využívat ji na takovou „špinavou práci.“
 5. 5
  Zkuste ho trochu prolustrovat. Zjistěte si, kam rád chodí večer, jaká je jeho oblíbená kavárna, nebo kam chodí do posilovny. Když na sebe „náhodou“ narazíte, budete se moci dát do řeči.
  • Uvědomte si, že tuto taktiku nesmíte použít víckrát, než jednou nebo dvakrát. Když to budete dělat často, brzy zjistí, že ho sledujete a bude si myslet, že jste divná.
 6. 6
  Naznačujte. Pokud ještě nesebral odvahu k tomu, aby vás pozval ven, možná byste měla převzít iniciativu a dát mu vhodnou příležitost. Zmiňte se o tom, že jste slyšela o novém baru, do kterého byste chtěla zajít, nebo o novém filmu, na který byste chtěla jít do kina. S trochou štěstí pochopí, že má šanci vás někam pozvat. Není to sice zrovna romantické, ale alespoň spolu půjdete na rande!
 7. 7
  Pozvěte ho na rande sama! Pokud vás už nebaví čekat na to, až váš muž sebere odvahu a pozve vás na rande, převezměte kontrolu nad situací a jděte do toho sama! Žijeme přece ve 21. století! Jistě na něho uděláte dojem svým sebevědomím a nebude vám chtít odolat!
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Čemu se vyhnout

 1. 1
  Nenechejte se uvěznit v zóně přátelství. Nic není pro potenciální vztah horší, než zóna přátelství. Jistě pro něj chcete být příjemnou kamarádkou, se kterou si může povídat a smát se, ale neměla byste se stát „jedním z kluků.“ Ukažte mu svoji ženskost a dejte jasně najevo, že chcete být více než jen kamarádka.
 2. 2
  Nebuďte posedlá. Dát mu najevo zájem je naprosto v pořádku, ale neměla byste to posouvat na extrémní úroveň. Když budete chodit všude tam, kde je on, budete mu viset na rtech a bombardovat ho zprávami a telefonáty, nikam se nedostanete. Buďte trochu tajemná a vždy zajistěte, aby chtěl více.
 3. 3
  Nechovejte se falešně. Nikdy se nesnažte být někým, kým nejste, abyste si získala jeho pozornost. Nevydržela byste to dlouho a navíc když se budete na každém rande chovat úplně jinak, bude z toho zmatený a nebude vědět, na čem je. Pokud se mu nelíbíte taková, jaká skutečně jste, stejně si nezaslouží vaši pozornost.
 4. 4
  Mějte trpělivost. Někteří muži mají strach z odmítnutí, nebo z toho, že dívka zraní jejich city. Dejte mu dostatek času na to, aby sebral kuráž a dejte mu šanci, aby vás poznal a zjistil, jak skvělá jste. Uvidíte, že si potom najde způsob, jak vás pozvat na rande.
 5. 5
  Nebojte se odmítnutí. Možná se bojíte, že jste si špatně vyložila jeho signály, nebo že až vás lépe pozná, rozmyslí si to. Neměla byste uvažovat tímto způsobem. Pokud máte pocit, že se mu líbíte, pravděpodobně je to pravda. Buďte pozitivní – mohl by to být začátek něčeho krásného!
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte něco společného, měla byste se o tom při rozhovoru zmínit.
 • Komunikace je nejdůležitější. Pokud s vámi muž nedokáže uvolněně mluvit, neměli byste spolu začínat chodit. Počkejte, až se budete trochu lépe znát. Nespěchejte, protože když budete příliš tlačit na pilu, mohla byste mu zlomit srdce, nebo by mohl on zlomit srdce vám.
 • Dávejte si pozor, pokud chcete předstírat nedostupnost. Když to uděláte určitým způsobem, mohla byste vzbudit dojem, že nemáte zájem.
 • Než se pokusíte s daným mužem začít chodit, měli byste být přátelé. Když nebude vůbec vědět, kdo jste, nebudete mít žádnou šanci, že vás pozve na rande.
 • Pevné přátelství je absolutním základem vztahu. Pokud máte strach, že váš vztah zkazíte tím, že s mužem začnete chodit, pravděpodobně nejste na vztah připravená.
 • Pokud se vám někdo opravdu líbí, budete se díky němu cítit skvěle. Budete z něj mít pocit, že na ničem na světě nezáleží. Pokud je ale trochu nesmělý, jděte do toho a pozvěte ho na rande sama. Možná řekne ne, ale možná řekne ano! Pokud to nezkusíte, nebudete vědět, na čem jste.
 • Uvědomte si, že se mu možná líbíte, ale není připravený na vztah. Neměla byste na něj tlačit. Až bude připravený, pozve vás na rande.
 • Pokud vás pozve na rande, zachovejte klid. Neměla byste začít šílet ještě dříve, než spolu začnete chodit.
 • Pokud vás muž nepozve na rande, nebuďte z toho zklamaná. Možná se jen stydí. Je lepší říct mu o jeho telefonní číslo nebo emailovou adresu, aby věděl, že vás může kontaktovat v soukromí.
 • Dělejte věci, které mu umožní trávit s vámi více času. Pokud například hraje nějaký sport, choďte na jeho zápasy. Když si vás všimne, řekněte mu, že jste se chtěla podívat, jaké to je, nebo že se tomuto sportu chcete také začít věnovat. Je to velmi jednoduché. Musíte být ovšem sama sebou a nedělat nic, co opravdu děla nechcete, jinak budete působit falešně.
 • Pokud se s mužem cítíte nepříjemně, měli byste být jen přátelé a nespěchat na vztah.
 • Nikdy se před mužem nepředvádějte.

Pokud víte, že se mu líbíte a drží se zpátky, nebojte se ho zeptat, co se děje.

 • Všímejte si toho, jaké dívky se mu v minulosti líbily. Líbí se mu odvážné dívky? Chytré dívky? Kreativní dívky? Neměňte se kvůli němu, ale ukažte mu tuto svoji stránku.
 • Nepřipomínejte mu dívku, se kterou se rozešel, pokud má za sebou nepříjemný rozchod. V takovém případě byste si měla dát záležet na tom, abyste mu ji ničím nepřipomínala.
 • Pokud vás muž pozve na rande, nebojte se odpovědět ano nebo ne. Pokud řeknete „rozmyslím si to,“ mohla byste ho vyděsit. Pokud řeknete „možná ano,“ mohl by si myslet, že si nejste jistá, nebo že s ním chodit nechcete.
 • Nevolejte mu stále dokola, jinak se s vámi přestane bavit. Pro muže je to velmi nepříjemné a snadno je tím odradíte.
 • Dejte mu dostatek času. Nesnažte se přesvědčit své kamarády, aby mu řekli, že s vámi má chodit. Bude to pro něho trapné. Pokud ho chcete pozvat na rande, můžete mu to říct, ale nevyužívejte k tomu jiné lidi.
 • Buďte upřímní ohledně svých emocí a nebojte se říkat, co si myslíte. Mějte svůj názor, své zájmy a ujasněte si, co máte ráda. Budete díky tomu zajímavější a uděláte lepší dojem.
 • Chovejte se přirozeně a buďte sama sebou a uvidíte, že vás brzy pozve na rande.

Buďte sebejistá. Pokud vás nepozve na rande, ukažte mu, o co přišel. Travte čas s jinými muži a snažte se získat na svoji stranu důvěryhodné muže. Vždy je dobré mít kamarády, kteří vám pomohou. Když se vyděsí, nemusíte si z toho nic dělat. Muži jsou rádi, když jim někdo pomůže. Nejdůležitější ovšem je neměnit se kvůli žádnému muži. Když se mu budete líbit, bude to skvělé, ale když se mu nebudete líbit, je to jen jeho chyba.

 • Když mu napíšete a on vám hned neodpoví, nic si z toho nedělejte. Neměla byste na něj tlačit. Chvíli počkejte a uvidíte, že nakonec odpoví. Nedělejte ukvapené závěry. Možná když se uvidíte a promluvíte si a zjistíte, co máte společného, začnete se po malých krůčcích posouvat směrem ke vztahu. Nekazte si to tedy hned na začátku.
 • Nedělejte si naděje, když s vámi bude chtít mluvit v soukromí. Možná chce jen mluvit o něčem vážném.
 • Když vás odmítne, neříkejte nic jako „Proč se ti nelíbím?“ nebo „Nikdo mě nemá rád.“ Cítil by se kvůli tomu ještě hůř a vy byste přišla o šanci s ním v budoucnu komunikovat.
 • Pokud ho chcete pozvat na rande, vymyslete si dobrý program, který vás bude oba bavit. Když pozvání přijme a vy nebudete mít v hlavě plán, bude to trapné.
 • Nezapomínejte se stále usmívat.


Reklama

Varování

 • Neflirtujte s ním tak moc, aby to pro něho bylo nepříjemné. Mohl by si to kvůli tomu dokonce i rozmyslet.
 • Pokud po vás bude muž chtít, abyste si vybrala buď jeho, nebo své přátele, budete se muset zamyslet nad tím, zda je pro vás důležitější on, nebo přátelé. Uvědomte si, že přátelé jsou nejdůležitější a když o vztah přijdete, nebudete mít na koho se obrátit. *Taková ultimáta jsou také známkou nejistoty a manipulace, takže pravděpodobně nejde o zdravý vztah.
 • Muž, kterému se líbíte, možná není na vztah připravený, takže ho nenuťte, abyste se mu líbila. Pokud odmítne, zapomeňte na to a pokračujte ve svém životě.
 • Nechovejte se, jako kdybyste neměla zájem nebo nebyla dostupná a nepředstírejte nezájem. Nikdo nechce být odmítnutý. Když si muž bude myslet, že ho odmítnete, bude mít strach a nepozve vás na rande.
 • Muži se někdy k dívkám chovají pouze mile, ale vypadá to, jako kdyby s nimi flirtovali, takže si dávejte pozor. Někteří muži mají jednoduše flirtující povahu.
 • Neměla byste být příliš dostupná. Nenápadně se zmiňte o tom, že jste připravená na vztah, ale nemluvte o tom příliš často. Muž by si toho všiml a uvědomil by si, že ho chcete, což by ho mohlo vyděsit.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 211 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 568 krát
Stránka byla zobrazena 5 568 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama