Také nesnášíte, když vás váš partner ignoruje, nebo neodpovídá na vaše zprávy a hovory? Stává se to mnoha dívkám a většina z nich si to bere osobně. Pokud vás už nebaví jednat s partnerem, který vás ignoruje a toužíte po změně, v tomto článku najdete užitečné tipy.

Metoda 1 ze 5:
Zhodnoťte své vlastní chování

 1. 1
  Zamyslete se nad tím, zda jste na svého partnera zbytečně netlačila. Možná se váš partner stáhl, protože potřeboval trochu času a prostoru pro sebe, protože jste na něj v poslední době dost tlačila. Možná mu píšete příliš často, nebo mu voláte každou hodinu. Uvědomte si, že muži potřebují svůj vlastní prostor a nechtějí s vámi trávit 24 hodin denně.
 2. 2
  Snažte se váš problém vnímat z pohledu vašeho partnera. Existuje spousta dobrých důvodů pro chování, které vy můžete vnímat jako ignorování, ale které s vámi ve skutečnosti nemá nic společného.
  • Váš partner má možná spoustu práce. Je možné, že jste zvyklí komunikovat každý den, a když o to najednou přijdete, budete mít chuť v tom pokračovat. Pokud vám partner nezavolá jeden nebo dva dny, nemusíte z toho dělat žádnou vědu. Uvědomte si, že je možná velmi zaneprázdněný a nemá čas. Pokud má váš partner spoustu práce, můžete očekávat, že s vámi přeruší kontakt, dokud daný úkol nedokončí.
  • Je také možné, že se váš partner necítí dobře. Pokud na něho vlezlo nějaké nachlazení, bolí ho rameno, nebo má žaludeční potíže, nemůžete očekávat, že s vámi bude komunikovat. V takovém případě vám pravděpodobně přestal odepisovat, protože vás nechce zatěžovat svou bolestí, nebo nechce vůbec dávat najevo, že se necítí dobře.
  • Možná je unavený. Uvědomte si, že je možné, že je váš partner jednoduše unavený a potřebuje trochu času, aby načerpal energii, takže se vám několik dní neozve.
  • Má problémy v rodině. Může se také stát, že s vámi nechce mluvit, protože má problémy v rodině a nechce vám o nich detailně vyprávět, protože je to pro něj nepříjemné. Byl by raději, kdyby vás do toho nemusel zatahovat, abyste se nestala součástí těchto problémů. Tento postoj je z obou pohledů velmi ochranářský.
  • Možná nestíhá v práci. Blíží se mu termín odevzdání velkého projektu, šéf mu dýchá na záda, nebo si není jistý svojí prací. Snaží se tedy věnovat veškerou energii práci a vy se pro něj dočasně stanete pouze rozptýlením.

Metoda 2 ze 5:
Zkuste trochu zpomalit

 1. 1
  Dejte si menší pauzu. Pokud máte pocit, že jste na svého partnera příliš tlačila, trochu se stáhněte a dejte mu zpět prostor, který jste mu nevědomě sebrala. Neznamená to, že byste se neměli vůbec vídat a neměli byste si projevovat náklonnost. Důležité je naučit se zpomalit a nespěchat.
  • Jeden celý den mu nevolejte ani nepište a snažte se to skutečně dodržet. Pokud se vám během celého dne neozve, zeptejte se ho, co od vašeho vztahu očekává. Pokud vy očekáváte něco, co vám nemůže dát, budete si muset najít jiného partnera.
  • Nepište mu a nevolejte mu kvůli zbytečnostem. Nevolejte mu jen proto, abyste mu řekla, že se vaše kamarádka rozešla s partnerem, přičemž váš partner tyto lidi vůbec nezná. Pro vás je to možná důležité, ale pro něj to bude naprosto zbytečná informace.
 2. 2
  Nedovolte, aby vás ovládaly emoce. Když se budete zabývat tím, že vás váš partner ignoruje a budete z toho smutná, budete mít špatnou náladu. Buďte šťastná a více se usmívejte. Nedovolte, aby vám den zkazilo to, že vás váš partner ignoruje. Čím šťastnější budete, tím více bude váš partner chtít pocítit vaše štěstí.

Metoda 3 ze 5:
Zjistěte, co ho trápí

 1. 1
  Mluvte upřímně. Zeptejte se partnera, zda má nějaký konkrétní důvod vás ignorovat. Udělala jste něco špatně? Nebo jste omylem řekla něco, co mu ublížilo? Pokud se chová zvláštně z nějakého důvodu, měla byste tento důvod zjistit, abyste se tomu mohla v budoucnu vyhnout.
  • Pokud vám řekne, že jednoduše potřebuje více prostoru, zamyslete se nad tím, zda se s tím můžete naučit žít. Pokud potřebujete kompletní partnerství a víte, že nezvládnete udržovat vztah s partnerem, který potřebuje hodně času pro sebe, možná bude nejlepší vztah ukončit.

Metoda 4 ze 5:
Spojte se s partnerem

 1. 1
  Snažte se partnera oslovit na jeho úrovni. Jak jsme již napsali, existuje spousta možných důvodů, proč vás váš partner ignoruje. je možné, že vám neodpovídá proto, že si myslí, že říkáte nedůležité věci, má pocit, že jen tak povídáte a není nutné vám odpovídat, nebo s vámi diskutovat. Naučte se mluvit s ním na jeho úrovni a uvidíte, že brzy bude mít zájem. Nemluvte s ním o celebritách, i nehtech, vlasech a dalších holčičích věcech.
  • Mluvte s ním o tom, co ho baví. Pokud ho baví sporty, závody, chemie, nebo něco jiného, povídejte si s ním o tom. Může jít o cokoli. Najděte si něco, pro co má váš partner zápal a mluvte s ním o tom. Každý muž má nějakou vášeň – musíte ji jen najít.
  • Ptejte se ho na věci, které má rád a baví ho. Ptejte se ho, proč se mu líbí to, co se mu líbí, požádejte ho, aby vám vysvětlil nějaký svůj koníček a povyprávěl vám, jak se k němu dostal. Když projevíte zájem o něco, co zajímá i jeho, nebude schopen vás ignorovat.
  • Když vám bude o něčem vyprávět, nepřerušujte ho. Když bude váš partner z něčeho nadšený, nechejte ho mluvit. Nepřerušujte jeho proud myšlenek.
 2. 2
  Jděte s partnerem na rande. Řekněte svému partnerovi, že chcete jít na rande. S trochou štěstí to pochopí a nějaké rande pro vás připraví. Pokud to nepochopí, budete to muset udělat sama. Pokud se rande podaří, bude to rozhodně stát za trochu snahy.
  • Vyberte nějakou činnost, která vašeho partnera baví. Nakupování oblečení pravděpodobně baví vás, ale na něj byste tím neudělala moc dobrý dojem. Jděte společně do nějakého zábavního parku, do kina, na koncert, do divadla, atd.
  • Oblékněte se co nejlépe, usmívejte se a upravte si vlasy tak, jak se mu to líbí. Někdy muži potřebují připomenout, že je jejich dívka nejkrásnější že všech. Když se vám to podaří, přestane vás ignorovat.
  • Během rande se soustřeďte na pozitivní věci. Zajistěte, aby se váš partner nenudil. Pokládejte mu otázky, buďte milá, hravá a optimistická. Dejte mu šanci vše zlepšit a připomeňte mu, co se mu na vás líbí.
  • Pokud se rande nepovede, řekněte partnerovi, že jste doufala, že se na rande budete dobře bavit a že máte pocit, že už si nerozumíte tak, jako dříve. Pokud mu to bude jedno, nezaslouží si další šanci!

Metoda 5 ze 5:
Ještě něco navíc

 1. 1
  Vyžadujte úctu. Pokud si váš partner myslí, že vás může jen tak ignorovat i po tom, co jste se pokusila situaci změnit, uvědomte si, že mu to skutečně prochází. Když od něj budete vyžadovat respekt a řekněte mu, co akceptujete a co ne, nebude mít jinou možnost, než vaše přání splnit.
  • Řekněte mu, co cítíte. Řekněte svému partnerovi, že toužíte po lepší komunikaci a že se budete sama snažit komunikovat lépe. Pokud se vám nepodaří tento problém změnit, měli byste pravděpodobně uvažovat o rozchodu.
  • Pokud vás partner miluje a respektuje, změní se téměř okamžitě. Pokud vás nemiluje a nerespektuje, není žádný důvod s ním i nadále chodit.
 2. 2
  Zkuste ho také chvíli ignorovat a nevěnujte mu pozornost. Jděte ven se svými kamarády a dejte svému partnerovi jasně najevo, že máte vlastní život a že může být rád, že v něm má své místo.
  • Většina mužů se v tomto případě velmi rychle vrátí a přestanou vás ignorovat (zejména když budete trávit čas s jinými muži), protože budou mít pocit, že si musejí bránit své území. Takovým způsobem funguje mužský mozek.
  • Pokud se k vám partner nevrátí a nepřestane vás ignorovat, zeptejte se sama sebe, zda skutečně chcete takový vztah. Pravděpodobně bude mnohem lepší najít si někoho, kdo o vás bude mít skutečný zájem.
 3. 3
  Pokud máte pocit, že vás váš partner podvádí, ukončete váš vztah. Je pochopitelně dobré mít nějaký důkaz – neměla byste se rozcházet jen na základě nějakého vašeho pocitu. Pokud ale něco není v pořádku, promluvte si o tom a zjistěte, co se děje. Pokud je vše v pořádku a váš partner má pocit, že se chová naprosto normálně, měla byste si najít nového partnera, protože váš vztah očividně nefunguje.

Tipy

 • Nevyskakujte ze židle při každé zprávě, kterou vám pošle – zachovejte klid. Pokud vám volá a píše, vždy si dejte na čas s odpovědí. Dobrým pravidlem je počkat s odpovědí dvakrát tak dlouho, jak dlouho trvá odpovědět jemu.
 • Pokud vás partner ignoruje, aby vás za něco potrestal, měla byste mu říct, že takové chování neakceptujete. Pokud to bude dělat i nadále, bude nejlepší vztah ukončit, protože není možné se sebou nechat takto zacházet.
 • Někdy to není tak zlé, jak to vypadá. Zkuste chvíli počkat a pošlete mu zprávu, například: „Ahoj, jak se máš?“ Pravděpodobně měl jen spoustu práce, nebo si neuvědomil, že mu píšete. Měla byste ho kontaktovat pouze v době, kdy bude mít čas vám odpovědět.
 • Pokud vám neodpoví, nepište mu znovu! Musíte si počkat, až odpoví sám od sebe.
 • Seznamte se s jeho přáteli a rodinou. Díky tomu poznáte, s jakými lidmi se stýká a budete vědět, co je u něj normální a co ne. Muž respektuje ženu, která má sebeúctu a má se ráda.

Varování

 • Nedovolte mu, aby po vás šlapal. Muži si myslí, že s nimi dívky zůstanou napořád. Pokud se něco nedaří, váš partner vás ignoruje, nebo nejste spokojena se stavem věcí, měla byste vztah ukončit. Když si najdete někoho, kdo k vám bude mít úctu, budete se cítit mnohem lépe.

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 17 447 krát
Stránka byla zobrazena 17 447 krát.

Pomohl vám tento článek?