Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Není vůbec snadné dosáhnout toho, aby vás váš expřítel chtěl získat zpět. Ať už se rozešel on s vámi, nebo vy s ním a později jste si uvědomila, že jste udělala chybu, bude těžké vztah obnovit po tom, co již skončil. Nemějte ale obavy – je to sice těžké, ale není to nemožné. Když si budete držet odstup, vyřešíte problémy, které ukončily váš vztah a zapracujte na sobě, budete schopna svého bývalého partnera získat zpět. Pokud chcete vědět, jak na to, přečtěte si tento článek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Držte si odstup

 1. 1
  Dejte si od svého bývalého partnera pauzu. Možná umíráte touhou se ke svému expříteli vrátit, ale to nejhorší, co byste teď mohl udělat, je trávit s ním čas, volat mu, nebo na něho významně mrkat, aby pochopil, o co vám jde. Když mu budete stále nablízku, pravděpodobně mu dojde, co zamýšlíte, ale nebude se mu to líbit. Měla byste si raději dát pauzu a přestat s ním trávit čas alespoň na několik týdnů, nebo i na delší dobu.
  • Můžete se rozhodnout, zda chcete úplně přerušit kontakt, nebo se smířit s tím, že to například kvůli škole nebo práci nebude možné.
  • Přestaňte mu volat a psát. I když vám ho něco připomene, nebo narazíte na něco vtipného, co byste mu chtěla ukázat, musíte se držet.
  • Snažte se ho vůbec nevídat, i v případě, že máte společné kamarády. Když se objevíte na stejném večírku, nemusíte se k němu chovat zle, ale neměla byste s ním mluvit příliš dlouho.
  • Nemusíte se chovat drze a nepříjemně. Když na sebe narazíte, nemusíte před ním utíkat, ale neměla byste s ním trávit více času, než je nezbytně nutné a nezávazně si povídat.
 2. 2
  Zamyslete se nad tím, co se pokazilo. Až si budete od svého partnera dávat pauzu, budete mít čas na to se zamyslet nad problémy ve vašem vztahu. Pokud ho chcete získat zpět, musíte zjistit, co se s vámi pokazilo, abyste se podobným věcem v budoucnu vyhnula. Je možné, že šlo o něco jednoduchého, ale také je možné, že nad tím budete muset přemýšlet déle. Zde je několik běžných věcí, kvůli kterým se lidem kazí vztahy:
  • Možná jste byla příliš žárlivá, nebo jste svého partnera ovládala a on už to nemohl vydržet.
  • Možná jste spolu netrávili dostatek času.
  • Možná měl pocit, že mu nevěnujete dostatek pozornosti a lásky.
  • Možná se změnila vaše situace, museli jste se odstěhovat každý na jiné místo, nebo jste odjeli každý na jinou univerzitu a chtěli jste si dát pauzu.
  • Možná jste se neustále hádali a nedokázali jste spolu vyjít.
 3. 3
  Připravte si plán, který vám umožní vaše problémy vyřešit. Jakmile zjistíte, co se na vašem vztahu pokazilo (což může být i kombinace více problémů), měla byste se zamyslet nad tím, jak tyto problémy v budoucnu budete řešit. Neměla byste se k bývalému partnerovi chtít vrátit v případě, že nebudete vědět, jak řešit vaše problémy a budete se potýkat stále se stejnými těžkostmi.
  • Musíte zapracovat na tom, abyste učinili velké změny, ať už jde o vaše sklony partnera ovládat, které ukončily váš vztah, nebo o to, jak to udělat, aby se po druhé šanci změnila dynamika vašeho vztahu a naučili jste se spolu lépe fungovat.
  • Pokud byla problémem vaše žárlivost, musíte se zamyslet nad tím, jak se tohoto problému zbavit.
  • Pokud si váš partner myslel, že jste panovačná a ovládáte ho, musíte tento aspekt své osobnosti udržet na uzdě.
  • Pokud jste se spolu jen hádali, můžete se zamyslet nad tím, jak to udělat, abyste spolu lépe vycházeli.
  • Pokud šlo o problém spíše na straně vašeho partnera, můžete se zamyslet nad tím, jak to udělat, abyste spolu dokázali fungovat bez tohoto problému – je možné, že se partner bude chtít změnit. Pokud se ale změnit nechce, a vy víte, že jde o dlouhodobý problém, měla byste se zamyslet nad tím, zda je skutečně vhodné ho chtít získat zpět.
 4. 4
  Zapracujte na sobě. Zjistěte, co ukončilo váš vztah a snažte se věnovat čas sama sobě a svým kamarádům. Napište si tři špatné vlastnosti, které byste na sobě chtěla změnit a pomalu na tom začněte pracovat. Trvá celý život, než se lidé rozvinou a stanou se tím, kým skutečně jsou, ale i malé krůčky správným směrem vám pomohou získat váš vztah zpět.
  • Když si budete užívat svůj čas o samotě, váš bývalý partner se začne zajímat o to, co děláte. Když se budete soustředit jen na sebe, bude na vás myslet ještě více.
  • Travte čas se svými kamarádkami, cvičte, nebo se věnujte svým oblíbeným koníčkům.
  • Pracujte na sobě, ale nevěnujte tomu veškerý svůj čas. Když budete měsíce řešit své vlastní problémy a váš bývalý partner na vás stihne zapomenout, pravděpodobně se přes rozchod stihne přenést.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Zajistěte, aby si vás opět všimnul

 1. 1
  Po uplynutí dostatečně dlouhé doby a po tom, co oba získáte nový pohled na situaci, byste měla svému bývalému partnerovi ukázat, že se umíte dobře bavit i bez něj. Začněte chodit na večírky, na které chodí on, nebo choďte s kamarádkami do jeho oblíbených kaváren. Nebuďte příliš nápadná, ale snažte se být trochu vidět s jinými lidmi a připomeňte mu, jak dobře se s vámi měl.
  • Pokud víte, že ho potkáte, měla byste se snažit vypadat co nejlépe, ale nedělat to příliš nápadně.
  • Když na něho narazíte, pozdravte ho a usmějte se na něho a snažte se vypadat překvapeně – mělo by to vypadat, že se tak dobře bavíte, že jste si ani neuvědomila, že ho můžete potkat.
 2. 2
  Vzbuďte v něm žárlivost (volitelné). Tento krok nezabere u každého muže, ale pokud máte pocit, že by vám pomohlo, kdyby váš bývalý partner viděl, jak flirtujete s jinými muži, nebo s nimi trávíte čas a že by kvůli tomu chtěl být zase s vámi, udělejte to. Neznamená to, že byste si měla najít nového partnera. Jen flirtujte s jinými muži, hrajte si s vlasy, nebo si jděte zatančit s nějakým jiným mužem.
  • Nesmíte to ovšem přehánět. Když si váš partner bude myslet, že chodíte s někým jiným, bude si držet odstup. Ovšem kdo ví – třeba vás bude chtít ještě více.
 3. 3
  Probuďte v něm žárlivost na sociálních sítích. Neměla byste to dělat příliš okatě, ale klidně sdílejte fotografie s přáteli, na kterých se dobře bavíte a nezapomeňte zahrnout také několik mužů. Váš bývalý partner si díky tomu uvědomí, jak skvěle se s vámi měl a bude ho mrzet, že už není součástí vašeho života. Nesdílejte ovšem takové příspěvky příliš často – stačí jednou nebo dvakrát za týden, abyste mu připomněla, o co přišel.
  • Vyberte si dobu, kdy budete vědět, že je online – pokud znáte jeho časový rozvrh, jistě budete vědět, kdy si bude prohlížet vaše fotky.
 4. 4
  Začněte spolu pomalu trávit čas. Zkuste začít váš vztah rozvíjet na přátelské úrovni. Od pozdravu se přesuňte k nezávazným krátkým rozhovorům a potom si zkuste povídat třeba i půl hodiny v kuse. Vždy se ale rozlučte jako první a nenuťte ho, aby s vámi trávil více času, než chce. Když odejdete jako první, bude se mu po vás stýskat ještě více. Potom počkejte, až vás pozve na kávu, nebo seberte odvahu a pozvěte ho na drink.
  • Nedávejte mu nijak najevo, že s ním chcete opět chodit. Chovejte se pouze přátelsky a mile a uvidíte, že vás bude chtít zpět.
 5. 5
  Ukažte mu, jak jste se změnila. Až spolu budete opět trávit čas například jednou nebo dvakrát týdně, měla byste mu ukázat, že to, co způsobilo rozpad vašeho vztahu už je pryč. Pokud měl pocit, že mu nenasloucháte, dejte mu šanci více mluvit. Pokud měl pocit, že na něm příliš visíte, ukažte mu, že jste nyní naprosto nezávislá.
  • Nebuďte příliš okatá. Neříkejte nic jako „Vidíš, že už nežárlím na ostatní dívky, jako dříve?“ Raději jednoduše neprojevujte žárlivost a počkejte, až mu to dojde samotnému.
 6. 6
  Vnímejte jeho signály. Pokud váš bývalý partner chce, aby se váš vztah obnovil, poznáte to. Jak jste poznala, že se mu líbíte, když jste spolu začínali chodit? Pravděpodobně vám to nyní bude dávat najevo stejnými způsoby. Pokud s vámi flirtuje, říká vám, že vám to sluší, jemně se vás dotýká, nebo se vás ptá, co máte v plánu, nebo zda se vídáte s někým jiným, pravděpodobně vás chce zpět.
  • Všímejte si jeho řeči těla. Dívá se vám do očí, snaží se být vám nablízku a rozzáří se vždy, když vejdete do místnosti? Pokud ano, pravděpodobně vás chce zpět.
  • Pokud chce, abyste byli jen přátelé, nebude vám projevovat žádnou náklonnost.
  • Podívejte se na jeho Facebook a zjistěte, zda si nenašel nějakou novou dívku. Je možné, že si někoho našel a chová se k vám přátelsky a mile jen proto, že chce, abyste spolu dobře vycházeli.
 7. 7
  Začněte spolu pomalu zas chodit. Pokud s vámi váš expřítel flirtuje a naráží na to, že by s vámi chtěl opět chodit, možná vás brzy pozve na rande. Pokud máte pocit, že ho baví s vámi opět trávit čas, můžete sebrat odvahu a říct mu, co k němu cítíte a pokud k vám cítí to samé, můžete spolu začít znovu chodit.
  • Tentokrát ovšem nikam nespěchejte. Neměli byste se vídat častěji, než několikrát za týden. Pracujte na tom, abyste měli pevné základy a neskákejte po hlavě tam, kde jste skončili.
  • Pokud váš vztah neskončil proto, že jste byla příliš nezávislá, měla byste být nyní nezávislejší. Neplánujte si svůj život podle svého partnera a travte více času o samotě, nebo se svými přáteli.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak si ho udržet

 1. 1
  Nedělejte stejné chyby, jako dříve. Pamatujete si na období po rozchodu, kdy jste měla čas přemýšlet? Nyní by se vám mělo hodit. Až budete zase znovu chodit se svým partnerem, měla byste si připomínat, co se naposledy pokazilo, abyste se tomu vyhnula. Pokud byl problém v tom, že jste se příliš často hádali, naučte se zklidnit se, když budete mít chuť se hádat. Pokud mu vadilo to, že jste se nechovala hezky k jeho kamarádům, snažte se být na ně hodnější – váš muž vám za to jistě stojí!
  • Pokud chyby dělal váš partner, jemně mu připomeňte, že by se měl vyhnout věcem, které váš vztah naposledy zničily.
 2. 2
  Neměla byste na sebe příliš tlačit. Neměla byste sice dělat stejné chyby jako minule, ale zároveň byste neměla být posedlá touhou p dokonalosti, jinak si váš vztah nebudete užívat. Bavte se a moc na to nemyslete, dokud nedojdete k nějakému konfliktu. Když budete mít neustále strach, že o svého partnera přijdete, nebudete schopná si váš vztah užívat.
  • Pokud jste nejistá a bojíte se, že váš vztah opět skončí, váš partner to pozná a způsobí mu to také zbytečnou nejistotu.
 3. 3
  Začněte od začátku. Neberte to jako druhý díl vašeho příběhu, ale spíše jako začátek nového příběhu – s tím, že jste nyní mnohem lépe informovaní a dokážete lépe řešit všechny výzvy, které vás potkají. Nemůžete sice zapomenout na minulost, ale nemusíte na ní ani příliš lpět. Když si vzpomenete na něco příjemného z doby, kdy jste spolu chodili, měli byste o tom mluvit, ale jinak byste měli vše brát jako úplně nové.
  • Začínáte spolu chodit znovu – jediným rozdílem je to, že toho o sobě a o vašem vztahu nyní víte mnohem více.
 4. 4
  Buďte sama sebou. Je důležité na sobě pracovat a zlepšovat váš vztah, ale musíte se o to snažit oba. Neměli byste se ovšem měnit pro toho druhého a snažit se být někým jiným, než kým skutečně jste. Uvědomte si, že jste se partnerovi zalíbila z nějakého důvodu, takže když se změníte až příliš, možná už vás nebude poznávat a nebudete se mu líbit.
  • Existuje rozdíl mezi řešením nedostatků a tím, že se z vás stane úplně jiný člověk. Je v pořádku na sobě pracovat a řešit své problémy, ale není v pořádku se měnit jen pro záchranu vztahu.
 5. 5
  Musíte poznat, když váš vztah nebude fungovat. Pokud jste s partnerem začali znovu chodit a něco není v pořádku, je možné, že jste měli pro rozchod skutečně dobrý důvod. Některé páry si užívají dramata rozchodu a následného usmiřování, ale většinou existuje důvod, proč spolu dva lidé nemohou zůstat – jednoduše pro sebe nebyli stvořeni. Pokud se vám ve vztahu objevují stále stejné problémy, nebo nejste šťastní, pravděpodobně je na čase vztah ukončit jednou provždy.
  • Buďte k sobě upřímní. Pokud jste zkusili již všechno a váš vztah stále nefunguje, pravděpodobně bude lepší ho ukončit.
  • Buďte na sebe pyšná za to, že jste se pokusila váš vztah obnovit. Nyní alespoň víte, že to nestálo za to – je lepší znát pravdu, než přemýšlet nad tím, co by se mohlo stát, kdybyste o srdce svého bývalého partnera bojovala znovu.
  Reklama

Tipy

 • Nebuďte příliš agresivní a netlačte na svého expřítele.
 • Pokud se mu již nelíbíte, musíte ho nechat být. Nebuďte z toho smutná, je to jeho smůla.
 • Snažte se vypadat co nejlépe.
Reklama

Varování

 • Nesnažte se příliš usilovně.
 • Dejte si pozor, abyste se neznemožnila a nevypadala příliš hloupě. Nesnažte se ho za každou cenu rozesmát, neflirtujte příliš okatě atd.
 • Dejte si pozor, abyste svému partnerovi nedávala vlasy až do obličeje, když si s nimi budete hrát.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Skvělá osobnost
 • Dobrý smysl pro humor
 • Schopnost být sama sebou
 • Krásné vlasy
 • Hezký úsměv
 • Sebevědomí, abyste mu dala najevo, že se máte dobře i bez něho (bude vás díky tomu chtít ještě více)

Související články

Jak si natrénovat líbáníJak si natrénovat líbání
Jak předstírat nedostupnost, abyste získala mužeJak předstírat nedostupnost, abyste získala muže
Jak v muži vzbudit žárlivostJak v muži vzbudit žárlivost
Jak v posteli mluvit nemravněJak v posteli mluvit nemravně
Jak to udělat, aby vás muž chtěl zpětJak to udělat, aby vás muž chtěl zpět
Jak v bývalém partnerovi vzbudit žárlivostJak v bývalém partnerovi vzbudit žárlivost
Jak zakrýt cucflekJak zakrýt cucflek
Jak zajistit, aby se po vás vašemu partnerovi stýskaloJak zajistit, aby se po vás vašemu partnerovi stýskalo
Jak okouzlit muže ve znamení střelceJak okouzlit muže ve znamení střelce
Jak být přitažlivý mužJak být přitažlivý muž
Jak se omluvit přítelkyniJak se omluvit přítelkyni
Jak získat zadaného mužeJak získat zadaného muže
Jak přimět muže k polibkuJak přimět muže k polibku
Jak se líbat s rovnátkyJak se líbat s rovnátky
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama