Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte problémy se svým partnerem, nebo jen chcete okořenit váš vztah? Vztahy vyžadují spoustu času a úsilí, ať už vám to s partnerem klape, nebo máte ve vztahu nějaké potíže. Pokud jste ochotní na vašem vztahu pracovat, tyto snadné tipy vám pomohou dosáhnout maximální spokojenosti.

Postup

 1. 1
  Zjistěte, zda váš vztah stojí za záchranu. Některé vztahy mají své „datum spotřeby“ – pokud se pokusíte je zachránit, jen si tím ublížíte. Neexistuje žádný snadný způsob, jak zjistit, zda je váš vztah ještě schopen pokračovat. Musíte vědět, zda jste našli toho pravého, nebo jen toho, s kým chodíte už několik let, takže s ním raději zůstanete. Zde je několik věcí, podle kterých můžete poznat, že se váš vztah již chýlí k nevyhnutelnému konci:
 2. 2
  Dívejte se dopředu a nezůstávejte zaseknutí v minulosti. Pokud chcete, aby váš vztah skutečně fungoval, musíte se přestat zabývat partnerovou minulostí (a také svojí minulostí). Když budete myslet jen na to, zda váš partner stále myslí na svého bývalého partnera, nebo zda si váš bývalý partner našel někoho nového, nikdy nebudete schopni posílit váš aktuální vztah.
 3. 3
  Sdílejte spolu své vášně. Je důležité mít ve vztahu společné vášně, kromě lásky, kterou jeden k druhému chováte. Ze začátku vám láska může stačit k tomu, abyste spolu vydrželi, ale po nějaké době bude velmi důležité, abyste měli něco společného a mohli se společně věnovat různým činnostem, které vás budou oba bavit.
 4. 4
  Sdílejte spolu své vášně, ale ne všechny. Je sice důležité mít ve vztahu společné zájmy, ale je také velmi důležité mít své vlastní zájmy a nepřijít o ně.
 5. 5
  Naučte se dělat kompromisy. Je důležité umět si stát za tím, čemu věříte – ale pouze do určité míry. Pokud vám nechutná suši, ale vaše dívka trvá na tom, abyste šli na rande do japonské restaurace, můžete jí to dopřát, ale potom byste měli vybrat film, na který spolu půjdete do kina.
 6. 6
  Postupujte vlastním tempem. Největší chyba, kterou můžete ve vztahu udělat, je šlápnout na plyn, abyste dohnali všechna auta, která jedou příliš rychle – v takovém případě vás brzy čeká bouračka.
 7. 7
  Komunikace je nejdůležitější. Pokud vás něco trápí, je důležité dát to svému partnerovi najevo, abyste mohli tento problém společně vyřešit.
 8. 8
  I v případě, že je vaše láska pevná jako skála, byste svého partnera neměli brát jako samozřejmost. Připomínejte si, jaké štěstí máte, že jste našli svoji spřízněnou duši a snažte se na vašem vztahu pracovat.
  Reklama

Tipy

 • Uvědomte si, že vztahy fungují jen tehdy, když na nich pracujete oba dva. Musíte se aktivně snažit o to, aby vám to s partnerem klapalo a udržovat si pozitivní pohled na svět i na váš vztah.
 • Každý pár je jiný. Neexistuje žádný univerzálně platný způsob, jak zajistit, aby vám vztah fungoval. Každý pár si musí vytvořit vlastní pravidla, zvyky, dohody atd.
 • Neměli byste se svým vztahem nechat absolutně pohltit. Oba byste měli mít své přátele, jinak se začnete navzájem dusit. Zároveň byste svému partnerovi měli ve svém životě udělat dostatek místa – vztahy jsou o rovnováze.
 • Zdravý dlouhodobý vztah je založen na vzájemné důvěře.
 • Nedovolte, aby vás ovládalo vaše ego. Možná máte lidi, kteří k vám vzhlížejí a lidi, kteří vás uznávají, ale to, co se stane mimo váš vztah, by mělo zůstat mimo něj. Ve vztahu jste si s partnerem rovni. Musíte spolu komunikovat a sdílet spolu své myšlenky. Neměli byste předpokládat, že máte vždy pravdu. Nikdo by ve vztahu neměl činit všechna rozhodnutí, zejména ta, která ovlivňují oba partnery. Budování vztahu znamená soustředit se na „my,“ ne pouze na „já.“
 • Bude pro vás snadnější, když budete s někým, kdo s vámi sdílí životní názory a cíle a s kým máte společné přátele. Pokud máte oba ze začátku rozdílné názory na svět, nebude pro vás snadné spolu vydržet. Když vám to ve vztahu nebude klapat, nebuďte z toho smutní. Není snadné najít někoho, kdo pro vás byl stvořen. Nakonec si ovšem každý někoho najde.


Reklama

Varování

 • Neberte svého partnera jako samozřejmost.
 • Uvědomte si, že každý vztah je jiný. Nesrovnávejte svůj vztah se vztahy ostatních lidí – ani s vašimi rodiči, ani s vašimi přáteli, ani s vašimi kolegy, nebo se vztahy, které jsou podle vás dokonalé, nebo s vašimi minulými vztahy. Nepomohlo by vám to a váš vztah by to naprosto zničilo.
 • Komunikace je extrémně důležitá. Nikdo neumí ostatním lidem číst myšlenky. O rady si říkejte jen tehdy, kdy ji budete skutečně potřebovat. Není nic horšího, než nechat ostatní lidi posuzovat váš vztah, aniž by znali všechna fakta.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 12 351 krát
Kategorie: Vztahy

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 12 351 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama