Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Snažit se zajistit, aby se nějaký pár rozešel je riskantní. Pokud si ale myslíte, že byste měli být s někým, kdo chodí s někým jiným, můžete to zkusit. Musíte postupovat opatrně, nejprve způsobit pochyby a potom zajistit, aby byl rozchod nevyhnutelný. Pokud nevíte jak na to, čtěte dál.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak způsobit pochybnosti

 1. 1
  Nikomu neříkejte, co máte v plánu. Možná si myslíte, že není nic špatného na tom, zničit někomu vztah a být s tím, koho milujete, ale ostatní lidé se na to budou dívat jinak. Zatím tedy nikomu neříkejte, co máte v plánu, jinak by se to mohli lidé dozvědět a někdo by se vám to mohl snažit překazit.
  • Pokud je to vaším cílem, musíte si být naprosto jistí, že děláte správnou věc. Pokud rozchod způsobí vnější síla (vy) a ne přirozený problém ve vztahu, je možné, že k sobě ti dva budou ještě něco cítit a nakonec se k sobě vrátí.
 2. 2
  Staňte se důvěrníkem osoby, se kterou chcete být. Pokud chcete způsobit rozchod nějakého páru, budete se mezi ně muset opatrně, ale jistě vmísit. Spřátelte se s tím, s kým chcete chodit a získejte si jeho důvěru. Buďte chápaví, hodní a soucitní a dejte najevo, že umíte naslouchat. Nejprve se vám ten druhý nebude chtít otevřít, ale nakonec svolí.
  • Varování: existuje rozdíl mezi tím, být někomu důvěrníkem a zapadnout do zóny přátelství. Ujistěte se, že vás ten druhý nevidí pouze jako kamaráda a že existuje možnost, že by s vámi chtěl chodit.
 3. 3
  Nechejte toho druhého, aby vám vyprávěl o chybách na jeho vztahu. To nejhorší, co můžete udělat, je otevřeně jejich vztah kritizovat, nebo dávat najevo, že je vztah už v troskách. Tím toho druhého rozzlobíte a určitě se rozhodne dát věci zase do pořádku. Nikdo nechce přiznat svoji chybu, hlavně ne ve vztahu, takže musíte počkat, až vám ten druhý začne své problémy vyprávět sám.
  • Můžete začít tím, že se budete jednoduše bavit o vztahu. Ptejte se na nevinné otázky, například pokud víte, že spolu měli jít někam na koncert a jeho partner se nedostavil, bezelstně se zeptejte, jak se jim koncert líbil.
  • Můžete se ptát na to, jak se ten druhý měl. Pokud se například tváří smutně, zeptejte se „Jaký jsi měl/a víkend?“ a počkejte si na odpověď.
  • Ptejte se toho druhého, jaké má pocity. Snažte se rozvíjet základní otázky tak, aby ten druhý musel stále mluvit a začínejte v jeho vztahu hledat trhliny.
  • Bohužel se může stát, že se budete snažit zničit vztah páru, který se má skvěle. V tom případě se nedozvíte asi nic, co byste mohli použít proti partnerovi své lásky. Pokud se vám ale ten druhý začne svěřovat, je pravděpodobné, že jejich vztah není ideální.
 4. 4
  Hrajte ďáblova advokáta. Jakmile se vám ten druhý začne svěřovat s tím, co se mu na jeho vztahu nelíbí, to nejhorší je souhlasit úplně nebo říkat „zasloužíš si něco lepšího“. Tím ukážete, že máte postranní úmysly. Místo toho se snažte působit zmateně nebo zaraženě a přinuťte toho druhého, aby mluvil déle a řekl vám, co se mu na jeho partnerovi nelíbí.
  • Pokud necháte toho druhého, aby mluvil o svých problémech ve vztahu, začne si je uvědomovat ještě více.
  • Zajistěte, aby ten druhý nepřestával mluvit, kdykoli se objeví nějaká negativní informace. Pokládejte otázky a rozvíjejte rozhovor tak, abyste toho zjistili co nejvíce.
  • Když nebudete jeho vztah kritizovat, bude to pro vás z dlouhodobějšího hlediska lepší. Pokud skončíte nakonec spolu, nikdo nebude moci říct, že jste zkazili partnerův předešlý vztah.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Jak zajistit nevyhnutelnost rozchodu

 1. 1
  Staňte se tím, koho ten druhý chce. Nemusíte měnit svoji osobnost, ale měli byste se snažit být přesně takoví, jakého partnera si přeje ten druhý. Pokud si stěžuje, že jeho partner nemyslí na jeho pocity, všímejte si jich co nejvíce. Pokud si stěžuje na to, že se partner zabývá jen vlastními koníčky, začněte se zajímat o to, co zajímá toho druhého.
  • Není to tak manipulativní, jak se může zdát. Pokud chcete s někým být a máte pro to dobrý důvod, měli byste se snažit být mu dobrým partnerem, nebo ne?
  • Nedělejte z toho vědu. Pokud si ten druhý stěžuje na to, že pro něho partner nikdy nedělá nic hezkého, doneste mu například kávu nebo zákusek do práce.
  • Nepřehánějte to. Tyto věci a milý přístup zajistí, že se tomu druhému začnete přirozeně líbit a bude s vámi chtít trávit více času. Nedělejte ale nic velkého, nenoste mu květiny ani mu nelichoťte.
 2. 2
  Buďte tomu druhému k dispozici. To neznamená, že byste mu měli být za zády neustále jako pes. Pouze to znamená, že byste spolu měli postupně trávit více a více času. Nabídněte tomu druhému, že ho svezete, pozvěte ho na oběd nebo navrhněte nevinnou sportovní aktivitu. Nebuďte ale posedlí a snažte se udržet svůj milostný zájem prozatím na uzdě.
  • Nebuďte příliš závislí – partner musí vidět, že máte také svůj vlastní život.
  • Když budete tomu druhému k dispozici, uvidí tak, jaké to je s vámi chodit. Měli byste se tedy snažit udělat co nejlepší dojem.
 3. 3
  Využijte slabých stránek jejich vztahu. Každý vztah má nějaké slabosti. Například řekněme, že jde o lidi, kteří se často hádají v opilosti na velkých akcích. Skvělé – uspořádejte večírek a pozvěte je. Pokud si například ten druhý stěžuje na to, že jeho partner příliš utrácí, doporučte jeho partnerovi nějakou novou drahou věc, bez které nebude moci žít. Pokud se vám například líbí muž, jehož přítelkyně si příliš zakládá na svém vzhledu a mu se to nelíbí, vezměte ji nakupovat.
  • Až zjistíte, jaké jsou slabiny tohoto vztahu (a může jich být skutečně mnoho), můžete se snažit tyto věci ještě zhoršit. Udělejte z malé dírky tak velkou díru, že už nepůjde zašít.
  • Pokud například jeden z páru chce svatbu a tomu druhému se nechce, snažte se co nejčastěji mluvit o svatbě. Mluvte o výročí svých rodičů, pozvěte je na nějaký svatební večírek nebo jim do schránky hoďte katalog se snubními prsteny.
 4. 4
  Snažte se pár od sebe oddělit. Nic nezpůsobí ztrátu zájmu u páru více, než když si budou oba užívat bez toho druhého. Pozvěte přítelkyni svého vyvoleného na nějaký večírek, nebo jí představte nějakého muže, který se jí bude líbit ještě více. Snažte se za každou cenu udržet pár od sebe a dejte pozor, aby si užívali chvíle, které tráví každý někde jinde.
  • Dávejte ale pozor, aby to nebylo příliš zřejmé. Jednoduše navrhněte nějakou činnost, při které by se ti dva museli rozdělit.
 5. 5
  Spřátelte se s kamarády svého vysněného partnera. Pokud si myslíte, že tento člověk trpí ve špatném vztahu a že by se s vámi měl lépe, je možné, že si to myslí i jeho kamarádi. Pokud ano, měli byste se s nimi spřátelit a zajistit, aby si mysleli, že jste sympatický člověk. Nakonec se začnou vašeho vysněného partnera ptát, proč ještě chodí s tím druhým a proč si někam raději nezajde s vámi.
  • Když jste někde s kamarády svého vysněného muže, snažte se nepůsobit příliš zoufale. Udělejte to tak, aby nebylo na první pohled poznat, že se vám líbí jejich kamarád. Jen se snažte, aby si všimli, že jste skvělý člověk, který by se k němu hodil.
 6. 6
  Nebuďte otravní. Existuje rozdíl mezi blízkým přátelstvím a dostupností a otravným chováním. Pokud chcete s tím druhým trávit veškerý čas bez ohledu na to, že s někým chodí, nevyjde vám to. Snažte se nechodit spolu na místa, kam se chodí na romantické schůzky a nevolejte mu v době, kdy víte, že jsou spolu. Když to budete dělat, váš vyvolený partner si bude myslet, že jste otravní a nebude s vámi chtít nic mít.
  • Můžete být tomu druhému k dispozici a zároveň mu nemusíte psát a volat každých pět minut. Nastražte si pasti a počkejte, až se vám do nich partner chytí.
 7. 7
  Zajistěte, aby ten druhý žárlil. Nic nezrychlí jeho tlukot srdce než to, když vás uvidí s někým jiným. Neměli byste si někoho hledat jen proto, abyste vzbudili žárlivost, ale když budete trávit více času s kamarádem opačného pohlaví nebo si jen zajdete na pár schůzek, nic tím nezkazíte. Budete překvapeni, jak rychle vás váš vysněný partner uvidí v jiném světle a jeho vztah bude ještě více v troskách. Je dobré připomenout mu, že vás nemusí mít navždy.
  • Díky tomu si partner pomyslí: „Bože, někdo mi chce vzít tohoto kamaráda/kamarádku.... nemělo by mi to být jedno? Znamená to, že k ní/němu něco cítím?“
 8. 8
  Během rozchodu se chovejte co nejlépe. Pokud není zrovna nad slunce jasné, že se partner rozchází kvůli vám, měli byste se chvíli držet zpět a nezačínat s ním hned chodit. Raději mu buďte dobrým přítelem, naslouchejte mu a nechejte ho se u vás vyplakat z rozchodu, který je vždy bolestivý.
  • Řekněte tomu druhému, že jste mu stále k dispozici a také nezapomeňte říct, že nemáte ani tušení, čím si prochází.
  • Přesto ale nepomlouvejte jeho bývalého partnera. Když o něm budete říkat nehezké věci, mohli byste toho druhého naštvat.
  • Zjistěte si, čím byste mohli partnera rozveselit. Dejte mu plyšáka, nebo ho vezměte na nějakou komedii. Zatím ale nedělejte nic příliš romantického.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jak si udržet nový vztah

 1. 1
  Neskákejte do toho po hlavě. Možná jste čekali měsíce nebo i déle na to, až bude váš partner volný. To ale neznamená, že byste se k němu měli hned přistěhovat, představit ho rodičům a nejlepším přátelům atd. Dejte tomu čas. I když jste se rozhodli, že spolu budete chodit, netravte spolu veškerý volný čas. Nejprve se vídejte jen několikrát týdně a dejte tomu druhému čas se z rozchodu dostat.
  • Nejlepší je dát partnerovi dost času na to, aby se s rozchodem vypořádal. Pokud ho ale opravdu milujete, snadno se to řekne.
 2. 2
  Nemluvte o bývalém partnerovi svého vyvoleného. Je možné, že se spolu stále vídají a diskutují spolu o svém skončeném vztahu, ale přesto byste se mezi ně neměli vměšovat. Nemusíte předstírat, že žádný bývalý partner neexistuje, ale neměli byste o něm mluvit a rozhodně byste se na něho neměli ptát. Může to trvat měsíce a klidně i roky, než na takové otázky bude partner připraven.
  • Pokud s vámi partner o svém vztahu mluvit chce, neměli byste měnit téma hovoru. Můžete ale říct, že byste chtěli nechat minulost minulostí a soustředit se na to, co mezi vámi je nyní.
 3. 3
  Užívejte si nový vztah takový, jaký je. Nemyslete na minulost a nemějte strach, že pro toho druhého nejste dost dobří – buďte prostě sami sebou. Pokud k sobě patříte, jistě najdete cestu, která bude vyhovovat oběma a najdete spolu štěstí. Nesrovnávejte se s bývalým partnerem svého nynějšího partnera a nesnažte se být někým, kým nejste.
  • Možná jste se zachovali nečestně, abyste partnera dostali, ale pokud chcete, aby vám vztah vydržel, měli byste myslet pouze na vás dva a na nic jiného.
  • Pokud jste dříve byly dobrými příteli, měli byste si najít nové věci, které spolu můžete dělat jako pár. Rozhodně se snažte nemyslet na minulost.
 4. 4
  Nebuďte paranoidní, jinak vám vztah nevydrží. Možná máte pocit, že jste ve špatné pozici. Vaše nová láska se kvůli vám rozešla – kdo vám zajistí, že se nerozejde také s vámi kvůli někomu jinému? Jistotu nemáte nikdy, ale uvědomte si, že máte krásný vztah a musíte si říct, že rozchod, který jste způsobili byl nevyhnutelný a že vám to s partnerem vyjde a rozchod se nebude opakovat.
  • Pokud se neustále ptáte partnera na jeho bývalého partnera nebo žárlíte na lidi opačného pohlaví, se kterými se baví, odsuzujete svůj vztah k zániku.
  • Pokud má váš vztah opravdu vydržet, budete se muset přestat zabývat minulostí. Může to ale trvat měsíce nebo i roky. Pokud spolu máte být, stojí za to se na minulost neohlížet.
  Reklama

Tipy

 • Je důležité, aby vás nikdo neviděl jako příčinu rozpadu vztahu. Jinak budete působit nedůvěryhodně.
 • Pokud je vztah už v rozpadu, počkejte, až se rozpadne sám. Nakonec nebudete muset dělat vůbec nic.
 • Musíte trávit čas pouze s jedním z toho páru (a nikdy s tím druhým).Vždy se snažte vstoupit jim do rozhovoru a nedovolte, aby si mohli o samotě promluvit. Jednomu z nich vždy pište zprávy, aby se nemohl bavit s tím druhým.
 • Pokud chcete s tím člověkem chodit, dejte mu čas, aby se z rozchodu dostal. Je pravděpodobné, že dobře ví, že za rozchodem stojíte vy.
 • Pokud se přátelíte s párem, kterému chcete způsobit rozchod, pravděpodobně se budete muset uchýlit k tajnému vztahu.
Reklama

Varování

 • Pokud chcete vztah skutečně zničit, dejte si dobrý pozor na to, aby to nikdo nezjistil. Jinak budou vaše snahy zhaceny.
 • Je neuvěřitelně těžké rozejít pár, který spolu chodí pouze chvíli a ještě se nedostal za počáteční fázi zamilovanosti.
 • Nikdy se nevměšujte do hádek nějakého páru.
 • Většina lidí takové jednání považuje za nemorální.
Reklama

Související články

Jak zapomenout na někoho, koho milujeteJak zapomenout na někoho, koho milujete
Jak zjistit, jestli vás expartner má stále rádJak zjistit, jestli vás expartner má stále rád
Jak poznat, kdy je čas na rozchodJak poznat, kdy je čas na rozchod
Jak se šetrně rozejít s přítelkyníJak se šetrně rozejít s přítelkyní
Jak se rozejítJak se rozejít
Jak ukázat ex, že jste se pohnuli dálJak ukázat ex, že jste se pohnuli dál
Jak utěšit kamaráda po rozchoduJak utěšit kamaráda po rozchodu
Jak přestat mluvit sprostěJak přestat mluvit sprostě
Jak poznat, zda vás muž využívá kvůli sexuJak poznat, zda vás muž využívá kvůli sexu
Jak zapomenout na dívku, kterou milujeteJak zapomenout na dívku, kterou milujete
Jak nechat jít někoho, koho jste hluboce milovaliJak nechat jít někoho, koho jste hluboce milovali
Jak zajistit, aby vám odpustila dívka, která se na vás moc zlobíJak zajistit, aby vám odpustila dívka, která se na vás moc zlobí
Jak se vypořádat s odmítnutímJak se vypořádat s odmítnutím
Jak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerkuJak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerku
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 94 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 18 400 krát
Stránka byla zobrazena 18 400 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama